Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.01.2013, 20:15   #1
boro
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.02.2009
Postovi: 9
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
boro befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard laptop kao modul

zamolio bih ako neko zna,kako je moguce laptop koristiti kao sempler ili da se boje vuku sa njega na G 1000, jeli treba neki program ili sta
boro je offline   Reply With Quote
Star 29.01.2013, 20:56   #2
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Treba ti laptop sa dobrom RAM memorijom, externa zvucna kartica, kvalitetan MIDI USB kabli, ASIO drajveri koji sluze za latenciju, i neki VST program (npr. Kontakt 5, VSampler,...). Ukratko....Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 29.01.2013, 20:59   #3
daliborkorg
Vredan član društva
 
daliborkorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.08.2007
Mjesto: Babušnica
Godina: 41
Postovi: 217
Downloads: 2705
Uploads: 14
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 12 puta u 12 Postova
Instrumenti: Svašta nešto...
daliborkorg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Naravno da treba program, imas milion softverskih semplera i Vst-a, po meni NI Kontakt 5 je jedan od najprakticnijih. Pored programa ti treba i USB-MIDI interfejs i solidna muzicka kartica u tvom slucaju eksterna, i dosta znanja oko programiranja same klavijature i softvera. Nije prosto ali kad se sve to sredi moze da zvuci MNOGO dobro. Sve u svemu skup je to sport ali ako imas volje onda samo napred. Pozdrav.
daliborkorg je offline   Reply With Quote
Star 29.01.2013, 20:59   #4
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Treba Boro, ama sa jednim "normalnim" laptopom nece bas najbolje ici, pogotovo ako su sound programi sa velikm Sample Contentom, osim toga treba vrlo pristojan Audio Interface (karta) jer integrirana sound karta je prespora i loseg kvaliteta za taj posao i na kraju, treba i jedan, a u nekim slucajevima i nekoliko specijalnih programa koji ce kompjuter "pretvoriti" u sound modul (sampler, synthesizer). Povrh svega i taj kompjuter mora biti i hardverski i softverski konfiguriran za audio rad, da ne bi nasred bine bilo krcanja, stucanja, padanja i ostalih negativnih pojava radi kojih su poneki "neposlusni" muzicari znali da izvuku deblji kraj.

Promijenjeno od tranzit (29.01.2013 u 21:02 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 29.01.2013, 21:07   #5
daliborkorg
Vredan član društva
 
daliborkorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.08.2007
Mjesto: Babušnica
Godina: 41
Postovi: 217
Downloads: 2705
Uploads: 14
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 12 puta u 12 Postova
Instrumenti: Svašta nešto...
daliborkorg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@tranzit
covek svira G1000, njemu ce i semplici od par Mb zvucati 10x bolje nego farbe na rolandu, mada sa solidnim lap topom moze da gura i mr. sax, i tako te manje Library-e i sigurno ce biti zadovoljan.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od daliborkorg Pokaži Post
@tranzit
covek svira G1000, njemu ce i semplici od par Mb zvucati 10x bolje nego farbe na rolandu, mada sa solidnim lap topom moze da gura i mr. sax, i tako te manje Library-e i sigurno ce biti zadovoljan.
boro, napisi knfiguraciju lap top-a pa da vidimo sta moze a sta ne.

Promijenjeno od daliborkorg (29.01.2013 u 21:23 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
daliborkorg je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio daliborkorg za ovaj koristan post:
boro (30.01.2013)
Star 30.01.2013, 02:08   #6
zaggy
Početnik forumacije!
 
zaggy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.11.2011
Mjesto: Varaždin
Postovi: 39
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg TR, Yamaha PSR 540
zaggy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E ovako, prvo i prvo nikakvi semplovi se ne vuku ni potežu sa laptopa na klavijaturu... kada koristiš softverski sampler ili ti VST klavijatura služi kao midi kontroler, tj. kada sviraš u nju ona šalje midi komande softverskom sampleru a zvuk izlazi preko laptopove zvučne kartice... budući da sam i ja jedno vrijeme muku mučio s takvim načinom korištenja samplova jer moja prastara psr 540 naravno ne čita semplove objasnit ću ti ukratko postupak kako sam ja to radio...
1. Prvo ti treba neki softverski sampler tj. VST, budući da je moja
konfiguracija laptopa kojeg sam koristio za svirku i više nego skromna
(1.73 Ghz procesor Pentium 4, 512 Mb RAM, interna zvučna kartica), išao
sam na varijantu sa programom koji ne zahtijeva neku extra konfiguraciju,
tako da je moj izbor bio VSampler 3.
2. Treba ti driver od tvojeg modela klavijature (možeš ga skinut na
stranicama proizvođača)
3. Trebaju ti asio4all driveri za smanjenje latencije odnosno kašnjenja zvuka
4. Treba ti midi - usb kabel kojeg spajaš na ovaj način (midi in u midi out na
klavijaturi, a midi out na midi in ulaz na klavijaturi, naravno usb na laptop)
Taj kabel je najbolje nabavit preko Ebaya ako imaš tu mogućnost jer je
tamo kud i kamo jeftiniji nego bilo gdje drugdje, a i mogu ti reć da je meni
radio perfektno
5. Također bilo bi dobro da si nabaviš program awave studio jer češ u njemu
konvertirat semplove u format koji ti treba a poslužit će ti i za dosta
drugih stvari oko editiranja samih semplova
6. Naravno trebaju ti i sami semplovi koje češ ubacivat u VST, a koje češ
konvertirat pomoću Awave studia u format koji čita VSampler (sf2, vsb...)

E kad si sve to nabavio, instalirao, povezao... na redu je mukotrpan posao programiranja...

"Tu bi se neko trebao nadovezat tko ima tvoj model klavijature pa da napiše kako napraviti midi postavke na samoj klavijaturi"...

U Vsampleru kada ga prvi put pokrećeš, a možeš i poslije moraš odabrati pod Audio Devices - Primary device - Asio4all drivers ( naravno uz predpostavku da si instalirao drivere), Također pod MIDI Devices bi ti prebao biti negdje driver od tvoje klavijature ako si ga instalirao...
Dalje trebaš urediti midi kanale u samo Vsampleru...imaš na raspolaganju 16 midi kanala, e sad to ovisi kako naštimaš midi kanale na klavijaturi, ako na primjer staviš da ti klavijatura šalje 1 kanal, tako će ti i u VSampleru raditi 1 kanal, a sampel koji staviš pod 1 kanal će ti svirati...
No tu se sad javlja još jedan problemčić budući da sad imaš dva odvojena ton generatora (onaj na laptopu i onaj na klavijaturi) morat češ naći naćin kako da utišaš dio klavijature ( e to opet nek ti neko objasni tko svira takvu klavijaturu) jer možda češ htjet da ide pratnja iz klavijature, a desna ruka VSampler, ili da ide desna ruka i Vsampler i recimo neki stringsi na klavijaturi...

Uglavnom sad kad si dobio nekakvi zvuk dalje moraš te semlove još uređivat prema svom uhu, dodavati im efekte itd...

Za sve ti to treba jako puno vremena i živaca... ako si u mogućnosti kupi si neku klavijaturu sa samplerom, moja preporuka ti je korg TR kao što sam i ja učinio... a ako ipak nisi u takvoj mogućnosti želim ti puno sreće i strpljenja i nadam se da će ti ovaj moj post pomoći u tvom naumu...

Ako sam što zaboravio spomenuti ili što krivo napiso nadam se da če se neko nadovezati ili ispraviti....
zaggy je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio zaggy za ovaj koristan post:
boro (30.01.2013)
Star 30.01.2013, 11:22   #7
boro
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.02.2009
Postovi: 9
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
boro befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

HP 4530 S,
intel core i 3,,2,4 GHz
ram 4 GB ,,sistem 32 bit,, neznam koja je integrisana kartica,ali ako ima sto jednostavno bio bi ti zahvalan i hvala na odgovoru
boro je offline   Reply With Quote
Star 30.01.2013, 11:32   #8
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dobar ti je laptop....Procesor ima Hyperthreading, sto je veoma bitno....Zavrsava ti posao....Samo pre svega, moraces da instaliras Windows 7 64bit Ultimate naprimer, jer neznam ko i zasto ti instalirao 32bitni Windows na ovakvoj konfiguraciji?Van pameti....Znaci, jos Windows 7 64bit podigni i posle toga moraces da nabavis i externu zvucnu karticu, jer integrisana ne valja, i kvalitetan MIDI USB kabli....Kada to uzmes, zavrsio si sa hardverskim delom, i posle ti predstoji "zezanje" za softverskim (VST program za semplove, sami semplovi i njihovo nalazenje, postavljanje i priprema svega ovoga da bi sve to lepo radilo, ASIO drajveri za latenciju i sl.) Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 30.01.2013, 14:29   #9
zaggy
Početnik forumacije!
 
zaggy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.11.2011
Mjesto: Varaždin
Postovi: 39
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg TR, Yamaha PSR 540
zaggy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

S takvom konfiguracijom radit će ti s neprimjetnom latencijom, no imat češ puno zezanja oko samog programiranja klavijature i VST... sigurno češ i htjet mjenjat semplove preko klavijature i podešavanje razine glasnoće, e to je meni bio problem jer još dan danas nisam otkrio kako se to radi prek klavijature (možda se ni ne može prek moje)... no radilo je dobro i mijenjanje preko laptopa, tak da sve u svemu ako se potrudiš da se dobiti jako dobar zvuk... ja sam to koristio najviše zbog tamburica i mogu se pohvalit da sam ih podesio da su radile ko na korgu Tr ako ne čak i bolje...
zaggy je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2013, 17:35   #10
NikolayTheM
Odomaćeni član
 
NikolayTheM's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.03.2012
Mjesto: Jugoslavija!
Postovi: 563
Downloads: 522
Uploads: 9
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 33 puta u 30 Postova
Instrumenti: VSTi, Korg Triton Le
Interesi: Muzika, Voznja
NikolayTheM ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

evo moje konfiguracije za desktop
Ploča: Gigabyte GA-A55M-S2HP
Procesor: AMD Athlon II X4 Quad-Core
3.00GHz
RAM: Kingston DDR3 4 Gb
Grafika: NVIDIA Ge Force 210 DDR3 1 Gb
HD: Seagate 500GB
OS: Windows 7 Ultimate x64
da li ce mi raditi normalno, ne mislim na latenciju vec ovako opste?

Sent from my GT-S5360 using Tapatalk
__________________
Citat:
Originalno postovano od Pointlessly
'hej' u kmp formatu za bass stranu..(nije heeejjey loop) nego kratki hej, hej, hej, hej
NikolayTheM je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:10


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije