Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Ostali Instrumenti > Gitare

Gitare Bas, ritam, solo... Gitare su gitare...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 08.01.2014, 23:36   #1
milos511
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 15.12.2011
Mjesto: Beograd(Sremcica)
Godina: 32
Postovi: 58
Downloads: 16
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Gitara
milos511 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Gitarsko pojacalo narodnjacko???

Kolege interesuje me sta se najvise koristi sto se tice pojacala... govorim o cenovnom rangu 300-400e... eventualno 500... Danas sam bacio pogled u dve prodavnice u bg-u, i za oko su mi zapala 3 modela:
-Marshall MG101CFX 100W 52.000 rsd
-Fender MUSTANG IV 150W 45.000 rsd
-Line 6 Spider III 150W 50.500 rsd

Dakle... Ako neko ima nesto drugo da preporuci samo napred ovo je ono sto je mene danas zainteresovalo, i konkretno sam najvise zagrejan za fendera, uz kojeg se dobija footcontroler sa 4 prekidaca, i XLR line out, za razliku od druga dva...
milos511 je offline   Reply With Quote
Star 09.01.2014, 00:08   #2
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Miki, mozda je glupo pitanje ali sam neupucen...

Sta ce ti pojacalo kada imas Boss GT ?
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 11.01.2014, 07:39   #3
milos511
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 15.12.2011
Mjesto: Beograd(Sremcica)
Godina: 32
Postovi: 58
Downloads: 16
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Gitara
milos511 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@milepsr pa na vecim svirkama (sa bobnjem i par ludaka koji se odcepe do daske) mi treba kontrola tj nesto sto ce da bude pored mene i da mi izbaci ono sto sviram, jer sam par puta nadrljao, mucio se kao gresnik da cujem sta sviram, a na kraju ispao preglasan.... kad imam pojacalo pored sebe mogu sebi da obezbedim dobru kontrolu, a na mikseti da ostanem u nekom normalnom nivou... inace sva tri pomenuta pojacala imaju takve mogucnosti da mi procesor maltene i ne treba... Pozdrav mile!

Nije moguce da niko nema predlog? Savet?
milos511 je offline   Reply With Quote
Star 11.01.2014, 15:20   #4
beronjan
Vredan član društva
 
beronjan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.01.2008
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 255
Downloads: 115
Uploads: 2
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 116 puta u 110 Postova
Instrumenti: Kurzweil Forte 7, Yamaha Montage 6, Kurzweil PC3K6, Kurzweil PC3
beronjan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Drug, ja mogu da ti kažem za Spidera par stvari, jer sam ga svirao i probavao. Line6 je meni OK! Nije loše pojačalo, ne radi loše, mada, meni lično, suviše se čuje taj tranzistor, ne znam... Procesor koji ima u sebi se zasniva na XT seriji, ako se ja dobro sećam, i on može lepo da se namesti. Jedino što ti onda treba Line6 foot controler koji nije baš jeftin, tako da mu je to minus. Mislim da uz njega ide foot switch, ali sa samo dva prekidača što ti baš i ne igra neku ulogu ako hoćeš da koristiš njegov proc na svirkama. Može, ali je komplikacija No, što se tiče zvuka, korektan je ali ništa posebno, po mom mišljenju...
A šta misliš o nekom Laney hibridu, LV300, npr? Jesi probao možda njih? On ti je negde u tom cenovnom rangu, možda je čak i jeftiniji, a nemaš procesor u njemu, koji ti u suštini i ne treba ako već imaš Boss GT, i ima i lampu u preampu što mu je plus. Kod ovih pojačala što si ti naveo, plaćaš i taj procesor koji imaju u sebi tako da ti to diže cenu. Jedino ako si hteo i proc, onda ok
Sad sam možda otišao preširoko
__________________
beronjan je offline   Reply With Quote
Star 11.01.2014, 16:23   #5
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da se ja pitam, ja bih na tvom mestu uzeo GT10 i jednu aktivnu kutiju. S time dobijes i bolji procesor nego sto imas sad, i terce, i svoj monitoring. Pritom nije toliko kabasto i tesko kao gitarsko pojacalo, a aktivnu kutiju ne moras da nosis uvek ako u nekom lokalu vec ima dobar monitoring.

To je moje misljenje kao laika
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2014, 12:27   #6
denza_
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.05.2013
Postovi: 102
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 11 puta u 10 Postova
Interesi: Gitare,razglasi,sport
denza_ ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nijedna aktivna kutija neće dati pravi i prirodni zvuk gitare kao gitarsko pojačalo.
U tom rangu možeš uzeti i lampaško pojačalo, ja ti garantiram kad pređeš na ozbiljno pojačalo da nikad više nećeš ni pomisliti ići direkt u mixetu, pa taman svirao u lokalu od 15 kvadrata.
Pogledaj Bugeru V22, on se kreće u tom cijenovnom rangu, a ako hoćeš još malo ozbiljnije pojačalo, pogledaj Hughes & Kettner 20th anniversary ili 25th anniversary, koje ima 2 kanala( clean i lead),al nema line out,staviš dobar mikrofon i imat ćeš zvuk perfektan. po meni best buy pojačalo ako ćeš vući samo clean kanal, a ostale distorzije, delay i modulacijske i ambijentalne efekte s procesora. Nemoj da te ovih 20w zavara. To je 20w lampaške snage, pojačalo GRMI!
Također imaš i solidnih hibrida kao Vox AC15vr, koji ima lampu u predpojačalu, al vjeruj da nije ni blizu ovim pojačalima gore koje sam ti naveo, jer čim oduzmeš volume s gitare ode sav zvuk koji je valjao, a kod ovih gore navedenih toga nema, i još jedan plus je što ova dva gore rade dobro i na manjim glasnoćama.

Eto uzmi u obzir ova pojačala što sam ti naveo, vjeruj da se nijedno gore tvoje navedeno ne može mjerit s njima.

LP
denza_ je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2014, 14:05   #7
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od denza_ Pokaži Post
Nijedna aktivna kutija neće dati pravi i prirodni zvuk gitare kao gitarsko pojačalo.
Nece gitarsko pojacalo dati pravi i prirodni zvuk, nego ce ga obojiti. Ako mu treba samo za monitoring, nema razlike u tome da li ce uzeti aktivnu kutiju ili gitarsko pojacalo. Obrada signala je druga prica...
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2014, 15:28   #8
denza_
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.05.2013
Postovi: 102
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 11 puta u 10 Postova
Interesi: Gitare,razglasi,sport
denza_ ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nema razlike za nekog tko nije svirao na pravom pojačalu, i tek kad se zasvira na pojačalu onda ćeš vidit razliku. A s pojačalom će dobiti puno više od monitoringa,kolega,a ako si gitarista i ako si svirao i na jednom i na drugom znat ćeš o čemu pričam, a ako ne,onda ti uzalud govorim, nek se izjasne kolege koje znaju šta je gitarsko pojačalo.
Pozdrav

Promijenjeno od Dell (28.01.2014 u 15:54 sati)
denza_ je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2014, 16:42   #9
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Bez ljutnje kolega, ali ocigledno se ne razumemo. Ja nisam gitarista, ali mogu da dam svoje misljenje koje cu argumentovati.

Zvuk (nebitno koji instrument je u pitanju) isto treba da zvuci i na stujskim monitorima, i na slusalicama, na jednoj aktivnoj kutiji, line aray-u, gitarskom pojacalu... To sto ne zvuci isto, to zavisi od linearnosti uredjaja sa kojeg slusamo. Sto zvuk nije linearniji, sto je "obojeniji" na odredjenom uredjaju, to je uredjaj sa te strane losiji.

Taj (zeljeni) zvuk treba da cujem ja koji sviram, i jos 50-100-200-300 ljudi za koje sviram. Dzabe meni gitarsko pojacalo koje cu cuti samo ja, ako 200 ljudi za koje sviram nece cuti nista od tog zvuka.

Dakle ja sam pricao samo o monitoringu, nadam se da me shvatate ?

A to kakav zvuk gitare zeli kolega da dobije, to je druga prica. Da li je njemu prakticnije da nosi jedno gitarsko pojacalo i da zvuk sa njega uzima mikrofonom, ili mu je prakticnije da nosi manju aktivnu kutiju i bolji gitarski procesor (npr BOSS GT10), njegov je izbor. I jedna i druga stvar imaju svoje prednosti i mane.

Sa gitarskim pojacalom ce sigurno imati kvalitetniji zvuk, ali ce imati mnogo ogranicenja u odnosu na gitarski procesor.

Na njemu je da odluci sta mu je bitnije.
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2014, 17:46   #10
denza_
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.05.2013
Postovi: 102
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 11 puta u 10 Postova
Interesi: Gitare,razglasi,sport
denza_ ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako se vratite na moje prijašnje postove vidit ćete da sam rekao da sa procesora,kojeg već ima, vuče OD/DIST., modulacijske i ambijentalne efekte, a da sa jednog od ovih pojačala koje sam naveo (ukoliko se odluči kupiti) koristi samo osnovni clean zvuk,nikakva ograničenja neće imati na procesoru,istu funkciju ima i na pojačalu i na aktivnoj kutiji. Znači, sa pojačalom će sigurno dobiti bolju kvalitetu zvuka + monitoring. Očito smo ja i vi imali nesporazum, ali nebitno, ja sam dao svoj prijedlog, vi ste svoj, neka kolega vidi šta je njemu praktičnije i bolje, nema potrebe da se vodi daljnja rasprava oko ovoga.

Sve najbolje i pozdrav!

Promijenjeno od Dell (28.01.2014 u 21:48 sati)
denza_ je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:28


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije