Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Yamaha

Yamaha Za one čiji su ljubimci Yamahe

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.02.2010, 22:27   #11
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Moze se naci do 1000$USD vamo Dejane...a MojKarma posto si to ispricao objasni mi
sledeci fenomen:
1. Cortan, svi ljubitelji imaju DX1 i MOTIF ES, iskljucivo to i nista vise, kune se u to.
2. Amza, svi ljubitelji imaju CZ101 povezano na Triton Studio, nista vise.
3. Kottis, svi ljubitelji imaju CZ101 povezano na Yamahin VL70m.
Citat:
Originalno postovano od mojkarma Pokaži Post
Ajmo s najglupljim argumentom:
koj god muzički kanal otvoriš na tv-u, velika je vjerojatnost da netko još uvijek svira na Tritonu. E sad, ili su ljudi gluhi, ili svi ovi po svijetu još nisu čuli za motif.
Tu umjesto Gluhi trebalo bi se mozda staviti Glupi il da ne pretjeram toliko, neznanje, ti i sam znas da 98% tih ljudi
neznaju jos da povecaju Glas na taj Triton a ne da se razumu sta je bolje i sta valja...zasto to kazem? I oboje smo iz
tog dela svjeta pa dobro znamo ako ti danas ofarbas kosu sutra cu i ja odma...ako ti jos nije jasno procitaj one 3
tacke fore pa ces skontati...te 3 tacke nevjerujem da mozes pobiti, to je fakt koji svi znamo.
Citat:
Originalno postovano od mojkarma Pokaži Post
2. Samo 4 zvuka idu u kombinaciju (performance kod Motifa). Triton ih ima 8 još od M1. A M3 prima 16 zvukova u kombinaciju.
Totalno tacno samo sto si zaboravio da Motif ES ima 4 potpuno Individualna Oscilatora i 4 Niska Oscilatora dok kod
Tritona su to samo 2 Oscilatora...ako se razumes u programiranjem onda znas tacno sta hocu da kazem i da se moze
to postici i na Motif ES, mnogo nas koji SAMO programiramo smo radili to.
Citat:
Originalno postovano od mojkarma Pokaži Post
4. Tko Motif želi koristiti i kao master kontroler za rackove, mora koristiti zasebni master mode, pa prvo programirati vlastite zvukove/performance, pa sve to učitavati u master mode i onda napokon u master modu odrediti zonu za kontrolu vanjskih uređaja. I pritom postoje samo 4 zone. Ne samo da je to manje od onog što može Triton, nego Triton to sve opet odrađuje u jednom modu, u Combination modu. Nema potrebe prošetavati se kroz bezbroj funkcija jer je sve objedinjeno u jednom modu.
Ovdje si izgleda promasio citavu stvar, Master Mode nije bas ONO sto si ti opisao gore, radi on i mnogo drugih
funkcija osim one sto si opisao kao naprimer stvari sto Triton nemoze:
Imati Program, Combi, Song, Pattern, Sampler i Controller al sve u 1 MODE, da nemenjas MODE uopste.
Citat:
Originalno postovano od mojkarma Pokaži Post
5. Motif u performance modu svira zvukove isključivo na istom midikanalu. Tko želi koristiti primjerice klavir od motifa na način da ga kontrolira nekim vanjskim kontrolerom, a da ostale zvukove svira na motifu, taj mora koristiti song mode ili pattern mode. I naravno, svaki put prilikom paljenja klavijature učitavati songove (na motif es-u). Opet, u Tritonu za to koristi Combination mode.
Ovdje si opet promasio stvar al neznam koju, dal neznas sta je Song i Combi Mode na Triton il obratno, da neznas sta
je Performance u Motif, za mene u Perf moglo je na razlicne kanale, da si to promasio, mozda, neznam a kao Controller
svi znamo da je Motif ES vjekove ispred bilo kojeg Tritona, bar to mu je i jedan od najvecih kvaliteta.

A sad sve ostale stvari su potrebe i ukus, to sto sam goe rekao su fakti a ukus je druga prica, 120 Performanca ili
2000 performanca, zavisi kome sta treba, i meni licno to smeta al izvucem se nekako, Triton ma 2000 al nikad nisam
vise od 50-60 njih koristio. SAMPLER je vec skroz druga prica, Motifov Samper kome fali jedna ta funkcija u svim
ostalim stvarima je MNOGO masniji od bilo kojeg a i danasnjeg M3a. Bar nemoras satima Lupovati ko sto je to slucaj
na Triton il M3...naravno to znas vec i sam ako to radis ponekad.

Pozdrav
__________________
,,ŽIVOT NE TREBA SHVATITI PREOZBILJNO, UOSTALOM TKO SE ŽIV IZ NJEGA IZVUKAO!
PAMETNI IMAJU PRAVA DA GOVORE GLUPOSTI, ZA GLUPE JE TO OBAVEZA!
BITI PAMETAN MEDJU GLUPIH JE ISTO KAO I BITI ZIV MEDJU MRTVIH!,,
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 08.02.2010, 00:47   #12
mojkarma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.04.2009
Mjesto: Varaždin, HR
Postovi: 217
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G8 + ARX03 BRASS
Interesi: glazba, paragliding
mojkarma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

BasariStudos,
ja sam samo htio reči da svaka od spomenute klavijature ima svoje prednosti i mane i da ne može biti govora o tome da jedna drugom briše pod ili može dodati vodu.
Ali rado ću se osvrnuti na neke tvoje primjedbe i ponovo ih ispraviti. Ali prije nego što me kreneš opet ispravljati, ili pročitaj negdje ili provjeri sam na klavijaturi. To dakako govorim dobronamjerno.

Citat:
Originalno postovano od BasariStudios Pokaži Post
Totalno tacno samo sto si zaboravio da Motif ES ima 4 potpuno Individualna Oscilatora i 4 Niska Oscilatora dok kod
Tritona su to samo 2 Oscilatora...ako se razumes u programiranjem onda znas tacno sta hocu da kazem i da se moze
to postici i na Motif ES, mnogo nas koji SAMO programiramo smo radili to.
Prvo, i sam sam spomenuo da Motif ima i s druge strane neke prednosti nad Tritonom. Osobno sam htio ukazati na prednosti Tritona i zašto nema govora o dodavanju vode.
Drugo, Motif ES ima 4 oscilatora. Niti jedan više i niti jedan manje. Nikakva 4 niska oscilatora. Četiri ih je ukupno. To je jasna prednost nad tritonom, ali ja sam govorio o kombiniranju više zvukova u kombinaciju. Ta četiri oscilatora na Motifu moraju dijeliti isti midikanal i iste efekte jer efekt se dodijeljuje po programu. Dakle, prednost jest na strani motifa, ali baš kad bih morao napraviti neki izuzetno kompleksni program na tritonu, mogao bih koristiti više program s razčilitim postavkama u oscilatoru i opet ih kombinirati u Combi modu. Tim više što Triton (osobito Extreme) obiluje memorijskim lokacijama pa ne moraš kalkulirati hoćeš li potrošiti neku lokaciju ili ju sačuvati za nešto "važnije".

Citat:
Originalno postovano od BasariStudios Pokaži Post
Ovdje si izgleda promasio citavu stvar, Master Mode nije bas ONO sto si ti opisao gore, radi on i mnogo drugih
funkcija osim one sto si opisao kao naprimer stvari sto Triton nemoze:
Imati Program, Combi, Song, Pattern, Sampler i Controller al sve u 1 MODE, da nemenjas MODE uopste.
Krivo. Za sve što si nabrojao 90% na Tritonu koristiš Combination mode. Ako hoćeš song, onda lijepo koristiš Sequencer u Tritonu i opet imaš 200 songova naspram 64 u Motifu.
Primjerice: što ti znači imati Program i Combi u jednom modu? Pa staviš u tritonovu kombinaciju 8 zvukova. Hoćeš song i patern, e pa onda odi u Sequencer mode i tamo imaj i song i patern i možeš ga koristiti isto kao i na motifu. Što će ti poseban master mode? Hoćeš kontrolirati vanjske module na tritonu? Čemu master mode. Pa to na tritonu radiš u kombinacijama. Pa ti jedna kombinacija ima samo interne zvukove, a druga samo kontrolira vanjske module. Treća ima kombinaciju internih i eksternih a četvrta ako treba i interne i eksterne i još možeš tritonove zvukove kontrolirati s nekim vanjskim midi kontrollerom. Prednost je prije svega u tome što si u tritonu u samo jednom modu i ne moraš prešaltavati ručno kao na motifu iz mastera u performance, pa u song mode pa ovdje pa ondje. U tritonu ako treba sve isprogramiraš u kombinacijama i samo prešaltavaš pedalom.


Citat:
Originalno postovano od BasariStudios Pokaži Post
Ovdje si opet promasio stvar al neznam koju, dal neznas sta je Song i Combi Mode na Triton il obratno, da neznas sta je Performance u Motif, za mene u Perf moglo je na razlicne kanale, da si to promasio, mozda,
Prijatelju, u performance modu na yamahi možeš koristiti 4 različita patch-a. Problem je u tome što svih 4 programa radi na jednom te istom midikanalu. To sam i prije jasno napisao. Ti ne možeš na motifu isprogramirati primjerice jedan performance s klavirom i violinama, s tima da taj klavir sviraš preko nekog vanjskog midikontrolera, a violine na samom motifu. Ne ide jer i klavir i violine rade na istom kanalu. Za to moraš na motifu koristiti song mode. A song mode je - po mojoj logici - namijenjen kreiranju pjesama a ne kao zaobilazno rješenje za ono što sve druge klavijature rade u performance modu (Roland, Korg, Kurzweil, Alesis). A spomenuo sam i da motif es ne pamti songove nego ih moraš svaki put kod paljenja klavijature ponovo učitavati.

Citat:
Originalno postovano od BasariStudios Pokaži Post
neznam a kao Controller svi znamo da je Motif ES vjekove ispred bilo kojeg Tritona, bar to mu je i jedan od najvecih kvaliteta.
Ja ne znam što svi znamo, ali daj mi onda navedi barem dvije funkcije po kojima je to motif es vijekovima ispred bilo kojeg tritona kao Controller. Ja ću samo spomenuti da motif ima master mode koji je namijenjen za kontroliranje preko midija i da ima 4 zone. Samo usput ću spomenuti da kombinacija na tritonu znači da imaš 8 zona.

Citat:
Originalno postovano od BasariStudios Pokaži Post
A sad sve ostale stvari su potrebe i ukus, to sto sam goe rekao su fakti a ukus je druga prica, 120 Performanca ili
2000 performanca, zavisi kome sta treba, i meni licno to smeta al izvucem se nekako, Triton ma 2000 al nikad nisam
vise od 50-60 njih koristio.
E vidiš, ti misliš da nabrajaš fakte po kojima je motif vijekovima ispred nečega, e a onda zato što ti koristiš samo 50-60 kombinacija, onda je to odjednom stvar ukusa. Vidiš, ja sviram koncerte na jednoj klavijaturi, imam zadan repertoar i trebam imati 40tak pjesama. Svaka pjesma mi zna imati i do 5 kombinacija koje tokom pjesme samo prešaltavam pedalom. Ako ti ne treba 2000 kombinacija, neka ih ne treba. Ne smeta te višak. Ali je problem, kad sprogramiraš 120 kombinaciju na motifu i znaš da imaš još samo 8 slobodnih mjesta. Nakon toga se možeš slikati.

Citat:
Originalno postovano od BasariStudios Pokaži Post
SAMPLER je vec skroz druga prica, Motifov Samper kome fali jedna ta funkcija u svim
ostalim stvarima je MNOGO masniji od bilo kojeg a i danasnjeg M3a.
Prijatelju, sempler reproducira ono što staviš u njega. Nemoj se zanositi idejama i dojmovima o masnoći. Vjeruj mi, kad bih ti pustio identični sample bilo iz tritona/m3 ili motifa, ti ne bi znao iz koje klavijature dolazi zvuk. Razlika u golom zvuku može biti samo do D/A konvertera i apsolutno sam siguran da ti to baš kao i ja ne možemo razaznati. I yamaha i korg koriste usporedive konvertere u istoj klasi instrumenata.
Osim toga, nema ostalih stvari. Zna se točno što je sempler i koje funkcije ima. To nema veze s masnoćom.


Citat:
Originalno postovano od BasariStudios Pokaži Post
Bar nemoras satima Lupovati ko sto je to slucaj na Triton il M3...naravno to znas vec i sam ako to radis ponekad.
Kako ti ne razumiješ da stvaranje loopa nema veze s tim da li je sempler od yamahe ili korga. To je matematika i nema veze s proizvođačem. Nemoj se ljutiti, ali ako ne razumiješ kako stvar funkcionira, onda radije nemoj komentirati. I na yamahi moraš koristiti crossfade funkciju za gotovo sve akustične instrumente jer u protivnom ne možeš dobiti čisti sempl. Opet, to nema veze s masnoćom, nego s matematikom. Pročitaj si negdje o tome kako se lupaju semplovi. Na motifu uopće ne možeš napraviti niti jedan sempl akustičnog instrumenta i zato yamaha uz motif es isporučuje i wave editor. To znači da ako i sempliraš na motifu, moraš sempl eksportirati u računalo, tamo obraditi semple i onda ga natrag učitati u motif. Na tritonu možeš cjelokupni proces odraditi na klavijaturi jer sempler sadrži potpune funkcije. Triton ima funkciju bez koje je sempliranje nemoguće i to će ti potvrditi svatko tko je ikada napravio pristojne semplove i zna čemu služi crossfade funkcija. Bez te funkcije sempler je za ono što nama treba beskoristan.
Ja znam da 99,9% ljudi ionako samo učitava gotove semplove pa se ne zamaraju ovom ili onom funkcijom u sempleru, ali ja odgovaram na primjedbe o tome tko kome može dodati vodu.
mojkarma je offline   Reply With Quote
Star 14.02.2010, 02:07   #13
vlaxxy
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.05.2007
Godina: 47
Postovi: 166
Downloads: 666
Uploads: 8
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
vlaxxy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vlaxxy pošalji poruku preko MSN messengera vlaxxy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Brate ti ga ubi na mesto!
vlaxxy je offline   Reply With Quote
Star 05.03.2010, 03:26   #14
dalibor-sta
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 3
Downloads: 150
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
dalibor-sta befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard efekat motif

druze kako se ubacuje efekat na solo boju za motifa?pozz
dalibor-sta je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:32


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije