Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Servis klavijatura - uradi sam

Servis klavijatura - uradi sam Savjeti oko popravka, čišćenja, izmena dirki, mikroprekidača, napajanja i sl.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.05.2013, 20:49   #1
Jaki
Veliki prijatelj sajta
 
Jaki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.08.2008
Mjesto: Pljevlja
Postovi: 75
Downloads: 1290
Uploads: 2
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Pa 3x,fantom x6
Interesi: Svasta nesta
Jaki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Frage Problem pisteci zvuk na pa1x

Ljudi može li neko pomoći,
od nedavno mi se iz pa1x čuje nekakvo pištanje (kroz proreze ispod displeja) i prenosi se na zvučnike.
Kada kucnem klavijaturu sa strane to prestane i nekada se ne cuje uopšte pa se opet pojavi.Inače sve boje,ritmovi i ostalo radi.otvorio sam klavijaturu i otkrio da trafo (vidi se na slici 1 sa oznakom CA41080930) daje taj pišteći zvuk.Kada ga kucnem prstom on promijeni zvuk ili prestane da pišti.Trafo je ispod resetke na ispravljackom dijelu (mreznom) ispod displeja.

Na ploči ispod otkrio sam hladan lem(sl.2 -označen strelicom),to prelemio i par dana klavijatura uopšte mije pištala,ali se to sada ponovo pojavi u prekidima i ako više nema hladnog lema jer sam provjerio.
E sada,zamoliuću kolege da mi kažu ukoliko znaju:
  • da li je neko imao istih problema i da li je bilo do trafoa
  • da li je oznaka CA41080930 u stvari serijski broj ili o kojem je trafou riječ
  • da li neko ima elekto šemu ili service manual kako bi mi neko pomogao od elektroničara jer sam od Beograda 400km.
Danas kada sam uključio pa1x samo na tren je zapištao i posle je radio 3-4 sata bez problema.




Sl1



Sl.2



Pozdrav svima,a hvala onima koji pomognu
Jaki je offline   Reply With Quote
Star 29.05.2013, 22:55   #2
rale
Vredan član društva
 
rale's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.11.2004
Mjesto: Vojvodina ZR
Godina: 56
Postovi: 228
Downloads: 887
Uploads: 13
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 49 puta u 40 Postova
Instrumenti: KORG PA 1000, Dallape, Roland FR3X,violina
Interesi: Muzika,kompjuteri,elektronika....
rale befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
rale pošalji poruku preko MSN messengera
Beitrag

-Vidim da posedujes neke vestine u vezi elektronike, pa probaj da odlemis taj trafo, pregledas i ocistis kontaktne nozice i ponovo ga zalemis. Takodje, prelemi sve kontakte na toj ploci!

-Preporucio bih i zamenu svih elektrolita (nije skupo) sa te ploce, radi preventive.

-Mislim da taj trafo nema oznaku, jer je namenski a pri narudzbini koristi se
neka od ove tri kodne oznake (ne znam tacno koja), pa postavljam sve tri;

RIL0001200 Primarno napajanje
RIL0001145 Napajanje ploce
RIL0001210 Napajanje izlaza
__________________
Trebalo bi da kažemo ono što govorimo, ne očekujući da naši prijatelji pogađaju značenje naših reči. Umesto čitanja misli svojih prijatelja, trebamo da proverimo jesmo li ih pravilno shvatili.
rale je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio rale za ovaj koristan post:
Jaki (30.05.2013)
Star 30.05.2013, 00:00   #3
ktisljar
Drugar foruma
 
ktisljar's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.04.2012
Mjesto: Samobor (Hrvatska)
Godina: 52
Postovi: 83
Downloads: 753
Uploads: 20
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 23 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland GW-8, Korg Minilogue, Solton MS-50, Oxygene 61 mk2 + Ketron SD-1000
Interesi: Popravak i restauracija audio opreme, Muzika, Audio produkcija, Fotografija
ktisljar ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mislim da je uzrok pištanja to što je feritna jezgra transformatora mehanički popustila na spoju u centru gdje je ljepljena. Skini trafo sa ploče i plastičnom vezicom obuhvati jezgru tafa i čvrsto stegni vezicu. Mislim da će to riješiti problem. Pozdrav.
ktisljar je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio ktisljar za ovaj koristan post:
Jaki (30.05.2013)
Star 30.05.2013, 01:02   #4
Jaki
Veliki prijatelj sajta
 
Jaki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.08.2008
Mjesto: Pljevlja
Postovi: 75
Downloads: 1290
Uploads: 2
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Pa 3x,fantom x6
Interesi: Svasta nesta
Jaki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Rale i ktisljar,najsrdacnije vam se zahvaljujem na brzom odgovoru i volji da pomognete.
Sjutra cu da uradim ovo sto ste mi preporucili,a kondenzatore cu da porucim.Trafo takodje,snaci cu se vec.
Ja razumijem stvarno da i serviseri treba da rade ljudi i da imam negdje blize dobar i ekspeditivan servis,rado bih i platio nego se mucio.
Zalosno je da u Crnoj Gori nema jednog jedinog servisera za ovu vrstu uredjaja ili ga bar ja ne poznajem tako da se moramo snalaziti.
Pozz
Jaki je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:16


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije