Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Tehnike i teorija

Tehnike i teorija Usavršite Vašu tehniku!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.08.2008, 04:28   #1
frankovic
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 4
Downloads: 86
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
frankovic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard improvizacija pomoc

pozdravljam vas sve i zelim da pitam pocetnik sam ne znam puno o sviranju pa zato nemojte mi zamjeriti ako sam postavio glupo pitanje:dali se solo u pjesmi odnosno improvizacija muzicara u pjesmi svira po nekom ustaljenom redu i istom tonalitetu ili je to cisto izmisljanje iz glave ako nesto postoji odgovorite mi i recite kako cisto me zanima please
frankovic je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio frankovic za ovaj koristan post:
mr_eko (30.03.2009)
Star 07.08.2008, 08:17   #2
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Drug...Improvizacija ti je trenutna melodija koji si IZMISLIŠ u glavi i baciš je na tipke---to je moja teorija...Dakle u improvizaciji NEMA pravila,sviraš šta te volja...Inače potrebno je dugo vremena da razviješ mozak za improvizacije (bar za DOBRE)...Evo kako,kad sam prvi put počeo da sviram impro,sviro sam neke budaleštine iz glave,ma sramota da se sluša...Međutim par mjeseci uz te kake od tonova,počela je mašta da radi i tako sam isprobavao druge tonove,cake,trilere,itd...Dan danas na noć mogu da smislim preko 20 improvizacija a da se ni jedna ne ponovi...Čak mi ponekad LUPI neka melodija po glavi i odsviram je i kad neko naruči ponovo tu pjemu ne mogu da je ponovim-dakle TRENUTNA melodija ode u đavla i ja lupim novu...Eto nadam se da sam ti pomogo s odgovorom,Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 07.08.2008, 09:25   #3
mykeli
Veteran
 
mykeli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.06.2005
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 858
Downloads: 218
Uploads: 5
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: sa dirkama...
mykeli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Lepo kaze Alix, znaci stvar vezbe i iskustva...ti mozes da skidas i improvizaciju od neke odredjene pesme gde ima improv, ali sta ako gost hoce da mu imrpovizujes malo duze??...E tu ti dolazi do izrazaja masta...
mykeli je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2009, 14:42   #4
Emilio25
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 27.01.2009
Postovi: 27
Downloads: 137
Uploads: 0
Rekao HVALA: 15
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Emilio25 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sve zavisi kakvu muziku sviras. Ako sviras narodnu ili zabavnu muziku trebao bih se pridrzavati skala u intonaciji koju sviras. ako npr sviras iz a-mola onda improvizacija bih trebala se kretati na a-mol skali (imah ih hvala bogu vise :-) prirodna, dorska, jazz-mol, blues itd.). Ako sviras napredniju muziku kao jazz, blues itd onda ima jos drugih elemenata u improvizaciji. Naprimjer playing outside itd. Outside znaci da pomijeris naprimjer akkord za polo ton i improviziras za kratko vrijeme u drugom tonalitetu.
Emilio25 je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2009, 17:47   #5
ERKOOO
Vredan član društva
 
ERKOOO's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.03.2004
Mjesto: BIH-Sarajevo
Postovi: 186
Downloads: 1063
Uploads: 13
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: Roland G1000/Korg TR
Interesi: Sviranje
ERKOOO befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Treba da se dosta naslusas muzike da bi iz glave nesto mogao izvuci da zvuci dobro!
ERKOOO je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2009, 20:24   #6
toni-bt
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.12.2008
Mjesto: bitola-mkd
Godina: 53
Postovi: 114
Downloads: 666
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: klarinet-buffet rc,sax-boston (alt) klavijature-2xkorg pa3x61,,roland g-800 ,korg triton le
Interesi: muzika,muzika muzika i lepo druzenje
toni-bt befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
toni-bt pošalji poruku preko MSN messengera toni-bt pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Covjek kaze da je pocetnik,a vi mu drzite jazz seminar,pa ljidi objasni te mu da treba da slusa muzika i da ide na casove kod nekog sto je kopetentan za to.
Kad su pitali Mocarta dal je tesko da se svira klavir on mu je odgovorijo da nije,treba samo da znas 'kada i koji klavis da pritisnes'
toni-bt je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2009, 21:15   #7
tesla
Saobracajni Inspektor
 
tesla's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.09.2007
Mjesto: beograd
Godina: 46
Postovi: 764
Downloads: 135
Uploads: 2
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: muzika
tesla befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tesla pošalji poruku preko ICQ messengera tesla pošalji poruku preko MSN messengera tesla pošalji poruku preko Yahoo! messengera tesla pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

pa uzmi improvuzuj nesto.................
__________________
"Kad bih imao talenta-imitirali bi me; kad bi me imitirali, usao bih u modu; kad bih usao u modu, jednog dana bih izasao iz mode; zato je najbolje da nemam talenta!"

"RADI DOK JE DAN JER KAD NOC DODJE VISE NECE BITI VREMENA"
Isus Hrist

KLIKNI OBAVEZNO OVDE!!!
tesla je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2009, 21:52   #8
ivan tr
Drugar foruma
 
ivan tr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.02.2008
Godina: 40
Postovi: 83
Downloads: 2044
Uploads: 3
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
ivan tr befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nije obavezno da sviras improvizaciju iz tonaliteta odakale je pesma snimljena. Ali kao sto kazu ostale kolege potrebno je veliko sviracko iskustvo da bi te improvizacije dosle iz glave i da lice na nesto a ne da budu neke brljotine. Improvizacija je plod nase maste i sve sto si duze u tom poslu dobijas sve bolje ideje kako da se odsvira sto lepse i interesantnije.
ivan tr je offline   Reply With Quote
Star 29.01.2009, 01:36   #9
milanche007
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 18.07.2008
Postovi: 174
Downloads: 2589
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: Korg Extreme,Roland XP30
Interesi: Sex,droga,alkohol...sve sto vole mladi
milanche007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

improvizacija je stvar iskustva...ako si na pocetku sigurno da je tesko smislisti improvizaciju,zato sto se ne poznaju ni harmonije ni skale...kada se covek naslusa muzike(to je dosta pitno) i kada mu tonovi legnu pod prst onda ce improvizacija doci sama....malo sam se istrabunjao,ali eto da i ja nesto kazem,mislim da nisam bio komplikovan(mnogo).pozdrav ljudiiiii!!!!!!!!!!!!!
milanche007 je offline   Reply With Quote
Star 18.02.2009, 00:28   #10
hamso
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 06.02.2007
Postovi: 71
Downloads: 833
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
hamso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od frankovic Pokaži Post
pozdravljam vas sve i zelim da pitam pocetnik sam ne znam puno o sviranju pa zato nemojte mi zamjeriti ako sam postavio glupo pitanje:dali se solo u pjesmi odnosno improvizacija muzicara u pjesmi svira po nekom ustaljenom redu i istom tonalitetu ili je to cisto izmisljanje iz glave ako nesto postoji odgovorite mi i recite kako cisto me zanima please
Sad ću ja da ti malo objasnim evo ovako da bih znao improvizirati moraš prvo savršeno znati svirati tu melodiju i onda u krugu skale znaš koji tonovi čine tu skalu probaj nešto dodati.
hamso je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
improvizacija, pomoc


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:38


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije