Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.02.2012, 21:46   #21
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne bih bas da vas razocaravam ali... nece to sve ici tako lako. OMB je kompatibilan sa VST platformom i ima VST interface ali je on toliko slab i nestabilan (prakticno neupotrebljiv za ozbiljniji rad), tako da ga odmah treba zanemariti i zaboraviti jer svi ti problemi koji su pomenuti dolaze bas radi njega. Da bi se on izbjegao treba upotrijebiti za pocetak neki program koji moze da posluzi kao jednostavni Host za softver instrumente. Potrazi "VST Host" koji je besplatan i daje sasvim dobre rezultate na 32Bit sistemima. Da bi "povezao" OMB i taj VST Host u kojem se nalaze VST instrumenti. to jest, da bi oni komunicirali, potrebano je da instaliras i jedan virtualni midi driver. I njega imas besplatno skinuti a potrazi ga pod imenom MidiYoke. Pri instalaciji MidiYoke drivera otvori svih 8 Portova jer ce ti oni trebati kasnije. Sada u VST Hostu podigni te VST instrumente koje zelis, dodijeli im kao midi In razlicite MidiYoke midi portove a u OMBu za Midi Out pojedinih kanala odaberi opet adekvatne MidiYoke portove. To bi bila osnova postavke sistema za rad sa OMB, odnosno pocetak price, koja skoro da nema kraja.
tranzit je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, tranzit, za koristan post:
Arter (07.02.2012), milepsr (07.02.2012)
Star 07.02.2012, 13:42   #22
Arter
Vredan član društva
 
Arter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.01.2012
Mjesto: Split - Zagreb
Postovi: 219
Downloads: 530
Uploads: 1
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 21 puta u 18 Postova
Instrumenti: Yamaha psr sx700
Interesi: Glazba, glazba , glazba...
Arter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

molim te dali bi mogao malo detaljine napisati tocan postupak kao i sta..jer stvarno ne uspijevam povezati ih...
Imam instaliran
vsampler, hypersonic2, midiyoke i vsthost

Hvala
Arter je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2012, 22:20   #23
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Uvedi u VST Host taj V-Sampler i Hypersonic 2 pa im odredi Midi In portove. Treba da su obavezno razliciti, recimo Hypersonicu daj MidiYoke 1 a V-Sampleru MidiYoke 2. Sada otvori One Man Band idi na Setup i na Midi Out pa dodijeli midi kanalima (trakama), kako ti je potrebno, jedan od ta dva MidiYoke Out Porta i... gotova prica. Eeeeee... al' da bi to i sviralo neki ritam iz One Man Banda moras ici u Style Editor One Man Banda pa tamo po trakama ritma upisati Bank i PCG Change naredbe koje odgovaraju instrumentima u V-Sampleru i Hypersonicu. Za V-Sampler moras sam pogledati kakav si Sound Bank uveo i kako su postavljeni pojedini instrumenti u tom Banku a kod Hypersonica je to vec odredjeno samo treba da pogledas u njegovom Browseru gdje stoji koji instrument. Za njegove sounde moras u ritam traci zadati uvijek dvije naredbe i to: LSB (Controller 32) i PCG da bi tacno dobio zeljeni instrument. Mozes prebaciti Hypersonic i u GM Modus pa onda ne moras brinuti o LSB Bank Change kontroleru ali... kvaltet sounda u tom GM Modusu je toliko bljutav i nikakav da to odmah mozes trebas zaboraviti.

Rekoh ti ja da je ono bio samo pocetak price a i sa ovim gore napisanim se jos nismo mrdnuli s tog pocetka... zamisli koliko daleko je kraj.

Promijenjeno od tranzit (07.02.2012 u 22:21 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2012, 00:28   #24
kac97
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 09.01.2012
Mjesto: Hrvatska
Postovi: 66
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg N364, Hohner Atlantic IV Deluxe N
kac97 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
kac97 pošalji poruku preko MSN messengera kac97 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Zamolio bih vas,kolega Tranzit,ili bilo koga drugoga ko se razumije u to,da mi malo pobliže objasni kako se uređuju ritmovi u OMB,da bi im se dodijelio određeni sound iz Hypersonica...Ili ako je neko voljan postaviti tutorial,bio bi mu jako zahvalan...Nadam se da ste razumjeli moje pitanje..

LP,Karlo
kac97 je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2012, 02:29   #25
mladenkom
Ovaj baš voli da kuca
 
mladenkom's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Chicago,Il
Godina: 38
Postovi: 308
Downloads: 979
Uploads: 5
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 38 puta u 36 Postova
Instrumenti: Edirol pcr500,VST instrumenti...
mladenkom befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mladenkom pošalji poruku preko Yahoo! messengera mladenkom pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo kako sam ja to pokusavao,radili je donekle,prilicno je nestabilno bilo sve to...otvoris hypersonic preko nekig hosta,npr savihost,koji je inace free.Otvoris potom omb.Prethodno instaliraj midi yoke,ako nemas,to ti je virtualni midi kabl.Sadq u midi in hypersonica postavis npr midi yoke1,a u omb u midi out postavis taj midi yoke1 na one kanale,od onih 16,na koje hoces da pozivas zvukove sa hypersonica,npr na 10.kanalu je uglavnom bubanj,odes u hypersonic,gde takodje imas 16 kanala,i na 10.kanal postavis neki drum kit,od 20-ak ponudjenih,nadam se da razumes
Postovano sa mobilnog uređaja
mladenkom je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2012, 02:46   #26
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A ta promjena instrumenata ne mora da se radi "pjeske" vec Bank i PCG Change komandama koje se upisu po trakama ritma jer svaki sound Hypersonica 2 ima definisan svoj LSB Bank i PCG broj.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2012, 11:52   #27
kac97
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 09.01.2012
Mjesto: Hrvatska
Postovi: 66
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg N364, Hohner Atlantic IV Deluxe N
kac97 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
kac97 pošalji poruku preko MSN messengera kac97 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dobro,taj dio sam skuzio...Mene muci ovo sto je tranzit napisao,kako u ritmu podesiti te change komande...A u hypersonicu ima kad kliknem na instrument dva broja,prvi je bank,a drugi instrument...Ak mi neko mogel malo to objasniti,kak se namjestaju te change komande,ili napravit tutorial,bio mi mu zahvalan..

LP,Kac
Postovano sa mobilnog uređaja
kac97 je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2012, 12:48   #28
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2737
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Otvoris ritam sa nekim sekvencerom koji ima u sebi event editor.Kad kliknes na odredjenu traku da ju obiljezis onda kliknes sa desnim misem i izaberes EVENT EDITOR .Kad se ti traka otvori videces na pocetku odma gde ti pise sve komande za tu traku na pocetku sta ce da svira.Tu imas napisane kontrole kao sto su volume,panorama ,instrument banka program i sve ostalo sto je potrebno da ta traka uopste svira.Tu izmeni komandu koju hoces da posaljes i sviraj.
fico je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2012, 23:51   #29
kac97
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 09.01.2012
Mjesto: Hrvatska
Postovi: 66
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg N364, Hohner Atlantic IV Deluxe N
kac97 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
kac97 pošalji poruku preko MSN messengera kac97 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Otvorio sam Stylemaker u OMB-u, i došao do ovoga na slici.Ali sad je problem u tome što ja ne znam koji je broj koja vrijednost.U Hypersonicu mi pišu dva broja,recimo za bubnjeve BANK 001,PROG 018..Zanima koji je od tih brojeva što od ovoga na slici,i da li je to uopće to,odnosno što moram izmjeniti da bi dobio željeni instrument na nekom kanalu..?
Grafički Fajlovi
File Type: jpg style1.JPG (82,6 KB, 53x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg style2.JPG (35,7 KB, 46x skinuto)
Highslide JS
kac97 je offline   Reply With Quote
Star 16.02.2012, 02:06   #30
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Brojevi koje vidis kod programa u Hypersonicu su LSB i PCG iste te imas u editoru OMBa kao LSB i Patch. Jednostavno da jednostavnije ne moze biti.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
kac97 (16.02.2012)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:13


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije