Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš

Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš Svi želimo da zvučimo bolje, ni neka crkavica nije na odmet.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 15.10.2011, 23:15   #171
Enzzo32
Vredan član društva
 
Enzzo32's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2008
Mjesto: Hadzici
Godina: 51
Postovi: 115
Downloads: 2168
Uploads: 4
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 26 puta u 23 Postova
Instrumenti: Yamaha Psr SX700,Nord Electro 4,Korg SP200
Enzzo32 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Enzzo32 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Niko ti i ne brani da volis muziku,ali brate Ti i Takvi kao ti skacu u stomak drugim kolegama koji se profesionalno bave ovim poslom(citaj:zive od svirke).Svaki posao treba da se plati,pa tako i ovaj.I ja volim muziku,cijeli zivot mi je vezan za nju,sviram oko 25 godina i nema stila muzike u kojem nisam bio,ali uvijek sam upravo zbog kolega imao svoju cijenu.Hvala bogu posla jos uvijek ima,dnevnica mog benda je za noc u diskoteci 500€(rok muzika je u pitanju) i mi ne idemo ispod.Radije cemo odsvirati besplatno,ali to naznacimo da gazda ne misli da sviramo posto-po to.Zato,razmisli malo o ovome sto sam napisao.Vjerujem da ovo ne radis namjerno.U pravu si za ovo zadnje sto si napisao,samo sto treba godina i godina svirke da bi se doslo na taj nivo da preneses emocije na publiku i ne razmisljas jesi li pogrijesio u svirci,da li te slusa neki muzicar u publici,itd.Pozdrav iz Sarajeva.
Enzzo32 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Enzzo32 za ovaj koristan post:
jurica (09.11.2011)
Star 16.10.2011, 12:03   #172
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 52
Postovi: 1.294
Downloads: 1905
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od milence Pokaži Post
kadame neko pozove na svirku ja sam zahvalan i ostalo je moja briga kolko ko da to je moj moto ne oguliti narod nego ko se lati za novcanik taj i srcem daje toliko sam sviro ali jos cijene nisam reko danas sam sviro u svatovima u becu na girtlu kafani bivseg boksera sekovica i za 3 sata dobio 430 eura pa sta reci nego hvala gazda sto si mene pozvao pored toliko konkurencije veoma jake ali ja sam nesto posebno nisam profi nego amatrcina zesca samo sviram dusom i pjevam srcem ne ZARADIM NEGO DA BUDE VESELO OOK A SVE TO NAROD ZNA OCJENITI ZATO SMATRAM DA NIJE BITNO ZNATI SVIRATI NEGO ZNATI POKRENUTI MASU I DRZATI NAOKUPU DA SVI PJEVAJU MALO NESKROMNO ALI MALI BOG SAM ZA TAKVE SVIRKE JA I MOJA DALAPPA VREDNIJA OD MERCEDESA IMAM SVOJU PUBLIKU I DOSTA ZAISTA KAD SE ZASITIM SNIMICU CD ZA MOJU UNUCAD I DOSTA STO SAM SANJAO TO I OSTVARIO ZELIM SVAKOM MUZICARU DA VOLI ONO STO RADI I KAD KRENE DA SV IRA NEK TO RADI ZATOSTO VOLI SAM SEBE DA SLUSA I NEMOJTE SE TRPATI TAMO GDJE NISTE DORASLI POSTUJTE BOLJE OD VAS NE ZAVIDITE NIKOME I ETO USPJEHA HVALA NEMOJTE NISTA RUZNO SHVATITI MENI JE SVEJEDNO DAL SVIRO U STANU ILI U KAFANI JA VOLIM MUZIKU I UMRECU SA NJOM
Stvarno misli da nije bitno znat svirati ?
romario je offline   Reply With Quote
Star 16.10.2011, 12:40   #173
Enzzo32
Vredan član društva
 
Enzzo32's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2008
Mjesto: Hadzici
Godina: 51
Postovi: 115
Downloads: 2168
Uploads: 4
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 26 puta u 23 Postova
Instrumenti: Yamaha Psr SX700,Nord Electro 4,Korg SP200
Enzzo32 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Enzzo32 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Covjek bi trebao biti dj a ne harmonikas
Enzzo32 je offline   Reply With Quote
Star 16.10.2011, 14:48   #174
radex
Drugar foruma
 
radex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.10.2007
Mjesto: Novi Sad
Godina: 31
Postovi: 84
Downloads: 545
Uploads: 1
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: muzika
radex befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
radex pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ja sviram aktivno 2-3 godine ali idem i u skolu, sviram samo iz ljubavi prema muzici, ne planiram da zivim od muzike, samo dodatno pored posla zelim da sviram.. uglavnom idemo po glavi 30-40e kafice te svirkice.. svadbe jos ne radim i ne planiram jos da ih radim dok ne zavrsim fax (koji sam tek upisao) uglavnom radim redovno.. imam za lep dzeparac i za opremu, vise mi i ne treba...
__________________
Nedelja, 28. avgust,
petnaest casova i trideset minuta,
vreme u gradu suncano i toplo,
saobracaj gust i otezan,
ekipa radija Ljubav
zeli vam prijatan dan
radex je offline   Reply With Quote
Star 09.11.2011, 15:12   #175
jurica
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.11.2011
Postovi: 27
Downloads: 72
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
jurica befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Moj bend dolazi iz Varaždina, ima nas 5. U našem kraju je dosta grda situacija, grad od 50.000 stanovnika i 20 bendova. S obzirom da radimo kvalitetno preferiramo svadbe 20+ svadbi na godinu, cijena je 1000eura za naš kraj, ZG i okolica 1500eura. Neki kafići imaju korigirano plačanje, odnosno, dajem 300 eura za noć i nema pregovora, dok su većina varijabilni po dogovoru. Uglavom ispod 200eura bend ne svira gažu po danu. Šatori i neke veće fešte su cca 300-500eura, ovisno gdje se svira i pred koliko ljudi.
jurica je offline   Reply With Quote
Star 09.11.2011, 16:12   #176
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 788
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 146 puta u 141 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Moje mišljenje je da je za 5 ljudi 300€ jako malo para.
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 16.11.2011, 00:35   #177
jurica
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.11.2011
Postovi: 27
Downloads: 72
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
jurica befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

300eura za 5 ljudi je mala para, al kad nedaju vlasnici više. Mogu ja tražiti i 500, al neću svirati, jer ima bendova koji sviraju i za 150 eura noć (5 članova). Ovih 300-400 eura je stvar potencijalno dobrih bendova, pa ako se uspiješ izboriti.
jurica je offline   Reply With Quote
Star 16.11.2011, 01:21   #178
Marko90
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 15.11.2011
Mjesto: Nis
Postovi: 6
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: rolland
Marko90 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marko90 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Svaka cast na velikim pogodbama
U mom kraju nije slucaj da se svadbe pogadjaju za po 1500-2000e.
Sviram obicno sam i pevam, imam svoje ozvucenje.
Dodje lik i pita me da mu sviram 18-ti rodj, ja mu kazem 50e od 11h do 2h a on koluta ocima i jedva da prihvati cenu, sta reci.
Nemam stalan bend, ima ljude koje me zovu, mahom su to pogodbe od 100 do 200e za svadbu od 150 gostiju pa navise, plus baksa i izadje svako od 80 do 120e po clanu. inace smo cetvoro.
Znam bendove ovde u Nisu koji slobodne veceri u kafani sviraju za po 100e po vece i to njih 6-7 u ekipi, i to su kvalitetni bendovi.
Marko90 je offline   Reply With Quote
Star 16.11.2011, 01:54   #179
acikadj
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.09.2006
Postovi: 18
Downloads: 240
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
acikadj befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nije to samo u Nišu tako , mislim da je tako u čitavoj Srbiji, besparica, svadbe sa dva do tri muzičara. Realno kod nas ako nisi član benda koji jako ulaže u sebe i u marketing, opremu, vežbanje, tj ako se u potpunosti ne posvetiš tome, teško možeš uzeti više od 100 EUR po članu, pa i to je extra. Realno je i to da ljudi kad angažuju muziku sve više obraćaju pažnju na cenu a ne na kvalitet muzike....u stvari ko više zna šta je realno...ako kažem nisku cifru podcenio sam se , ako kažem visoku precenio sam se... a razlika između niske i visoke 50 EUR.
acikadj je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio acikadj za ovaj koristan post:
nikadvisekorg (06.12.2011)
Star 23.11.2011, 10:39   #180
jurica
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.11.2011
Postovi: 27
Downloads: 72
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
jurica befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

U HR je gadna situacija, konkretno iz primjera. Svirali svadbe za 900 eura. Došao peti član, povisili cijenu za 200 eura, pali sa 25 svadbi godišnje na 15. Znači da ljudima baš i ne paše promjena cijene, a kvaliteta je neupitna!!!
jurica je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:16


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije