Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.12.2010, 14:48   #1
brankocustom
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.10.2009
Postovi: 46
Downloads: 3
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: pa2xpro, e96,gw8,Tyros3
brankocustom befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard pa2x i midi poruke?

Pozdrav svima
Pravim ritmove na kompijuteru (pa ih posle uvozim kao MIDI file u pa2x...) i koristim midi poruke koje pa2x posle prihvata bez naknadnog editovanja ( najcesce MSB+LSB+pch i br.11...). Da li neko zna cemo sluze midi poruke br. 12,13,80,81 i 82? Tacnije, koja se funkcija na pa2x moze kontrolisati pomocu ovih kontrolera?
brankocustom je offline   Reply With Quote
Star 27.12.2010, 19:43   #2
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Imas na 324 strana u User Manuala
12 - FX controler 1
13 - FX controler 2
80, 81, 82 - Gen.pc. 5,6 i 7
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Star 28.12.2010, 10:54   #3
brankocustom
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.10.2009
Postovi: 46
Downloads: 3
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: pa2xpro, e96,gw8,Tyros3
brankocustom befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

hvala, video sam ja to davnih dana u manualu, medjutim efekti se kontrolisu onim standardnim kontrolerima (br. 91...itd) ali ih rec. mod na klavijaturi ne podrzava, pa se moraju kasnije dodatno editovati (posle uvozenja SMF u rec.mod). ja neznam koje se funkcije na pa2x kontrolisu onim (u pitanju nabrojanim) kontrolerima, molim za pomoc ako neko zna......
brankocustom je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2011, 13:20   #4
brankocustom
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.10.2009
Postovi: 46
Downloads: 3
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: pa2xpro, e96,gw8,Tyros3
brankocustom befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Srecni praznici svima
Ima li neko ideju kako se koriste gore navedeni kontroleri...hvala unapred
brankocustom je offline   Reply With Quote
Star 09.01.2011, 17:00   #5
alfaholic
Početnik forumacije!
 
alfaholic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.10.2010
Postovi: 31
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 8 puta u 6 Postova
alfaholic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kontroleri od 80 do 83 su takozvani General Purpose Buttons i služe isključivo za user define opcije.
Kako su oni uglavnom on/off konktroleri, služe za uključivanje i isključivanje određenih opcija, recimo metronom.

Što se tiče konktrolera 12 i 13, oni jesu vezani za efekte, ali određena, takozvana fina podešavanja.
Konktrolerom 12 se može definisati predelay, ili HPF reverba, ili efekta koji se nalazi na mesti 1, dok je kontroler 13 isto to samo za efekat 2.

Generalno, ne treba se mnogo time opterećivati, najvažniji su 91, 92, 64, 10, 7 i 11.
Sa naglaskom na 7 i 11, jer ih ljudi koriste pogrešno, Expression nije isto što i Volume, iako na momenat daju iste rezultate oba kontrolera.

Promijenjeno od alfaholic (09.01.2011 u 17:01 sati)
alfaholic je offline   Reply With Quote
Star 09.01.2011, 21:25   #6
brankocustom
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.10.2009
Postovi: 46
Downloads: 3
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: pa2xpro, e96,gw8,Tyros3
brankocustom befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

hvala veliko... pa2x ima vrlo bogat rec. mod (dosta toga se moze snimiti na samoj klavijaturi, tj. sve) ali je nepregledno raditi sve na klavijaturi. Zbog toga radim sve na racunaru (konkretno koristim Cubase SX3), tacnije zeleo bih da style uradim do kraja na racunaru, ali to nije moguce. PA2x, a verujem i drugi korgovi modeli su koncipirani manje vise na sledeci nacin:
- na racunaru mozes snimiti note, "dzojstik" i "pedal" poruke, ccO, cc32, program change, cc11, cc71-74
- u rec. modu na klavijaturi dodajem poziciju vrata na gitari, opseg klavijature na kojoj svira instrument na odredjenoj traci, jacinu RX zvukova...
- tek onda, u style play modu idu cc7, cc91, cc93, master tempo...

Meni je ovo OK, ali se pitam da li postoji neki drugi nacin...recimo za cc7, kako god ga postavim u rec.modu, kad snimim style i izadjem u style play mod, svi se resetuju na 100, dakle na svim trakama se izgubi moje predhodno podesavanje, pa ajde ponovo... isto je i sa master tempom, resetuje se na 100, bez obzira sta sam predhodno podesio.
Mozda gresim, mozda postoji neki nacin da se izbegne ovo resetovanje?
Hvala unapred...
Inace, oni kontroleri cc12,i13 mogu se dodati na fino podesavanje u efektu kao AMS( alternate modulation suorce) na razne funkcije, a najcesca je FX amount i druge...ali ja tu nevidim nikakvu logiku, kad posle svejedno moram da dodajem cc91 i cc93 tek u style play modu, tj. na kraju pravljenja ritma...
Gde je tu realno preslusavanje u toku procesa snimanja(da bi znao dali nesto nevalja) a ne da tek kad sve zavrsis, ponovo da bi ispravljao nesto sto je moglo i u samom procesu snimanja...
brankocustom je offline   Reply With Quote
Star 09.01.2011, 21:55   #7
alfaholic
Početnik forumacije!
 
alfaholic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.10.2010
Postovi: 31
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 8 puta u 6 Postova
alfaholic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ako već idemo toliko u realnost, aranžeri su skupe igračke, oni nisu DAW i u skladu sa tim takva im je i namena.
Kontroleri zapravo rade nešto slično kao i automatizacija u DAW, sa određenim ograničenjima koja u PA postoje, a unapred su osmišljena tako da bi svako mogao da se snađe i na brzinu napravi stil.

Što se ovoga tiče, Korg aranžeri rade najbrže jer se njima kontroleri dodeljuju automatski kada se u stilu podesi program, fx send i ostale opcije, dok je na Roland-u svaka promena unutar stila morala biti ispraćena klasičnim midi programingom.

Ovde benefiti imaju obični korisnici, dok su neki drugi malo uskraćeni, ipak njih je u mnogo manjoj meri pa je to i suština problema.

Kontroleri 91 i 93 su samo jačina SEND signala, dok 12 i 13 regulišu druge parametre, nevezane za samu količinu efekta, kao što sam već pomenuo predelay.
Na primer, želimo da na svaki snare napravimo da nam SEND reverba bude 127, a predelay 10 ms, decay 0.9 sekundi, sve to rešavamo kontrolerima 12, 13 i 91.

Nema potrebe za prevelikim komplikovanjem u midi programingu, ipak je to sprava za live nastupe, a kad se uzme u obzir šta se uglavnom svira i na kakvim sistemima, ne postoji potreba za toliko automatizacijom.
Ako je pak ideja bila da se što više odradi u DAW pa onda samo prebaci u aranžer, to ipak nije toliko kompatibilno, posebno zbog načina kako Korg beleži kontrolere i ovog gore pomenutog.

Import MIDI u Style Edit modu je odlična opcija za ovaj način rada, jer se ceo MIDI file iseče na komponente, exportuje u 0 formatu i nakon toga samo importuje.
Kasnije je, što se mene tiče, mnogo lakše ne igrati se kontrolerima, već za celu kompoziciju napraviti programe i efekte, što je generalno slično mixanju.
Poenta je u nekim drugim stvarima da taj stil kasnije zazvuči dobro, što je u 99% slučajeva naučna fantastika, čak i pored gomile setova i semplova. Ali to je neka druga tema, verujem mnogo bitnija od samih kontrolera...

Pozdrav.

Promijenjeno od alfaholic (09.01.2011 u 21:59 sati)
alfaholic je offline   Reply With Quote
Star 09.01.2011, 22:20   #8
brankocustom
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.10.2009
Postovi: 46
Downloads: 3
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: pa2xpro, e96,gw8,Tyros3
brankocustom befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

u potpunosti se slazem sa tvojim pogledom na stvari i razumeo sam sve...istomisljenici smo. u redovima koje si napisao pronasao sam odgovor na moje pitanje. Veliko ti hvala
brankocustom je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:55


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije