Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.04.2007, 12:25   #31
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ima potrebe i tek kako!
Te male shale uvek prerastu u prepucavanja!
Koliko sam tema pozakljuchavao i postova pobrisao zbog takvih stvari...
Zato, pamet u glavu SVI!
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 21.04.2007, 12:43   #32
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zdravo.
Da li neko zna da li je to istina ako u psr9000 ubaciš 64mb rama
da u njega kao ne možeš naložiti više nego nekih 16 sampla koji su malo veči pošto kao da custom voice prima samo 255 nota.
To mi jedan tvrdi i kaže da su tako veliki ram napravili bez veze jer ne možeš da ga koristiš.Znam da ionako toliko rama valjda netreba se ali me stvarno interesira je li to tačno jer sam naručio 64 i zašto bi ga onda stavili ako je bez veze.Kaže da pa1x prima 4000 nota ali me baš čudi kako je to jer ima manju polifoniju a i 32mb rama prepoznaje.Ko zna malo više o tome molio bih ga da malo objesni jer je to važno kod nalaganja samplova ako to drži mada sam opazio da samplovi ne treba da budu tako veliki kao kod korga te si yamaha sama napravi posle manji format hoču reči svoj format koji ne zauzima puno mjesta.
Pozdrav svima
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 21.04.2007, 19:03   #33
marco
Odomaćeni član
 
marco's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.02.2004
Mjesto: Beograd / Србија
Godina: 38
Postovi: 668
Downloads: 1721
Uploads: 10
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 14 Postova
Instrumenti: Yamaha psr 9000
Interesi: muzika i zenske
marco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
marco pošalji poruku preko ICQ messengera marco pošalji poruku preko MSN messengera marco pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da to je tacno. Koliko god rama imao, psr 9000 moze da ucita max 255 semplova. Ali ako podelis 255 na 32 user boje isada u proseku 7 semplova po boji.
E sad ti ces u klavijaturu da ubacis najmanje 5-6 (ako ne i vise) boja sa dx, za koje se sempluje samo po jedan ton. Na 6 boja za sa dx ustedis po 6 semplova to je 36 semplova slobodnih za ostale boje, ili racunski 249 preostalih semplova podeljeno na 26 preostalih boja iznosi 10 ekstra kvalitetnih sempl tonova po boji. Kazem extra kvalitetnih jer na 65 mb rama ne moras da sakatis semplove kao za korg (mogu da traju i po 2 secunde). I ja mislim da sa ovim ta klavijatura moze da se sredi da zvuci mnogo dobro.
marco je offline   Reply With Quote
Star 22.04.2007, 00:55   #34
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Shavatio sam sad jedino mi onaj malo drugčije to objasnio i koliko razumem ipak možeš staviti više samplova od 16 ako su malo manji.Pa u stvari ni ne trebam ih toliko da bi sint zvučao kako treba.
Hvala na objašnjenju.
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 22.04.2007, 02:28   #35
marco
Odomaćeni član
 
marco's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.02.2004
Mjesto: Beograd / Србија
Godina: 38
Postovi: 668
Downloads: 1721
Uploads: 10
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 14 Postova
Instrumenti: Yamaha psr 9000
Interesi: muzika i zenske
marco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
marco pošalji poruku preko ICQ messengera marco pošalji poruku preko MSN messengera marco pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Na psr 9000 mozes da imas max 255 semplova, na prostoru od max 65 mb. Sto je kvalitetniji sempl, zauzima vise prostora od tog rama. To znaci da ti na tih 65 mb mozes da stvais naprimer trecinu snimljene pesme u wav formatu, i da popunis tih 65 mb, ili da stavis 255 tonova, koji ce naprimer trajati po 2 sekunde, i da sa tih 255 semplova popunis 65 mb. Znaci ramovi ti omogucuju da stavis kvalitetnije semplove. Jeste Yamaha osakacena time sto mozes da stavis samo 255 semplova, ali mozes da stavis 255 veoma kvalitetnih semplova. I da dobijes super zvuk. Znaci da nije bezveze sto je RAM 65 mb. To je i te kako dobro. Za pa 80 moras ta skracujes semplove, jer ima max 16 mb. I sad da bi bilo mesta na 16 mb, da se smesti vise boja, moraju semplovi da se skracuju.
marco je offline   Reply With Quote
Star 22.04.2007, 12:35   #36
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Oko toga nije mi bilo jasno.Znači tih 255 tonova podrazumijeva se na sve samplove koji su ukupno na klaviaturi ako sam dobro shvatio.Razgovarao sam o tome sa jednim Avstrijancem i kako on kaže mogu se sampli u jednom folderu namjestiti sa 8 banaka i tako opet se dobije više mjesta za onih 255 tonova ali ga ne razumijem još kako to misli.Ali ustavari nema veze jer kako ti kažeš Marco dovoljno je sasvim toliko mjesta jer šta če mi primjer neznam koliko samplova na klavijaturi ako ih uopšte nikada ne koristim i ne trebam te mogu imati naložene samo one koje trebam i za te još isuviše je memorije od 64mb.
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 22.04.2007, 12:42   #37
adis1982
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

narode gdje vi imate problema kod samplovanja?? kod slaganja ili kod pravjenje loopova??
  Reply With Quote
Star 22.04.2007, 18:07   #38
marco
Odomaćeni član
 
marco's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.02.2004
Mjesto: Beograd / Србија
Godina: 38
Postovi: 668
Downloads: 1721
Uploads: 10
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 14 Postova
Instrumenti: Yamaha psr 9000
Interesi: muzika i zenske
marco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
marco pošalji poruku preko ICQ messengera marco pošalji poruku preko MSN messengera marco pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Adis1982, mi imamo problema oko slaganja semplova, i ako mozes napisi neki tutorial kako se to radi. Hvala unapred.

Flosaka, kada ti je rekao za smestanje po bankama, verovatno je mislio da u banke smestis fabricke boje, i time oslobodis mesto u useru za SEMPLOVANE BOJE.

I evo jos jednom da ponovim:

PSR 9000/pro
max 65 MB rama. Oni omogucuju stavljanje kvalitetnih semplova, semplovi mogu biti duzi, tj kvalitetniji.
Yamaha moze da ucita max 255 semplova.
Znaci da na 65 MB mozete da stavite naprimer 255 semplova koji traju po 2 secunde, i da popunite tih 65 MB, ili naprimer da stavite 10 semplova od kojih svaki traje 1 minut, i da sa tih 10 da popunite 65 MB . Znaci tih 65 nisu bezveze tu. Potrebni su, itekako.
marco je offline   Reply With Quote
Star 23.04.2007, 13:36   #39
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Valjda je tako mislio pitat ču ga kad bude na msn.
Stvarno bi bilo super ako bi Adis dao gore objašnjenje oko slaganja samplova jer tu još uvijek ima ponekih problema.
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 24.04.2007, 02:27   #40
adis1982
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

mozda ova moja metoda nije naj bolja al funkcionira, dakle unesem sve elemente (sampling file import), onda napravim custom voice.onda idem opet na sampling->edit->izaberem taj customvoic e koji sam praviwave edit->select wave na primjer f2 -> volume tune -> i na coarse tune dizem il spustam do note c2 ili c3. a da znas koliko trebas notu dizat il spustat najbolje je tonazu poredit sa samplom na computeru.


na primjer truba sto mi je flosarka poslao tu sam sve note morao poredit sa c3, f2 sam na coarse tune stavio 7, d4 coarse tune -14.

nadam se da sam vam sta pomagao.
  Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
9000, 9000pro, psr, yamaha


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:42


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije