Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.08.2012, 04:39   #1
zoran1993
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 31.07.2010
Mjesto: Pancevo
Postovi: 17
Downloads: 229
Uploads: 3
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg pa500
Interesi: Vst Sempleri
zoran1993 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
zoran1993 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Kontakt 5 pomoc

Poozz za sve treba mi pomoc oko programa kontakt 5 pretrazio sam ceo fourm ali nisam naso odgovore...Ovako povezao sam korg pa500 sa lap topom i kontaktom preko USB-MIDI adaptera i sve to ok radi..I hocu da napravim jedan ritam preko njega tj da pa500 koristi bubanj preko kontakta i napravvim taj ritam ali posebno svaku varijaciju posto lupovi su snimani za svaku varijaciju razlicito sad me zanima kako da sve varijacije,introve i prelaze spojim u jedno da bi to sve radilo kao jedan ritam i kad na korgu stisnem npr prelaz da se cuje prelaz i da nastavi da ide ritam...Bio sam redjao lupove od varijacija i prelaza ali kad stisnem prelaz on pokazuje na kontaktu da to radi ali se ne cuje...Hvala Unapred Svima
zoran1993 je offline   Reply With Quote
Star 05.08.2012, 11:02   #2
marko87
Vredan član društva
 
marko87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.02.2012
Mjesto: Wien
Postovi: 207
Downloads: 482
Uploads: 6
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 23 puta u 23 Postova
Instrumenti: VSTi + Midi keyboard
marko87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Trebas te instrumente da spakujes u banku.
Pre nego si se upustio u ceo taj posao, trebao si prvo da ukapiras na koji nacin uopste funkcionise jedan ritam u samom aranzeru. Posao bi ti bio mnogo laksi.

Sent from my LT18i using Tapatalk
__________________
momak pjeva extra al oni ga prate katastrofa,,,nikad pjevac ne prati muziku vec muzika pjevaca,,,,samo naprijed care
marko87 je offline   Reply With Quote
Star 05.08.2012, 11:12   #3
zoran1993
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 31.07.2010
Mjesto: Pancevo
Postovi: 17
Downloads: 229
Uploads: 3
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg pa500
Interesi: Vst Sempleri
zoran1993 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
zoran1993 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kako mislis istrumente ja za sad hocu samo bubanj da vucem iz kontakta na klavijaturu,kao sto sam reko kad pravim posebno var 1,2,3,4 intro i 2 prelaza radi sve lepo,samo ne znam kako sad da to sve spojim kako da kazem u jedan drum kit...
zoran1993 je offline   Reply With Quote
Star 05.08.2012, 11:35   #4
marko87
Vredan član društva
 
marko87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.02.2012
Mjesto: Wien
Postovi: 207
Downloads: 482
Uploads: 6
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 23 puta u 23 Postova
Instrumenti: VSTi + Midi keyboard
marko87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Aman bre. Za svaku varijaciju ide ti poseban instr. Idi na file pa new instr. bank pa redjaj intr var fill....

Sent from my LT18i using Tapatalk
__________________
momak pjeva extra al oni ga prate katastrofa,,,nikad pjevac ne prati muziku vec muzika pjevaca,,,,samo naprijed care
marko87 je offline   Reply With Quote
Star 05.08.2012, 11:52   #5
zoran1993
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 31.07.2010
Mjesto: Pancevo
Postovi: 17
Downloads: 229
Uploads: 3
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg pa500
Interesi: Vst Sempleri
zoran1993 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
zoran1993 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mozes malo opsirnije da napises evo probao sad iso new istrument bank iso na onaj kljuc da mi otvori kako da kazem banke i onda na 001 sam ubacio za intro i naslago i radi i onda sam iso na 002 i slagao var 1 i to ti dodje opet odvojeno,zato ako mozes malo opsirnije da napises ako ne,Hvala u svakom slucaju ...
zoran1993 je offline   Reply With Quote
Star 05.08.2012, 14:15   #6
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Marko ostavi se corava posla, to sto ti to sve razumijes i mozes, ne znaci da je to i za druge isto tako lako i razumljivo. Kao prvo treba da se vidi da li Zoranov kompjuter uopste moze na taj nacin da radi sa Kontaktom, to jest da li njegove prformanse mogu da podmire taj kompletni proces. Tek onda se moze dalje objasnjavati jer Zoran ocigledno nije bas domaci na tom terenu pa treba krenuti od osnova. Zorane, prije nego se upustis u sve ovo, trebalo bi da zagrijes malo stolicu pa da proucis i shvatis samu konstrukciju Stylea a onda i da savladas bar osnove Midi teorije i na kraju, da se dobro upoznas sa Kontaktom kao instrumentom, koji je nekoliko desetina puta slozeniji od kompletne PA serije ukljucujuci tu i PA3X. Ovako se nece daleko stici jer to je jedna vrlo opsirna i komplikovana oblast.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 05.08.2012, 14:36   #7
zoran1993
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 31.07.2010
Mjesto: Pancevo
Postovi: 17
Downloads: 229
Uploads: 3
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg pa500
Interesi: Vst Sempleri
zoran1993 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
zoran1993 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kao prvo treba da se vidi da li Zoranov kompjuter uopste moze na taj nacin da radi sa Kontaktom, to jest da li njegove prformanse mogu da podmire taj kompletni proces...

Evo kolega tranzit moje konfiguracije pa ti vidi dal moze ili ne moze

Operating system
Windows 7
Processor
AMD Dual-Core E2-3000M APU with Radeon HD 6380G Graphics (2.4 GHz/2.4 GHz, 2 MB L2 cache)
Recommended software upgrade
HP recommends upgrading to Windows® 7 Professional
Chipset
AMD A70M FCH
Dimensions and weight
Weight
Starting at 2.33 kg
Minimum dimensions (W x D x H)
37.5 x 25.62 x 2.87 cm
Memory
Memory, standard
8 GB 1333 MHz DDR3 SDRAM
Memory slots
2 SODIMM
Storage
Hard drive
650 GB SATA II
Optical drive
DVD+/-RW SuperMulti DL
Graphics
Display
39,6 cm (15.6") diagonal LED-backlit HD anti-glare (1366 x 768)
Graphics
Dual AMD Radeon HD 6380G
Expansion features
Ports
1 USB 3.0
3 USB 2.0
1 VGA
1 HDMI
1 stereo microphone in
1 stereo headphone/line-out
1 AC power
1 RJ-11 (optional)
1 RJ-45
Slots
1 Express Card/34
1 SD/MMC
Audio
SRS Premium Sound; Integrated stereo speakers; Integrated microphone (dual-microphone array when equipped with optional webcam); Function keys for volume mute, volume up, volume down; play, rewind, and fast-forward of video and audio files; Stereo headphone/line out; Stereo microphone/line in
Webcam
HD Webcam
Keyboard
Full-size, spill-resistant keyboard with separate numeric keypad
What's in the box
Touchpad with gestures support, on/off button with LED indicator, two-way scroll, two pick buttons
Communications
Network interface
Integrated Realtek 10/100/1000
Wireless
Atheros 802.11b/g/n WiFi (1 x 1) and Bluetooth 3.0 + HS Combo

A sto se tice toga sto ja ocu da napravim to barem nije tesko objasniti nego kad neko nece da ti objasni malo bolje to je vec nesto drugo...
Da zaboravih da kazem sto se tice latency nemam nikakvu muzicku karticu dodatnu i latency mi je 4.7 ms...

Promijenjeno od zoran1993 (05.08.2012 u 14:42 sati)
zoran1993 je offline   Reply With Quote
Star 05.08.2012, 14:52   #8
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da se ne zavaravas, to je veoma tesko objasniti nekome ko nije bas domaci na tom terenu. Sigurno da hocemo da ti objasnimo ama shvati da moras da operises sa pojmovima i terminima a onda i velikim znanjem iz ove oblasti da bi ti se uopste moglo objasniti. Iz tog razloga sam ti i preporucio da zagrijes stolicu a onda ce sve moci da se objasni u tri recenice ako ti tada objasnjenje uopste bude i trebalo.
Sto se kompjutera tice, vrlo mrsava konfiguracija koja je na samoj granici. Mogla bi da odradi posao koji ti trebas ali veoma labilno i to uz vrlo preciznu i detaljnu konfiguraciju Windowsa 7 za audio. Nisi napisao da li je taj Win 7 32 ili 64Bit. AMD procesor koji imas u tom Laptopu je veoma slabasan kad je u pitanju audio i pripada nizem segmentu kada je u pitanju performansa (tipicni konzumerski CPU) a i taj hard disk je prespor da bi obavio streaming Kontakta kako valja u modusu koji ti je objasnio Marko. Tu bi morao da imas jedan SSD Sata II umjesto tog Hard Diska da bi podigao sample streamnig performansu jer taj HD je spor i lijen za streaming stotine ili hiljade samplova u istom momentu. Na kraju, nedostaje ti i jedna pristojna audio karta jer sa tom integrisanom nista nece moci da se uradi, em je prespora, em je nekvalitetna pa od sveg tog ogromnog kvaliteta Kontakt instrumenata nemas nista.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 05.08.2012, 15:00   #9
zoran1993
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 31.07.2010
Mjesto: Pancevo
Postovi: 17
Downloads: 229
Uploads: 3
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg pa500
Interesi: Vst Sempleri
zoran1993 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
zoran1993 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dobro kako ti kazes nije sad da se prepucavamo,ali znam to sto sam pravio kad pustim da sve izlazi lepo nema kasnjenja zvuka nema kocenja ili necega slicnog sve radi perfekt,a sto se tice Windowsa 64-bit-a...Evo jos ovo da pitam pa zakljucajte temu i to je to...Kao sto sam gore reko ja uspem da naslozim lupove za sve var,filove i intro ali posebno za svaki istrument samo mi je problem kako da sklopim to da bude kao jedan dum kit kao sto je Marko reko da otvorim new istr bank i da tu slazim ali nije mi reko jel slazem po bankama posebno ili u jednu banku sve trpam mene samo to interesuje inace ja necu da pravim ko zana sta ja ocu samo jedan ritam i nista vise a to je ukupno 153 lupova nije na hiljade semplova...Hvala Unapred budite pozdravljeni ako nema za to kako da se objasni ili cu nekako da skontam ili cu da batalim ...
zoran1993 je offline   Reply With Quote
Star 05.08.2012, 15:08   #10
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne znam o kakvom se ritmu radi, ne znam da li na toj Drum traci ima promjene programa (Program Change) jer ako ima onda je to razlog sto ne cujes nista na FillIn partu, ne znam kako su u tom programu za Drum traku koji je pravljen za PA poredjani sliceovi i to moze da bude razlog za taj FillIn... kako da ti odgovorim na pitanje ? Pregledaj tu Drum traku i vidi koje se note pojavljuju, na tim notama se i nalaze sliceovi audio loopa. Vjerovatno ali samo vjerovatno, nema Program Change ali su sliceovi poredjani preko veceg dijela klavijature, to moras sam da utvrdis jer mi nememo pregled svega toga.
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:09


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije