Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Yu-Midi Info > Komentari i Pitanja

Komentari i Pitanja Ovde možete postovati Vaše komentare, sugestije i pitanja vezana za ovu stranicu.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.12.2019, 02:29   #1
BelayBoy22
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 29.11.2019
Postovi: 14
Downloads: 22
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
BelayBoy22 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Tko pravi matrice? Info!

Pozdrav prije svega, novi sam
Jedno vrijeme sam se bavio produkcijom i sitno nesto sviram pa mi je dosta puta zatrebalo da nabavim neku matricu pa me zanima da li tu istu matricu proda produkcijska kuca gdje je po orginalu snimljena ili postoji netko tko izgubi po tjedan dana slušajuci pjesmu i tako piše note i trazi boje?
BelayBoy22 je offline   Reply With Quote
Star 03.12.2019, 09:02   #2
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne piše note (ili piše, ali te napisane note se neće same odsvirati) i traži boje, nego odsvira to ili nađe nekoga da mu sve odsvira i snimi.

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Star 03.12.2019, 20:27   #3
BelayBoy22
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 29.11.2019
Postovi: 14
Downloads: 22
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
BelayBoy22 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zašto ako od toga nema skoro nikakvog profita???
Ne vjerujem da postoji netko da je napravio matricu i pohvalio se da je za dan zavrsio matricu ritam, sve poslozio i odredio boju, svakako ima jako lose odrađenih matrica ali također znao sam vidjeti gdje ima otkucanih preko 2000 hiljade nota i to svaka na svome mjestu i zvuci perfektno... da li ima netko na forumu tko se bavi s time da objasni o cemu se radi..
BelayBoy22 je offline   Reply With Quote
Star 03.12.2019, 20:40   #4
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 51
Postovi: 1.294
Downloads: 1872
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sta je pitanje, sta te zanima?

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
romario je offline   Reply With Quote
Star 03.12.2019, 23:40   #5
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A tko je spominjao profit? I zko kaže da nema profita? Onaj tko se bavi s tim obično ih i prodaje pa odtuda profit. Onaj tko zna svirati neće praviti matricu za sebe - nego za prodaju. Jer što će njemu matrica, kad on to svira.
I ako ovdje tražiš adresu ili ime toga tko prodaje, to ovdje nećeš naći. Ovo nije forum namjenjen prodaji matrica iako te može zbuniti naziv yu-midi (pa da pomisliš da se razmjenjuju ili prodaju midi fajlovi)..
Niti je dopušteno reklamirati nekoga tko eventualno prodaje.

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk

Promijenjeno od Tihotyros (03.12.2019 u 23:45 sati)
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Star 04.12.2019, 01:39   #6
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 505
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pa kaže da se jedno vrijeme bavio produkcijom, onda neka si je i sam napravi. Ovdje na ovom forumu može samo dobiti dodatne savjete za izradu matrica a matrice za kupovinu ili prodavače neka traži na drugom mjestu.
Tomy je offline   Reply With Quote
Star 04.12.2019, 02:24   #7
BelayBoy22
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 29.11.2019
Postovi: 14
Downloads: 22
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
BelayBoy22 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne razumijete decki, naslov nije "tko prodaje matrice" nego me zanima vise informativno tko ih sastavlja, koliko vremena mu treba, da li izlaze iz produkcijske kuce i slicno... mislim da je tu previse posla za taj neki sitniš
BelayBoy22 je offline   Reply With Quote
Star 04.12.2019, 18:08   #8
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Napisao sam ti u prvom postu, ali ne čitaš. Ne piše taj note negdje ili slaže boje, nego odsvira to i snimi. Može snimiti u studiu svaki instrument posebno, a može i na aranžeru npr, odsvirati sve skupa i snimiti. Svaki instrument se snima na poseban kanal i onda postoje programi koji ti to odsvirano ispisuju tj prikazuju kao note. Ali prvo to treba odsvirati. Isto kao sto postoji program s kojim ubacis tekst u to sve, ako ti treba.
A koliko dugo treba za napravit matricu. Ako pjesma traje 3min i 26 sekundi, onda se moze za toliko i snimit. Toliko da odsviras pjesmu od pocetka do kraja.

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2019, 10:15   #9
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ukoliko pravis matricu od nule ( da programiras bubanj i odsviras sve trake ) meni je trebalo oko 2 dana, mozda neko moze i brze, ukoliko se koristi ritam sa aranzera moze i za pola sata ali ako se hoce dobiti rezultat najblizi originalu onda je potrebno dosta vise vremena...
pekilik je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2019, 14:30   #10
StefanHarmonika
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 05.12.2019
Postovi: 1
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
StefanHarmonika ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav, ukoliko se matrica pravi od nule, to zavisi od slozenosti aranzmana, broja instrumenata koje zelimo da upotrebimo, i toga koliko planiramo da matrica verodostojno podrazava original. Nemam obicaj da pravim komplene matrice, ali u poslednje vreme praktikujem izradu "backing trackova", odnosno basa i bubnja, a uz to cesto odradim i pozadinske linije i ritam gitaru (naravno, iskljucivo akusticnu, jer smatram da jos ni jedna sinteticka gitara ne moze da silumira dovoljno dobro elektricnu gitaru).
Razlog ovome je taj sto sam cesto nezadovoljan ogranicenoscu aranzera, a pored toga nisam naisao na zvuk bubnja u klavijaturi koji moze dovoljno dobro da se nosi sa zvukom bubnjeva za koje koristim semplove. Pored toga, svoje prednosti svakako ima i to sto su mi obe ruke slobodne za sviranje, ne moram levom rukom konstantno hvatati akorde.
Dodato:
Nije nuzno da uvek odsvira, ukoliko si pismen mozes jednako delotvorno napisati/sloziti ono sto zelis i provuci kroz adekvatan sempl. Rezultat moze biti jednako dobar, jos ako slozis dinamiku kako treba.

Promijenjeno od StefanHarmonika (05.12.2019 u 14:33 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
StefanHarmonika je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:20


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije