Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.04.2011, 22:41   #21
brankocustom
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.10.2009
Postovi: 46
Downloads: 3
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: pa2xpro, e96,gw8,Tyros3
brankocustom befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pokusao sam da postavim ritam za download, ali ga ne vidim u sekciji...zove se Dvojkabegin....ajde ako neko proba, neka javi da li radi kod vas. Kod mene radi promena taktova na svim delovima ritma (na svim intrima,varijacijama, prelazima i krajevima...), a prihvata i "strechovanje" iz cubase-a, tako da je moguce imati i razlicit tempo. Ovaj ritam je primer za to.
Napomena: razlicit tempo se nevidi u realnom vremenu(stalno pokazuje brzinu 98 od dvojke sa prve varijacije, ali begin na drugoj varijaciji svira na otprilike 125, ali prikazuje 98)...
ajde isprobajte...pozz
brankocustom je offline   Reply With Quote
Star 19.04.2011, 08:56   #22
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.272
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Probali bi mi ali fajla nema jos uvek,najverovatnije nisi dobro odradio upload,pokusaj ponovo,bas me interesuje da li funkcionise.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 19.04.2011, 09:30   #23
outbreak
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.04.2011
Godina: 34
Postovi: 27
Downloads: 11
Uploads: 11
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
Instrumenti: Tyros 2
outbreak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

upload ti treba biti odobren... kada moderatori vide da taj file nešto "vrijedi", oni će ga odobrit i onda ćeš ga moći skinuti. to možeš vidjeti kad si u download sekciji i klikneš na moji fileovi, skroz desno ti piše approved ili unapproved
outbreak je offline   Reply With Quote
Star 19.04.2011, 12:30   #24
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1320
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nema potrebe se uploadovati ponovo ... fajl je u download sekciju al nije propusten.
Kad neko od kolege koje pregledaju rolandov materijal proveri ga, bice i propusten. Strpite se malo
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Star 19.04.2011, 22:11   #25
brankocustom
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.10.2009
Postovi: 46
Downloads: 3
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: pa2xpro, e96,gw8,Tyros3
brankocustom befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

pise pored ritma "Unapproved"....to znaci da jos nije odobren, verovatno...sacekacemo.
brankocustom je offline   Reply With Quote
Star 21.04.2011, 01:32   #26
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.272
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da je bio na carini brze bi proso!
Dodato:
@brankocustom
Ne razumem sta podrazumevas pod "strechovanjem"?
Upravo sam probao ritam,za mene to nije nista novo,jer realne promene u brzini nema,samo je promenjen Time signature umesto 2/4 stoji 6/8 i ritam je tako uradjen da je "trajanje nota u Beginu(6/8) malo duze od 1/8".Ritam se u klavijaturi pravi upisivanjem nota jer vam kvantizer ovde nije od pomoci.Dakle tempo jeste promenjen ali je uslovljen sa Time signature te se ne moze odrediti potrebna-druga brzina-tempo vec samo ona koju ovaj ritam 6/8 dozvoljava.
Da pojasnim
nemoguce je (bar za sada na GW8) da jednostavnim upisivanjem razlicitog tempa bilo kojim programom na dve varijacije u okviru istog ritma dobijete razlicit odnosno zeljeni tempo.
Recimo zelim da mi je prva varijacija Begin 4/4 na brzini 115 a druga varijacija isto Begin 4/4 na brzini 140.Ovo ne moze nikako na GW8 bar koliko je meni poznato,ukoliko gresim slobodno me ispravite,cak sta vise voleo bi da nisam u pravu!

Promijenjeno od Boban010 (21.04.2011 u 21:03 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 21.04.2011, 22:28   #27
brankocustom
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.10.2009
Postovi: 46
Downloads: 3
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: pa2xpro, e96,gw8,Tyros3
brankocustom befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Naravno da ste u pravu. GW8 nazalost nepodrzava promenu tempa u ritmu (razlicit tempo u delovima jednog ritma). Reci cu vam moje iskustvo sa tri klavijature koje dovoljno dobro poznajem:
-Yamaha Tyros podrzava promenu tempa ali nemoze promena takta, dakle nemoguce je uraditi razlicite rimove po varijacijama na normalan nacin. Kosta 2300 eura polovan Tyros 3
-Pa2x pro podrzava razlicit tempo i razlicit takt, ali nesmes da pomeras tempo u toku sviranja jer pobrljavi sve,opet nemoguce.....Kosta oko 2000eur polovan
-Gw8 moze takt, ali nemoze tempo...dakle opet nemoguce na normalan nacin...ALI KOSTA OKO 500 EUR POLOVAN i zato ja sada sviram na GW8 i mislim da necu skoro menjati klavijaturu

Strecovanje je jedna od funkcija u Cubase-u koju je bas nezgodno objasniti ovako kuckanjem...ali omogucava da ritam radi u razlicitim tempima po varijacijama (naravno, prikazuje jedan tempo, ali realno svira brze ili sporije, po zelji, i to se postize promenom takta). Ovo nemoze da se radi ako se ritam snima na klavijaturi, dakle samo u eksternom sekvenceru.
Evo, recite mi neki primer za koji mislite da nemoze, pa cu ja pokusati da uradim, da vidite o cemu pricam. Naprimer sporija dvojka, normalan begin, normalna rumba i normalan 9/8 sve u jednom ritmu,ali da neobracate paznju na oznaku takta, vec samo da slusate...

Ranije, dok sam svirao na E-96, radio sam takve stvari, ali je bilo ogranicenja, tj nisu bile podrzane sve vrste takta. Kod GW8 su podrzane sve vrste takta, i radi besprekorno...
brankocustom je offline   Reply With Quote
Star 21.04.2011, 22:40   #28
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1320
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@brankocustom
Dobar ti je nacin na koji si izveo to. Ako ritam radi kako treba onda metrika i nije ti bitna sta pise. Mada ipak si i tu ogranicen sa tempo t.j. mozes podesiti samo onako kako metrika dozvoljava. Mada u svako slucaj solidno.

A cisto ko da znas oko ovo takmicenje izmedju ove 3 sprave .... kod Korga pored to sto je moguce sve to sto si nabrojao mozes i stisnuti Shift + okretati tockic i promenis tempo bez da "pobudali". Tako da.... ipak je 1:0 za Korga
Doduse aj da vi ne skretam s teme.
Pozzz
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Star 21.04.2011, 22:55   #29
brankocustom
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.10.2009
Postovi: 46
Downloads: 3
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: pa2xpro, e96,gw8,Tyros3
brankocustom befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Dugo sam svirao na PA2x.......i kod mene to nije radilo ni sa shift, ni bez shifta....jednostavno, nisam mogao da kontrolisem tempo i to je to. Medjutim, naravno da to nije bio razlog da predjem na Gw...
Dodato:
ah da, pomenuli ste "takmicenje" izmedju tri sprave... mislim da Tyros i Pa2 mogu da se takmice......a GW ostaje po strani jer sve svoje nedostatke opravdava kvalitetom zvuka i MNOGO povoljnom cenom za ono sto nudi...to je moje subjektivno misljenje.

Promijenjeno od brankocustom (21.04.2011 u 22:58 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
brankocustom je offline   Reply With Quote
Star 22.04.2011, 00:22   #30
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Daumen runter

sve u svemu kolega @brankocustom od onoga sto si pisao nista ne bi u tom tvom stylu koji si postavio.
brze bolje sam ga izbrisao iz lap topa a u klavijaturu nije ni usao.

tek sad sam ukapirao tvoje razloge ponovnog pokretanja ove teme.
To bas i nije u redu.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:21


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije