Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Sistemi

Sistemi Kompletni sistemi za ozvučenje... Kombinacije...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 08.03.2012, 03:50   #21
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A sad bi da se nekako izvadimo je l'... s tim daje, ne daje toliko ili ovoliko. Taman ce to neko da povjeruje, momak testira pojacalo sa 650W po kanalu na 4 Ohma a proizvodjac laze ko pas pa pise da ono daje 1800 W na 4 Ohma, je l da, da bi bilo smijesno. Cudi me kako tebi nije. Jednostavno ne znas o tome nista, zapetljao si se kao i onaj prije tebe sa Bridged modusom i sad na vrat na nos bi da se izvuces. Najbolja stvar ovih foruma je sto to sve ostaje pa ljudi mogu da procitaju i za deset godina (ako bude ovog foruma, sto se iskreno nadam) sta se kad lupalo i mlatilo. E sad o onom dripcu... ti si njega napravio dripcem u mojim ocima jer si pisao da je to test za D3400 i... naravno da je dripac. Medjutim nije, moracu da se izvinim covjeku... to ti samo nisi znao engleski pa nisi ni razumio o cemu on pise. Opet petljas, pa cak i tog "dripca" znas... puno ljudi poznajes, alal vjera. Kako da ti dokazem to za D3400, da dodjes do mene pa da to mjerimo ili... kako si mislio ? Ti si definitivno sampion.

Promijenjeno od tranzit (08.03.2012 u 03:53 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2012, 04:02   #22
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ako si lepo procitao sta je covek napisao ne bi postavljao ovako glupa pitanja. Merio je prvo ton generatorom cisti sine wave i dobio RMS snagu od 650W.
Posle je merio burst signalom i dobio tih 1300W po kanalu na 4 oma.
Ispada po tebi da svi ljudi po svetskim forumima koji su ovo pojacalo testirali i koristili su debili i nemaju pojma ni o cemu. A ti si pametniji i znas vise svih od ostalih jel?
Prosetaj malo po forumima ima tamo dosta pametnih ljudi, pa procitaj kako su ocenili to pojacalo.
Ili postoji svetska zavera Engleskih, Nemackih i neznam kojih sve foruma za diskreditaciju tog pojacala i njegove naduvane specifikacije jer su ga svi redom ispljuvali.
Koincidencija?
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2012, 04:08   #23
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa ti stvarno ama bas nista ne razumijes taj engleski. Mora da ti je to sto si sad napisao preveo Google Translator... hahahaha. Hoce li pomoci ako ti prevedem od rijeci do rijeci sta stoji u tom tekstu ? Boze, Boze... sta se sve dogadja na ovom ubogom svijetu. Ajd Marjane... da se na ublatis bas skroz, bolje bi i pametnije bilo da polako podjes na spavanje jer ces ti sam vise da se diskreditujes nego sto pises da je to pojacalo diskreditovano (sto naravno nema blage veze sa istinom). Laku noc Marjane, laku noc.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2012, 04:08   #24
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo ti jos jedan citat preveden na engleski sa nemackog foruma.


This amplifier series is not 2 ohm operation. The last test tools in the 2/2008 describes this well again very much. has in my own tests in the laboratory, the D3400 shown this behavior: Short-term modulation of 1600W/4Ohm up, then reduce to around 2 x 650W. The adjoining limiter release time this case has a very long time to return to higher peaks are possible. In music with high compression, this means that the level is reduced to relatively low output power. The stress test showed incredibly bad at 2Ohm dowry behavior. Operated on a channel, the output stage could indeed be highly controlled with audible current limit noise from the SMPS after several attempts, but the output was only around 1200 W, then a short time later, totally collapsing. operation went two channels at all! The internal supply voltage is low at 130VDC right elected, may be tried as originally developed with 150VDC Tasso D3.0 on loads below 4 ohms to trim? Selbige Tasso D3.0 is also "only" rated for 4 ohms, and it will give 1600W. Obe ( www.obeaudio. com ) has the same equipment as the DP1000 in the delivery program, fantasizes also with the data, which were also given the Thomann D3400 along the way! Neither PSU nor PWM modules are designed for the current demand for 2Ohms. The DAP and QSA are also identical , need not be mentioned today, is there? Stefan


Evo i original nemacki ko razume.

Diese Endstufenbaureihe kann keinen 2 Ohm Betrieb. Der letzte Test in der tools 2/2008 beschreibt dies auch noch mal sehr deutlich.

Bei meinen eigenen Tests im Labor hat die D3400 dieses Verhalten gezeigt:
Kurzzeitige Aussteuerung bis über 1600W/4Ohm, danach Reduzierung auf Werte um 2 x 650W. Der intgrierte Limiter hat dabei eine sehr lange releasetime, bis wieder höhere Peaks möglich sind.
Bei Musik mit hoher Komprimierung bedeutet dies, dass die Stufe sich auf relativ wenig Ausgangsleistung reduziert.
Der Belastungstest an 2Ohm ergab unfassbar schlechtes Aussteuerverhalten. An einem Kanal betrieben konnte die Endstufe zwar mit hörbaren Strombegrenzungsgeräuschen aus dem SMPS nach mehrmaligen Versuchen hochgesteuert werden, aber die Ausgangsleistung war nur rund 1200W, um dann kurze Zeit später vollständig einzubrechen.
Betrieb zweikanalig ging überhaupt nicht!
Die interne Versorgungsspannung ist mit 130VDC recht niedrig gewählt, evtl. versuchte man so die ursprünglich mit 150VDC entwickelte Tasso D3.0 auf Belastungen unterhalb 4Ohm zu trimmen!?
Selbige Tasso D3.0 ist auch "nur" für 4Ohm spezifiziert, und soll dabei 1600W abgeben.
Obe (www.obeaudio.com) hat die gleichen Geräte als DP1000 im Lieferprogramm, phantasiert ebenfalls mit den Daten, die auch der Thomann D3400 mit auf den Weg gegeben wurden!
Weder Netzteil noch PWM Module sind für den Strombedarf an 2Ohm ausgelegt.
Das die DAP und QSA ebenfalls baugleich sind, bedarf heute keiner Erwähnung mehr, oder?
Stefan
Dodato:
Kako li samo radim kao glavni inzenjer za Kanadsku firmu neznajuci engleski jezik? Cudo jedno, da ne poverujes.

Promijenjeno od MarjanMilosevic (08.03.2012 u 04:10 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2012, 04:15   #25
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ama prestani ako Boga znas, ne navodi nam ovdje kojekakve forume nije o tome rijec, skroz si otisao u out. Sta mene uopste briga sta neko, na nekom forumu pise kad sam imam priliku da testiram to pojacalo. Zar hoces sad da ti ovdje citiram bar desetak pozitivnih "statementa" za taj isti D3400. Sta ce to promjeniti uopste, nece nista, a najmanje to da ti ne razumijes engleski.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2012, 04:18   #26
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ne trebaju mi pozitivni primeri jer ih neces naci :-).
I daj konacno te testove da vidimo.
Dodato:
I nemoj da mi dajes rezultate od 20 milisekundi burst testa. Daj mi cisti signal od 40Hz od bar jednog minuta da vidim pravi full power.

Promijenjeno od MarjanMilosevic (08.03.2012 u 04:20 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2012, 04:25   #27
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Rekoh li ja tebi da za tebe nema testova jer ti to neces da razumijes. Ja sam covjek od rijeci. Ne pominji Burst signal jer ocigledno da ni to ne razumijes. Treba da naucis da je permanentni Burst signal jedan od najnezgodnijih signala za jedan Amp. Nego, kako bi ono za Bridged mode, daj jos malo da se nasmijem pred spavanje.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2012, 04:29   #28
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ocigledno nemas pojma o cemu pricam. Ali nema veze naucices. Pa cak i za bridz topologiju tog pojacala.
A testova nema jer se ovde samo hvalis nekov svojim znanjem bez ikakve podkrepe istog. Pa si cak i izmislio da si testirao to pojacalo. Ali nazalost testirali ga i drugi ljudi. Pa se to nesto ne slaze.
Ali ispada da su svi pogresili samo si ti u pravu. Ako i uvek.
Dodato:
I da busr signal jeste nezgodan. I po tome se vidi koje pojacalo je dobro a koje nije.
Za lose pojacalo je mnogo nezgodniji signal od 30 ili 40hz nego burst.
Burst je signal od 20ms. Sine wave traje kolko odlucis da traje. E to tvoje pojacalo nemoze da izdrzi.

Promijenjeno od MarjanMilosevic (08.03.2012 u 04:31 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2012, 04:36   #29
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Marjane, laku noc, previse je ovo za tebe i dosta je spama. Sve sam ti rekao, ne mogu vise da se ponavljam a najvise me zamore gluposti i proizvoljnosti koje sve vrijeme rasipas. Koliko ja razumijem i znam ti jos dugo neces biti kompetentan da ocijenis... a vjerovatno nikada. Za to bi trebalo vrlo dugo da zivis. Zavrsili smo jer uvijek nastojim da ukazem na gresku vrlo konsekventno a ako taj bas nece da uvidi da grijesi onda ga ostavim da srecno zivi u zabludi.
Jesam pedagog ali toliki nisam da tebi bilo sta objasnim jer jednostavno neces da shvatis. Ne maltretiraj vise ni mene a ni ostale sa necim sto ne razumijes.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2012, 04:51   #30
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Tranzit wrote:
...Kolega Korgovac zaboravi sve specifikacije i filozofiranja, naculi usi i sve ce ti biti jasno

....Kolega korgovac ima jedna stara izreka: nije majka sina karala sto je kockao vec sto je isao da se vadi

....Dosadio si i Bogu i narodu. I na kraju...za tebe nema rezultata mog testa jer ti to svakako ne razumijes.

....Ti si toliko neupucen da cak nisi u stanju da nadjes ni specifikacije tog pojacala.

....Ne zmaraj me vise jer ne znas nista o tome o cemu pokusavas da pises

...Sta ti treba da se uopste uplices u nesto sto nikako ne razumijes ? Popusti aman, prestani sa izmisljotinama o nekakvim timovima inzinjera i nekakvim testovima... pa dosadio si i Bogu i narodu. I na kraju...za tebe nema rezultata mog testa jer ti to svakako ne razumijes.

...Ne zmaraj me vise jer ne znas nista o tome o cemu pokusavas da pises

...Pa pobogu koga ti zafkavas i zamajavas sa tim sto radis i kakve nebuloze ovdje postavljas. Nekog dripca sa nekog bjelosvjetskog foruma koji je uzeo sebi za pravo..



Nemam reci, potpuno upropastio jos jednu temu a odnos prema ostalim kolegama je kriminalan...
Ako je ovo buduci nacin komuniciranja na forumu,decki, idemo definitivno u pogresan pravac.
Izvinjavam se kolegi korgovac sto sam naseo na bezvezne provokacije i doprineo da tema ode u nepovrat.
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:58


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije