Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.02.2013, 20:09   #1
levkoo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 13.06.2007
Postovi: 37
Downloads: 354
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
levkoo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard MAGIX Sequoia 12

Ima li neko nekakva iskustva s ovim softverom ili neki tutorial na srpski, hrvatski, makedonski...jezik. Ja sam je instalirao i zaglavio jos prvog trenutka...Konkretno nisam mogo da pronadzem kako snimiti vise midi kanala sa jednom ucitavanje na VSTi semplera....Evo ovako malo konkretnije: kad je otvorim NEW multitrack project izaberem 16 track i pojavi se radnja povrsina sa 16 traka ...e sad snimam prvu traku MIDI izaberem OUT neki sempler recimo Kontakt 5 izaberem koju boju hocem od kontakta i krenem i snimim prvu traku.... e sad kad odem na drugu traku da usnimam izaberem out channel 2 i moram ponovo da povezem Kontakt 5 i ponovo da izaberem koju drugu boju hocem....znaci koliko god trake da snimim ja toliko puta treba da ucitavam Vsti sampler posebno za svaku traku...pa pitanje mi je jel se moze to nekako jedan put ucitati VSTi sempler i onda uz pomocu midi kanala odabirati razne boje na razne kanale....ja to nisam uspeo...Hvala puno.....

P.S: i zamolio bi ukoliko neko ISKRENO zeli da mi pomogne sa konkretno resenje ili predlog u vezi problem koji imam nek stvarno pise ...ukoliko ima za cilj da mi deli savete koje idu off topic nek zaobilaze ovu temu...hvala na razumevanje...
levkoo je offline   Reply With Quote
Star 25.02.2013, 23:36   #2
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Taj tvoj problem nema veze sa Sequoiom vec sa tvojim nepoznavanjem rada Kontakta. Ti mozes, kao i u bilo kojem drugom DAWu tako i u Sequoi da otvoris jednu instancu Kontakta, uvedes instrumente na svih 16 midi kanala a u Inspectoru svih 16 midi traka Sequoie odaberes isti Kontakt kao midi out s tim da svaka od midi traka ima odgovarajuci midi kanal koji je isti kao i midi kanal instrumenta u Kontaktu koji zelis da imas na toj midi traci. Tu nema nikakvih problema i to je najednostavniji proces a ne razlikuje se od bilo kojeg drugog profesionalnog DAWa. Medjutim, veliki ce problem biti za tebe detaljniji rad sa Sequoiom jer je taj DAW vrlo kompleksan i komplikovan a pored SAW i ProToolsa je jedan od najmocnijih (i najskupljih) trenutno. Tutorijala na balkanskim jezicima nema, a mozda svaki stoti studijski muzicar je uopste i cuo za Seqoiu.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 25.02.2013, 23:47   #3
levkoo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 13.06.2007
Postovi: 37
Downloads: 354
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
levkoo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ajd malo opsirnije objasni druze ako ti nije tesko...Inspector? ne razumem sta je to...ako si radio sa Sequoi pisi korak po korak...Hvala
levkoo je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2013, 00:08   #4
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kud odmah da naletis na Sequoiu... aman, sto se mucis sa takvim jednim megalomanskim DAWom. Pored toga Sequoia je prevashodno Mastering i Postproduction DAW, odaberi ti ipak nesto jednostavnije za rad (Cubase, Sonar...). Inace, Inspector Part se nalazi sa lijeve strane i kod odabira (markiranja) trake odmah imas i njen inspector u kojem vrsis sva globalna podesavanja za tu traku, bilo midi, bilo Audio. Tu nema sta da ti posebno pisem, sve se odmah vidi i sve je vrlo razumljivo napisano (Midi In, Midi Out, Midi Channel, Inserts... itd.).
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2013, 00:21   #5
levkoo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 13.06.2007
Postovi: 37
Downloads: 354
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
levkoo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sequoiu sam uzeo da procackam maolo nesto razlicito od druge...a za inspector ....pa tako i radim...znaci od samog pocetka izaberem NEW Virtual Project...onda izaberem Custom 16 channel i otvori se 16 kanalni sekvencer...e sad sa leve strane..u tabu MIDI na in je obelezana midi klavijatura koja koristim(u mom slucaju stoi M-Audio Axiom 61) na out ima da odaberes koji VSTi da koristis ( ja odaberem kontakt recimo za tu traku) ispod toga channel in stoi all dok chanel out stavim 1 ( radi se za prvu traku) i sve to je ok i radi...usnimam prvu traku i ok ...e sad izaberem drugu traku i na levu stranu i opet na out mi stoji prazno e ka odaberem koji VSTi da koristim ja opet izaberem kontakt ali se ne pokrece onaj sa prvu traku nego se pokrece novi prazan i u njemu opet loadujem instrumente i tako na svaku traku....
levkoo je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2013, 01:59   #6
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne bih da se mijesam u nesto sto sam samo letimicno pogledao na youtube.
Nego mi ovo ubacivanje Kontakta kao VSTi-a u taj DAW djeluje kao
da u Kontaktu nije podesno na Multiout - 16 kanala.
U stvari,taj DAW bi valjda trebao da ponudi opciju koji Kontakt da
ubacis - Kontakt,Kontakt 8 ili Kontakt 16.
Onda bi po logici stvari,kao i u Cubase ,Sonaru...itd ubacivao samo
jedan Kontakt sa multiout mogucnostima,a samim tim i vise indtrumenata u njemu.

Ono sto sam ja vidio,ovaj program je vrlo slozen i koliko usput jos procitah
i neke druge stvari namijen "naprednim korisnicima".
Ali,cini mi se "dobro naprednim".
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2013, 02:17   #7
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nema to veze Sejo sa onim sto levkoo pita. Kontakt 8 i Kontakt 16 su modusi Kontakta sa vec definisanih 8 i 16 audio izlaza, sto nema nikakve veze sa midi kanalaima. I Kontakt i Kontakt 8 i Kontakt 16 Plugin verzije mogu da imaju 16 midi kanala, tu nema razlike.

Levkoo, na pogresnom mjestu otvaras Kontakt. Ono sto ti radis u sustini pravis Instrument traku, a ne dodjeljujes jedan multitimbralni Instrument (Kontakt) pojedinim midi trakama. Kontakt moras da otvoris u VSTi Menageru Sequoie.

Promijenjeno od tranzit (26.02.2013 u 02:19 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
levkoo (28.02.2013)
Star 26.02.2013, 03:09   #8
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Do mene je,pardon.
Nisam pazljivo i detaljno procitao sta se u prvom postu trazi
i zeli napraviti.
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Star 28.02.2013, 01:04   #9
levkoo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 13.06.2007
Postovi: 37
Downloads: 354
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
levkoo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala tranzit prijatelju...nisam imao onaj VSti tab na ona radna lenta ali sam nasao i sad malo lakse ide...ali ipak da bi se poklopili traka i instrument moram da pokrenem vst instrument preko vst menadzer i onda posle na traku povezem....e sad imam jedan drugi problem....radi se o snimanje bubnjeva...kad pokusam da nasnimam bubnjeve izaberem multi chanel recording i otvori mi koloko god elemenata ima i efekata taj plagin za bubnjeva toliko traka ( konkretno imam addictive drums) e sad kat probam da snimam pokazuje da ima signal i svi traki kao da se snimaju ali posle u mikser kad otvorim na njega pokazuje da ima signal samo master plagina ...znaci one elemente kao noga, dobos , fus...itd ne pokazuje ih u posebnim trakama vec citav komplet bubnjeva mi daje samo na jedan kanal....e sad problem mi je u to kako da podesim sve elemente od bubanj da idu u posebni kanali
levkoo je offline   Reply With Quote
Star 28.02.2013, 01:34   #10
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Prije nego ti odgovorim, da li ti je poznato da Addictive Drums ima svoj mikser u kojem mozes da obradis sve elemente bubnja, pa cak i na njihov ambient mozes da utices. Mislim da ti radi toga i nece trebati razlaganje elemenata na posebne kanale Sequoie.
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:06


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije