Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 28.01.2007, 12:19   #1
SlaWeX
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.01.2007
Mjesto: Varazdin
Godina: 41
Postovi: 25
Downloads: 73
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA800
SlaWeX befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
SlaWeX pošalji poruku preko ICQ messengera SlaWeX pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Korg PA80 i semplovi

Evo procitao sam mnogo razlicitih postova u vezi semplova na PA80, ali nisam nasao ono sto me zanima. Prodao sam staru kljavu i planiram ubost PA80 i jako me zanima jedna stvar: Da li je moguce neki sempl pospremiti u user memoriju klavijature, ali tako da ostane u memoriji i nakon sto se izvadi flash karta van, te nakon sto se ugasi i ponovo upali klavijatura?

Koliko sam vidio, neki malo bolji semplovi (od Tritona) zauzimaju preko 2 Mb prostora i javlja se veliki problem ako imas kartu od samo 8 Mb, a imas potrebe za vecim brojem semplova. Recimo sviram na svirci i za sljedecu pjesmu trebam sempl koji nemam na kartici. Koliko sam shvatio, ako zelim ucitati novi sempl, moram prvo napraviti mjesto na kartici (izbrisati sempl koji mi ne treba), te ucitati sa Hdd-a novi sempl.

Dakle, mogu li se semplovi "trajno" pohraniti u klavijaturu tako odstaju pohranjeni i nakon sto se klavijatura ugasi?

Na kraju, neshvatljiv mi je potez Korga koji je onemogucio ucitavanje semplova direktno sa Hdd-a u RAM memoriju...
SlaWeX je offline  
Star 28.01.2007, 13:00   #2
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2737
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Na korgu PA80 mozes da koristis samo semplove sa fles karte direktno pozivanje sa HD nije moguce.To sto kazes o vadjenju karte ti pravis sebi na korgu ritmove i boje i u njih ubacis sempl tako da ga zamenis sa internim instrumentom i kad to sejvas ta boja performansa ili stajl uvek poziva taj sempl sa karte da svira na tom mestu .Ako bi zamenijo kartu sa drugom na tom mestu bi svirao drugi instrument koji se nalazi na poticije prijasnje karte .Za PA80 imas 8 i 16 MB karte i kad poredas sve semplove koje mozes naci free na netu moze se odraditi odlicna svirka.A ako zelis da imas vise slobode sa semplovima i njihovom velicinom nije naodmet razmisliti o nekom audio kompjuteru i onda nema ogranicenja sta god zamislis ostvarljivo je.
fico je offline  
Star 28.01.2007, 17:39   #3
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Ja jos bolju nisam vidio hahaha, e svaka cast...
ti to neki Alkemicar ili...?
__________________
,,ŽIVOT NE TREBA SHVATITI PREOZBILJNO, UOSTALOM TKO SE ŽIV IZ NJEGA IZVUKAO!
PAMETNI IMAJU PRAVA DA GOVORE GLUPOSTI, ZA GLUPE JE TO OBAVEZA!
BITI PAMETAN MEDJU GLUPIH JE ISTO KAO I BITI ZIV MEDJU MRTVIH!,,
BasariStudios je offline  
Star 28.01.2007, 17:54   #4
seadi
Drugar foruma
 
seadi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.03.2006
Mjesto: USA
Postovi: 69
Downloads: 273
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
seadi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
seadi pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

fico je i vise od alkemicara ............razumije se covjek skoro u sve vrste klavijatura a korg mu je u malom prstu..........njegovo objasnjenje za ubacivanje semplova (ubacivanje semplova drugi dio) je meni puno pomogao.....a da bi se ono sastavilo trbalo je sjediti danima na kompjuteru i instrumentu........a objasnjenja su toliko jednostavna da cak i neko malo starije dijete moze pratiti.
Ide ga to nema sta ,,,dok ja ako neces nacrtati sav se izgubim,,,,,radim samo s objasnjenjima u slicicama,,,,,,,hahahahahaha,,,,,,,,,,,,,,,neka fice ziv i zdrav bio i dalje pomagao ,,,,,,,,,,,,,,,,,moj korg bi i daje bio bez semplova da nebude njega
__________________
to be or not to be..........
seadi je offline  
Star 28.01.2007, 18:36   #5
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Fićku nema kop šta očitavati...Taj čovjek je legenda malo žešća,dakle ljudina da ih treba po Sloveniji tražiti...Pomogo je mnogima mojim kolegama i dalje pomaže tako da ako kome šta smeta nek se zadrži...A ako je šala u pitanju onda da potvrdim da je fićko kod nas jedan veliki genij,samo kad se sjetim koliko ispušenih cigara ima na radnom stolu,koliko mu je stolica izguljena od sjedenja i koliko mu puta žena galami da ide spavati.... Hehe sve to zbog njegovog rada na PA80 i sad na PSR3000...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline  
Star 29.01.2007, 06:14   #6
pako
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 05.05.2004
Postovi: 55
Downloads: 454
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
pako befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Korg Triton u sebi ima desetine MB RAM memorije. ona mu sluzi da sadrzaj Flash kartice bude prvo prebacen tu radi brzeg pristupa.Posle ucitavanja kartica moze da se izvadi. E sad PA 80 koristi drugi sistem,nema taj RAM, ali zato ima drugu vrstu kartice koja omogucava momentalno citanje semplova. Njen kapacitet moze biti 8 ili 16Mb. Ja imam onu od 16 i stavio sam na nju 3 registra harmonike, strings sa Rolanda, violinu, buzuki,gitaru, set bubnjeva zajedno sa perkusijama i jedan dobar bas. Imam cak jos nekih sitnijih semplova i fore iz maratonaca a ostalo mi je slobodno 3MB.
Zakljucak-16Mb zavrsava posao.

Jos nesto, kartica ne moze da se brise parcijalno, samo kompletno (FORMAT CRD)
pako je offline  
Tema zaključana

Favoriti

Oznake
korg, pa80, semplovi


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:21


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije