Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 04.04.2009, 02:11   #21
gogi-japanac
Vredan član društva
 
gogi-japanac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.04.2008
Mjesto: Beograd
Godina: 41
Postovi: 159
Downloads: 1373
Uploads: 32
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
Instrumenti: Kawai K1m,Yamaha Montage & Korg Pa4x
Interesi: Brazilian Jiu Jitsu & Xbox 360
gogi-japanac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Svrakan vam je dao najbolji odgovor do sada....podrzavam ga 100%.
"U rukama Mandusica Vuka svaka puska bice ubojita"....stvar ukusa kako ko namesti spravu i nista van toga.

Inace sto se 3. navedenih klavijatura tice Ja Licno ne bih nikad uzeo Korg Extreme jer najlosije reprodukuje semplove od dve vec pomenute konkurencije i sto mu kvalitet izrade nije ni prici Yamahi Motif i Kurzweilu K2661.

I ono NAJCRNJE .......kada cujem da u Extreme ubacuju setove od TR i LE i to sa najvise boja sa Yamaha DX11,V50,Roland XP30,Casio CZ101... Eeeeee to mi je VRH!!
Ovo sam namerno naveo da se malo kolege dovedu pameti i pocnu koristiti boje koje je fabrika dala,jer dosta stvari ima koje bi i bolje bile i izasle od tih semplova.

PozzzZ...!!

Ja bih se licno odlucio za Yamahu....(stvar ukusa)
__________________
Bolje Je Da Se Muskarac Rodi I Bez "One" Stvari Nego Bez Srece......Ako Ima Srecu Porasce Mu I Ona Stvar



-Mirko Filipovic-
gogi-japanac je offline  
Star 04.04.2009, 05:54   #22
milanche007
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 18.07.2008
Postovi: 174
Downloads: 2589
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: Korg Extreme,Roland XP30
Interesi: Sex,droga,alkohol...sve sto vole mladi
milanche007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

extreme na balkanu jedino moze da pobedi fantom,a ovo ostalo je sve pisanje uz vetar i klasicna prodaja magle....jer jedino ova dva sinta imaju ono sto je potrebno nama ovde.naravno,kod nekog su bolji klaviri kod nekog su bolji gudaci ali to je to. ko zna extreme da kosristi shavatice da i on ima jako dobre padove i tako te zezalice,a kukaju ljudi na njegov sempler,pa sto sviraju na korgu .mislim svaka cast kurzweil-u sto ima dobar klavir(ali to je samo klavir gde su druge boje) i kazu ima dobar sempler,a to sto sempl mora da se obradi u studiju i da se covek muci oko njega to nema veze.jamaha ima dobar bas i rhodes(ne znam kako se pise)i to je sve,e pa nije ni to za nas.i ne bih dalje da pricam.mislim da ste me razumeli sta sam hteo da kazem,po kolicini stvari koje imaju na jednom mestu rolnad i korg najkorisniji.ko je prvi nije bitno obe firme su dobre.pozdrav svima
milanche007 je offline  
Star 04.04.2009, 08:02   #23
gega
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 22.11.2008
Mjesto: Austrija
Postovi: 632
Downloads: 1181
Uploads: 72
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 89 puta u 85 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3
Interesi: Bike i Muzika neprofesionalno
gega befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard usporedba

Pozdrav svima.
Mislim da idemo u pogresnom pravcu sa temom i da nas vodi bas onamo gde nebismo zeljeli... ( na plantazu banana)

Ako procitate pazljivo sta je napisano u temi,vidjecete da se ovde ne radi o usporedjivanju Marki vec Modela ,sto se na kraju ipak zavrsava sa maltene..., Ma Korga brate..jashta..

Zato i nisam napisao u mom postu vise o tome jer je kao prvo usporedjenje
Korg Extreme sa Yamaha Motif ES nije realno.
To su dva para cipela....
Extreme bi se trebao usporediti sa Motif XS modelom (po generaciji modela) Hocu reci... ne ide Touchdispley nasuprot Dvorednog LCD displeya...
E onda mozemo diskutovati uzduz i popreko i ja cu vam opovrgnuti tvrdnje iz prvog posta i obrazloziti ih.

U vezi Rolanda se nisam izjasnio posto sam imao samo G generaciju Klavijatura (600,800.1000 i G70) a Kurz-a .....ne bendishem uopste.

Ne zamerite ,znam da ovaj post nece nekima shmekati
ali ponavljam nije marka u pitanju vec model.

A kod modela treba usporediti generaciju sa generacijom pa cete
i sami uvidjeti da je razlika samo u navici rukovanja To jest Menü.

Pozdrav svima
gega je offline  
Sledeći član vam se zahvalio gega za ovaj koristan post:
mojkarma (16.04.2009)
Star 04.04.2009, 18:49   #24
josipv
Odomaćeni član
 
josipv's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Croatia VT.
Godina: 41
Postovi: 750
Downloads: 545
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 27 puta u 25 Postova
Instrumenti: Kurzweil pc3K6,Korg Kronos 1
Interesi: Muzika,automobili,automehanika
josipv befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
josipv pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da se i ja prikljucim ovoj rasparavi.......

Posto sam vecinu ovih strojeva isprobao(osim motifa) mogu reci slijedece:
Imao sam extreme,m3,k2661 i fantoma x6 i g6 ali korg je najjednostavniji i naJjbrzi za editiranje,sto neznaci da je i najbolji,imao sam extreme cetiri puta i ponovo ga imam samo zbog te jednostavnosti i preglednosti i naravno odlicne tipke,neki ce reci meni je fantom bolji ili ovaj ili onaj,ali i to je sve opet stvar navike,ali naq korgu moras najmanje radit da bi dobro zvucao a to je ono sto ljudi traze,danas rijetko tko ima vremena sjedit i stelat klavijaturu po nekoliko sati,premda ja jesam jedan od tih ali ponekad i to dosadi.....

Sad da dam usporedbu extrema i m3:
I m3 je puno bolja sprava od extreme,to je ocigledno,usporedite samo rom boje na jednom i na drugom i sve ce vam biti jasno a o efektima da nepricam...
Jedina zamjerka kod m3 je izgled,nisam se mogao priviknut na njega i gotovo,nekome to nije bitno ali meni je jako bitno iza cega i na cemu sviram!

Sto se tice fantoma tu nema puno price,za sada po meni najjaca sprava koja trazi dosta vremena i truda,ali kad se slozi onda to ubija,odlicna tipka a izgled "mrak"(mislim na G6) premda ni na X6 nemam zamjereke!

Kod kurzweilla mi je veliko problem bio editing,premal display,dosta kompliciran,smart-media koja je danas problem,i sto me je njavise smetalo a to je numericko prebacivanje boja,previse pomaknuto u desno sto znaci da kada zelis promjenit boju,sa ljievom rukom moras skroz ici preko desne a to je jako zahebano pogotovo ako si prikovan za mikrofon.....

Eto to su moji komentari,ono sto je mene smetalo i sto me odusevilo....
Nadam se da sam barem malo pomogao?

Pozdrav!
__________________
Svi uredaji rade na bijeli dim,kada dim izade,uredaj se pokvario
josipv je offline  
Star 04.04.2009, 19:16   #25
jager
Odomaćeni član
 
jager's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.06.2007
Mjesto: Subotica, Srbija
Godina: 55
Postovi: 512
Downloads: 69
Uploads: 12
Rekao HVALA: 4
Zahvaljeno 2 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg Triton Extreme
jager befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
jager pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Serife., svaka cast za "memoare"
Ja mogu biti samo strasno pristrastan, posto imam extreme vec 2 godine i toliko sam se navikao na njega da mislim da nista drugo ni ne dolazi u obzir .... Kvalitet izrade mu je relativno dobar, a ono sto mi je apsolutno NAJ NAJ NAJBITNIJE je kvalitet tipki i osecaj pod prstima dok ih stiskam. Kada sam ja uzimao exreme, dvoumio sam se izmedju Le, TR i extrema. Extreme je pobedio samo zbog tipke. Bio sam u stanju da kupim mnogo skuplju klavijaturu samo zbog toga. Za neko moje muziciranje, i TR mi je po zvucnim mogucnostima dovoljan. Na kraju krajeva, ko jos u live svirci koristi vise od 20-tak boja? Tek nakon sto sam ga poceo ozbiljnije koristiti sam shvatio kolika je prednost extrema u odnosu na modele koji su mi bili u opticaju...
__________________
... bolje 5 do 12 nego nijedna posle 1
jager je offline  
Star 04.04.2009, 19:26   #26
vingula
Veteran
 
vingula's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.11.2006
Mjesto: Zagreb,Hrvatska
Godina: 39
Postovi: 1.284
Downloads: 1775
Uploads: 49
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 81 puta u 68 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G7, Korg PA1X Pro Elite, AKAI Advance 61
Interesi: Muzika,Računala
vingula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vingula pošalji poruku preko MSN messengera vingula pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Jbg...ovo je sad već krenulo kako narod kaže: "Svaki gazda svoga konja hvali" eto ako kolega Krešo hoče ja ga mogu povezat sa svojim prijateljima koji rade u trgovini klavijaturama i koji su svirali sva 4 navedena modela i marke...pa da se raspita kod njih,ujedno se može i dogovoriti za testiranje svake klavijature.
__________________
1.Mrzim žicaroše i razne oblike žicanja!!!
2. ne stoji bez veze.
3.Nemoguće želje ispunjavam odmah,a za čuda mi treba malo vremena.
vingula je offline  
Star 05.04.2009, 10:39   #27
jager
Odomaćeni član
 
jager's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.06.2007
Mjesto: Subotica, Srbija
Godina: 55
Postovi: 512
Downloads: 69
Uploads: 12
Rekao HVALA: 4
Zahvaljeno 2 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg Triton Extreme
jager befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
jager pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Vingula, ja sam i rekao da cu biti pristrastan i maksimalno NEobjektivan
Nisam imao prilike duze se zabavljati sa Motifom, a K2600 nisam do sada nikada ni svirao... mada, MALO je falilo Najbolje je da se uvazi misljenje nekoga od kolega ko je DUZE VREME imao pristup svim ovim modelima. Testiranje u radnji je OK, ne kazem da je skroz bez veze, ali ne mozes ti za sat-dva steci realnu sliku o tome kakva je neka klavijatura zaista. To tek kada doneses kuci, pa jedno mesec dana provedes minimalno 3-4 sada dnevno sa njom, tek onda vidis sta sve ona zaista moze. Ja sam sa extremom bio mnogo mnogo odusevljeniji tek nakon par meseci, kad sam ga svakodnevno cackao i polako shvatao koja je to babaroga zapravo. Sa druge strane, sad ga ni ne otpakujem izmedju dve svirke, ali to je vec neka druga tema
__________________
... bolje 5 do 12 nego nijedna posle 1
jager je offline  
Star 05.04.2009, 13:36   #28
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav ekipo !

Sva tri navedena modela sam isprobao. Neke teže jer ih nisam najbolje kužio, pa su mi vlasnici istih klavijatura i pomogli oko rada s njima, neke lakše normalno, kao stari KORG-ovac da mi je za Extreme bilo dovoljno par minuta pa da se nađemo na istoj valnoj duljini.
Prvi uvjet testiranja bila je cijena. Znači, niti jedan model (rabljeni) ne smije biti skuplji od 1.300 €. Ima Extreme i za 1.000 €, pa skoro bi se i M3 dao nać za 1.300 €. No uzeo sam generacijski predzadnji model. Yamaha ES je ušla u izbor testa jer nitko još nema najjači model (imam frenda u VG koji još muku muči s njome - Darko pozdrav !), a i ona je cijenom bliža 2.000 € nego 1.000 €, znači drugi svijet. Rabljeni K2600 se da dobiti za 1.300 €. Drugi par rukavica je što je nova skoro duplo skuplja, no uzeo sam prvenstveno u obzir cijenu za sva tri modela. Tu svakako Roland nisam uzeo u obzir, a i nisam znao da se da Fantom dobiti za tu cijenu.
U svakom slučaju hvala vam svima na komentarima, primjedbama i savjetima. Moju recenziju ne uzimajte previše k srcu jer je to čisto MOJE uvjerenje, i kako kaže buraz Vax, izgleda da je malo i pristrana s obzirom na moju ljubav prema KORG-ovima. Al kako sam reko, želio bi imat nešto dobro i vrijedno iz druge ergele osim KORG-a, stoga na vama je drage kolege da mi pomognete oko odabira. Za sada mi je Vingula najbliži i znam da bi eventualno izborom Fantoma najprije za nastup imao služen synth uz njegovu pomoć.
__________________
u penziji !
kreso je offline  
Star 06.04.2009, 22:38   #29
daree
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 09.05.2007
Mjesto: Velika Gorica
Godina: 59
Postovi: 89
Downloads: 994
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 19 puta u 15 Postova
Instrumenti: Ketron Audya5,Kurzweil PC3K6
Interesi: muzika
daree befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
daree pošalji poruku preko MSN messengera daree pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala na pozdravu Serife!!
Da,i ti znas da sam se namucio sa motifom xs,prizajem,dugo sviram na Kurzweil i Korg,Emulator,tako da mi je Yamaha bila velika nepoznanica,ali evo napravio sam sve sta mi treba,a ti ako ipak zavuces ruku malo dublje u dzep,i odlucis se za motif xs,moj set te ceka.
Pozz
daree je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:40


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije