Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 04.05.2011, 20:42   #11
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Zanimljive konstatacije..."sviram Korga a predlazem ti Yamahu",a ni Yamahu ne verujem da je neko od vas imao prilike ni da vidi a ne da proba,i tako...delimo savete kao na traci,jos pocinjemo sa glasanjem,bez i jednog jedinog argumenta

Postovane Kolege,ajmo da pokusamo da pisemo ozbiljno i argumentovano na ovakvim temama,da se uzdrzimo od nepotrebnog pisanja,nikome to nije od pomoci ili jednostavno da zakljucamo temu?! Hvala na razumevanju.
 
Star 04.05.2011, 23:14   #12
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Dal' da se upucam???
__________________
Marco
Marco7 je offline  
Star 05.05.2011, 00:07   #13
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo da se javim i ja, sviram Korga, cuo sam i PA2X napucan do jaja i Tyros4 isto napucan do jaja (kolega Alen-njegov set) i moj glas ide na stranu yamahe. I naravno da je stvar ukusa koju ces odabrati, ali najbitnije ti je koliko si vrijedan da radis oko klavijature. Stara i prezvakana je prica da za korga imas tonu materijala bla bla bla, za yamahu manje. Ako hoces sjest, radit ritmove, podesavat svaki parametar i efekt po svom ukusu, onda ces dobit 100 % ono sto si trazio na yamahi Znaci nema foliranja, kad ti uradis sve kako ti pase onda si 100% zadovoljan . Naravno ista stvar je i na korgu, samo malo je teze sjest i radit od nule kad imas tonu materijala, pa vecina prerade ono sto vec ima, ali mozes i ti sjest za korg pa pocet od nule, nikakav problem Cinjenica je da mnogi korgovci sampluju yamahin bubanj, jer im zvuci masnije, sto opet nije mjerodavno, ali po mom ukusu yamaha zvuci masnije. Nekom korg zvuci masnije, kazem stvar ukusa. Pogledaj, poslusaj, isprobaj i jednu i drugu masinu, razmisli, odluci, ja sam ti dao prijedlog samo kako bi ja odlucio, ali ne kupujem ja vec ti, tako da sve uzmi u obzir i ne zalijeci se
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline  
Star 05.05.2011, 00:15   #14
x3meSRB
Odomaćeni član
 
x3meSRB's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.10.2007
Mjesto: Balkan bre
Postovi: 529
Downloads: 445
Uploads: 12
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: PA1X 96mb + usb
x3meSRB befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo da preformulišem post, posto je prethodni obrisan...
dao sam glas za tyros4 jer sam svirao i tyros2 i tyros3 i znam kako funkcionišu, uz pat tehničkih nedostataka, tj. stvari koje ima na korg a koje nema na yamahi, ostalo je sve na strani yamahe.... tyros2 koji je po ceni u rangu sa pa1x bolje zvuči nego pa2x... fabrički ritmovi na tyrosu 2 su neuporedivo bolji nego na pa2w.... o tyrosu 3 i 4 neću ni da govorim.... ja trenutno sviram pa1xpro što ne znači da ne preferiram yamahu, ali kolega koji je postavio post je svirao rolanda, i verujem da će njegovom sluhu više prijatu yamahin aranžer....
__________________
x3meSRB je offline  
Sledeći član vam se zahvalio x3meSRB za ovaj koristan post:
Star 05.05.2011, 00:22   #15
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

@maligokica
A koji si Rolandov aranzer svirao?
__________________
Click for Niš, Srbija Forecast
milanceshow je offline  
Star 05.05.2011, 08:35   #16
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Drage kolege,znate li uopšte da je vlasnik sa najviše dionica u Korgu Yamaha corporation...O čemu pričamo uopšte?...Ovo se svelo na prepucavanje onih koji imaju PA 2X sa ostalim..x3meSRB,Tyros 2 nije u cjenovnom rangu sa PA 1 X pro,skuplji je za 200-300 €...Kolega Marko,nema potrebe da se ubiješ,ako više voliš Korgov sound,onda je PA 2 X najbolji aranžer...Što se mene tiče,ne može se porediti u izlaznom soundu ni sa Tyros 2(znam to,jer sam imao PA 2 X,a sad imam Tyros 2-ne pričam neargumentovano,ni na pamet),a kamo li sa Tyros 4.Tyros 4 je skupji od PA 2 x za oko 700-800 €.Valjda i to nešto znači.Ovako to čuje moje uho..Naravno,poštujem i druge uši...Već sam rekao,stvar ukusa..Pozdrav i poštovanje svim kolegama,bilo da su Korgovci,Yamahamani,Rolandovci i ini....!
makso68 je offline  
Star 05.05.2011, 08:57   #17
gnovako8
Odomaćeni član
 
gnovako8's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.06.2008
Mjesto: HR
Postovi: 519
Downloads: 1664
Uploads: 11
Rekao HVALA: 20
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x, Ketron Event,Yamaha Genos2
gnovako8 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozzz moj glas za Tyros,imao sam korga ,ali moje misljenje bolje tyros,em bolji tvornicki zvukovi ali kad se slozi mastan saund na razglas,i sad sam svirao sa kolegom jednim na festi on je imao korga pa2xpro ,a ja imam yamahu s900 koja je kao beba tyrosa, razlika tyrosa i s 900 je s900 nema sempler,ali radila je puno bolje od pa2xpro,cisce,masnije i td.eto moje misljenje pozzzzz
__________________
Korg Pa5x & Yamaha Genos2 ,Ketron Event
gnovako8 je offline  
Star 05.05.2011, 09:57   #18
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Kakve ovde glupe izjave padaju da to nije normalno???OVaj kaze Tyros 2 je bolji od Pa2xPro a Pa2xPro te godiine kad je bio Tyros3 u konkurenicji proglasen kao i Pa3 za najbolji aranzer na svetu?????Pa zar ste vi svi ovde merodavniji od ovih svetskih strucnjaka i muzicara???Nema klaviajtura za posebno za zabavnu i posebno za narodnu shvatite to!!!!Neverovatne izjave padaju a eto pristajem da bacimo snimke istih ritmova pa da vidimo a???To sto pojedini ne znaju da srede Korg spravu ne znaci da taj Korg ne valja da se razumemo odmah nego treba da se ograde i da kazu NISAM ZNAO DA MU NADJEM KVAKU!!!Makso koliko mi se cini tebi nista nisam rekao ali sad ti kazem ajde da vidimo demo pa da ocenimo koji je masniji,direktniji,gde je zvuk definisaniji,cisiji,gde su svi zvuci odvojeniji i ostalo pa da vidimo . . . .
__________________
Marco

Promijenjeno od Marco7 (05.05.2011 u 10:00 sati)
Marco7 je offline  
Star 05.05.2011, 10:23   #19
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Marko,nisam ništa loše mislio i ne pada mi na pamet da se prepucavam,a još manje da se takmičim.Sređivao sam i komplikovanije sprave od PA 2 X pro,tako da to nije razlog mog ovakvog stava.Muzika nije atletika,svako je čuje i doživljava na svoj način.Ja sam napisao svoje mišljenje,bez namjere da ikog,a najmanje tebe,omalovažim i potcjenim..Poštovalac sam onog što radiš..Ali da ne idemo dalje u off...Iskreno i srdačno te pozdravljam,kao i sve ostale kolege na forumu..,uz veliko izvinjenje za off topic!

Promijenjeno od makso68 (05.05.2011 u 10:25 sati)
makso68 je offline  
Star 05.05.2011, 10:32   #20
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Kad slusam bilo koji aranzman sa aranzera slusam ga isto kao isproduciranu kompletnu pesmu!Znaci kad slusam stil koji cepa Vlado Georgiev tu sve pliva u hall-u,na mnogo pesama corus u glasu i slicno i to u potpunosti lezi takvom stilu muzike,znaci na mestu je ali kad slusam narodnjake cenim produkciju koja je sa sto manje compresije,sto vise suva da odise dinamikom i toplinom i da ne nabrajam sad redom sve pravce muzike kako dozviljavam!Isto tako dozivljavam aranzere i tako sredjujem svoj!Zasto ovo kazem?Pa zato sto se ne oslanjam na fabricko sredjivanje jer smo mi uvek bili mimo sveta!Znaci moras ga srediti po svojoj volji da bi ti udovoljio!To sto neko vise voli bubanj od Yamahe ne znaci da je Korg los ili nasuprot neko voli vokalist od Korga koji je kod Yamahe ocajan ne znaci da je Korg bolji!Jeste li culi nekad mene da sam rekao nesto lose za Yamahu ili Roland?Nemojmo pljuvati aranzere koje su svetski priznati strucnjaci i muzicari sa najvisim skolama i tonski inzinjeri proglasili za najbolje na svetu u tim godinama kada su izlazili!Mislim da sam bio jasan
__________________
Marco
Marco7 je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:49


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije