Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.03.2019, 18:39   #241
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Na laptopu ne možeš istovremeno imati dvije aktivne wifi mreže. Dakle, odgovor na tvoje pitanje je negativan.
Međutim, možeš ostvariti ovo što ti treba s dodatnim ruterom. Laptopom se spajaš prema ruteru (bežično ili LAN),a onda s tog rutera kontrolirati mixer, opet bežično ili putem Lan kabla.

Promijenjeno od casper (06.03.2019 u 18:55 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 06.03.2019, 21:19   #242
baltik79
Vredan član društva
 
baltik79's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2009
Mjesto: Södertälje
Godina: 44
Postovi: 273
Downloads: 1074
Uploads: 39
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 45 puta u 35 Postova
Instrumenti: Korg Pa4X i Kurzweil PC3K6
Interesi: Pjevanje i sviranje
baltik79 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
baltik79 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mislio sam, ako se sa laptopa kablom (LAN) spojim na X AIR, da li je moguce imati osim te LAN konekcije jos i WiFi konekciju sa ruterom na istom laptopu? Znaci, da li je moguce imati istovremeno Lan i WiFi konekciju na istom kompu a da su mi obe aktivne? Tako da slusam youtube i po potrebi mjenjam vrijednosti na mikseru a da ne mjenjam konekciju?
baltik79 je offline   Reply With Quote
Star 06.03.2019, 21:27   #243
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne, ne možeš imati istovremeno LAN i wifi konekciju na laptopu.
casper je offline   Reply With Quote
Star 07.03.2019, 09:56   #244
Dule007
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.08.2009
Postovi: 114
Downloads: 500
Uploads: 0
Rekao HVALA: 96
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
Dule007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Posjedujem MR12....jeste osjeti se razlikaa...
Dule007 je offline   Reply With Quote
Star 12.03.2019, 21:30   #245
MIŠ
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 21.10.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 29
Downloads: 599
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg PA2xpro
MIŠ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav svima.
Evo i mi se opremismo AIRom X18 i na prvu, poprilično smo zadovoljni.

Odradili smo jednu probu i jednu svirku na njemu i situacija je slijedeća:

- u oba slučaja nismo imali dodatni ruter, nego direkt konekcija WIFI s laptopom i android tabletom.
- na probi je WIFI veza pucala na laptopu, dok je tablet bio cijelo vrijeme konektiran.
- na svirci sam koristio drugi, jači laptop i bez obzira na 100tinjak posjetitelja WIFI veza nije niti jednom pukla. U čemu je caka, možda u proizvođaču vrsti WIFi adaptera u laptopu ne znam.


Međutim, da izbjegnem moguće probleme u buduće, evo spojio sam CONFAST 300Mbps ruter ( nekakvi s ebaya ).
Ruter resetirao na tvorničke postavke, dao ime i šifru mreži i to je to.

Sada se laptopom i miksetom spajam na ruter lan kablom, i imam konekciju s miksetom, dok je istovremeno WIFI od laptopa spojen na internet preko kućnog rutera i
imam internet.

Trenutno to sve testiram, ali imam konekciju s istog laptopa i prema mikseti i prema internetu.

Promijenjeno od MIŠ (12.03.2019 u 21:32 sati)
MIŠ je offline   Reply With Quote
Star 12.03.2019, 22:47   #246
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ja koristim Xr12 i nijednom mi nije pulkla veza sa wifi. Pevac i pevacica koriste Android telefone ja tablet,radi savrseno. cak i ako ti pukne veza ne znam cemu frka konektujes se ponovo.
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 12.03.2019, 23:07   #247
MIŠ
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 21.10.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 29
Downloads: 599
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg PA2xpro
MIŠ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Koliko sam skužio iz iskustva kolega ovdje na forumu, jedino puca veza na PCu, dok tableti nemaju tih problema.
Mene više veseli da imam i kontrolu nad miksetom i internet istovremeno.
MIŠ je offline   Reply With Quote
Star 13.03.2019, 23:43   #248
Dule007
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.08.2009
Postovi: 114
Downloads: 500
Uploads: 0
Rekao HVALA: 96
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
Dule007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

MIslim da je PC...koristim MacAir i nikad problem nisam imao...na windows surface puca
Dule007 je offline   Reply With Quote
Star 14.03.2019, 21:51   #249
Vexon
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 13.04.2017
Postovi: 33
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 12 puta u 11 Postova
Instrumenti: Gitara
Vexon ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od MIŠ Pokaži Post
Pozdrav svima.
Evo i mi se opremismo AIRom X18 i na prvu, poprilično smo zadovoljni.

Odradili smo jednu probu i jednu svirku na njemu i situacija je slijedeća:

- u oba slučaja nismo imali dodatni ruter, nego direkt konekcija WIFI s laptopom i android tabletom.
- na probi je WIFI veza pucala na laptopu, dok je tablet bio cijelo vrijeme konektiran.
- na svirci sam koristio drugi, jači laptop i bez obzira na 100tinjak posjetitelja WIFI veza nije niti jednom pukla. U čemu je caka, možda u proizvođaču vrsti WIFi adaptera u laptopu ne znam.


Međutim, da izbjegnem moguće probleme u buduće, evo spojio sam CONFAST 300Mbps ruter ( nekakvi s ebaya ).
Ruter resetirao na tvorničke postavke, dao ime i šifru mreži i to je to.

Sada se laptopom i miksetom spajam na ruter lan kablom, i imam konekciju s miksetom, dok je istovremeno WIFI od laptopa spojen na internet preko kućnog rutera i
imam internet.

Trenutno to sve testiram, ali imam konekciju s istog laptopa i prema mikseti i prema internetu.
Nista bez routera vjeruj.. bolje sprijeciti unaprijed..

Ja XR18 koristim vec 3 godine i uvijek nosim router najobicniji od 20 eura.. i konekcija nikada nije pukla, ali bas nikada. Tak nije losa fora.. da naziv mreze na routeru napises kao naziv benda ili recimo ja sam stavio kod nas: INSTAGRAM HEAVEN BEND .. i vjeruj da ima effekta ljudi cesto salju snimke na instagram ili nas taguju poslije svirke kada postave video... tj lakse nas pronadju.

Btw, ja redovno uradim backup postavke AIR X programa na tabletu te iste zipujem i stavim na dropbox, za svaki slucaj da imam tamo sve.

Pozz i sretno vam u radu!
Vexon je offline   Reply With Quote
Star 14.03.2019, 23:18   #250
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja sam imenovao vezu nešto poput "free-ime.banda" i kad se ne mogu spojit, pitaju na koja je šifra. Velim ja, runda za sve, nije skupo.

Moja iskustva, vezano za ruter i spajanje su slijedeća. Dvije godine sviram bez ikakvih problema, veza puka par puta. Jedino što uvijek napravim jest, scan kanala prije svirke i eventualno premjestim xair tamo gdje "nije gužva". No, prije par vikenda mi se javlja prijatelj sa gaže, panika, sala puna ko čep, a nije da veza puca, nego se uopće ne može se spojit .... ufff ... i drugi dan kupuj odmah ruter jer kad se jednom dogodi ... znam da i on ovo čita pa mu usput šaljem pozdrav.
Nakon ovog događaja se meni nekako uvukao strah u kosti. Mogu predpostaviti kako se čovjek osjeća kad nema sve pod svojom kontrolom. A u mojoj ladici već duže vrijeme leže dva rutera, baš sam lijenčina ... i tako krenuh u akciju. Malo sam ga otpilio da stane u "kofer za mađioničare" i eto ga sad, radi svoj posao.

Kad sam već na temi, nastavit ću vezano za istovremeno spajanje laptopa na mixer i internet. Kao što je MIŠ to napravio. Napisao sam prije par postova da se to ne može ostvariti ali ne zato jer to tehnički nije moguće, već zato jer za takav hak potrebno malo kopati po registry windowsa. A taj posao bolje da ne radi onaj tko nije vičan poslu jer vrlo lako može poći po zlu. Da budem još precizniji, moguće je istovremeno ostvariti i dvije različite wifi veze ali to opet spada u sferu nadgradnje. Svakome na volju ali ja držim da je na svirci primarna stabilnost instrumenata, u ovom slučaju mixera. Zato za X air treba koristiti uređaj koji nije na internetu ili koji se istovremeno ne koristi za prikaz textova. To je moje razmišljanje i (ne)razumijem one koji misle drugačije.

I još dva pitanja, ili možda savjeta.
@MIŠ - zašto nisi iskoristio kućni ruther, s Xairom se spojio na njega i onda na laptopu ne moraš imati dvije konekcije, lan i wifi, već se samo putem wifi-ja spajaš i na mixer i internetu?
@Vexon - spremanje postavki i na dropbox je dobra praksa. Pored toga bi bilo dobro iste spremiti i u sami mixer putem screenshota. Ako se dogodi slijedeća situacija da otkaže tablet ili pukne konektor za njegovo napajanje, ostaješ bez uređaja s kojim radiš. Ti imaš scenu u dropboxu i to spašava situaciju ali za one koji to nemaju, nastaje problem. Ako se scena pohrani i u mixer, uvijek možeš uzeti nečiji mobitel (ili svoj ) instalirati aplikaciju i jednostavno "pobrati" podateke s mixera te nastaviti raditi.

Eto malo podužeg posta ali vjerujem da će biti zanimljiv trenutnim i budućim korisnicima ovog uređaja.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg frtitz01.jpg (255,9 KB, 110x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg frtitz02.jpg (181,8 KB, 109x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
behringer, digitalni, mixer, x18, xr18

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:21


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije