Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Servis klavijatura - uradi sam

Servis klavijatura - uradi sam Savjeti oko popravka, čišćenja, izmena dirki, mikroprekidača, napajanja i sl.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.05.2013, 17:31   #1
Sokannp
Vredan član društva
 
Sokannp's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.11.2007
Mjesto: Nova Pazova,Srbija
Godina: 57
Postovi: 103
Downloads: 387
Uploads: 0
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 12 puta u 12 Postova
Interesi: ja volim zivot,kafane i zene
Sokannp befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Sokannp pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Zamena sibera "Volume" na Korg Extreme

Evo ako nekom zatreba, nekoliko ilustracija zamene Volume potenciometra na Korgu Extreme.Nekidan sam menjao na Juniorovom Extrimu,ali sam se nazalost kasno setio da bih ovo mogao s vama podeliti, pa da snimim vise i detaljnije fotografija.
Od alata vam treba dobra lemilica sa spicastim vrhom(ne bi trbalo da je jaca od 60Wati, da ne bi ostetili vodove na ploci),obavezno vakum pumpica za skidanje viska tinola,tinol zica, krstak s magnetnim vrhom i pinceta.Za skidanje poklopca klavijature nije lose imati i aku srafilicu jer ima gomila vijaka.Takodje je potrebno da se naoruzate strpljenjem jer brzopletost vam ovde samo moze odmoci a i kostati puno vise.Osim ovog dobro ce3 doci i mobilni s dobrom kamerom, ili fotoaparat za slikanje izgleda i rasporeda prikljucaka i delova.
Treba vam stereo siber potenciometar 10 kOhm s izvodima sa strane, duzine 45 mm.Ja sam ga nasao u Pro Electronicu u Nisu.Salju i brzom postom, ali samo preko 500 din tako da sam uzeo odmah dva sibera.
Nazalost za ovako sitnu zamenu moracete da rasturite skoro celu klavijaturu. E jos sam zaboravio da vam treba i nekoliko posudica za vijke(solje,case ili sl.).Najbolje je vijke sortirati po modulima da ne bi posle bilo manjaka ili visaka.Kako koji modul skinete sve njegove vijke stavite u jednu solju.
Za sve sto vam se ucini komplikovano koristite fotoaparat da bi ste posle prilikom montaze videli kako i gde sta stoji i gde se prikljucuje.
Takodje limene delove tj. nosace je najbolje slikati dok su namontirani da se ne biste posle pitali "gde je ovo bilo i kako je stajalo".
Plocu na kojoj je siber ne morate otkopcavati ali flet kabal koji nju spaja s displejem bi trebalo otkaciti da se ne pokida tokom "öperacije".Pre lemljenja potrebno je na novom siberu skratiti limcic na kom stoji plasticno dugme jer je duze nego kod originala.Ja sam to uradio s makazama za lim
I na kraju obratite paznju na na tri led diode pored volume sibera prilikom vracanja nazad da upadnu u rupice u maski.Ja sam jednu iskrivio pa se sad slabo vidi ali to cu resiti drugom prilikom.Junior kaze da mu to ne smeta, ali mu je to izgovor da mi ne plati ...
I jos nesto .Na jednom sajtu sam nasao da je taj siber isti i kod Korga Tritona,Triton Studio i Korga Le
Evo i nekoliko fotki, mozda ce nekom koristiti
SN855736_resize.JPG

SN855735_resize.JPG

SN855733_resize.JPG

SN855731_resize.JPG

SN855732_resize.JPG

SN855734_resize.JPG
__________________
Ten beers a day keeps doctor away

Siguran sam da u alkoholu ima ženskih hormona: kada popijem, previše pričam i ne znam voziti auto.
Sokannp je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 03:17


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije