Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Sport

Sport U zdravom telu zdrav duh, uh...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.07.2008, 16:44   #41
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kreso prijatelju,

Ja sam jedan od onih koji zale za proslim vremenima,u smislu igranja fudbala,taktike,tehnike i dusevnog zadovoljstva koje mi je pricinjavao odlazak na utakmicu.
Medjutim,od 92.godine pa nadalje,sto se tice BiH-a fudbala,ja sam digao ruke i skoro da nemam pojma sta se desava kod nas.A razlog je naravno nedostatak kvalitetnih igraca koji igraju trenutno u BiH,samim tim lose utakmice,slaba posjeta, a na kraju i raznorazne mutne radnje-kao namjestanje utakmica,sudije,afere u fudbalskom savezu....itd.
Naravno da je svemu ovome kumovao pored ostalog i nedostatak novca,tako da klubovi jedva prezivljavaju.Danas je situacija kod nas takva,da klubovi jedva cekaju da se pojavi neki talenat i dobar igrac da bi ga mogli odmah prodati i od tih novaca isplacivati plate i premije fudbalerima.
Stoga ti ja,na zalost ne mogu dati nikakvu pouzdanu informaciju,koja bi ti mogla pomoci da uspijes prilikom kladjenja.To je tako ali sta ces....
Ali ko se kladi-valjda i dobije nekad-a licno mene ta vrsta sporta ne privlaci i jos nisam to nikad odigrao.

Pozdrav,
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Star 04.07.2008, 23:46   #42
Burli
Ovaj baš voli da kuca
 
Burli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.12.2007
Postovi: 364
Downloads: 57
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 22 puta u 19 Postova
Burli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@kreso

Što se tiče bosanske lige i klađenja na istu tu nema puno filozofije, u toku sezone sigurno 90% utakmica se završava pobjedama domaćina!!!
Kvote su shodno tome mizerne, od 1,10 do 1,4 a za uslov traže još četiri utakmice, tako da se eventualno isplati odigrati neki fix u sistemu.
Skoro svako kolo ima po neku utakmicu u kojoj se unaprijed zna pobjednik, ali je problem što su i kladionice počele na vrijeme da reaguju...

Imam par drugara koji i igraju u Premijer ligi BiH tako da ne pričam na pamet.
Inače pade mi na pamet novinski članak koji sam čitao prije par mjeseci u kojem se kaže kako su istraživanja pokazala da bi pola fudbalera bosanske prve lige bilo umorno poslije zagrijavanja nekog engleskog premijerligaša.

S' obzirom da sam "GROBAR" od rođenja,stanje u mom Partizanu je kako bi rekao nedefinisano...
Ovih dana završavaju pripreme na Tari, odigrali su dvije kontrolne utakmice protiv nižerazrednih klubova, nažalost nisam uspio otići da ih odgledam, čitam u novinama kako je došao na probu neki navodno dobar igrač iz Afrike, a najavljuju i povratak Veljka Paunovića iz Španije...
Došao je i mladi i talentovani Fejsa oko koga je bilo "natezanja", te hoće u inostranstvo, te u zvezdu, ali nešto ne polažem puno nade u njega.
Bitno je i to da je najbolji igrač i najbolji strijelac iz prošle sezone Stevan Jovetić otišao u Fiorentinu.
Ekipa se seli valjda u Njemačku na nastavak priprema gdje će odigrati i par prijateljskih utakmica, a kao šlag na tortu i uvertiru u početak nove sezone će biti utakmica protiv Liona na našem JNA.
Generalno mislim da je Partizan prošle sezone napravio pun pogodak angažovanje par stranaca! Brazilac Juca(Žuka) je postao miljenik JUGA, Diara i Moreira su se nadavali golova...
E sad, problem može biti neiskusan trener(Slaviša Jokanović) koji baš ne uliva neku sigurnost, mada mislim da u ovom drugom pretkolu za kvalifikacije za Ligu Šampiona ne bi trebali imati većeg posla.
Protivnik će biti pobjednik dvomeča Inter(Baku)-Rabotnicki(Skoplje).
I onda uz malo sreće prilikom žrijeba bi se mogao ponoviti New Castle i groznica zvana Uefa Liga Champion's...

Ne znam da li sam ti i koliko pomogao sa kladioničarskog aspekta, treba sačekati par nedelja dok se malo ekipa uigra, a do tad pare gubiti na skandinavcima, tenisu(Fedex-Nadal u nedelju na Wimbldonu), bejzbolu i dr.
__________________
Ibro nije htio para, Ibro će vazda bit' fukara,-neki odmah počeše da blate Ibrin lik, al' samo prava raja je znala u čemu je trik: Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je "defakto" umjetnik! Svaćaš???
Burli je offline   Reply With Quote
Star 04.07.2008, 23:59   #43
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

[quote=Burli;42981]
Inače pade mi na pamet novinski članak koji sam čitao prije par mjeseci u kojem se kaže kako su istraživanja pokazala da bi pola fudbalera bosanske prve lige bilo umorno poslije zagrijavanja nekog engleskog premijerligaša.

Ovo je potpuno tacno-na zalost i zato mi je muka to i gledati.
Medjutim,ima jedan fenomen ovih nasih prostora.Kad neko ode u inostranstvo,onda trci kao maratonac.Cudo jedno....Da li je sve u novcu
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Star 05.07.2008, 12:00   #44
Burli
Ovaj baš voli da kuca
 
Burli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.12.2007
Postovi: 364
Downloads: 57
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 22 puta u 19 Postova
Burli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od sejoroland Pokaži Post

Ovo je potpuno tacno-na zalost i zato mi je muka to i gledati.
Medjutim,ima jedan fenomen ovih nasih prostora.Kad neko ode u inostranstvo,onda trci kao maratonac.Cudo jedno....Da li je sve u novcu
Nije sve u novcu, ima nešto i u dobijanju državljanstva...
__________________
Ibro nije htio para, Ibro će vazda bit' fukara,-neki odmah počeše da blate Ibrin lik, al' samo prava raja je znala u čemu je trik: Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je "defakto" umjetnik! Svaćaš???
Burli je offline   Reply With Quote
Star 05.07.2008, 12:19   #45
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Burli Pokaži Post
Nije sve u novcu, ima nešto i u dobijanju državljanstva...
E i tu si u pravu....postujem.
Ibrahimovic i jos......ima ih....
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Star 05.07.2008, 13:02   #46
dalabu
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 02.03.2006
Postovi: 339
Downloads: 156
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
dalabu befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dalabu pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ma fudbal je znaci kao g800 sto stariji to bolji hehheehhehe a sve je u drzavljanstvu hebes novac ako sam ja dobo razumio SEJU i BURLIJA
dalabu je offline   Reply With Quote
Star 05.07.2008, 17:22   #47
MilaN B.N.S
Vredan član društva
 
MilaN B.N.S's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.01.2008
Mjesto: Pancevo-Beograd!
Godina: 33
Postovi: 222
Downloads: 558
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: 'Armonika,virkla i klavijature (KorG Pa800)
Interesi: Skupljam salvete! :)
MilaN B.N.S befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MilaN B.N.S pošalji poruku preko MSN messengera
Standard rezeultet

ma ljudi bolan stavam je ovoje proslo odavno:confus
MilaN B.N.S je offline   Reply With Quote
Star 05.07.2008, 17:26   #48
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od musicman Pokaži Post
ma ljudi bolan stavam je ovoje proslo odavno:confus
Eeeeeee,ovo je tek pocelo.Taman se zahuktalo....Mozda budu i produzetci....
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Star 07.07.2008, 13:09   #49
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@ Burli

Prijatelju svaka čast, iscprna analiza. Znači slobodno stavim čiste sicere na Partizan u prva dva predkola.
A kakva je Zvezda ove sezone ???

Eto da se i ja revanširam s podacima.
Dinamo je kupio jednog Čileanca (Moralesa) i dva Argentinca (Ibanez i Suarez) za cca. 7 milja ojra. Morales je kažu mrak igrač. Ono što daje misliti je da prvi puta nakon 10 godina Dinamovi igrači u pripremnoj utakmici nisu zabili niti jedan gol kraj 4 jako dobra napadaća. Nit Balaban, nit Šokota nit Manđukić nit Tadić. No kaže Ivanković da se tek uigravaju i da će do Euroutakmica bit OK te da će ponovno osvojit prvenstvo za 20 bodova prednosti pred Hajdukom (prošle godine je bilo +38) .
Prvu utakmicu igraju sa nekim slabim Sjeverno Ircima i to ti savjetujem obje utakmice pobjeda Dinama. Ovi su stvarno jad i bjeda, neki amateri.
U drugom kolu idu izgleda na slovenske Domžale (stara mušterija). Mislim da je u Zagrebu sigurna pobjeda Dinama, a s obzirom da znaju u gostima "kakat" u sloveniji stavi dvoznak X2 tj nerješeno ili pobjeda Dinama.
U trečem pretkolu za ulazak u LP-a je Bože pomozi. Tu možemo dobit nešto u stilu Liverpoola, Barcelone i sl. Ne moram ti nit tumačit. Sigurna oba poraza i borba za ulazak u UEFA ligu. Hebi ga, nema više Dudu-a, Modriča i Čorluke i ovo nije nit sjena prošlogodišnjeg Dinama koji je razbio Ayax i poigravo se s Werderom. Znači, Dinamo će u Champion ligu uči samo velikim čudom il ako u 3. pretkolu dobe nekog lakšeg suparnika koji nije iz lige petice, no opet jedan Zenit je babaroga za njih.

Hajduk i Slaven Belupo igraju prvu utakmicu protiv Maltežana i tu obje utakmice imaš dvije sigurne pobjede. U drugom pretkolu UEFA lige već mogu dobit nešto hebeniji ždrijeb, no savjetujem ti da će prije dalje ić Slaven Belupo iz Koprivnice (koji je u eurokupovima mnogo ozbiljniji) nego Hajduk, koji se je usprkos pojačanjima (Ibričić, Rosso, Jertec, Buljat, Slavkovski) nedorečen i tradicionalno "usere" motku u eurokupovima i ruši rejting HR nogometa. Prije par godina su dobili od Mađarskog Debrecena 8 komada u 2 utakmice, tako da od onda u Splitu u somun ne ide 8 čevapa, nego 8 Debrecinki .

Ajde prijatelju, nadam se da sam ti pomogo. I daj molim te napiši što da tipiram na Zvezdu u prva dva prekola i koji vam je treči predstavnik u UEFA ligi i kako stoji ?
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Star 12.07.2008, 14:33   #50
harisfaz
Vredan član društva
 
harisfaz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.07.2006
Mjesto: Bosna i Hercegovina
Godina: 44
Postovi: 181
Downloads: 1496
Uploads: 7
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 8 puta u 5 Postova
Instrumenti: korg Pa800-Triton Tr
Interesi: sviranje
harisfaz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
harisfaz pošalji poruku preko MSN messengera
Daumen runter

pa eto... osjecam duznost da vas obavijestim da ce bosansko-hercegovacki klubpvi koji nastupaju u euro-kupovima SVI ISPAST U PRVOM PRETKOLU!!!! zasto? jednostavno, modrica NIJE DOSTOJNA da predstavlja Bosnu i Hercegovinu u jednom tako velikom takmicenju kao sto je Liga Prvaka, a sve i da jeste, ekipa koju su imali prosle sezone se raspala 70%, tako da od njih nema nista... Zrinjski bi mogao nesto uraditi po tom pitanju ali i oni su skroz mrsavi...jbg, situacija u nasem fudbalu je takva... Celik mje vec ispao u intertoto cupu od Grbalja, kojem je ovo najveci uspjeh u historiji kluba, dok je Zeničanima najveci neuspjeh na evropkoj sceni... ma nismo mi za Evropu i gotovo!!!!!
harisfaz je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
rezultat, tipovanjenemackaspanija


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:04


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije