Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.12.2020, 21:53   #1
tony88
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.10.2014
Postovi: 3
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
tony88 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Synth Action-Κlavijature/Τastature koji su nam se svideli!!!

Dobro veče svima,
Ja sam iz Grčke i prvi put pišem na forumu...Bavim se sa balkanskom muzikom i smatrao sam forum YU-MIDI kao pravim mestom za dobijanje saveta na tu temu…oprostite ako nisam pravilno napisao svoje pitanje, ali pokušao sam da prevedem svoje pitanje putem google translate... znam makedonski i razumem dosta srpskog, tako da možete normalno da odgovorite.
Kao što naslov sugerira, tražimo najbolje tastature u osećaj (synth action) u synth, workstations, aranzeri i midi kontrolerima, uglavnom za balkansku muziku.
Bavljenje sa temom započelo je poslednji put kada sam tražio klavijatura za kućni studio koji sam osnovao. Na osnovu onoga što sam pročitao na Internetu i na stranim forumima, došao sam do raznih vrsta tastature koji se smatraju najboljim (indikativno spominjem neke instrumente kod kojih se ti tipovi nalaze).
 Fatar TP8S: Roland A70/G70 – GEM S2/S3 – Kawai K5000 – Novation SuperNova
 Yamaha FS: Yamaha DX7/Motif ES – Korg 01/M1/Triton/Trinity/i30/Oasys
 Yamaha FSX: Yamaha Tyros 2-5/Motif XS-XF/Montage
 Fatar TP9S weighted: Kurzweil K2000/K2661 – Novation SL
 Matsushita SK61: Korg M3/Kronos – Technics WSA1
 Matsushita SK961: Roland Fantom S-X-G/V-Synth
Od onoga što sam do sada igrao, izdvajam Korg M3 (solidan, brz sa glatkim gazom). Naravno, pitanje osećaja tastera je takođe subjektivno, u zavisnosti od ukusa i stila igre svih, ali verujem da će se naći „zajedničko mesto“ ...
Pa neka svako navede svoja iskustva sa klavijature koje su svirali i da li im se svidelo ili ne i neka započnu diskusiju.
P.S. Informacije o tastaturim vrstama svakog instrumenta mogu se naći na sledećim stranicama:
https://www.yamahamusicians.com/foru...ic.php?t=11929
https://www.syntaur.com/
Nisam znao u kojoj kategoriji da otvorim temu, pa neka moderatori to pravilno postave.
Hvala svima!
tony88 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
klavijatura, korg, midi, roland, yamaha


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 02:57


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije