Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.05.2005, 19:18   #1
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.815
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Da se malo upoznamo! - Koga sve ovde ima? :)

Mi se ljudi ovde rasprichasmo o poslu na sve strane, a mogli bi i da se malo upoznamo!

Aj ja cu da pochnem prvi!


Zovem se Vladan Stankovic i zivim u selu Shimanovci koje se nalazi 30-ak kilometara od Beograda na auto-putu Beograd - Zagreb.
Rodjen ne tako danve 1984. godine (verovatno sam najmljadji ovde i bavim se muzikom od kad znam za sebe.
Moji su svi muzikalni i dobar deo familije svira neshto, ili bar lepo peva!
Pocheo sam da sviram prvo harmoniku uz moju tetku kojoj sam vechno zahvalan shto me uvela u ovaj svet muzike!

Kasnije sam shvatio da me harmonika stvarno ne interesuje i upisao sam nizu muzichku shkolu "Kosta Manojlovic" u Zemunu sa, valjda, osam godina i tada sam pocheo sa nekim ozbiljnijim radom.

Onda poche onaj rat i prestade ja sa shkolivanjem.
Nije bilo para za sporedne aktivnosti.
Samo za opstanak.

Negde u 5-om razredu osnovne ponovo krecem na chasove i nekako ispolazem te ispite nize muzichke.
Hteo sam da zavrshim i srednju, ali sam posle pocheo da sviram klavijature i tada toootalno batalih taj klavir!

Posle se pokupim sa nekom ekipom pa pochnemo da sviramo za kesh.
To su inache bili moji prvi susreti sa narodnjacima (Da, da! Tek negde oko 15-te godine!) poshto sam do tada chuo tek pokoju pesmu od matorog. Jedino ih je on slushao u kuci.
Znao sam narodne pesme, ali ove novokomponovane nikako!

Bavih se ja time josh neko vreme, ali posle odustao.
Sad uradim pokoju svirku chisto kad mi zafali kesha!

Posle pochnem da radim matrice i da se time bavim, ali nema vishe od toga leba.
Ima sad puno ljudi koji to rade, a pogotovo onih koji samo preprodaju.
Batalim i to.

Sad kao eto studiram matematichki fakultet i bavim se programiranjem.
Dodushe to sam radio josh u vreme dok sam svirao, ali sada mi je to ipak prva stvar.

Muzikom se bavim shisto iz razonode.

Pored klavijatura sviram gitaru, bas i bubnjeve.
Ne toliko dobro kao klavijature, ali snalazim se!
Nabadam josh neke instrumente, ali to ipak po meni nije vredno pomena...



Eto!
Toliko od mene za sad!

Ajmo dalje!

Vi stariji sigurno imate vishe da napishete...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 25.05.2005, 23:03   #2
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.815
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

A bre ljudi nije valjda da se stidite?!?!

Aj bre!

Bar vi redovni!!!
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 25.05.2005, 23:31   #3
vane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Mjesto: Macedonija Bitola
Postovi: 172
Downloads: 129
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Interesi: korg pa 80
vane befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

JAS SAM VANGEL TALEVKI IZ MACEDONIJA BITOLA IMAM 22GODINI SVIRAM U GRUPU I SMO 5 POVISE RADIM PRATNU ALI KAD SVIRAM SA ARANZER POKAFANIMA SVIRAM I SOLO RADIM SA KORG PA80 KORG T3 I CASIO CZ101 POZDRAV SVIMA
__________________

vane__korg__vane

vane je offline   Reply With Quote
Star 25.05.2005, 23:36   #4
vane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Mjesto: Macedonija Bitola
Postovi: 172
Downloads: 129
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Interesi: korg pa 80
vane befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

VAXTER NA KOJU KLAVIJATURU SVIRAS?
__________________

vane__korg__vane

vane je offline   Reply With Quote
Star 25.05.2005, 23:37   #5
marco
Odomaćeni član
 
marco's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.02.2004
Mjesto: Beograd / Србија
Godina: 38
Postovi: 668
Downloads: 1721
Uploads: 10
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 14 Postova
Instrumenti: Yamaha psr 9000
Interesi: muzika i zenske
marco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
marco pošalji poruku preko ICQ messengera marco pošalji poruku preko MSN messengera marco pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo da nastavim ja:

Zovem se Marko Jovanovic.Rodjen 1985 u BG.Obozavam pivo.(Nisam osudjivan i sa osudjenim nisam ni u kakvom srodstvu).Zavrsio pored osnovne(neki kazu jedva,ma da mozda nisu daleko od istine)srednju ETS skolu "Rade Koncar",i upisao bivsu visu PTT skolu,sada Visu skolu za informacione i komunikacione tehnologije (skraceno visa IKT skola),smer Internet tehnologije(sada sam 1 godina,i nadam se da necu tu dugo ostati).Zavrsio sam i nizu muzicku skolu,odsek harmonika.U pocetku sam vezbao,i isao sam na skolsko takmicenje (2.mesto),i na dosta nekih javnih casova,ali mi je posle sve to malo dosadilo pa je bilo napeto,ali sam i to zavrsio.Posle toga dugo nisam svirao nista (cak ni za svoju dusu)ali sam posmatrao ko sve "svira'' i "peva",i uzima pare,pa sam na kraju i ja resio da se tu uguram.Kad mogu oni mogu i ja,posto vec znam kako se to radi.Inace moja porodica je muzicka.Otac svira bas gitaru,gitaru , majka je sokalni volista,i svira harmoniku ,brat svira klavir (klavijature i harmoniku).Inace i dva moja kuma su muzicari,a cerka jednog od njih,Dragana Mitrovic,je snimila izdala album za Gold music (_mala reklama_ .To je bilo "ukratko" od mene.Ljudi pisite da se malo upoznamo.Pozdrav svima.
marco je offline   Reply With Quote
Star 26.05.2005, 00:20   #6
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.815
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mi mladji ispadosmo slobodniji!

@vane
Sviram Yamaha PSR9000, a do sada sam promenio toliko klavijatura da vishe ni sam ne pamtim shta sam sve svirao.


@marco
Brate pivo je ok kad je letnja zega, ali vino je nektar bogova i njega uvek mozesh da pijesh!


E, a domaca viljmovka... KEVA! 8)

Ma ja sam to od onih shto ne biraju...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 26.05.2005, 01:29   #7
Enva26
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 05.05.2005
Postovi: 42
Downloads: 124
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Enva26 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Evo da se I ja predstavim

Zovem se Enver imam 26 godina. Rodjen sam u selu Vitomirica kod Peci na Kosovo. Moji su iz Plava i Gusinja a toje u Crnu Goru. Sad zivim u Ameriku ili bolje receno New York. Ovde sam zavrsio Fakultet.
Poceo sam da sviram kad sam imao 4 godine. Niko u mojoj porodici ne svira svi su totalno unakazeni sluhom ako im sviras uzicko nakon 2 minuta sviras isto kazu joj dobar Moravac pa sad vi svatite. Muzika mi je uvjek bila prva na mojoj meti. Od kad sam bio mali uvjek sam volio da slusam Juzni Vetar mozda niko to mene nije mogao zamenit. Volim Juzni Vetar iz razloga sto su ljudi pametni muzicki znaju da povezuju instrument da se zna ko koga prati i kako ko koga pokriva muzicki ja njihove pjesme sve znam da sviram original jer stvarno Aranzman je uradjen pravo i pomaze dosta da bih mogao da imas dobar Stil sviranja. Prvu svadbu sam svirao kad sam imao 8 godina i to svirao sam 2 noci zaredom. Ovde u Americi sam vrlo poznat sviram sve vrste veselja. Pratio sam sve najbolje pjevace narodne muzike isao na turneje sa njima kako naprimer. Kemal Malovcic, Semsa Suljakovic, Serif Konjevic, Fedja Dizdarevic, Esad Plavi, Sejo Kalac, Hajrija Gegaj, Ado Gegaj, Jasmin Muharemovic, Asim Bajric,Kadir Nukic, takodje sam imao cast da radim sa Mirkom Kodicem na Koncertu. To je sve mene pomoglo da steknem vecu experienciju u muzici. Takodje sviram Albansku, Tursku, Cigansku, Makedonsku, Volim opasno da sviram Dvojke kao sto mi je rekao jednom jedan vrlo poznat muzicar " Ako hoces da imas brzinu, trilere i sve ostalo samo sviraj Ciganske Dvojke" To i radim stalno. Sve sto sam para imao ulozio sam u Studio kupio sam Studio i sada radim svoju prvu plocu ja inace pjevam od kad sam poceo i da sviram. Malo mi je zao sto Narodna muzika nije kao sto je bila. Danas je sve Turski, Arapski ritam i melos koji stvarno grdi nas originalni zvuk narodne muzike. Sve neki Mizmari, bazuki koji nisu za nasu muziku ali sta ces svatio sam da narod to trazi i time moram da se prilagodjavam. Volim da slusam Miki Cortana i njegove trilere. Lela is Austrije na Harmoniku, Citu na Bass Klavijaturu, Gorilu i jos mnogo njih za ovaj Ciganski melos. Od Makedonske volim da slusam. Hamzu jer covek ima svoj Ciganski Makedonski stil koji zahteva brzinu i skale gore dole ali zvuci pravo koristeci pitch band. Kristali grupu koji su Bugari ja vjerujem. Albanska muzika mi se svidja direktno sa Kosova kad sviraju Klarinete, Saxophone i kako ljudi sviraju Bubnjeve. Sve ove vrste stilova sto sam uvjek pratio pomogli su mi da mogu da menjam stil kako ja hocu i kako god se zahteva u tom momentu i za mene personalno najbolji muzicar je onaj koji moze da svira svaki stil nema veze odakle bio... Ovde u New Yorku ima toliko dosta muzicara ali stvarno zalosno da ljudi poceli da sviraju evo 1 godinu dana ali nasli dobre ritmove i koriste Transpose kad sviraju narod tako lud nezna sta je muzika i uzimaju njih. Ali sve je uredu kvalitet uvjek izadje na vrh.
Imam preko 14 Klavijatura otac mi se ljuti kaze mogao sam Kucu da Kupim ali reko sta ces jedan dan kad umrem necu imat nista zato bolje sad dok sam ziv... Sviram na Korg Pa80, Yamaha dx11 imam 3 komada,
Casio cz101 imam 2 , Yamaha dx100 imam 2, Roland Pro E, GEM WS1, Imam Korg Prophecy i jos neke koje vise neznam ni gde su mi. hehehe...
U muzickoj karijeri zeleo bih da nastavim gde je Juzni Vetar prestao... Ali ako mogu jos bolje. Danas se trudim punom parom da sebi programiram klavijature Korg Pa80 sa najboljim ritmovima i bojama, takodje zelim ostale klavijature da imam dobre boje. ali sve uzima vremena. Puno sam srecan da sam saznao za ovu stranicu. upoznao sam neke vrlo dobre momke kao sto su Adrijan, Nedzad, Vane, Miodrag oni su mi pomogli puno uvezi ritmova i karte ma svega i sad svacam da postoje pravi ljudi u muzickom biznisu nisam vjerovao do sad. Mozda sam malo previse pisao ovde ali izvinjavam se. Zeleo sam da se prestavim kao sto su ostali uradili..

cao
Enva26 je offline   Reply With Quote
Star 26.05.2005, 21:01   #8
ketronsd1
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 10.03.2005
Postovi: 46
Downloads: 10
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
ketronsd1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jao , pa ja citajuci vase biografije sve vise se osjecam kao deda Da se malo nasalim i sad salu ostavljam na stranu.
Zovem se Edin Shido i imam 32 godine.Rodom sam iz Jajca (onog Jajca u Bosni ) a trenutno zivim u Svedskoj.Sa sviranjem sam se poceo baviti jos od sedme godine.Poceo sam na harmonici da bi kasnije presao na klavijature.Dosta klavijatura sam promijenio dok nisam nasao ono pravo a to je ketron sd1- plus
Ne sviram bas tako cesto,ne u zadnje vrijeme jer sam ostao bez gitariste.Trenutno trazim sa kim da radim ali je tesko jer za nas muzicare u dijaspori je sve teze i teze,posla nema bas nesto posebno tako da je jedini trenutni ekonomski spas fabrika u kojoj radim.
ketronsd1 je offline   Reply With Quote
Star 27.05.2005, 12:42   #9
korg_pa80fr
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard Cao svima

Ja se zovem Tomislav Lazarov 32 god. 1973 godiste sam inace sam iz Skoplja,Makedonija moje muzicko iskustvo je veliko vec 16 god. u kafanima
vec sviram od kad znam za sebe ,inace moj profesionalni instrument mi je Harmonika (dugmetara) Dallape.. .Ali sad evo sam kupio PA80 i istina nesto izvrsno napravljeno kao sound u realtime je super .
Iskustvo moje je zasnovano na to sta ja sam imao moj Band u Skoplju zvao se HARMONIJA bili smo skupa 9 god.,radili smo kafane sve mozne svirke,isto da ne zaboravim radio sam tri veceri sa Vericom Serifovic i Mica Nikloic u Skoplje bilo mi je cast sta sam svirao sa Kralicu TAMARSKE muzike 8),inace volim i postujem Cigansku muziku to su Miki Cortan,Aca Cergar,Misa Coravi,naravno Kralica svih vremena Vida Pavlovic,Ljilja Crna....itd. tako da kao sto sam reko prije kupio sam Korg Pa 80 klavirni je iako sviram dugmetaru sviram i Klavirnu ,inace isto sam i prof. Bass & Drums 8),i heto bi da kazem drago mi je evo vas citam ima dosta mladih muzicara koj imaju srce za muziku i vole muziku to me raduje .
Ne znam sta drugo da vam kazem nemam puno iskustva sa Korg Pa80 zato sam tu i istina ovo je najbolji STRANA sto sam uopce sreo kad je u pitanje KORG,pozdravljam glavne na YU-MIDI ,hteo bi da postanem i ja super clan ali eto citamo sam upatsva kako mozes da postanes Super clan ali ja nemam nista sta da delim za sada jos ga ucim Korg ......pa tako da mislim da i ja cu jedan dan da postanem Super Clan ...........;;to je to od mene .......i samo NAPRED postujte se volite se ...zasto ste vi producenti ljubavi pesme i veselje ..............POZDRAV DO SVIJU
  Reply With Quote
Star 28.05.2005, 00:24   #10
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.815
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@adrijan

Vidim da se bavish programiranjem.
Koji su jezici u pitanju?
Orijentacija?

Metal?
Ghotic dolazi u obzir?
Nightwish?
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
ima, koga, malo, ovde, sve, upoznamo

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:41


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije