Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Sistemi

Sistemi Kompletni sistemi za ozvučenje... Kombinacije...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 08.03.2012, 01:51   #11
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Cinjenica je da D3400 zvuci mnogo losije nego CS4080HZ, licno ne bih ga koristio ni za monitoring a tek postaje "interesantan" u frekfentnom spektru ispod 150Hz! Neupotrebljiv absolutno!
Podatke na manualu su naucna fantastika,jednostavno napajanje a jos manje PWM moduli su projektirani za rad na 2ohma, realese time limitera je ocajan...pitam se, kome treba pojacalo koje ima definitivno los sound i radi nestabilno?? Jos na ZX5 koje stvarno zahtevaju puno snage i stabilan rad pojacala! Sa ovim pojacalom na te kutije,mozes sebi uciniti veliku materijalnu stetu...
I da ne zaboravim, za nekoga su Crest,Crown,LAB,Digam..itd ozbiljna pojacala, nazalost, za druge t.amp,Kobble & Co.
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2012, 02:06   #12
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Korgovac-

Samo ti kolega probaj taj the t.bone pa ces vec sam znati da li ti odgovara ili ne a budi siguran da su sve specifikacije veoma, veoma blizu istini jer se Kinezi inace slabo bave naucnom fantastikom. Ne slusaj mnogo price po netu jer te savjete daju cak i oni koji ne znaju ni osnovne katrakteristike onoga, o cemu tako samosvjesno pisu, kao sto je recimo u ovom slucaju, da su testirali the t.bone D3400 u Bridged modusu a neduzno pojacalo uopste nema Bridged modus (ovo je cini se, nekakav naucno fantasticni test bio). Nego... nojbolje rjesenje je, sam to sve poslusaj i znaces. Zaboravi sve specifikacije i filozofiranja, naculi usi i sve ce ti biti jasno.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2012, 02:15   #13
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

...naculi usi i sve ce ti biti jasno

Napokon se slazem sa napisanim!

Cekamo test T.AMPa kolege korgovac, pa produzimo konstruktivnom diskusijom.

P.S. kad dajes tolike pare, nije na odmet da CS4080 testiras A/B testom sa EV Q1212
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2012, 02:39   #14
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Korgovac, ako si se vec nameracio na T-amp onda uzmi neko iz serije Proline. Bazirana je na tehnlogiji Crest CA serije i dokazano dobra.
Taj D3400 ima snagu koja je deklarisana merenu u burst-u dakle ima tu snagu u veoma kratkom periodu od nekoliko mili sekundi.
Definitivno nije za teranje baseva, za satelite bi bilo ok. Zvucno ne ocekuj previse. Jedan prosek.
To pojacalo bi teoretski radilo u bridz modu uz modifikacije jer fabricki ko sto rece Tranzin nema opciju. Napajanje mu nije predvidjeno za rad na 2 oma po kanalu ili za 4 oma bridz. Kako Thomann sebe ne bi doveo u situaciju da mu vracaju crknuta pojacala oni su jednostavno izbacili bridz kao opciju. I resili potencijalne probleme.
Sto se tice Kobble-a. Oni jesu velika firma i kod njih se rade pojacala i za EV i Dinakord.
U potrazi za pojacalom dovoljno snaznim za nase potrebe a i za potrebe engleskog proizvodjaca OHM, radili smo test Kobble ΣP serije u OHM pogonu u Kini.
Test su radile kolege iz moje firme zajedno sa dva engleska inzenjera koja nadgledaju OHM proizvodnju u kini.

Ljudi iz Kobble-a su donela tri pojacala na testu.
Sva tri is ΣP serije. Jedno pojacalo nije radilo jos kad su ga bili ukljucili, drugo je radilo oko 5 minuta pre nego sto je crklo a trece nisu ni pokusali da probaju.
Test je radjen sa OHM PUKK 218 basevima.

Toliko o KObble-u i o njihovim pojacalima. Ono sto rade za Thomann-a je pod njihovom strogom kontrolom i Thomann ima ljude na licu mesta. Zato to i radi.
Isto vazi i za EV i Donakord pojacala. Mislim na klasicna sa transformatorima, te serije se rade tamo.
Ovo ostalo od Kobble-a je cista lutrija.
Ovo je bilo sredinom proslog leta, mozda su od tada nesto i promenili ali su za mene zavrsena prica.

Ovo sve moze da potvrdi i tim inzenjera koji je bio na licu mesta ako neko neveruje. Dakle stojim odgovorno iza svega ovog.
Dodato:
Ah zaboravih da dodam.

Tranzit, mene iskreno zanimaju rezultati tvog testa, kao i metodi korisceni.

Promijenjeno od MarjanMilosevic (08.03.2012 u 02:45 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2012, 02:53   #15
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo slika Kobble DN serije i Tamp 3400. Kos to se vidi to nije ista serija. Bar meni ne deluje isto.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg DN series.jpg (31,2 KB, 12x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg D3400.jpg (50,8 KB, 12x skinuto)
Highslide JS
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2012, 03:02   #16
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sad sam se setio, radili su bench test tog pojacala u engleskoj. Evo sta kazu.

Got 1 yesterday..I bench it! 650W per channel, both driven at 1Khz into 4 ohms...1275W 1 channel driven into 4 ohms...Lack in the power supply! Not able to test it into 2 ohms, protect trip at about 400 watts! At 650 watts per channel, it come really hot in less than 5 minutes! To be fair, I have redoo the test with burst signal at 1 Khz, 20ms signal, 40ms no signal and can get nearly 1300 watts per channel, both driven. This test is more like music signal. I was able to bench it for 30 minute with ''normal'' heat, but I stop it to not burn it. Freq response is 25Hz to 18 000Hz flat, but totaly unable to make power test under 50Hz, lot of power supply ripple. Have to mentione too that it's a class d amplifier, output coil are under amplifier heat sink. The one I got is with 'squirrel' blower, not the small fans as seen in first post picture. To be honnest, it sound incredibly 'cold' (QSC sound!). Class d ripple is a bit hight, about 4V HF sine wave on output. Another thing very important: These amp are full bridge design with 60VDC on each speaker wire. If you buy one, just be sure to have separate wire NOT CONNECTED TO ANYTHING going to speaker. Of course, because of this amp is not bridgeable...

So in conclusion...Nice toy, maybe good for top or monitoring, but definitavely not good to drive sub stack, except maybe in 8 ohms...And with proper limiter/processing to not overstress it...For sure I will stay with our PowerSoft and D-Amp amplifier for our main rig!

A evo i slicica jedna druga koja mnogo vise lici na D3400 :-)
Grafički Fajlovi
File Type: jpg Digam.jpg (11,4 KB, 9x skinuto)
Highslide JS
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2012, 03:19   #17
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa pobogu koga ti zafkavas i zamajavas sa tim sto radis i kakve nebuloze ovdje postavljas. Nekog dripca sa nekog bjelosvjetskog foruma koji je uzeo sebi za pravo da trabunja i to o Boga pitaj kojem pojacalu, a ti to donosis ovdje i predstavljas kao test sa D3400. Kao prvo Marjane D3400 ne radi u Bridged modusu a da malo bolje razumijes engleski procitao bi da je momak radio test i u Bridged modusu. Ama cega je radio test ?????? D3400 sigurno nije bio na tom testu. Ti uopste ne znas specifikacije D3400 ili uoste ne znas engleski. D3400 ima sasvim drugacije specifikacije od tih dsto taj navodi u tom svom bulaznjenju. Ama ti ne znas ni ovaj jezik, pa stalno zapadas u teskoce. Zasto se vise blamiras, zasto ne popustis ? Ti si neumoran. A ako ja sad postavim daleko preciznije dokaze i slike, pa onda podijelim linkove proizvodjaca i specifikacije za sve modele i ti vidis da ne postoji nijedan Kobble adekvatni model i da ovo sve sto sam napisao su susti i suhi fakti, pa te opet osramotim ? Sta ti treba da se uopste uplices u nesto sto nikako ne razumijes ? Popusti aman, prestani sa izmisljotinama o nekakvim timovima inzinjera i nekakvim testovima... pa dosadio si i Bogu i narodu. I na kraju...za tebe nema rezultata mog testa jer ti to svakako ne razumijes.

Promijenjeno od tranzit (08.03.2012 u 03:24 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2012, 03:26   #18
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Tranzit, pocinjes da mi ides na zivac znas. D3400 ima u sebi 4 amp modula od kojih su dva i dva u bridzu i dobijas dva izlaza od 4 modula.
Potpuno isto kao i onaj CS4800 koji se spominje. Zato i neradi u bridzu jer je vec bridzovan.
Ako si to testirao kao sto kazes onda bi to trebao da vec znas.
Dodato:
Jos jedna stvar, preporucujes pojacalo koje je toliko inferiornije od ponudjenog CS4800 da neznam odakle da pocnem.
Taj ce Pivi dati 2000W na 4 oma po kanalu danju nocu bez ikakvih problema u najgorim mogucim uslovima.
Kad budes to izvuko od tog D3400 a da se ne gasi svakih pola sata od pregrejavanja ja cu da te castim pivom.

Promijenjeno od MarjanMilosevic (08.03.2012 u 03:35 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2012, 03:36   #19
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vidis ti meni uopste ne ides na zivce, ti si meni samo smijesan. Nikakav Bridged modus nema D3400 niti moze da radi u tom modusu. Sta on ima u sebi ? Pa ti ne znas ni sta ima spolja a kamo li sta je unutra. Ti ne znas ni specifikacije pojacala pa navodis onaj test gdje momak govori o testiranju pojacala koje radi sa 650W po kanalu na 4 Ohma a da si malo pazljivije citao moje postove vidio bi da D3400 radi sa 1800W po kanalu na 4 Ohma. Ti si toliko neupucen da cak nisi u stanju da nadjes ni specifikacije tog pojacala. Ne zmaraj me vise jer ne znas nista o tome o cemu pokusavas da pises.

Promijenjeno od tranzit (08.03.2012 u 03:37 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2012, 03:42   #20
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da u specifikaciji pise 1800W na 4 oma. Ali ne daje toliko, o tome se radi. Ako si merio daj da vidimo rezultete. kao sto vec napomenuh u prijasnjim postovima, a ti si vec ponudio, daj da vidimo rezultate i nacin merenja.
A taj neki belosvetski dripac, nepas pojma ko je i on isto to moze da kze i o tebi, meni i bilo kome koga ne poznaje.
Ali je on lepo uzeo i izmerio. Posto sa covekom komuniciram godinama znam ko je i sta radi. Tebi nemam sta da dokazujem. Dokazi ti meni da D3400 moze da da 1800W na 4 oma na 40Hz. I kolko dugo pre nego se iskljuci.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:07


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije