Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ketron

Ketron Ne previše popularni, ali izuzetno kvalitetni aranžeri

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 09.05.2012, 11:06   #451
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Ace

Ama ne vjeruj svemu sto se pise, vidio si i do sada u ovoj temi, da ljudi svasta pisu pa kad ih demantujes onda jednostavno ne pominju to vise, kao da nikada nista ni rekli nisu. To sa loopovima je cista prevara i propagandni trik a ako se neko usudi pa postavi taj video, kao sto najavljuju, odmah ce biti argumentovano demantovan, a uz to cu dati i objasnjenje kako to stvarno moze da funkcionise ali... ne na Audyji.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 09.05.2012, 15:19   #452
ibanez
Žarko Brlja
 
ibanez's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Mjesto: Titel
Godina: 63
Postovi: 122
Downloads: 135
Uploads: 60
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Gitara, aranzer modul
Interesi: Kao sav normalan svet
ibanez ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@sinisa, nesto slicno sa mp3 moze i jedna klavijatura koja poseduje "cancel centar" funkciju i mnogo je jeftinija.Mislim da prednosti Audya-e mozda leze u
mnogim drugim stvarima, ali tu ne.
Pozdrav
__________________
Imam godina - nemam novaca,a i da imam... sta kupiti?

Promijenjeno od ibanez (09.05.2012 u 15:21 sati)
ibanez je offline   Reply With Quote
Star 09.05.2012, 15:34   #453
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

@ibanez Nisam ja nigde rekao da to ne moze ni jedna druga...
Moje licno misljenje da je ta opcija nepotrebna na aranzru ali mnogi se nece sloziti sa tim.
Meni se kod te klavijature svidja kako izlazi na ozvucenju u odnosu na Korg i jos par opcija koje sad necu da nabrajam,mada ima i dosta nedostatka kao i svaka druga.
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 09.05.2012, 16:20   #454
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tranzit i Vaxter
Ma jasno je meni, sta tu moze a sta ne .... zato sam i pokrenuo ovo pitanje i zato i iskreno ne ocekujem da cu dobiti dokaz koji ce me razubediti jer i ako su ovi iz Ketrona neki konvertor uvalili u Audya sumnjam da je rezultat zadovoljavajuci (ako moze se upotrebiti rec "zadovoljavajuci"). Al ajde strpljiv sam da cujem i sta kolega @gerag ima da kaze.
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Star 09.05.2012, 17:06   #455
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ace, budi siguran da te nece uvjeriti. Ovdje se radi o jednom slozenijem procesu, koji se kod specijalnih programa odvija na slijedeci nacin. Prvi korak je ritmicka analliza audio loopa, drugi je frekventna i formantna analiza gdje se "prepoznaju" pojedine udaraljke na osnovu njihovog frekventnog spektra i formanata. Formanti su tipicne odlike pojedinih zvukova po kojima ih i mi razlikujemo, a najbolji primjer za to su recimo, muski i zenski glas, koji mi u najvecem broju slucajeva bez problema raspoznajemo ili bez greske prepoznajemo glas ljudi sa kojima smo cesto zajedno. Udaraljke takodje imaju svoje tipicne formante cije su "mustre" smjestene u program, pa taj program na osnovu poredjenja sa tim mustrama odredjuje i o kojoj se udaraljki radi. Treci korak je tzv. Sliceing, odnosno podjela audio loopa na pojedine udarce a posljednji korak je expotovanje midi file fraze na osnovu svih ovih predhodnih radnji. Cilj ovoga svega je da se u toj midi file frazi zadrzi groove audio loopa a da se dobije mogucnost da se kasnije u nekom od audio sekvencer programa midi notama iz midi fraze dodijele udaraljke po zelji. Kako vidis sve je to dosta komplikovana radnja za koju postoje programi ali koju Audyja nikako nece moci da obavi, bar ne na zadovoljavajuci nacin. Ukoliko se audio loop sastoji iz dvije, tri udaraljke koje se pri tom ne poklapaju, to ce nekako i ici a sve ostalo sto bi bilo slozenije mozes da zaboravis. Profesionalni programi koji obavljaju slicne procese su prilicno skupi ali odradjuju ovaj posao bez vecih problema. Na primjer, pomocu Melodyne DNA je cak moguce akorde gitare ili klavira razloziti na pojedinbe tonove, pa onda te tonove pomjerati tako da za cas posla od A-mola napravis E-Dur i to bez primjetnog gubitka u kvalitetu. Radi se sve vrijeme naravno o audio fileu. Ovo Audyja nije u stanju da uradi, a to sto momci pisu su samo pusti snovi.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 15.07.2012, 22:00   #456
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10250
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

zamolio bi ljude koji imaju Audyu ako imaju volje da sempluju neki naj bolji bubanj u Lajerima bar iz jednog seta Kick-snare-hit hat- sve snarove znaci ove elemente iz jednog seta tvornickog naravno bez efekta hall...jer na te semplove jos nisam naisao,barem snimit u jednu traku wav Snar D2,pa druga traka Snar E2 ja cu poslje isjeci i uploadat odradjeno pozzzz
__________________
Panonica Band
Panonica Studio
GALA je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:18


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije