Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.07.2022, 16:25   #11
Rudiiiii
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.09.2007
Postovi: 119
Downloads: 2176
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Rudiiiii befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

... imao je Roland multilayers naravno, ali cini mi se max. 3 i to ne na svim udaraljkama sto je solidno radilo, i sa beskrajnim programiranjem se moglo jos popraviti, jedan element iz jednog seta, drugi iz drugog Da se mogao napraviti user bubanj makar ili jos jedna dodatna traka bilo bi pozeljno.

Ova 'analiza' upravo i spada u temu zvuka iz nedavne proslosti gdje je Roland mogao konkurirati, a moglo bi se reci da je i postavio standarde, os je takodje bio vrlo dobar. Npr. Tyros 2 'out the box' je zvucao kao solidan vergl a poslije semplova i budzenja nisi smio upotrijebiti ni jedan fabricki ritam jer je dozivljaj ponor pakla. Onda taj hi-fi zvuk je upitan ... Mnogo je varijabli u toj diskusiji da bi se mogao dati neki bogznakakav zakljucak, sta se trazi, sta se zeli ... gdje je publika tu, muzika ... rekao bih da je npr. G1000 kenozoik a VA7 pocetak pisane istorije za ove druge ne znam, od ovog sto znam izmedju Tyros 2, Korg i3 i Va7 da mi neko ponudi uzeo bih VA7.

Danas se pred aranzeriste postavljaju veliki zahtjevi i zblja je neophodno imati top instrument kao Genos i PAx ...ali opet, ni to nije neophodno
Rudiiiii je offline   Reply With Quote
Star 14.07.2022, 10:37   #12
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od Rudiiiii Pokaži Post
... do Rolanda je, a mozda i do majstora Mislim da je zadnji Roland koji je dobro zvucao 'out the box' VA7, gdje je backwards kompatibilnost ocuvana 100% a onda sa G70 pocinje katastrofa. Negdje sam procitao da se VA7 nije dobro prodao iako je imao neke dobre ideje ali zato su neke ideje sa G1000 iz bogtepito kojeg razloga ukinute i tako u krug. Bilo je tu dosta nekorektno semplovanovih instrumenata, pogotovo bubnjeva sto je davalo gle cuda, dobar efekat. Konkurencija je onda udarila sa multi-layers i tu se Roland nije mogao nositi iako mislim da aranzeru nije mjesto u studiju ali nije zakonom zabranjeno
Na Va7 si morao ulaziti u menü da izabereš varijaciju. Eto, jedna od ludih ideja Rolanda. Totalno neupotrebljiv Variphrase, 126 usera, 2 Uppera, nikakav sound edit. Tvornički ritmovi za pop / zabavnu glazbu: preskromno. Za svojedobno flagship klavijaturu, premalo je davala. Ja sam je imao, svirao podosta godina - čovjek navikne na sve ali kad sam kupio Tyros 2, to je jednostavno neusporedivo. Bez straha bih i dan danas mogao raditi na njoj, dok mi je nezamislivo raditi na Va7. Mozda da sam kolekcionar, da je upalim par puta na godinu... Ni to...
Kad sad tako razmisljam, smatram da je cak psr1500 nudila puno više od Va7. Dovoljno usporediti prema specifikacijama koliko koja nudi zip vs USB/MC card...
Ali s obzirom da je barem u našem kraju Roland imao primat vezano uz aranžere, kolege su još neko vrijeme koristile Rolandove mašine.

Promijenjeno od Alen P (14.07.2022 u 10:48 sati)
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 14.07.2022, 13:54   #13
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Kako mozes da usporedis klavijaturu iz 2000 ili 2001 koje je godine vec izasla Va serija sa klavijaturom iz 2005 ?

Tyros 2 je izasao kad i Roland G70
Roland Va isto kad i Pa80
Ne secam se da je neka klavijatura iz 2001 imala usb ili Mc. Tad su diskete jos uveliko bile u opticaju.
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 14.07.2022, 15:21   #14
Rudiiiii
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.09.2007
Postovi: 119
Downloads: 2176
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Rudiiiii befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

... u svakom slucaju vintage zvuk G1000 meni ne nedostaje ali Dzenan kad zapjeva, njemu bi i Farfisa c23 bila dobra

Sto se tice polifonije, Tyros 2 je imao 128 layers po udaraljki (wow) ali ne znam da je iko koristio toliko a i da je htio nebi mogao jer nema toliko mjesta za semplove. Korg je isto kuburio sa polifonijom jer u nekom trenutku je zvuk poceo nestajati jer polifonija nije mogla podrzati multilayers pa su se muzicari zalili ali navodno niko nije dobio otkaz zbog toga Sto se mene tice, za Tyros 2 sam dobio od nekih renomiranih i slavnih muzicara set koji samo ubacis i ne boli te glava i ne treba ni da sviras koliko je dobar ... kad ono: svi semplovi podignuti i u distorziji, pikuju a ritmovi na nivou Farfisa 1952. Jedino objasnjenje je da su htjeli da se izblamiram Imao sam mantru: 'bolje tudji set bez znoja nego vlastiti sa pivom' i zaebah se. Ona dva seta sa Yamahine stranice su vec licila na nesto ali je vrlo diskutabilno ako ti za bilo koji aranzer treba brdo semplova. Internal zvukovi bi valjda morali biti u vecini ... Inace kod Yamahe mi se svidjalo sto u nekim ritmovima gitare zvuce kao vibrafon pa od jednog instrumenta imas dva, pravi vintage sound Ali to je velika prednost jer kad to cujes odmah znas da je aranzer (Yamaha) u pitanju s ne zivi band
Rudiiiii je offline   Reply With Quote
Star 14.07.2022, 16:17   #15
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od sinisa Pokaži Post
Kako mozes da usporedis klavijaturu iz 2000 ili 2001 koje je godine vec izasla Va serija sa klavijaturom iz 2005 ?

Tyros 2 je izasao kad i Roland G70
Roland Va isto kad i Pa80
Ne secam se da je neka klavijatura iz 2001 imala usb ili Mc. Tad su diskete jos uveliko bile u opticaju.
Rudiii je napisao da bi između I3, Va7, Tyrosa 2 izabrao Va7 koji je imao neke dobre ideje...
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od Rudiiiii Pokaži Post
... u svakom slucaju vintage zvuk G1000 meni ne nedostaje ali Dzenan kad zapjeva, njemu bi i Farfisa c23 bila dobra

Sto se tice polifonije, Tyros 2 je imao 128 layers po udaraljki (wow) ali ne znam da je iko koristio toliko a i da je htio nebi mogao jer nema toliko mjesta za semplove. Korg je isto kuburio sa polifonijom jer u nekom trenutku je zvuk poceo nestajati jer polifonija nije mogla podrzati multilayers pa su se muzicari zalili ali navodno niko nije dobio otkaz zbog toga Sto se mene tice, za Tyros 2 sam dobio od nekih renomiranih i slavnih muzicara set koji samo ubacis i ne boli te glava i ne treba ni da sviras koliko je dobar ... kad ono: svi semplovi podignuti i u distorziji, pikuju a ritmovi na nivou Farfisa 1952. Jedino objasnjenje je da su htjeli da se izblamiram Imao sam mantru: 'bolje tudji set bez znoja nego vlastiti sa pivom' i zaebah se. Ona dva seta sa Yamahine stranice su vec licila na nesto ali je vrlo diskutabilno ako ti za bilo koji aranzer treba brdo semplova. Internal zvukovi bi valjda morali biti u vecini ... Inace kod Yamahe mi se svidjalo sto u nekim ritmovima gitare zvuce kao vibrafon pa od jednog instrumenta imas dva, pravi vintage sound Ali to je velika prednost jer kad to cujes odmah znas da je aranzer (Yamaha) u pitanju s ne zivi band
Za 128 layersa nisam znao. Znam da je drum set imao po 8 layera po elementu.
Što se tiće gitara u ritmovima s T2 je počela era dobrih i autentičnih gitara na Tyrosima. Zapravo su po meni te gitare toliko dobre da su unatoc ograničenom broju tvorničkog drum seta ipak digle cijelu ritam sekciju na drugu dimenziju.

Promijenjeno od Alen P (14.07.2022 u 16:24 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 14.07.2022, 16:50   #16
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Citat:
Rudiii je napisao da bi između I3, Va7, Tyrosa 2 izabrao Va7
To jeste tu si u pravu,Va7 je par klasa iznad I3 kao i Tyros 2 klasu iznad Va7 ail mislo sam na usb i kartice,kad je Va7 proizveden nisu ni postojale.

Imao je Roland dosta dobrih resenja kao i losih,naprimer jos niko nije izbacio mesanje dva ritma u realnom vremenu kao sto je bila opcija na Va seriji. Ne znam sto je izbacena na G i E. Kod G i E zadnje serije mogao si da ucitas Midi dok ide ritam i da ga pustis bez stajanja,da nadjes dugi i ucitas kao sledeci,dok Korg je nesto slicno uradio tek sad sa Pa5 ali i dalje ima dva sekvencera sto mislim da nema potrebe.

Sto se tice zvuka iz starih sprava skoro sam imao I30 u servisu,neverovatno kako su ti fabricki ritmovi podeseni i kako izlaze na ozvucenje.
Dodato:
Citat:
Za 128 layersa nisam znao. Znam da je drum set imao po 8 layera po elementu.
Ja isto koliko se secam ima 8 lajera, a polifonija je 128.

Promijenjeno od sinisa (14.07.2022 u 16:53 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 14.07.2022, 16:57   #17
Rudiiiii
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.09.2007
Postovi: 119
Downloads: 2176
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Rudiiiii befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Alen P Pokaži Post
Rudiii je napisao da bi između I3, Va7, Tyrosa 2 izabrao Va7 koji je imao neke dobre ideje...
Dodato:


Za 128 layersa nisam znao. Znam da je drum set imao po 8 layera po elementu.
Što se tiće gitara u ritmovima s T2 je počela era dobrih i autentičnih gitara na Tyrosima. Zapravo su po meni te gitare toliko dobre da su unatoc ograničenom broju tvorničkog drum seta ipak digle cijelu ritam sekciju na drugu dimenziju.
... onda ce biti da je polifonija 128 ? Cini mi se da se tu nesto moralo zaobilaziti kod user bubnjeva a mega voice jeste bio dobar ali to ne mijenja da je gitarska pratnja u dosta ritmova licila na vibrafon.

Inace, probao sam postici vintage sound na Rolandu, recimo pjesme 'Divlje ruze' ili 'Vehni vehni fijolica' ali bezuspjesno. U velikim prostorima ne valja nikako, dok se u malim i moglo provuci. U vintage sound ne racunam klaparanje Farfisa 15d i Casio ctk
Rudiiiii je offline   Reply With Quote
Star 14.07.2022, 19:38   #18
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Mislis Divlje ruze-Radisa Urosevic ja sam imao ritam na E80 radio je skoro ko original,bar bas i kontra ,harmoniku sam svirao na TR,sad mi to na korgu zvuci nekako tanko.
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 14.07.2022, 19:55   #19
Rudiiiii
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.09.2007
Postovi: 119
Downloads: 2176
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Rudiiiii befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

... jeste, taj starinski stil. Izgleda da treba ici sa 4 takta ako ne i osam zbog varijacija i zicu po zicu, mozda dvije po dvije ? Isto i oni starinski orkestri su interesantni i ponekad pod dejstvom alkohola uspijem ali obicno ne valja a niko nece da uradi za mene
Rudiiiii je offline   Reply With Quote
Star 15.07.2022, 11:42   #20
rocco
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.01.2010
Postovi: 96
Downloads: 664
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 26 puta u 23 Postova
rocco ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od branoy Pokaži Post
zvuk 90te osto druze u 90-tim.. ide se na modernije , tvrdje, jace, bolje, jeboga ti ima milion kutija novih gde to izlazi ko ludo od akrtivnih do pasivni,, eno mi g1000 u jednoj sobi stoji penzija vec 10 godina u istom mestu naslonjen uza zid, sa zip drive, spojim ga 2 put za 10 godina i nikad vise.. nemam tamo sta trazit. proslo.. ko zeli izvoli sviraj 90-te pa videces dokle i kud i gde sa g1000 . .
imo je perspektivu do 2010 max. sad azdaja kamaara da od rolanda komplet nema ni jedan arazner da valja . kupuju pojedinici na balkanu, malo para., i onda svi opet sanjaju korga.. ima sve radi sve i krajj.
Korg je sve ali je daleko od moderni zvuk....Ko za pocetak moderna muzika ide vise vise na sirinu zvuke nego na debljinu,a korg je toliko prostorno tesan da je prosto nemoguce...Tu nema sta da trazi korg pored starog rolanda.....Sta je sa korgom?napucani neki mutni basovi,uvek problem sa srednjim frekvencijama,neki losi srednji-visoki,ajde i ajde u neku diskoteku da uhvati na galamu,ali u malim kafanicava za bojemski muziku korg zvuci uzasno...Nece jos dugo korg pronaci centar EQ na kick and bass guitar ko sto radi roland....Inace sve setove za korga sto sam do sada cuo je klasicni satorski zvuk bez ikakve lepote...
rocco je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:38


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije