Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 31.10.2011, 19:00   #51
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od dejong Pokaži Post
Izvinjavam se sto ozivljavam ovu 4 godine staru temu al bolje i da je ozivim nego da otvaram novu.
Tema jeste stara 4 godine ali je danas aktuelnija nego ikad.

@dejong

Nema nista od toga i jedini put je da konvertujes te Korgove samplove i programe preko Awave ali ti ne bih bas savjetovao da se s time zamajavas jer svi ti softver sampleri imaju vec svoje contente koji su vrlo kvalitetni i mnogo kvalitetniji od Korgovih sounda.
A za ostale koji su ucestvovali u ovoj temi: i dan danas su i Kontakt (pogotovo najnovija verzija 5) i Emulator X3 daleko od konkurencije ako je u pitanju Live rad sa samplerima. Svi ostali imaju velike deficite i prakticno su neupotrebljivi u ozbiljnijem radu. Od Program Change funkcije, pa preko obrade sounda i efekata, do efikasnosti u Live radu ova dva samplera su jedini koji nemaju ogranicenja, bar ne onih koja bi za nas bila hendikep. Jedini preduslov je da kompjuter ispunjava zahtjeve... a njih nije malo.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 01.11.2011, 14:32   #52
dejong
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 16.11.2008
Mjesto: Beč, Austrija
Postovi: 95
Downloads: 737
Uploads: 11
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 13 puta u 11 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Dallape Organtone
Interesi: Prijateljstvo, Druzenje, Muzika, Kompijuteri, Muzicki Instrumenti
dejong befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dejong pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

hvala na odgovorima mogao bi i neki tutorijal da se napise (sta je potrebno, kako povezati i Slicno )
Ja bi povezao na pa 80 pa da mi vuce semplove sa kompijutera.
dejong je offline   Reply With Quote
Star 02.11.2011, 00:38   #53
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To bi bilo pisanje od jedno 3 do 4 sata i vjeruj mi da sumnjam da bi i to bilo dovoljno. Vrlo komplikovan i obiman posao koji na kraju sigurno daje odlicne rezultate, to jest bas ono sto ti hoces. Pogledacu da naberem malo vremena i volje (prije svega ovo drugo) pa da napisem bar osnove.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 02.11.2011, 01:30   #54
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2737
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mislim da bi bilo i vise nego 3-4 sata jer je to za nekoga ko se nije susretao sa tim obiman posao.Prvo je kakav kompjuter ima ko i kako mora biti on podesen da u svakom momentu moze da povuce sve semplove koji su taj momenat u ritmu. Znaci sama konfiguracija sistema kao i adekvatna zvucna karta da dobijes zadovoljavajuci zvuk .Ja sam se dugo vremena igrao i pokusavao sastaviti komp koji bi to sve mogao ali uvek nedostaje ili vreme ili neki softver ili na kraju znanje.Na kraju sam ipak odlucio i kupio sve vec sastavljeno i sad radi kao doksa. Sistem je zasnovan da umesto aranzera koristim Live styler sempler je Emulator X3 i jos po neki Vst i sve to kontrolisem preko midi sinta Novation SL 61 Mk II.Komplet ritam i solo boje su semplovane i sve se ponasa kao na hard sintu .
fico je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio fico za ovaj koristan post:
momo (02.11.2011)
Star 02.11.2011, 01:38   #55
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Taman tako fico, prije svega treba ultra-mega-giga stabilan audio sistem koji nije nimalo jednostavno konfigurirati i samo vrlo, vrlo mali broj ljudi raspolaze znanjem za tako nesto, a onda sve ostalo. To "sve ostalo" je opet nauka za sebe. Da ne bude zabune, sve vrijeme govorim o sistemu koji ce raditi kao najprofesionalniji muzicki instrument. Za kucna sviruckanja sve ovo nije neophodno i moze se kojekako sklepati nekakva masina ali za masinu koja ce raditi desetak sati na dan i to svaki dan, e... tu nema za**ancije i kompromisa.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
momo (02.11.2011)
Odgovor

Favoriti

Oznake
live, sampler, soft


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:03


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije