Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.12.2021, 01:26   #1
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Rotes Gesicht Genos - 4 godine kasnije

Možda ne bih niti otvarao ovu temu ali ovih je dana došao Update 2.10. To je bio okidač koji me koji inspirirao da se prisjetim kupovine Genosa koja se dogodila otprilike u ovo vrijeme prije četiri godine. Spomenuti Update je omogućio par običnih stvari koje su trebale biti urađene u Genos od samog početka. Ali kažu u narodu, bolje ikad nego nikad. Međutim, kada se prisjetim nekih drugih promjena, moram priznati da je njihov opseg popriličan. Devet nadogradnji do sada nisu bile samo popravak sustava i krpanje rupa. U svakoj od njih je bilo dosta novina, a pogotovo na Verziji 2.0 koja je bila poprilično opsežna. U praksi to znači ovo, kupio sam instrument s jednom specifikacijom, dobio sam dodatni bonus i potpuno nove funkcije. Netko će reći, to je obaveza Yamahe, netko drugi da to nije ništa posebno, a netko treći da im to ništa ne vrijedi ako ne ugrade 56 band eq na doboš. Da li su ove tri skupine u pravu, procijenite sami.

Evo važnijih dodataka na klavijaturi:
  1. Višekanalni audio snimač
  2. Pretraživanje za kategorije Voice, Style, Song, Multi Pad i Playlist
  3. Sviranje Audio Stylova direktno s USB sticka
  4. Brojač taktova (prikaz na gornjem dijelu ekrana)
  5. Jedna datoteka može biti do 4MB
  6. U mapi može biti do 2 500 datoteka
  7. Dodan Glasovni vodić za slijepe osobe
  8. Vanjski ekran je moguć uz dodatni konverter
  9. Song može biti do 3MB
  10. Novi izgled glavnog ekrana
  11. Dodana opcija Chord Looper
  12. Reset Style na TAP gumbu
  13. Nove karakteristike na Crossfade u Mono Type
  14. Novi Portamento Mono Type
  15. Odvojeni Scale Tune na Partovima (omogućene TERCE)
  16. Slaganje Playlista po abecedi
  17. Unošenje nepravilnih mjera u Style Cretoru
  18. Kreiranje Favorite zvukova i ritmova
  19. User efekti 30 komada
  20. Proširena Expansion memorija na 3GB

Koga zanima može pogledati popis svega.
https://europe.yamaha.com/en/support...irm_genos.html
Ima dosta sitnica koje su ljudima nedostajale, a ih nisam stavio na popis. Ima i mnogo pokrpanih rupa u sustavu ali uvijek se radilo o sitnim popravcima. Uostalom, to dokazuje kvalitetu Genosa jer u ove četiri godine nije bilo ozbiljnih grešaka kod većeg broja korisnika.
I kao šlag na kraju, Yamaha dozvoli besplatan download za sve pakete. Praktički smo dobili na poklon mnogo kvalitetnog materijala u vrijednosti od više stotina eura.
Mislim da niti najveći optimisti nisu očekivali ovako nešto.

Znam de će nakon svega par nezadovoljnika i dalje plakati za onim 56bandEQ, ali treba biti realan. Ovaj instrument je opravdao očekivanja i za mene vrijedi svaku lipu koja sam izdvojio. Uvijek ima prostora za poboljšanja ali rekao bih da se više radi o prenemaganju nego stvarnoj potrebi. Uostalom, treba nešto ostaviti i za Genos 2. (nadam se da ga nećemo još dugo čekati)

Već dugo nisam pisao opširne postove, a moji "romani" o Genosu od prije su nestali negdje duboko u forumu.
Zato nije zgorega napraviti podsjetnik i staviti na hrpu ova 4 linka za sve one koji žele malo (od)lutati u prošlo(m) vremenu.


Genos Show (9-2017 * 10-2017)

Genos - dobrodošli u novi svijet aranžera (10-2017 * 06-2020)

Genos recenzija (11-2017 * 10-2019)

Yamaha Genos Version 2.0 (10-2019 * 12-2021)

Promijenjeno od casper (26.11.2022 u 08:46 sati) Razlog: sitne stilske korekcije
casper je offline   Reply With Quote
Ćlan 3 Vam se zahvalio, casper, za koristan post:
Bokic (03.12.2021), Dule Va (05.12.2021), tyros2 (03.12.2021)
Star 28.11.2022, 23:46   #2
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard prođe i godina peta

Nastavit ću svoje dojmove na ovoj temi. Dobro je pročitati prvi post i prisjetiti se razmišljanja od prije godinu dana.

S tehničke strane nemam nešto važno za nadopisati. Genos je dobio dvije sitne nadogradnje. Nisu toliko bitne po sadržaju ali veseli me činjenica da Yamaha još uvijek drži svoj top model "fresh update". Iz toga se mogu isčitati i daljnji planovi. Hoće li ovaj Genos dobiti još jednu veliku nadogradnju poput V2.00 pa će Yamaha i dalje prodavati isti hardware s nekim novim i boljim mogućnostima? Sve je moguće. Tu sam tezu predpostavio još prije 5 godina (zadnje dvije rečenice predzadnjeg odjeljka) i to u vrijeme kada su se mnogi skeptici pitali postoji li uopće razlika između Tyros5 i Genosa.

Drugi scenarij je potpuno novi instrument, recimo da će se zvati Genos 2. O ovim opcijama možemo nagađati i mislim da Yamaha neće žuriti. Vjerojatnije je da će pričekati još neko vrijeme dok se ne uvjeri kakve karte ima konkurencija.

Evidentno je da je Korg razočarao korisnike. Optimisti čekaju najavljenu nadogradnju početkom prosinca i nadaju se da će njome dobiti barem dio stvari koje nedostaju u "petici". Nedostaci i rupe su veliki i bez obzira što je Korg oduvijek imao pristup - izdaj pa krpaj, ovog puta će im trebati dosta vremena za ovaj drugi dio posla, krpanje. To potvrđuje i FAQ na njihovom webu u kojem najavljuju ozbiljnije promjene tek u drugom tromjesečju iduće godine (4-6. mj. 2023.)
Korg je precijenio svoje mogućnosti i nažalost, potpuno zamenario zahtjeve i očekivanja vjernih korisnika. PA5x definitivno nije bio spreman za tržište.

Nadam se da Ketron neće napraviti istu grešku s EVENT-om. Podsjećam, talijani su imali sličan gaf sa SD serijom i samplerom, valjda su i iz toga izvukli neku pouku. Sudeći po onome što čujem na Youtube, EVENT zvuči odlično. Uostalom, Ketronovi aranžeri su uvijek zvučali super i vjerujem da će Ketron nastaviti tradiciju dobrog zvuka. Pogledao sam specifikacije EVENTa ali po njima ne mogu zaključiti ništa bitno. Nadam se da će operativni dio biti ispeglan i da neće biti problema u radu. Ako se to dogodi veoma sam zainteresiran za jedno ozbiljno testiranje. A nakon toga, nikada se ne zna ...

Moj Genos je odradio svoj posao. Tijekom pandemije nije izlazio "iz garaže" kao obično ali sam ga u tom periodu maksimalno svirao i proučavao doma "na panku". Možda je baš to razlog što mi je pomalo dosadio kao instrument. Želim neki novi sound, novo sučelje, novu dinamiku ... Zato, tko zna što će biti s ovom temom za godinu dana? Za sada je pozdravljam, a svima koji čitate (opa, skoro 1500 pregleda) želim sve najbolje u završnici ove '22.
casper je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, casper, za koristan post:
Bokic (29.11.2022), dmmacak (30.11.2022)
Star 29.11.2022, 16:35   #3
Rudiiiii
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.09.2007
Postovi: 119
Downloads: 2176
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Rudiiiii befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mislim da je potpuno ok ocekivati i zeljeti novi instrument (aranzer) bez obzira koliko bio dobar (los) iako nije zabranjeno svirati ni na Farfisa b4r5
Citav Ketron koncept mi je malo sumnjiv, jedan covjek razvija software, a ko ga testira na kraju? Plus taj audio jeste da zvuci super ali to nije sve.
Korg koncept je isto u najmanju ruku cudan i treba da budu sretni ako im se na vrat ne natovare advokati. Roland je onomad imao problem sa maticnom u Fantomu i da bi izbjegli sudske procese pristali su na besplatnu zamjenu. Trik je bio da je nadjen postupak koji se mogao ponoviti i tu je navodno i poceo sunovrat Rolanda jer su izgubili puno para iako bi se reklo: maticna neka kosta 100 Eura i to nisu neke pare, jeste ali u k. I moj Fantom je bio pogodjen a Roland je sretan jer neki nisu ni znali a nekima nije ni smetalo sto ponekad zazuji i zasumi Yamaha je sa Tyros 2 imala srecu jer se postupak nije mogao ponoviti a cini se da je za taj problem malo ko i znao.
Moj najbolji koncept bi bio VST, slicno kao Akai MPC 61 ali je najvjerovatniji problem sa licenciranjem a i sa hardware, iako neki dobar VST kosta 100 Eura ne znaci da bi licenca za aranzer bila 10 eura ... pa taj koncept za sad nece ici ...
Trazim neki Genos jeftino ali ne ide bas, nasao jedan Tyros 5 ali ode ...
Rudiiiii je offline   Reply With Quote
Star 29.11.2022, 22:50   #4
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nisam niti ja sklon firmama u kojoj proizvod ovisi o jednom čovjeku ili malom timu ljudi. Ne mora značiti da je on (klavijatura) loš ali takva politika često rezultira nestankom proizvodnje istoga. Lionstracks, Gem i Technics su primjeri (i neke vrste svemirskih super svirala ). Međutim, Ketronovi aranžeri su već dugo na tržistu bez obzira što im je podrška slaba, a servis spor. Ako se EVENT pokaže stabilan i dobro osmišljen, zašto ne probati. Uostalom, uvijek se mogu vratiti na Yamahu

Cijene ... sve je otišlo u nebo. Da mi je netko rekao da će se novi automobil čekati 6 mjeseci, godinu dana, rekao bih da je lud. Ali tržište je takvo kakvo jest i za Genosa mogu dobiti skoro isti novac sada, nego prije 5 godina kada sam ga kupovao. Ali to je neka druga priča.
Rudiiiiiiii, a s čim si tjerao te VST instrumente? Ajde otkrij nam tajnu svemira.
casper je offline   Reply With Quote
Star 30.11.2022, 15:46   #5
Rudiiiii
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.09.2007
Postovi: 119
Downloads: 2176
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Rudiiiii befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mislio sam rec sta bi bio moj idealni aranzer, ponekad ponesem obicni Macbook za VST kad sam raspolozen, plus interface plus mnogo kablova pa obicno nisam toliko raspolozen.

Nego kako zavrsi diskusija o sync start-stop kod Genos Malo sam gledao manual i ili sam nesto promasio ili je to toliko jednostavno za uraditi, ili je to doslo tek sa upgrade ili nesto trece ... jednostavno nemoguce da ta funkcija ne postoji, manual kaze da se cak moze programirati sync stop. inace mi na Rolandu smo imali dodatnu mogucnost pa se moglo sinkopirati i dan danas mnogi pokusavaju to izvesti ali bez uspjeha. Mora da je midi fajl bio u pitanju
Rudiiiii je offline   Reply With Quote
Star 30.11.2022, 23:45   #6
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Synchro Start stop je kod Yamahe uvijek bio isti. Ne znam na što točno misliš.
Ako svirač želi, lijevom rukom može stati (prekinuti ritam) u bilo kojem trenutku. Podešavanjem se može odrediti nakon koliko vremena će ritam nastaviti svirati kada dignemo lijevu ruku. U stvari, ne radi se o vremenu nego o trajanju nota. Ako je ta vrijednost podešena recimo na osminki, držanje akorda koje je duže od osmikne rezultira time da ritam ne staje kada podignemo lijevu ruku. Dobro,malo je teže to objasniti riječima ali syncro start/stop kod Yamaha radi sasvim dobro i očekivano. To što neki kažu da ne valja jer očekuju da radi kod Korga nije problem Yamahe nego tih korisnika i njihovih navika.
casper je offline   Reply With Quote
Star 01.12.2022, 15:19   #7
Rudiiiii
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.09.2007
Postovi: 119
Downloads: 2176
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Rudiiiii befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Upravo to, vrlo jednostavno i zacudilo me sto su neki tvrdili da ne moze nikako,
a sve postavke su na drugoj stranici (sub)menu i jedino nisam vidio da li se te postavke pamte za svaki ritam pojedinacno ili se nekako drugacije memorisu ...
ali skoro sam pa povjerovao da to ne moze
Trenutno sam nasao najnizu cijenu oko 3700 Eura ali ne zurim, mozda padne na 3695
Rudiiiii je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
casper, genos, recenzija, yamaha

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:08


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije