Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Treba mi!!!(Ritmovi, samplovi, boje...) > Boje i semplovi

Boje i semplovi Za sve u vezi boja i sampleova pitajte ovde...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.09.2012, 01:03   #21
muamerboss
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 18.02.2008
Mjesto: Tuzla
Postovi: 149
Downloads: 707
Uploads: 1
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg pa50, Triton Classic
muamerboss befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sejox, postujem tvoje godine i tvoje znanje, i razumijem sve sto mi pricas.. Ali evo recimo ja, sviram u ovom horu od 2008. godine.. Do sad sam zaradio neke sitne pare, a potrosim svake sedmice po 10-15 KM dok odem i vratim se sa probe.. Plus sto nemam vozacku, pa valja pa50-tku donijeti do stanice, pa u bus, pa opet iz busa i tako 2X..
Nije da kukam, nego hocu samo da ti kazem, kad neko voli nesto, za to se i zrtvuje.. Ilahije se jesu modernizovale i neka su..
Ne bih da pricam zasto, jer cu se dotaci religije sto mozda nije po pravilima ovog foruma..
Isto tako, u nasem horu imamo bend(bubanj, gitara, klavir, tarabuka i klavijatura)... Niko od nas ne svira profesionalno osim gitariste, i mi sviramo te ilahija sa zadovoljstvom.. I prvo gledamo da nasom svirkom budemo mi zadovoljni, a publika kako prihvati ...

Hodze su tu da uce/pjevaju, mi da sviramo, i sve to cini jednu cjelinu koja ljudima koji nas slusaju, kako oni kazu, ispunjava dusu i daje im dozu zadovoljstva i srece.. Zasto i kako, opet ne bih da pisem jer cu se doticati religije...

Eh sad, ne znam kakvo je vase misljenje, ali meni bass slide baš uljepsa i upotpuni citav zvuk svirke.. I zasto onda to ne bih koristio, umjereno naravno?? Je l' to sa slide-om baš moram da pravim Turbo Ilahije??

@Dell, ne mogu, a i necu da trazim ilahije koji imaju slide bass, ali mozes li mi samo reci zasto bi se nasmijao kad bi u ilahiji cuo slide??


click here to watch the video
You need to upgrade your Flash Player
Eto recimo ta ilahija(Burhan Saban) koju smo svirali na jednom humanitarnom koncertu, mislis da ne bi bar malo bolje zvucala kad bi se na prelazima koristio slide bass?? (Gledano sa muzicke strane)??

Ja sam samo trazio kako da napravim slide bass, ali eto valjda moram prvo opravdati "zasto ce mi slide bass u ilahijama.."..hehe


Veliki pozdrav za vas, i bez ljutnje!!

P.S. Na pocetku ilahije, gitarista je poceo da svira drugu xD

Promijenjeno od muamerboss (17.09.2012 u 01:05 sati)
muamerboss je offline   Reply With Quote
Star 17.09.2012, 02:49   #22
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od muamerboss Pokaži Post
Ilahije se jesu modernizovale i neka su..
Ovakvu vrstu modernizacije ovaj muzicki izraz po svojoj tradiciji i jos mnogim drugim stvarima,jednostavno ne trpi.

Moramo ostaviti na stranu ono sto ti istinski volis,a ja to uvijek postujem.
Takodje ostavljamo na stranu i sta ja ili neko drugi voli.
I duhovno ostavljamo na stranu,i religijsko.To su licne stvari svakog pojedinca.
Samo posmatramo sa tradicijske i muzicke strane
Ovo sto sam pisao i pisem nije upuceno tebi licno,nego inace posmatram sta se desava.
Meni za ovo ne treba Google,a ako ima neko mozda ko ne poznaje materiju,neka trazi po netu,sigurno ima nekih informacija.

Da skroz skratim i da budem jasan o tome sta hocu da kazem:
-kao prvo mora se znati neka osnovna definicija pjesme,a koja je kao muzicki izraz pod nazivom ilahija,a isto se odnosi i na kaside
-mora se znati sta tekst pjesme govori,kome je upucen i sta mu je svrha
-po nekoj tradiciji koja je vijekovima bila prisutna u BiH na primjer,ilahije se nikad nisu izvodile na koncertima niti se od toga pravio neki spektakl,kao sto se sada pravi koncertima u velikim dvoranama....itd.
-uz ilahije se ne moze praviti "dernek" (ovo je vezano za muziku)
-i sam izvodjac ilahije,zna sta pjeva i sta je u tekstu pjesme,i on to radi osjecajno i sa posebnim stilom izvodjenja,a to treba da prati i muzika,a moze i bez nje (muzicka pratnja je skoro pa nesto novo)

Znaci,kad se sve sabere i oduzme,ilahija u rumbi za mene i mnoge druge koji poznaju,koliko-toliko ovaj muzicki izraz,jednostavno ne ide na ovakav i na mnoge druge nacine.
I ne samo u rumbi.Snimljene su i u pop fazonu,i jos i u drugim zanrovima.

Naravno da nikakve ljutnje nema,jer se samo normalno razgovara.

Da ne duzim,od mene toliko.
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Star 17.09.2012, 11:41   #23
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Naravno da bi se nasmijao Muamere, jer taj zanr sto kaze Sejo duhovan i stuje vjeru i pravo da ti kazem takvo nesto bi mi bilo degutantno za tu vrstu muzike. Mislim postoji u Krscanstvu i gospel i christian rock, ima i kod nas u crkvi band koji svira na misama, tu svira nas kolega matrix_mo, ali slide bass mi vise prilici na to kad Kosmajac pjeva Ostavljena druga dva, a ne pjesma koja ima ozbiljnu tematiku
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 17.09.2012, 13:08   #24
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mislimda ste ptisli predaleko...
Predlazem da se ovo "religijsko" objasnjavanje ostavi po strani doknebude prekasno.
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 17.09.2012, 14:51   #25
muamerboss
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 18.02.2008
Mjesto: Tuzla
Postovi: 149
Downloads: 707
Uploads: 1
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg pa50, Triton Classic
muamerboss befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sve ja vas razumijem!! Ali, opet moram se uhvatit malo religije.. Je l' bolje da omladina slusa nekakve Rumbe u kojima se spominju Gacice, Alkoholisanja, Drogiranja, Blud i tako dalje, ili je bolje da slusaju fine pjesme/lahije koje se sviraju u Rumbi i koje imaju pristojne tekstove, sa "modernom" muzikom!?!
Ne moraju to biti ilahije i kaside, nego bilo koje pjesme koje imaju fin, pristojan tekst...
A normalno je da uz sve to treba malo modernizacije,jer nije danasnjim slusaocima zanimljivo slusati samo tarabuk i nay .. Naravno "modernizacija" do odredjene granice..
Ne znam je l' zabranjeno(ako jeste nek moderator izbrise post), ali evo jedan primjer "moderne ilahije"...


Burhan Ĺ*aban - Zvijezde tiho sedĹždu čine
You need to upgrade your Flash Player

I de mi samo recite sta bi tu falilo da se na mjestima ubaci slide bass?? Ne mislim na dzigeraski slide bass, nego autentican, prirodan slide

Sve ovo napisano je moje licno misljenje!!

Veliki pozdrav!!
muamerboss je offline   Reply With Quote
Star 17.09.2012, 15:05   #26
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ovo je, po meni, cisto turska (arapska) muzika na, da kazem, "nasem", jeziku...
Mozes ovde da ubacujes sta god ti dusa zeli pa i taj slide bass...

Ne bih dalje...
sale_band je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:28


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije