Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.10.2005, 01:53   #1
vladica2005
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard zalostno

znaci, ovi hitovi sto danas cujemo, nisu iz nase zemlje(neke)

sta mislite, je li je to fer , prema oni pravim kompozitorima.
  Reply With Quote
Star 04.10.2005, 03:12   #2
Versy
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard Re: zalostno

Citat:
Originalno postovano od vladica2005
znaci, ovi hitovi sto danas cujemo, nisu iz nase zemlje(neke)

sta mislite, je li je to fer , prema oni pravim kompozitorima.
Cao.
A da li bi pojasnio ovo malo preciznije, na šta konkretno misliš?
Hvala.
  Reply With Quote
Star 04.10.2005, 10:44   #3
vladica2005
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

naprimer, muzika koja je bila pre 20 godina bile su nase kompozicije(iz yugoslavije), a danas uzimaju pogotovo puno pevaci kompozicije iz turske, grcke itd.

da li je to fer?
  Reply With Quote
Star 04.10.2005, 11:24   #4
Nedzad
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 06.11.2004
Mjesto: Germany-Deutschland
Postovi: 66
Downloads: 136
Uploads: 3
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg pa80-Yamaha dx11-Casio cz230s-Kawai k1II-Guerrini
Nedzad befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Nedzad pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Svako se na svoj nacin bori za opstanak i uspeh.Ako ga narod posrzava (slusa) onda je i uspeo.
Nedzad je offline   Reply With Quote
Star 04.10.2005, 12:09   #5
vladica2005
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

pa narod nema nista bolje da slusa,
  Reply With Quote
Star 04.10.2005, 12:10   #6
vladica2005
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

a kad cuju za oni pravi stari pevaci, onda kazu , da oni nemaju pojma
  Reply With Quote
Star 04.10.2005, 14:08   #7
vane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Mjesto: Macedonija Bitola
Postovi: 172
Downloads: 129
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Interesi: korg pa 80
vane befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

heheheh svarno zalosno ali sta da se radi a sta da kazemo mi makedonce kod nas muzika je naopako pravi horor mi sviramo najvise srbsku muziku niko ukafanima nece makedonsku 99posto sviramo muziku iz sransvu nego nasa srbsku bugarsku arbiju grcku tursku albansku svasta za da bydes svirac moras kao budala da se spremas svasta i non stop da prates novu muziku da se posvetis 24 sata na muziku a to je zajebano ali sta se mora mora se pozdrav
__________________

vane__korg__vane

vane je offline   Reply With Quote
Star 04.10.2005, 15:23   #8
Versy
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

@VANE - Svaka ti čast i potpuno si u pravu. Čak što više ti si napisao u veoma blažoj formi, a situacija je mnogo, mnogo gora.
Pre svega - nema nikakvih profesionalnih udruženja koji bi poveli red o celokupnom nastalom haosu!
Sve je grupisano po kojekakvim "družinama", koji mlate pare na sve drugo, samo ne ne novu i kvalitetnu muziku...
Jednostavno rečeno - "nema zabavne muzike", "nema narodne muzike" - nema ništa na tom polju!
Zna se u Skoplju ko je glavni za jedno, ko za ono drugo, ko svuda svira harmoniku, kao da nema drugih instrumentalista, pa i mnogo boljih u svim pogledima, itd.itd.....
Sramota je kada se na kojekakvim lokalnim televizijama pojave neke "jadne duše", obično iz provincije, cele iskarikirane, kao da su iz DOOM-3 izašle, a sluh i ostale "propratne stvari" koje bi pevač trebao da zna - to "dotičnim menadzerima" uopšte nije bitno!
Bitne su neke druge stvari..........
Progura se ponekada i nešto kvalitetno, ali to odmah "ispari"!
A za tezge - to je priča za sebe.
Ide sve po tezgama, vežinom FAJLAŠI i namerno kažem tako - ne da bih uvredio nekoga ovde na Forumu, nego da bih mu i ja ukazao da ako hoće da svira i da bude muzičar - TREBA DA VEŽBA SATIMA PRAVO SVIRANJE.
Još strašnije je što se takvi povežu sa "velikim novopečenim kafandzijama", a onda idu da "PUŠTAJU MUZIKU" ZA "ČORBU, PUNO ALKOHOLA I BAKŠIŠA, ali - ako ga bude, ako ne....zdravlje".
Pa ne samo Vane, nego i ja sam ovo napisao u puno "blažoj" formi, tek toliko da znaju ljudi.......

@VLADICE - i ti si potpuno u pravu, ali ne zaboravi da su se tu opet ispomešali "biznisi" i prosto se i ne zna ko i šta - kome prodaje, "krade" i sve ostalo...
A marketing i medijumi su opasna stvar.
Ako narodu makar i silom forsiraš nešto - primiće on to, makar potsvesno.....
  Reply With Quote
Star 04.10.2005, 16:23   #9
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Prijatelju nemoj žaliti za nikakvim udruživanjem.

Kod nas (u HR) ti postoji udruga profesionalnih muzičara koje štiti zakon. ZAPM - Zaštita autorskih prava muzičara, i nas tezgaroše gaze gdje stignu. Mi bi trebali plaćati za izvađanje za izvađanje neke pjesme autoru neki postotak ili biti član udruge. Ako te uhvate na svadbi da sviraš bez da si izdao račun mladencima isto tako te mogu kazniti.
Znači gazda lokala te mora prijaviti i plaćati za tebe porez, a ti isto tako moraš biti registriran bend ili muzičar i plaćati porez za svu lovu koju dobiješ sa strane. Najavljuju još oštrije mjere, tako da više nečeš moći primati tal sa strane. Mislim ubi Bože.

Pozdrav
kreso je offline   Reply With Quote
Star 04.10.2005, 19:38   #10
Versy
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Eto vidiš KREŠO, baš o tome sam i ja počeo, ustvari nastavio - što su kolege počeli.
Lepo je da se uvede neki red, ali ne to da bude po sistemu - za 1% - "med i mleko", a ostali - neka se snalaze i neka ispaštaju ko kako ume i zna!
Zašto se na primer ne otvore Estradna udruženja, ali tu da su prijavljeni svi - i vlasnici ugostiteljskih objekata, i muzičari, i grupe, i sve da ide pošteno i kako treba - i tezge, i koncerti, i sve druge vrste nastupa.
Ako se hoće, može sve da se lepo uredi i da ima posla za svakoga...
A i zašto da se - na kako kažemo - tezgaroše - gleda drugačije?
Pa ti ljudi su najzastupljeniji po brojčanom stanju, a i mnogi žive od toga i prehranjuju i porodice.
Ja na primer, nezavisno od drugih muzičkih poslova, uvek sam bio po tezgama i dok mogu - i ostaću, nema tu nišeg sramnog od poštenog rada.
Ali to o čemu pričamo - uvek je bilo, a sada je izgleda - najizraženije.
Ja se čak što više i sećam ovakvih stvari:
Dodje takozvani inspektor u sred svirke, ustvari, prikladnija reč bi bila - upadne...i onda lepo se najede, napije - još bolje, uzme neku kintu od orkestra i - ćao djaci do sledećeg susreta...
I zar je potreban dalji komentar!
A i to što kažeš za kazne, dobro mi je poznato, samo i to nije uopšte sredjeno pa zato ispaštaju - najnedužniji ljudi...
Šta da se radi, mi možemo samo da pričamo i da se nerviramo još više.
A da rešimo sve te zamršene probleme - teška stvar prijatelju...
Pozdrav i sve najbolje.
  Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
zalostno


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 05:20


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije