Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > DEMO > Demo snimci

Demo snimci Pravo mesto da postavite svoj demo...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 10.08.2013, 16:22   #761
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo kako je ispao kod meine sa tvojim projektom snimak.malo sam ja na slusalice probao da izbacim omaj sum iz vokala sa C1 gate od WaveI malo podesio jacinu vokala po svom ukusu ,pa me zanima kako je ovo.Da li valja ili sam opet zasrao
Fajlovi
File Type: mp3 Zeljko-I sad me po tebi poznaju novi snimak(2).mp3 (5,08 MB, 29x skinuto)
zeljko je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio zeljko za ovaj koristan post:
bogy (11.08.2013)
Star 10.08.2013, 16:28   #762
nele1
Ovaj baš voli da kuca
 
nele1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.09.2006
Mjesto: Nemacka Berlin
Godina: 54
Postovi: 491
Downloads: 552
Uploads: 0
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 80 puta u 76 Postova
Instrumenti: 2 Harmonike Artist,PA800,LE korg
Interesi: pomagati dobrim ljudima
nele1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
nele1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Lepo drug moj,samo nadjime sa pesmom ovaj stil pesama nije za mene.
__________________
NELE 1
nele1 je offline   Reply With Quote
Star 10.08.2013, 17:12   #763
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sve je to dobro Zeljko, samo jedno nije dobro, taj C1 Gate nema sta da trazi na vokalu. Toliko si ubio sum da si ubio i uzimanje zraka, pa je vokal kao da ga pjeva robot kome ne treba zrak. Dalje, taj C1 utice i zvucno na vokal i oduzima mu veliki dio visoko frekventnog spektra i harmonika a i prirodnosti samim tim, tako da je ostao sterilan. Uporedi snimak koji sam postavio maloprije i ovaj sada. Sve je tu, sve je uredu, sibilanti su OK, donji frekventni opseg vokala je uredu jer si zadrzao sve postavke, za nijansu si cak i bolje odpjevao ali je i pored toga vokal ostao neubjedljiv i kao opran. Protiv suma se "bori" drugacijim oruzjem, a prije svega kod samog snimanja i tek nesto malo pri miksu. Gateom svakako nikada.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 10.08.2013, 17:19   #764
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nisam ponovo pjevao hehe.To je isti vokal a tacno je da tvoj miks puno bolji ali me nerviralo ono zujanje pa reko da probam izbaciti.Trazio sam plugine kojim bi to mogao izbaciti pa naletio na C1 gate
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 10.08.2013, 17:54   #765
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nemoj to da radis, Gate nije alat kojim se uklanja sum iz vokala. Za to postoje sasvim drugaciji toolovi. Oni kao prvo analiziraju konstantni sum kada nema vokala a onda primjenjuju taj algoritam na cijelu vokal traku, tako da uklanjaju iz nje samo taj "stojeci" sum, ne dirajuci vokal i njegove harmonike. Naravno da ni ovo nije u potpunosti bez posljedica, pa se i ovo izbjegava u najvecoj mjeri. Protiv suma se bori prilikom snimanja. Vec tu treba uraditi sve da se minimizira sum a za to postoji nacin. Kazes zujanje, to ce biti da potice od kablova, pa tu treba da pogledas sta nije u redu. Posto znam da imas dobar audio interface, do njega sigurno nije, tako da ostaje samo mikrofon ili kabl. Taj senheiser nije bas predestiniran za studijsko snimanje, ne zato sto je dinamicki (jer i dinamickim mikrofonima se snimaju ponekad vokali) vec zato sto mu kvalitet nije bas na nivou koji zahtjeva studisjko snimanje. No ne vjerujuem da "zujanje" potice od njega. Ostaje kao posljednji krivac, mikrofonski kabl ukljucujuci tu i dzekove. Tu lezi crna ovca i nju treba da prikoljes. Vjerovatno ni prostorija u kojoj snimas nije bas po PSu ali i to se da rijesiti sa par razapetih jorgana ili duseka ako nemas nista drugo. Inace, velika pomoc moze da bude neki mini Apsorber koji se da kupiti za male pare:
Highslide JS
Cilj je da koliko god vise uklonis sobu iz snimka a samim tim ce i sum biti manji. To su mjere koje treba da preduzmes za uklanjanje suma a nikako Gate ili slicne efekte. Oni samo mogu da nacine vise stete.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 10.08.2013, 19:52   #766
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jos bih trebao i jorgane da razapnem po kuci,pa da me zena istrese iz gacaDruze Tranzit tvoji savjeti su za pohvaliti tu nema dalje,samo ponekad mogu biti smrtonosni,od zavisnosti kakvu covjek zenu ima pored sebe

Hvala na savjetima druzeNesto cu vec izmislit hehe
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 10.08.2013, 20:26   #767
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vrlo cesto je izbor, umjetnost ili zena... zene su rijetko dobijale ovu bitku
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 10.08.2013, 21:56   #768
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Tranzit, kako sam od starijih cuo, i izdrzati sa zenskom je umjetnost, tako da se umjetnosti u principu nikad ne odrices
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 10.08.2013, 22:02   #769
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da znas da je velika umjetnost, pogotovo sa jednom zenom cijeli vijek.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 11.08.2013, 01:02   #770
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Evo je Zeljko:

http://kiwi6.com/file/7u44z6iw14

Svi leveli i efekti su ostali onako kako si ih ti postavio. Dodao sam Deesser na vokal da bih ubio predominantne sibilante, a upotrijebio sam jos strmiji Low Cut da bih se oslobodio "mulja" iz vokala i na kraju sam na vokal dodao tzv. Sibilant Ambient. Ovo je poseban trik u miksu gdje se samo na sibilante (S, C, Z, C...) dodaje jedan ogroman prostor (Hall) dok na samom vokalu ostaje normalni hall. Obrati paznju na Hall kada odpjevas bilo koji sibilant i sta se desi, to jest, koliko je sirok ali pri svemu tome ne opterecuje sam vokal. Ovo dodaje vokalu, pogotovu u baladama, "mekocu" i tzv. "Air efekat". Poslije eksportovanja sam kompletan miks provukao kroz jedan jako vrijedni i skupi hardvare uredjaj (Trans Audio Tube Master, koji inace sam pravim a kojem je cijena preko 6.500 eura). Ovaj hardverski uredjaj je u sustini jedno cijevno (Tube) Mastering predpojacalo koje kompletnom snimku dodaje toplinu koju uostalom mozes i da cujes na snimku.
Poslacu ti na PP Studio One Song koji ces kopirati u vec postojeci folder te pjesme i samo ga pozvati. Ovako ces moci da vidis sta sam radio u projektu. Nisam upotrijebio nijedan VST efekat osim onih iz Studio One, pa tako mozes da vidis koliko je Studio One u sustini mocan DAW.
@Doktore Tranzit,ja tu nebi nista menjao,mix ti je savrsen,a Zeljko peva,brate ubija kako peva>ovaj miks cu pustati na svirkama u pauzi.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:58


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije