Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.03.2013, 17:52   #21
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vjeruj mi da se nisam ni bavio tom normalnom verzijom jer sa njim saradjujem godinama ali iskljucivo u izradi specijalne verzije LSa za moj Trans Audio sistem. Vidis i sam da normalnoj verziji nedostaju cak i neke osnovne funkcije, mada sumnjam da je to radi same verzije vec iskljucivo radi Norbertovog nemara i aljkavosti ali i poslovne politike jer jednostavno nema racunice da implementira sve funkcije u normalnu verziju koju dobijes za nekih 30 eura. Nije iskljuceno da je normalnu verziju ojadio za jos poneke funkcije. Osnovna i najbitnija razlika je Style Converter koji imas u Plus verziji (Stick verzija) i to kompatibilan sa svim Style formatima koji su iole bitni (Korg, Ketron, Roland, svi Yamaha formati, Wersi). Ovaj Konverter je u sustini jedna specijalna verzija Style Worksa koja je napravljena za Live Styler i koja se instalira automatski sa instalacijom samog Live Stylera (Plus). Obavezno napravi Upgrade ali nemoj da se nadas nekom popustu od Norberta, teska je cicija. Moraces da platis regularnu cijenu za Upgrade sa normalne na Plus verziju, u to nemoj da sumnjas.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
pekilik (18.03.2013)
Star 02.04.2013, 16:35   #22
formula95
Vredan član društva
 
formula95's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.02.2011
Mjesto: Ruma
Godina: 28
Postovi: 178
Downloads: 196
Uploads: 3
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
Instrumenti: Basprim, Yamaha psr s700, Gitara
Interesi: Svasta nesto
formula95 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
formula95 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pozdrav svima, dugo me nije bilo, pa malo da se aktiviram. Nabavio sam midi-usb kabl i sad planiram malo eksperimentisati sa pc-jem. Imam demo verziju ovog programa, Live styler 15, i sad kako da ja to povezem da mi radi, jel mi moze neko za pocetak objasniti osnovne stvari koje mogu sa Live stylerom? Imam i program Kontakt ali to je posebna prica, oko njega imam nekih problema, nece uopste da mi se cuje zvuk kad ucitam neki library..mada nebitno to sad. I zanima me posto znam da live styler cita ritmove, ubacio sam yamahin style i kad sam ga pustio nista se nije culo, mada nisam povezao klavijaturu sa kompom, jel to bitno? I jos jedno, procitao sam u nekoj temi da se spominje neki virtuelni kabl midi yoke (mislim da se tako zove), sta je to i cemu sluzi? Hvala unapred!
formula95 je offline   Reply With Quote
Star 02.04.2013, 17:17   #23
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Prije svega, napisi koji je kompjuter (ali sa tacnim specifikacijama) i koja je Audio karta. Sve ostalo, poslije toga.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 02.04.2013, 17:38   #24
formula95
Vredan član društva
 
formula95's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.02.2011
Mjesto: Ruma
Godina: 28
Postovi: 178
Downloads: 196
Uploads: 3
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
Instrumenti: Basprim, Yamaha psr s700, Gitara
Interesi: Svasta nesto
formula95 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
formula95 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ovako pise
Processor: Pentium(R) Dual-Core CPU E5700 3.00GHz 3.00GHz
RAM: 4GB
Type: 64 bit win7
Zvucna je ocajna, Nvidia High definition audio, integrisana, ali planiram uzeti uca202 cim skupim nesto kesa, a na ovu cisto onako da vidim kako bi to sve radilo. Ako treba jos nesto od podataka recite.
formula95 je offline   Reply With Quote
Star 02.04.2013, 18:43   #25
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To zu tu integrisanu kartu nece nikako raditi a jedino sto mozes je da eventualno preslusas ritmove. Uzivo da sviras, to nece ici radi ogromne latence integrisane karte. Uz taj Live Styler ti treba i nekakav Sound Engine, koji ce da svira to sto mu Live Styler posalje, a preporucio bih ti za pocetak neki Sound Canvasov softver modul jer on ne trazi nikakvo specijalno poznavanje ove kompletne materije a ni prevelike resurse masine. Treba ti i taj Virtualni Midi Driver, kao sto je Midi Yoke da bi interno povezao Live Styler i bilo koji softverski Instrument. Medjutim prije svega, nabavi tu eksternu audio kartu pa tek onda se baci na rad sa Live Stylerom jer u protivnom ce to biti samo mucenje i natezanje. Tvoj kompjuter, uz dobar Overclocking i sistemsku konfiguraciju bi mogao da "prosvira" sa Live Stylerom ali ne ocekuj cuda jer je hardverska konfiguracija kompjutera dosta slaba.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 02.04.2013, 19:25   #26
formula95
Vredan član društva
 
formula95's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.02.2011
Mjesto: Ruma
Godina: 28
Postovi: 178
Downloads: 196
Uploads: 3
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
Instrumenti: Basprim, Yamaha psr s700, Gitara
Interesi: Svasta nesto
formula95 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
formula95 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Cekajte ne razumem, sta je sound engine? Jel mi taj software modul neophodan? Jel to treba da se skine sa interneta ili da se kupi posto sam gledao da moze i da se skine i da se kupi kao ta sprava, a opet trazio sam, ama ne mogu da nadjem za win7 da skinem to nikako.
formula95 je offline   Reply With Quote
Star 02.04.2013, 20:01   #27
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sound Engine je u ovom slucaju neki Software Sound Modul a moze i da se kupi i da se skine i naravno da je neophodan, sta bi inace davalo Sound ritmovima sa Live Stylera. Postoji opcija u okviru Live Stylera da se od proizvodjaca naruci taj Sound Engine koji sadrzi samplovani Tyros 2, Tyros 4, Ketron SD2 i Wersi Abacus. NI Kontakt bi mogao takodje da posluzi kao Sound Engine ali oko toga ima i previse posla a pogotovo kada si na samom pocetku ove materije.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 02.04.2013, 20:02   #28
formula95
Vredan član društva
 
formula95's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.02.2011
Mjesto: Ruma
Godina: 28
Postovi: 178
Downloads: 196
Uploads: 3
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
Instrumenti: Basprim, Yamaha psr s700, Gitara
Interesi: Svasta nesto
formula95 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
formula95 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo skinuo sam i taj Virtual Sound Canvas 3.2 i Midi Yoke i instalirao sam i jedno i drugo, i sad sam opet nesto eksperimentisao i pokusavao ali nisam uspeo nista da uradim, bas se ne razumem u ovo Uopste ne razumem sta mi znaci output (znam da je izlaz)...Skroz sam se zbunio u ovim silnim programcicima
formula95 je offline   Reply With Quote
Star 02.04.2013, 20:23   #29
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Idi u Sound Canvas i dodijeli mu recimo Midi Yoke 1 za Midi In a onda u Midi IO na Live Styleru pa pod Midi Out odaberi za sve R (R1 do R8) a onda i za Melo i Drum takodje Midi Yoke 1. Pod Midi In 1 na istoj stranici Live Stylera odaberi Midi In na koji ti je prikljucena klavijatura na PC.
Mislim da ce ovo sve biti malo prekomplikovano za tebe. Moras kao prvo pazljivo da procitas Manual Live Stylera jer on je kompleksniji od bilo kojeg aktuelnog hardver aranzera i to nikako nece ici samo od sebe.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
formula95 (02.04.2013)
Star 02.04.2013, 21:49   #30
formula95
Vredan član društva
 
formula95's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.02.2011
Mjesto: Ruma
Godina: 28
Postovi: 178
Downloads: 196
Uploads: 3
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
Instrumenti: Basprim, Yamaha psr s700, Gitara
Interesi: Svasta nesto
formula95 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
formula95 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Imate pravo. Imam nekoliko problema, naime, Sound Canvas uopste nece da mi pokrene, kad udjem u program izbaci mi sledece "VSC's MIDI Device or the audio device to be used for VSC's audio output cannot be opened. Playback unvailable at this time". A na drugom kompu gde imam WinXP hoce da pokrene bez problema taj Sound Canvas, a opet kada sam ga pokrenuo nigde nisam mogao naci to gde treba da postavim midi yoke. A sad cu uzeti da procitam manual za live styler, ako nadjem, pa cu videti kako sta. Hvala vam na odgovoru.
formula95 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:28


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije