Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.08.2015, 16:09   #1
vld
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 22.06.2015
Postovi: 33
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
vld ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Problem sa ritmovima vArranger2

Imam problem sa yamahinim ritmovima i OMB11
Problem nije u zvuku, vec u prelazima.
Kada uvedem neki ritam i pustim ga, radi ok.
Medjutim kada hocu da izvedem prelaz u (na primer) varijaciju C
iz varijacije A, za jedan kratki trenutak prekinu svi soundi (sem bubnjeva) i onda ponovo krenu onako kako varijacija nalaze.
Ovo se desava uvek pri nekom prelazu, cak i u okviru iste varijacije.
Uvek kad pritisnem dugme, na casak sve prekine pa nastavi. Kao da se na trenutak sve resetuje.
Pojava nije veliki problem ako su note kratke, ali ako u taktu ima dugacka nota (npr neki strings), onda ti prekidi zaista smetaju.
Na pravim klavijaturama ovih prekida nema, nego se novi instrumenti, da kazem, nadovezu na stare, bez prekidanja.
Ima li ovome leka?
vld je offline   Reply With Quote
Star 12.08.2015, 20:47   #2
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da li je problem prisutan na svim ritmovima, i jesi li probao Preset Style koji dolaze uz OMB? Da li daješ komande (fill-in) preko tipkovnice ili na neki drugi način. Što se nalazi na MIDI port in - out?

Problem koji imaš se ne bi smio događati, OMB11 sa fill-in funkcionira sasvim dobro.
casper je offline   Reply With Quote
Star 12.08.2015, 21:32   #3
vld
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 22.06.2015
Postovi: 33
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
vld ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Da li je problem prisutan na svim ritmovima, i jesi li probao Preset Style koji dolaze uz OMB? Da li daješ komande (fill-in) preko tipkovnice ili na neki drugi način. Što se nalazi na MIDI port in - out?

Problem koji imaš se ne bi smio događati, OMB11 sa fill-in funkcionira sasvim dobro.
Izvinite.
Pitanje postavljam u ime druge osobe koja nije clan ove zajednice.
Nije u pitanju omb11, vec varranger2, ritmovi su od Yamaha PSR9000 (originalni), ali i od drugih (Tyros1,2) se desava isto.
Ritmovi idu preko S-YXG50 (Vst verzija preko VST host programa) koji je spojen sa aranzerom preko LoopBe1.
Komande se zadaju preko tipkovnice, ali je isto i kada se klikce misem.
Zvucna je EMU0404 preko ASIO drajvera a midi kontroler je M-Audio Radium49 koji ide preko EMU midi In porta. Latencija je super (odlicno reaguju soundi na klavijaturi), samo ugodjaj kvari ova neprijatna pojava.
Za OMB11 ste u pravu. Kod njega nema problema ovog tipa.
vld je offline   Reply With Quote
Star 12.08.2015, 21:49   #4
Mafia
Vredan član društva
 
Mafia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.08.2015
Mjesto: USK BiH
Postovi: 117
Downloads: 9
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 26 puta u 26 Postova
Instrumenti: Pa1x pro
Mafia ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Koji je host program? Ja sam radio preko kontakta i nisam imao takvih problema. Čak sam radio kombinaciju gw8 i kontakt kao sound engine. Možda je problem u komunikaciji zbog midi komandi za odabir boja unutar varijace pa dodje do kratkog "razmišljanja"... Da sam na mjestu tvoga prijatelja (i ukoliko se ne nadje adekvatno rješenje) definitivno bih pokušao sa nekim drugim vsti.... Možda bi mu tako bilo najlakše.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
Mafia je offline   Reply With Quote
Star 12.08.2015, 22:21   #5
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Interesantno.

Kažu neki korisnici vArrangera2 s "ovog područja" da sve funkcionira savršeno, da nema preskakanja niti štucanja. Da svi ritmovi iz Korga, Yamahe, Kertona rade bez ikakvih problema i to mnogstruko bolje i kvalitetnije. S nestrpljenjenm čekam da to vidim i čujem u nekom mjerodavnom video materijalu.

Jer, moja su iskustva nešto drugačija i to u potpuno "sterilinim" uvjetima. Pod sterilnim uvjetima podrazumjevam direktno spojen Tyros4 na računalo i s njim kontroliram i na njemu sviram vArranger2. Jasno mi je da isti Style ne može zvučati bolje na vArrangeru nego na klavijaturi. Stvar je tehničke prirode jer vArranger filtirira dosta podataka, prvenstveno su tu MegaVoice soundovi, a odmah nakon toga Sysex podaci. Međutim, iznenadilo me je to što postoji određeno "kašnjenje" u zadavanju komandi. Promjena akorda u lijevoj ruci se događa s laganim zaostatkom i ovisno o vrsti Styla, akord ne odsvira pravilno. Isto vrijedi i za fill-in. Zašto je tako? Nemam pojima i nisam previše proučavao. Nemam interesa za ovakav način rada pa mi se ne da gubiti vrijeme.

Problem kod tvog prijatelja vjerojatno nije iste prirode kao kod mene jer on koristi drugačiju koncepciju korištenja vArrangera. Međutm, može se napraviti poveznica i doći do određenih zaključaka na osnovu ovoga što sam rekao.

Predloži prijatelju da se o istom problemu raspita na vArranger2 forumu. Tamo je već sigurno član jer nije mogao ostvariti kupovinu ovog softwarea bez registracije. Sumnjam da će ti (mu) itko ovdje (a i šire) dati pravilan odgovor na njegov problem.
casper je offline   Reply With Quote
Star 12.08.2015, 22:54   #6
vld
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 22.06.2015
Postovi: 33
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
vld ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hm
Mislim da nije nasao odgovor na tom forumu koji je naravno prvi i osnovni za sve korisnike doticnog programa. Da li je postavio tamo pitanje ili ne, ne znam.
Neka prvo proba da ritmove propusti kroz mega voice cleaner, a posle neka proba sa drugim virtuelnim midijem, mozda se nesto i postigne.
Kazacu mu da napravi video snimak sa racunara (recimo, telefonom), pa cu postaviti.
Hvala.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od Mafia Pokaži Post
Koji je host program? Ja sam radio preko kontakta i nisam imao takvih problema. Čak sam radio kombinaciju gw8 i kontakt kao sound engine. Možda je problem u komunikaciji zbog midi komandi za odabir boja unutar varijace pa dodje do kratkog "razmišljanja"... Da sam na mjestu tvoga prijatelja (i ukoliko se ne nadje adekvatno rješenje) definitivno bih pokušao sa nekim drugim vsti.... Možda bi mu tako bilo najlakše.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk

Vst host je freeware: http://www.vst4free.com/free_vst.php?id=898
Da li mozda ima neki drugi, bolji, a da nije kontakt (glomazan)?
Pozdrav
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od Mafia Pokaži Post
Koji je host program? Ja sam radio preko kontakta i nisam imao takvih problema. Čak sam radio kombinaciju gw8 i kontakt kao sound engine. Možda je problem u komunikaciji zbog midi komandi za odabir boja unutar varijace pa dodje do kratkog "razmišljanja"... Da sam na mjestu tvoga prijatelja (i ukoliko se ne nadje adekvatno rješenje) definitivno bih pokušao sa nekim drugim vsti.... Možda bi mu tako bilo najlakše.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk

Vst host je freeware: http://www.vst4free.com/free_vst.php?id=898
Da li mozda ima neki drugi, bolji, a da nije kontakt (glomazan)?
Pozdrav

Promijenjeno od vld (12.08.2015 u 23:01 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
vld je offline   Reply With Quote
Star 12.08.2015, 23:16   #7
Mafia
Vredan član društva
 
Mafia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.08.2015
Mjesto: USK BiH
Postovi: 117
Downloads: 9
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 26 puta u 26 Postova
Instrumenti: Pa1x pro
Mafia ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od vld Pokaži Post
Hm
Mislim da nije nasao odgovor na tom forumu koji je naravno prvi i osnovni za sve korisnike doticnog programa. Da li je postavio tamo pitanje ili ne, ne znam.
Neka prvo proba da ritmove propusti kroz mega voice cleaner, a posle neka proba sa drugim virtuelnim midijem, mozda se nesto i postigne.
Kazacu mu da napravi video snimak sa racunara (recimo, telefonom), pa cu postaviti.
Hvala.
Dodato:



Vst host je freeware: http://www.vst4free.com/free_vst.php?id=898
Da li mozda ima neki drugi, bolji, a da nije kontakt (glomazan)?
Pozdrav
Dodato:



Vst host je freeware: http://www.vst4free.com/free_vst.php?id=898
Da li mozda ima neki drugi, bolji, a da nije kontakt (glomazan)?
Pozdrav
Naravno da ima drugih ali ja nisam radio sa njima tako da ne mogu govoriti da li rade bez problema.... Kontakt mi je bio OK ali da budem iskren nisam baš nešto bio zadovoljan sa konačnim rezultatom od vArrangrer pa sam ga batalio .... Neka pokuša neke jednostavnije ritmove ucitati preko vArranger. Fabricki ritmovi gotovo svih proizvodjaca su u pravilu napucani hrpom informacija tako da i kod najmanjih problema u kompatibilnosti zna doći do stucanja. Radio sam komparaciju ritmova od gw8 bez i sa vArranger2, razlika je nebo zemlja u korist gw8. Dakle isti sound engine je bio u pitanju samo su ritmovi puštani direktno preko gw8 s jedne i preko vArranger sa druge strane.

Možda ti je kod kolege racunar pretrpan smećem pa je i to uzrok stucanja.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
Mafia je offline   Reply With Quote
Star 13.08.2015, 15:07   #8
vld
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 22.06.2015
Postovi: 33
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
vld ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo u prilogu video/audio fajla koji demonstrira problem.
Ako ga pustite u windows media playeru cucete samo zvuk, dok ce neki
univerzalni plejer (kao npr KM Player) prikazati i sliku.
Ritam je 8 BEAT ADRIA 100 za PSR 9000.
Prilikom fill-in ova u okviru iste varijacie (od 43-ce sekunde pa nadalje) cuju se zastajkivanja koja smetaju i kvare muziku.
Kod OMB11 ovih zastajkivanja nema, ali varranger2 nekako odabere bolje
XG boje, pa se u njegovoj interpretaciji ritam cuje bolje nego kod OMB11.
Fajlovi
File Type: mp3 DSCI0150.mp3 (6,20 MB, 47x skinuto)
vld je offline   Reply With Quote
Star 13.08.2015, 19:18   #9
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Preslusah malo ovaj zadnji snimak, i ako je snimak jako los mislim da se radi o jednom problemu koji jos uvek postoji i koji je programer obecao da ce resiti a to je retriger nota tj. njihovog trajanja u Fill-in-ovima tako da vA2 cesto zasece trajanje nekog tona iz varijacije ( to je najcesce primetno kod pad instrumenata poput stringsa ) i reprodukuje sve tonove koji su po trakama upisani od trenutka pritiska u Fill in-ovima, te se ponekad ima osecaj "stucanja", to me je podsetilo da ponovo opomenem programera u vezi ovog problema jer sam mu ga davno vrlo detaljno opisao, sto naravno mogu uciniti i svi korisnici legalnog vA2 pa ce i resenje ovog nedostatka biti ubrzano,

nazalost mislim da je ovde broj korisnika koji koriste legalno ovaj softver veoma veoma mali te cesto i to moze biti uzrok mnogih nedostataka jer verzija koju su mnogi skinuli badava, je stara mislim nekih 3 ili 4 godine te samim tim veliki broj nedostataka je uklonjen do poslednje verzije i takodje veliki broj funkcija je dodat,

@casper ja nisam primetio kasnjenje u funkcionisnja bilo koje komande vArranger-a niti pri promeni akorda, Mega Voices tonovi su rutirani i fret note blokirane iz razloga da bi Yamahin fabricki ritmovi mogli da zvuce korektno i kada se kao sound engine koriste i instrumenti koji nisu koncipirani kao MV, mada se ta blokada i routing mogu lako ukloniti npr. tako sto bi u style revoicer-u samo zamenili LSB broj 008 koji ustvari i aktivira routing sa bilo kojim drugim brojem i routinga i blokade vise nece biti,

sto se tice reprodukcije stilova i poredjenja sa hardware aranzerima iluzorno je ocekivati da ce vA2 reprodukovati sve (Ketron, Roland, Korg i Yamaha) stilove potpuno isto kao sto to rade aranzeri za koje su ti ritmovi namenjeni, ali ih reprodukuje sasvim korektno bez nekih distonacija, izuzetak bi mozda bio Korgov guitar mod gde su trenutno trake gde je koriscen blokirane dok se to ne resi,

da zakljucim, po mom subjektivnom misljenju vrlo se lako mogu izradjivati ritmovi za vA2, i isto tako prilagoditi ritmovi hardware aranzera i napraviti neki svoj setup, sa naravno i instrumentima pristojnog kvaliteta koji ce ti ritmovi koristiti kao izvor zvuka , ovo sve treba da isprati i adekvatna Pc konfiguracija povecih performansi, nego mi se sve cini da je najcesce po sredi konstantni problem da kao i korisnici hardware aranzera ljudi zele da samo ucitaju neki free set sa neta i da to odmah zvuci kao avion, pa posto to ne ide tako onda se odmah svali krivica na instrument koji jadan nije programiran da uzrati po koju recicu neozbiljnom korisniku...
pekilik je offline   Reply With Quote
Star 13.08.2015, 20:02   #10
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Slažem se s tobom, pogotovo sa zadnjim pasusom. Većina aranžerista bi htjela vrhunski sound, INTRO-e sa snimljenom solo dionicom, ritam koji "otkida" i da to sve plati par stotina eura. Ili još bolje, da po mogućnosti software skine se nekog torenta. JBG-a, ne ide tako niti u jednom ozbiljnom poslu pa neće ići niti u ovom slučaju.

Mislim da kod ovog snimka nije problem u retriger noti. Ne znam, nisam siguran. Treba provjeriti da li se to događa i kod ostalih Stylova koji nisu Yamahini. Ako se događa samo na Yamaha stylovima, lako se oni preurede da rade kako valja i na vA2.
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:19


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije