Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.05.2016, 07:08   #61
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Velika je razlika izmedju razglasa za band i za svirku sa aranzerom.Kada bih svirao u bandu i da se bavim razglasom obratio bih paznju na Qsc Kw sistem, Seeburg,Mayeraudio, Kling&Freitag...
Jeftinija varijanta za svirke do 350 ljudi bi bio Rcf Evox12.Normalno 2 komada , cijena oko 4000 eura novo.Za ozvucavanje koncertnih dvorana,stadiona imaju firme koji se bave sa tim.
U mojoj karijeri jos nisam imao takve svirke, ali sam imao prilike cuti i vidjeti na sto sviraa band za Oktobarfest u Minhenu.
ffb je offline   Reply With Quote
Star 25.05.2016, 07:25   #62
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Daleko smo od koncerata uglavnom opstenarodna veselja nsjcesce oko 200 ljudi, maxx 300,aranzerska svirka, tu jos gitara, pevac i pevacica i to je to

Poslato sa G7-L01 uz pomoć Tapatoka

Promijenjeno od Milan$ (25.05.2016 u 07:27 sati)
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 25.05.2016, 08:30   #63
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U tom rangu po cijeni , tezini kvaliteti Rcf mi se namece kao dobar izbor.Bose L1 model 2 sa B2 basom je super, ali cijena za 2 sistema oko 5000€+-.Cijene su Thomam za novo.Rabljeno se moze kupiti jeftinije.Taj Bose model je stariji od F modela ali se jos uvijek proizvodi i dosta je trazen i popularan u Njemackoj.
Vrijedi pogledati
ffb je offline   Reply With Quote
Star 25.05.2016, 11:35   #64
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Milane - Pogledaj malo pažljivije ovaj bose F1, mogle bi ti biti vrlo interesantne za ovo što ti treba. Gornje kutije rade i samostalno kao full range. Pored 8 malih zvučnika, u pozadini se nalazi i jedan woofer od 12".

Bose je to složio vrhunski, a cijena je korektna što nije slučaj s malim bratom L1. Pored cijene, L1 mi se ne sviđa jer se dva stupa ne mogu spajati kao stereo. U stvari, mogu ali nekim "alternativnim" putevima.

Pogledaj ovo na njihovoj stranici, web je u skladu s inovativnim Bose rješenjima.

Dileme o kojima si pisao, da li kupovina JBL basa, da li KV, da li prodati sadašnje prx ... Moje je mišljenje, prodaja PRX-a i kupovina ovog BOSE F1 sistema.
Matematika je jednostavna.
2 x JBL PRX 718 XLF ~ 2700 eura
Za PRX bi mogao dobiti cca. 1300-1500 eura

Sa Bose F1 imaš lagane i (relativno) male kutije koje imaju snagu kvalitetu i modularnost. Možeš raditi samo sa gornjima (812), ili u kombinaciji s jednim basom ili dva. Stane u gepek malo komformijeg osobnog automobila i kutiju bez problema nosi jedan čovjek.

F1 Model 812 - 66 x 34 x 37 cm - 20kg
F1 Subwoofer - 69 x 41 x 45 cm - 26kg

E jesmo zakuhali temu.
casper je offline   Reply With Quote
Star 25.05.2016, 12:24   #65
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Paznja- mjenjam dvije siromasne tetke za jednu bogatu haha.
Moramo mi svi skupa poceti igrati Euro Jackpot i nadati se dobitku da bi mogli pokupovati sve sto valja i sto bi htjeli imati.
Ovo bas i nije prikladno za temu ali malo razonode nesmeta.
ffb je offline   Reply With Quote
Star 25.05.2016, 13:11   #66
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja imam bolju ponudu, mijenjam jednu ženu od 50 godina za dvije od 25.

Nisu ovo neke cifre od kojih boli glava. Počeli smo priču o sistemu tipa "ZX5 + PM1000-3". Ako se to recimo usporedi sa spomenutim "Bose F1 + Presonus", lako je uočiti da se za samo 10-20% višu cijenu dobiva kvaliteta koja se ne može ni u snu stavljati u isti rang.

Iz ugla ljudi koji se ozbiljno žele baviti glazbom i uz to zarađivati pare od tog posla, ulog od 4000-5000 eura za kvalitetno ozvučenje nije cifra od koje boli glava.
Da apsurd bude veći, poneki od nas hladno kupuju top modele aranžera za 3500-4000 eura. To je kao opravdana "investicija", a što se istovremno s njom svira na Dap kutije koje nove koštaju 200 eura komad, nije važno.

Ovo je moje razmišljanje i nema veze ni s kim na ovoj temi. Odnosi se na generalna razmišljanja svih nas aranžerista koji u želji da imaju bolji sound ulažu potpuno pogrešne omjere para u instrumente.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
MercedesBenz (31.05.2016)
Star 25.05.2016, 13:21   #67
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja razmisljam kad jednog dana postanem dida da svoju zenu upisem na fakultet. Neka bude studentica , da nespavam sa babom haha.
Nazad na temu,@casper tako gledajuci i usporedjujuci to sto si napisao u postu je apsolutno tocno i slazem se sa time.
ffb je offline   Reply With Quote
Star 25.05.2016, 14:45   #68
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Ovaj forum je čudo

Jučer sam gledao cijene kod Thomanna za Bose F1. Lijepo sam prinscreena-o njihov shop i stavio sliku na ovaj forum. Naravno, i nahvalio Bose F1 kao da imam neku proviziju od njih.

I vidi čuda. Ovi magarci iz Thomann-a odmah digli cijenu za 200 eura, a slika s foruma nestala. Na sreću, ostala mi na desktopu kopija printscreen-a od jučerašnje cijene.
Pa vi sad kažite da ovaj forum ne prate europski trgovci muzičke opreme i ne prilagođavaju cijene tržištu.

Ajmo sad ovako. Pa jesu li ludi ovi iz Bosa. Varaju ljude kad god stignu, prodaju muda pod bubrege i naplaćuju višestruko skuplje nego što vrijedi taj Bose F1. Pljačka živa. A Thomann uzima maržu 100%. To je prevara !!!
Grafički Fajlovi
File Type: jpg Bose F1 24.5.2016.jpg (81,0 KB, 79x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg bosef1 25.5.2016.jpg (90,9 KB, 80x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Star 25.05.2016, 16:56   #69
Alekso
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 09.11.2012
Postovi: 63
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Alekso ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

preslusao sam pazljivo ovaj test izmedju jbl i bose kutijama,meni lepse konkretnije prirodnije sviraju jbl prx,bose zvuce cisto ali nemaju nikakvi srednji tonovi,to je moje zapazenje,ocigledno da mi svi razlicito dozivljavamo zvuk.
Alekso je offline   Reply With Quote
Star 25.05.2016, 17:20   #70
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Točno je da zvuk doživljavamo drugačije. Isto kao i boje ili mirise.
Međutim u akustici su vrijednosti mjerljive pa tvoja tvrdnja da kod Bose nedostaju srednji tonovi nedostaju, nikako ne stoji.

Da li se nekome više sviđa ovaj ili onaj sound, to jest stvar ukusa. Meni je Bose bolji, profinjeniji, jasniji i čišći. Naravno, koliko se uopće na ovom snimku to može odrediti.
Bilo bi dobro iskustvo doživjeti oba sistema u živo. I to ne u praznoj i staklenoj sali kao što je to ovdje slučaj nego u kvalitetno akustičnom prostoru napunjenom ljudima. Možda bi tada dojam bio drugačiji. U svakom slučaju, radi se dva sistema koja su istog cjenovnog ranga, a na korisniku je da odluči koji mu je bolji.
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
pomoc


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:29


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije