Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 20.11.2011, 14:19   #1
djlabomi
Vredan član društva
 
djlabomi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Serbia
Postovi: 105
Downloads: 690
Uploads: 0
Rekao HVALA: 48
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: klavijature
Interesi: sport, multimedia
djlabomi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Problem - Cubase 5 i VSTi

Imam instaliran Cubase 5, koji funkcioniše normalno. Od VST instrumenata, Cubase ne vidi Omnisphere, Trilogy, EZdrummer...
Imam instaliran Win7 OS, 32-bitni. Imao sam Win 64-bit, jer imam 8 Gb RAM-a, ali sam vratio na 32-bit zbog Hypersonic-a, koji nikako nisam mogao da pokrenem u 64-bitnoj verziji Win7.
Evo i screenshot-ova, po hronologiji dešavanja za pokušaj učitavanja Trilogy-ja, pa ko ima dobre volje i znjanja da pomogne neka izvoli. Zahvaljujem se unapred.
Ne znam šta da radim. Toliko svakojakog "narodskog" softvera svakojakog tipa sam uspeo ispravno da instaliram, ali ova muzičko-produkcijska kreativna priča mi nikako ne ide. Ono što bi najpre i najviše trebalo da znam. More biti i da sam malo priglup za tu oblast...
http://imageshack.us/g/832/tr1w.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/641/tr12f.jpg/
http://imageshack.us/f/840/osperformance.jpg/
djlabomi je offline   Reply With Quote
Star 21.11.2011, 06:41   #2
korgdobola
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 18.11.2011
Postovi: 3
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
korgdobola befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Gdje ti je otisao vst dali si to provjerio kads si instalirao vst-ove.
C:\Program Files\Steinberg\VstPlugins
Ovako put mora da bude znaci u steinberg folder pa u vst mora da bude odgovarajuci dll.
Ja mislim da ce ti ovo pomoci ako si pravilno instalirao vst, ako imas problema javi mi se
Pozdrav
korgdobola je offline   Reply With Quote
Star 21.11.2011, 10:07   #3
djlabomi
Vredan član društva
 
djlabomi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Serbia
Postovi: 105
Downloads: 690
Uploads: 0
Rekao HVALA: 48
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: klavijature
Interesi: sport, multimedia
djlabomi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@korgdobola
Ok,hvala. Mada mislim da Spectrasonics pravi sam sebi svoj folder u Program files.

Meni gomila VST-a ne radi. U dubokom sam ubeđenju da je u 90% slučajeva greška do mene. Ne mogu da pokrenem Emulator X, Konktakt, EZ Drummer, Addictive drums, Trilogy, ... Dok nisam preinstalirao sistem i vratio na 32-bitni Windows 7, nisam mogao ni Hyrepsonic da pokrenem. Imam terabajte neiskorišćenih semplova i ~5 Gb neiskorišćenog RAM-a. Ne znam kako semplove da uvezem u Cubase. Nisam nešto ni vičan ovoj vrsti posla na kompjuteru, jer se nikad nisam dovoljno posvetio toj oblasti, ne umem na "prvu" sve da podesim kako treba, ... Iskreno, kad god sam pokušavao bilo kakav audio setup, imao sam dosta muke. Da se razumemo, meni je to pasija, hobi. Barem bi trebalo da mi bude. A, ovako mi je muka, ni blizu nekog rezultata. Imam solidnu konfiguraciju, kompjuterske zvučnike i E-MU 1212m.
djlabomi je offline   Reply With Quote
Star 21.11.2011, 10:35   #4
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

'Ajd da vratis taj 64 Bit sistem pa cemo ih natjerati sve od reda da rade, a cak i taj Hypersonic 2. Garantujem bez ijednog "ako i mozda". Traziti gresku sada u tom sistemu je kao da trazis iglu u onom poznatom plastu sijena a i nebulozno je jer je 32 Bit kojim se odrices preko 4 GB memorije. Nema potrebe a i steta bi bila. Znaci sve ce to da radi ukljucujuci i taj tvoj omiljeni Hypersonic 2. Budi 100% siguran.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 21.11.2011, 11:15   #5
djlabomi
Vredan član društva
 
djlabomi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Serbia
Postovi: 105
Downloads: 690
Uploads: 0
Rekao HVALA: 48
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: klavijature
Interesi: sport, multimedia
djlabomi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@tranzit

Ok, vratiću ga. Ne mogu samo pre sutra. Slažem se da je nebulozno 32-bita zbog RAM-a... Hteo sam da se uverim šta će tu da radi i da li će. Osim HS2, sve ostalo je ista priča. Posebno mi je drago i zahvalan sam ti što sa toliko optimizma i samouverenosti pristupaš mom problemu.

Hyrepsonic 2 mi je "omiljeni" zato što ga je Nuendo ili Cubase uvek video iz prve. Na 32-bitnoj platformi, doduše... milsim da nisam razumeo do kraja funkcionisanje cele priče oko same instalacije potrebnih plugin-ova, VST-a... klavijaturista sam i do skoro sam verovao da ću smeti da ponesem audio setup (komp) sa prethodno podešenim aplikacijama u startup-u i kvalitetno odabranim i podešenim semplovima i VST-ima na samu svirku, da za sve to koristim ElmulatorX kao (kažu) jer je brži, ne i bolji od Kontakt-a, bla-bla...

Vezano za vraćanje sistema ... Imam 4 diska u kompjuteru. Jedan komad SSD Kingston (64 Gb), 1 Seagate ATA (250 Gb), 1 Seagate SATA (500 Gb) i 1 Maxtor SATA u fazi odumiranja, koji ću najverovatnije da izvadim, jer ume nekad satima da "škljoca" (250 Gb).
Instalirao bih Win7 64-bit na SSD. Da li bih prilikom instaliranja gabaritnog audio softvera (Trilian, Colossus, npr.) mogao da preusmerim sound libraries na HDD gde imam mnogo više prostora? Ako ne, da li bih bezbolno mogao da instaliram 2 OS? Jedan na SSD, a drugi na Seagate SATA HDD-u. Znam da bih u toj situaciji morao da promenim izbor diska u samom BIOS-u, kad hoću drugi OS.
djlabomi je offline   Reply With Quote
Star 21.11.2011, 11:34   #6
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nije u pitanju nikakav optimizam nego cinjenice. U ovom poslu nema optimizma i pesimizma, ima samo: moze ili ne moze. To sto ti hoces moze i to je kraj price. Emulator X jeste najbolji izbor za to sto ti zelis i tu nema dvoumljenja i nagadjanja, postoje precizne specifikacije koje govore u prilog ovome. Kod nas na Balkanu stalno kruze neke misteriozne price o cijeloj ovoj tematici, taman kao da se radi o astrologiji i crnoj magiji a ne o suvoparnoj i tacno odredjenoj audio tehnologiji. Sa najnovijom verzijom Kontakta (verzija 5), moze se i sa njim uz malo natezanja dobiti isti ucinak. Dva sistema mozes imati i ne treba da stalno ides u BIOS da bi promijenio sistem koji ces da startujes, ima za to druga metoda. Ovdje mislim na dva sistema na dva diska. Nikakav multiple sistem boot menager, nego jedan potpuno drigaciji nacin koji ti ne kaki po boot sektoru HDa. Taj disk sto ti "skljoca" odmah pod hitno vadi napolje poslije spasavanja podataka sa njega. Taj HD nije da je pri odumiranju nego je on odavno mrtav amo mu niko nije otkrio tu tajnu. Instaliraj taj sistem za Live na SSD a gabarit na bilo koji drugi. Svi kontenti se mogu kasnije preusmjeriti na taj HD. I tebi da naglasim, sve ce da radi ko raketa ali pod uslovom da ti je PC konfiguracija debela i jos vaznije da je operativni sistem jos deblje podesen za audio, samo tada moze sve. Bez toga sve muca i stuca, kaslje i prducka, to jest, moze vrlo malo, do nimalo.

Promijenjeno od tranzit (21.11.2011 u 11:36 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 21.11.2011, 15:09   #7
djlabomi
Vredan član društva
 
djlabomi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Serbia
Postovi: 105
Downloads: 690
Uploads: 0
Rekao HVALA: 48
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: klavijature
Interesi: sport, multimedia
djlabomi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@tranzit
Ne znam da li si me više obradovao ili nasmejao!
Sviđa mi se tvoj precizan, matematički (dijalektičko-materijalistički) pristup mom problemu. Ako sam te ispravno shvatio, ne treba da odustanem od ideje da nosim komp na svirku i da sa njega vučem vst-e, semplove, po potrebi i ritam?!

Taj "prduckavi" HD bacam čim sa njega povadim ono što trenutno u njega pakuju torenti...

Konfiguracija mi je osrednja: Intel D940 3200 GHz, sa dodatim Coolemarster hlađenjem od pola kila (još uvek stabilno radi na 4 GHz), matična - Asus P5W2d, 8 Gb RAM ddr2, E-MU 1212m, grafička je gForce GT220 (1 Gb).

A, za taj sistem da se ne ulazi u BIOS za odabir diska i OS ne znam...
djlabomi je offline   Reply With Quote
Star 21.11.2011, 15:36   #8
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Taj drugi nacin je kod Asusa pritisnuti F8 kada se pojavi ekran sa imenom maticne ploce. Dobijas Boot Menager gdje mozes da izaberes sa kojeg HD hoces da startujes. Pazi samo da kada budes instalirao Win 7 da otkacis sve diskove sem onog na koji instaliras. Kako prvi, tako i drugi put (za dva sistema). Konfiguracija je osrednja, kao sto i pises pa je presudno konfigurirati opertivni sistem, to jest taj Win 7 za audio sto i jeste najkomplikovanije, a kod tebe i najvaznije jer tvoj hardver uglavnom moze da odradi posao ako ti zahtjevi i zelje nisu preveliki.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 21.11.2011, 15:53   #9
djlabomi
Vredan član društva
 
djlabomi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Serbia
Postovi: 105
Downloads: 690
Uploads: 0
Rekao HVALA: 48
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: klavijature
Interesi: sport, multimedia
djlabomi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da, da... Znam za F8... Ali, nisam znao da treba da bude priključen samo disk na koji se instalira OS...
Poznavajući sebe, ako budem video da to može i hoće da radi kao synth modul, sigurno je da se neću zadovoljiti ovom konfiguracijom.
Ali, da idemo korak po korak...
Znači, u 64-bit Win7 na SSD da isključujem sve što nema veze sa radom kompjutera, ukoliko kompjuter koristim isključivo kao synth modul?
djlabomi je offline   Reply With Quote
Star 21.11.2011, 16:22   #10
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Huuuuh... maloprije si zakljucio da je moj prilaz rjesavanju problema, precizan, matematicki i dijalekticko-materijalisticki. Tacno, jadan sam i zalostan jer ne znam drugacije. Radi toga cu i ovoga puta tako, pa cu ti odmah vjerovatno pokvariti raspolozenje. Ta audio konfiguracija operativnog sistema nece ici bas tako lagano. Te sve priglupe i nebulozne price po netu da treba aktivirati background servise umjesto programa, pa iskljuciti Aero i sve ce da radi k'o bomba, ne piju vode jer su to samo bajke za trogodisnjake. Operativni sistem treba detaljno spremiti (citaj: konfigurirati) prije same instalacije, za sta postoje prikladni programi. Ovo je veoma komplikovan posao i samo onaj ko se tim detaljno pozabavio na najvisem nivou moze da dobije prave rezultate. U pitanju je stotine stavki koje treba obraditi u tom procesu pa onda tek napraviti instalacioni Windows 7 DVD za audio. Ni ja tebi necu da pricam bajke pa ti kazem da nece ici bez toga da potrazis nekog ko to zna da uradi ali samo nekog ko je specijalizovan za audio konfiguraciju ili da kupis vec gotov audio windows. Druge nema, a sve ostalo bi bila dezinformacija sa moje strane jer neces ti sa tim PCom da se igras po dnevnoj sobi nego da sviras i to, znas i sam, ponekad i po dvadesetak sati bez prekida. Tu onda ne moze da bude nikakvih kompromisa. To mora da bude top.
Naravno da ti savjetujem da koristis taj PC za muziku i to na Win 7 64Bit a pogotovo sa tog SSD diska. Dalja procedura, posto nabavis taj Win 7 za audio, je da otkacis sve ostale diskove, ostavis samo taj SSD a dalji proces instalacije znas. Kod instalacije drugog sistema ces prikaciti drugi HD a sve ostalo otkaciti i po istom postupku dalje. Tek kada zavrsis i tu drugu instalaciju onda mozes da prikacis sve ostale diskove a onda da iz svakog od ta dva sistema odredis koju particiju, kojeg diska ces vidjeti iz odredjenog operativnog sistema. Ovo ti savjetujem da ne bi doslo do nezeljenog ostecenja jednog sistema iz drugog.

Promijenjeno od tranzit (21.11.2011 u 16:26 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
djlabomi (21.11.2011)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:35


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije