Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 09.03.2009, 19:34   #11
vladimir68
Ovaj baš voli da kuca
 
vladimir68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.10.2008
Mjesto: vojvodina
Godina: 56
Postovi: 316
Downloads: 493
Uploads: 10
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Instrumenti: nekoliko vrsta instrumenata
Interesi: muzika
vladimir68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sva tehnička roba gubi na ceni.Kupi neki akustičan instrument (harmoniku,violinu ,bubnjeve,....) a da je marka -gubi se minimalno.Što se tiče toga ˝ko je BMW ˝tu će mišljenja biti podeljena (korgovci,rolandovci,yamaha,....)možda se može reći OK yamaha= bmw samo zavisi koji model bmw-a jer ˝nisu svi modeli bmw bili hit˝.A najpopularniji modeli ovde dole-Ex Yu(dali aranžeri ili syntići) su ti ,za koje ima lako dostupniog materijala (bilo boja bilo ritmova).Pa kako je išlo kad se pojavila Rolandova E klasa (70,86,96) G klasa ......bilo je brdo ritmova ,boja,prvi midi-songovi su rađeni na njima....Korg je ˝kaskao˝sve do I30 i sad PA serija i PaX se ˝probio˝,Yamaha je sa psr serijom postigla delimičan uspeh sve dok nije izbacila Tyros seriju ali ni to nemože parirati korgu u predhodno pomenutom.Dosta ti je pogledati o download sekciju:za koje klavijature ima više urađenih boja,ritmova....?Dobro sad ima tih raznih konvertera ,programa za razne stvari.......Evo ti pitanje:Zašto još posle toliko godina vlada potražnja za dx11 ,....(tom serijom) a i na ceni su (naspram godina),PA80 još uvek je oko 1000Eur a PA800 brže je izgubio cenu,......itd?
Možda je i u predhodno iznetom ,delimičan odgovor na postavljeno pitanje.
__________________
zajeban je život muzičara
vladimir68 je offline   Reply With Quote
Star 09.03.2009, 20:07   #12
b.o.Y.c.h. ČK
Odomaćeni član
 
b.o.Y.c.h. ČK's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.04.2007
Mjesto: Međimurje, Bayern
Godina: 36
Postovi: 503
Downloads: 685
Uploads: 13
Rekao HVALA: 120
Zahvalili mu 43 puta u 43 Postova
Instrumenti: Genos, Scandalli, Bugari Gold
Interesi: Skupljanje salveta
b.o.Y.c.h. ČK befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
b.o.Y.c.h. ČK pošalji poruku preko MSN messengera b.o.Y.c.h. ČK pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

hm...Profesor me uhvatio na spavanju ...Iskreno,nisam previše upoznat sa DX serijama tako da nemogu točno iznjet svoje mišljenje...Mada,dok je izašla serija DX,vjerovatno je bila senzacija u svetu muzike,,,jednostavno,kvalitetna klavijatura po svemu,materijal izrađen za nju vjerovatno je kvalitetan pa se po tim segmentima i drži cena...valjda...?...
__________________
https://www.youtube.com/user/bcirkvencic/videos
b.o.Y.c.h. ČK je offline   Reply With Quote
Star 09.03.2009, 20:47   #13
mladenkom
Ovaj baš voli da kuca
 
mladenkom's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Chicago,Il
Godina: 38
Postovi: 308
Downloads: 979
Uploads: 5
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 38 puta u 36 Postova
Instrumenti: Edirol pcr500,VST instrumenti...
mladenkom befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mladenkom pošalji poruku preko Yahoo! messengera mladenkom pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

svuda psr-u padaju cene,i ovde u usa psr-s700 je pao za tri meseca oko 200 i nesto dolara,sada se nov moze naci za 800 i malo jache,a psr550B,slicna s500 samo crna je pre mesec dana bila 745$,pre neki dan se prodaje nova za 645$,dok s900 se jos drzi na nekih 1500$,ovde se dosta tih radnji zatvara,pa i to utiche na nisku cenu klavijatura.....tr61 nov je 700$,pa800 drzi cenu jos,oko 2600$,pa50 nov oko 800$,pa500 je oko 1500$,g70 je oko 2500$,pa80 kad se nadje na ebay-u je oko 1200,dok g1000 i em2000 ne ebay-u tesko naci ispod 1000,i to kad se naleti,a retko se i naleti

Promijenjeno od mladenkom (09.03.2009 u 20:49 sati)
mladenkom je offline   Reply With Quote
Star 09.03.2009, 20:50   #14
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zapadno od Slovenije niko ne svira Korgove aranžere,u glavnom su zastupljeni Ketroni,Yamahe i Rolandi.Korg je PA seriju i osmislio za orjentalno tržište,a i mi,voljeli mi to ili ne,spadamo u orjentalni kulturni krug.Ukucajte na Youtube Korg PA(bilo koji),pa ćete vidjeti da se tu,u glavnom,pojavljuju Turci,Srbi,Bošnjaci,Hrvati i,vrlo rijetko,Slovenci.Što se tiče kvaliteta Yamahe PSR 3000,već sam dosta napisao o tome u prethodnim javljanjima.Još uvjek je koristim i nemam je namjeru mjenjati,osim za Tyros 2 ili 3.Pozdrav!!!
makso68 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio makso68 za ovaj koristan post:
VUNIMRAV (10.03.2009)
Star 09.03.2009, 21:03   #15
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

i YAMAHA se moze srediti za nasu muziku lepo, nego jednostavno nije na ceni i to je to
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 09.03.2009, 21:11   #16
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Tachno, makso...
O tome sam pisao pre par meseci...
Po Shpaniji sam, proshlo leto, uglavnom vidjao ketrone i rolande, a po Beneluksu yamahe i rolande...
Uglavnom, rolanda po zapadu najvishe, koliko sam ja gledao...

@mimiki
Nije da nije na ceni kod nas, nego Korg za manje para da isto.
Uz to, ljudi su lenji da prave sami sve, a za korg ima toliko gotovih stvari...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 09.03.2009, 21:16   #17
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

u pravu si Vaxter ja samo kazem da je odnos cena svuda gotovo isti samo to,a ljudi da su lenji da prave sami jesu, ja sam prvi takav zato i hocu da uzmem sad jedan tr i ubacim set i kraj
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 09.03.2009, 21:23   #18
smt2
Drugar foruma
 
smt2's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.03.2008
Mjesto: Frankfurt (Zenica)
Postovi: 89
Downloads: 666
Uploads: 6
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: Yamaha t2 + Korg Lee
Interesi: Muzika
smt2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
smt2 pošalji poruku preko MSN messengera smt2 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Zna Waxter sta prica

Za losim konjem se i dize prasina.
smt2 je offline   Reply With Quote
Star 09.03.2009, 21:38   #19
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2737
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Gladi i pazi ono sto imas .Kad mu udjes u dusu i sredis sve kako valja onda trazi da kupis noviji model .Nikom od nas nije problem kad upozna sint pa to bio ili korg roland ili yamaha neki losiji model da kupi za klasu ili dve bolji.Verujem da onda ni samo podesavanje nece praviti tolike probleme i za kratko vreme ce biti sint u vrhunskom stanju .A kad zamenis marku ides sve od nule i ima dosta slucaja da onda citas komentar na rolandu sam imao ovako a na ovom nije ni slicno.A sto se tice cjene takvo je danas stanje na trzistu i tu se nemoze izmeniti nista .Dok je bila yuga bar 50 posto ljudi je vozilo kola iz Kragujevca i ne samo sto su bila toliko dobra nego si za njih mogao naci djelove na svakom cosku .Tako je danas i sa sintovima .Ali dzaba i djelovi ako si imao loseg mehanicara kola su ti bila vise kod njega nego kod tebe .A tako je i sa setovima danas .Mislim da polako dolazi vreme pa ce svako morati da postane mehanicar za svoj sint i znace onda da cjeni neciji rad oko toga.
fico je offline   Reply With Quote
Star 09.03.2009, 21:38   #20
LOLE
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 28.03.2008
Postovi: 22
Downloads: 346
Uploads: 0
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
LOLE befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Moje mišljenje je to da Yamaha u malo vremena izdaje dosta modela klavijatura,tipa Tyros2 i Tyros3. Ja sam imao Tyros1 i prodao sam ga za dosta dobru cijenu nakon 4 godine jer je iza njega trebalo poprilično da izađe Tyros2,dok je sad Tyros3 izašao u tek malo vremena iza Tyrosa2.

Isto tako je i sa Korgom Pa1 i Pa2! ... i sl. DVIJE KLAVIJATURE U MALO VREMENA.

Sad imam Tyrosa3,zadovoljan sam i već sam ga u samom startu nabavio preko frenda u dućanu sa garancijom (novog) ispod cijene!
LOLE je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:33


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije