Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 02.02.2007, 23:21   #11
Korgminator
Ovaj baš voli da kuca
 
Korgminator's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Postovi: 401
Downloads: 6255
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Korgminator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Najvaznije je prijatelji da smo mi svi pronasli nesto cime smo zadovoljni. Imam sada pa800 i skroz sam zadovoljan sa njime, nista drugo pored njega ne koristim (pa80 malo ponekad).

Samo da ispravim par stvari. Emulator X koristi efekte sa DSPa na sound kartici, sto znaci da system sa time ne opterecuje. I da napomenem, zvuk samplera ce da zvuci onako kako "sample-ovi" koje koristite zvuce. Prema tome, ne moze se reci ovaj sampler zvuci bolje od onoga. Samo se moze kazati da jedan ima bolji algoritam i funkcije od drugoga. I kao sto Nedim kaze, "ukuse treba ostaviti na stranu" i novcanik kada je u pitanju koji je bolji sampler. To je isto kao da poredite ficu i mercedesa. Oba auta ce vas dovesti na zeljenu destinaciju, samo sto ce te u mercedesu biti vise komforni i mozda ce se koja macka na putu okrenuti za vama . Nemojte da se svadjate zbog gluposti, to je normalno da postoji profesionalniji program od drugoga, uvjek ce biti. Jednog dana bice nesto bolje i od Emulator X, pa sta? Neko ce se zadovoljiti sa jednim neko sa drugim.

Nego meni nije samo jasno zbog cega niko od vas ne zeli da koristi Kontakt 2 kojeg je veoma lako naci "djabe".
Korgminator je offline   Reply With Quote
Star 03.02.2007, 00:02   #12
nikdejan
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Kada bi te tvoj komsija, koji ima platu 120 evra, pitao koji auto da kupi, jer mu treba da se vozi do svog sela i to putem koji ima mnogo rupa, sta bi mu preporucio? Ficu ili mercedes?
To sto Emulator X koristi DSP sa karte dobra je stvar, ali isto tako nije lose ni to sto je VSampler ujedno i VST Host za efekte pa tako i on moze da koristi Emu PatchMix kao VST Plug-in.
Za Kontakt sam cuo sve najbolje i mnogi ga koriste za studio, ali, koliko sam cuo, loading time mu je nesto duzi, pa je zbog toga nepovoljan za "live" upotrebu. Zato ostaje Emulator X ili VSampler. Emulator X ima dobro resen Disk Streaming, tako da su promene instrumenata gotovo trenutne. VSampler nema takav Disk Streaming, ali se svi semplovi mogu ucitati u RAM i onda se pozivati isto tako trenutno. Danas je gigabajt rama nesto preko 100 evra, a u jedan gigabajt moze puno toga stati. Uporedite samo sa, 16, 32, 64 megabajta koliko imaju neki popularni aranzeri i workstationi.
Mislim da ce Emulator X postati neophodan onda kada se vise budu upotrebljavali Loopovi, jer su loopovi na polju aranzera jedan kvalitativan skok napred u odnosu na ovo sto sad imamo. Za sada i VSampler moze odraditi posao vrlo solidno.
  Reply With Quote
Star 03.02.2007, 00:51   #13
Korgminator
Ovaj baš voli da kuca
 
Korgminator's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Postovi: 401
Downloads: 6255
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Korgminator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@nikdejan

"Kada bi te tvoj komsija, koji ima platu 120 evra, pitao koji auto da kupi, jer mu treba da se vozi do svog sela i to putem koji ima mnogo rupa, sta bi mu preporucio? Ficu ili mercedes?"

Preporucio bi mu konja . Konj preskace rupe. Sa konjem ce i na benzinu da ustedi. A kada zivotinja ostari onda moze i na razanj. A ako moze konja da pomuze onda moze i svjeze mlijeko da ima. A ako je komsija muzicar onda moze konja da usempluje
Korgminator je offline   Reply With Quote
Star 03.02.2007, 06:07   #14
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Adrijane, koristim ja KONTAKT 2, i to ne za dzaba nego me dobro otresli 600$,
pored 11 hardverskih sintova ja bez Kontakta ne mogu da zamislim moje studio,
to je prva stvar koju ukljucim i zadnja koju iskjlucim kad gasim comp.
Toliko je jednostavan za rad...da nemas pojma, a sad odkako sam sam ja napisao
svoju skriptu za FINGERED PORTAMENTO uuuuuuhhhhhhhhhhhhhh...
__________________
,,ŽIVOT NE TREBA SHVATITI PREOZBILJNO, UOSTALOM TKO SE ŽIV IZ NJEGA IZVUKAO!
PAMETNI IMAJU PRAVA DA GOVORE GLUPOSTI, ZA GLUPE JE TO OBAVEZA!
BITI PAMETAN MEDJU GLUPIH JE ISTO KAO I BITI ZIV MEDJU MRTVIH!,,
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 03.02.2007, 11:08   #15
nikdejan
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

@Adrijan
Preporucio bi mu konja . Konj preskace rupe. Sa konjem ce i na benzinu da ustedi. A kada zivotinja ostari onda moze i na razanj. A ako moze konja da pomuze onda moze i svjeze mlijeko da ima. A ako je komsija muzicar onda moze konja da usempluje

U pravu si 100% Za komsiju muzicara definitivno nema boljeg resenja.

A ovo sto si rekao potvrdjuje jos jednu stvar: Sve zavisi kakav je ko covek. Ti bi, na primer, hteo i da preskaces rupe i da jases i da muzes i da pojedes i da usemplujes i to sve sa "jednim konjem". Zato si kupio PA800. Ali taj konj mora da je neko svetsko cudo cim sve to radi, pa zato i kosta malo vise.
Ja, s druge strane, tamo gde su rupe cesto idem peske, kupujem meso u mesari, imam jednu zgoljavu kravicu koju muzem i jednog juga kojim se vozim kad je put asfaltiran. Ali ova moja kravica daje bolje mleko od tvog super konja, zato sto je ona specijalista za muzu, a i na otvorenom putu tvoj konj nema sanse sa mojim jugicem. E sad, ja jos uvek idem peske preko rupa, a i meso u mesari nije jeftino... Sve ima svoje... Ne znam... mozda je tvoj konj ipak bolje resenje...
  Reply With Quote
Star 03.02.2007, 21:53   #16
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Predje tema od VSAMPLER u PA800, ne vidim nikaku smislu nit cilj.
Kontakt i VSampler su skroz 2 iste stvari, namenjeni za jednu istu skroz stvar
dok PA800 je skroz druga stvar...ne vidim tu zasto da se uporedjuje.
Konj i kravica tvoja, to sto si pricao samo si vreme bez veze trosio jer nema
nikakvu smislu.
Nije u pitanju kome sta treba i kakav ukus, pitanje je o SAMPLERima u koji i
Kontakt i VSampler spadaju, dok PA800 ne spada tu, sto znaci konj ne pripada
ovoj prici, mogao si da uporedjujes tvoju kravicu sa nekom drugom a ne konjem.
Radilo se o KRAVICAMA (SAMPLERIMA) ko je bolji a ne o KONJIMA (ARANZERIMA)
jer krava se MUZI dok se konj TOVARI.

Pozdrav
__________________
,,ŽIVOT NE TREBA SHVATITI PREOZBILJNO, UOSTALOM TKO SE ŽIV IZ NJEGA IZVUKAO!
PAMETNI IMAJU PRAVA DA GOVORE GLUPOSTI, ZA GLUPE JE TO OBAVEZA!
BITI PAMETAN MEDJU GLUPIH JE ISTO KAO I BITI ZIV MEDJU MRTVIH!,,
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 04.02.2007, 00:33   #17
nikdejan
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

cekaj, pa ne razumem u cemu je problem?

pa jesam li ja rekao da se konj MUZE, a kravica TOVARI? Nisam ja hteo da menjam temu, al' ispade tako jer je komsija muzicar, pa hoce da sempluje konja
Mozda smo predaleko otisli sa strucnom terminologijom, pa ljudi ne mogu da nas razumeju, ali onaj ko je bar jedamput muzo konja, zna o cemu pricamo...
Ajd, sad, malo se salimo, a vi moderatori brisite ako smatrate da treba. Zato vas i placamo, da brisete gluposti...

Pozdrav
  Reply With Quote
Star 04.02.2007, 00:47   #18
Korgminator
Ovaj baš voli da kuca
 
Korgminator's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Postovi: 401
Downloads: 6255
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Korgminator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mene niko ne placa. Sada si mi dao dobru ideju, moram sa administratorom da porazgovaram .
Korgminator je offline   Reply With Quote
Star 04.02.2007, 00:49   #19
Korgminator
Ovaj baš voli da kuca
 
Korgminator's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Postovi: 401
Downloads: 6255
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Korgminator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

A sto se tice ovih zadnjih par tema poslje moje ideje sa konjem, ne znam ni o cemu je vise tema tako da cu se udaljiti hehehe .

Budite pozdravljeni
Korgminator je offline   Reply With Quote
Star 04.02.2007, 00:54   #20
nikdejan
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

ako se ne varam, tema su bili softverski sempleri, ali je onda yu-midi promenio temu tako sto je rekao da se njemu vise svidja pa1x.
svi to znamo nego niko ne sme da mu kaze.
cak i Nedim, koji je obicno hrabar, ovde nesto muti, pa ovo... pa ono... pa konj.. pa kravica...
e ajde sad ti kad ides kod njega u kancelariju da mu trazis platu, kazi mu jos i da je on kriv sto je promenio temu, ako smes
ima da te gadja pepeljarom
  Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
live, sampler, soft


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:53


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije