Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 23.01.2007, 17:40   #1
djoro
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: usa
Postovi: 92
Downloads: 265
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Interesi: Muzika
djoro befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Kako prikljucity PA 80 ...

Zdravo raja. Izvinjavam se prvo ako se o tome vec pisalo ali nisam nasao ni jednu temu o tom topicu. U zadnje vreme prikljucuem aranjer na 4 kanala i stvarno zvuci mnogo bolje nego kad izlazi sve samo na dva kanala. Ali previse cackanje i zajebancuije pred savake svirke da bi namestio sve da zvuci dobro. Znaci, neko mi rekao da ima neke male mixete sa 4 kanala i da se u ta mala mixeta prikljuci aranger i samo jedanput nastima a onda izlaz ot te mixete udje u stereo input na glavnu mixetu i normalno onda sa mnogo manje korekcije dobijes taj dobar sound. Dali neko zna bilo sta o tome i koja je ta mixeta ?

Hvala unapred.
djoro je offline   Reply With Quote
Star 23.01.2007, 17:54   #2
salenis
Vredan član društva
 
salenis's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.01.2006
Mjesto: Nis
Postovi: 123
Downloads: 8
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
salenis befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Imash mnogo takvih mikseta a jedna od njih za koju ja znam, je Behringer UB serija kao sto su UB502, UB802, UB1002 i UB 1202. Ja mislim da bi tebi odgovarao najvishe ovaj UB802, cena im je stvarno mala negde oko 80-100 eura. Ova serija je bez efekata(reverb,delay...), ali tebi verovatno to i ne treba ako ces da prikljucujes aranger!

Mozda neko zna za neku bolju variantu?

Pozdrav!
salenis je offline   Reply With Quote
Star 23.01.2007, 18:02   #3
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

sale 100% si u pravu...Dakle kolegi treba jedna pasivna miksetica sa 4 kanala a da je povoljna...Dakle Behringer je svakako rešenje a na E-Bayu ih ima i za 50eura..pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 23.01.2007, 19:41   #4
seadi
Drugar foruma
 
seadi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.03.2006
Mjesto: USA
Postovi: 69
Downloads: 273
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
seadi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
seadi pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

A ima li mozda kakva mixetica s pet sest kanala i da ima echo i sve to za onako ne velike prostorije recimo garaza ili veca soba , trenutno imam gitarsko pojacalo AudioChoice s dva zvucnika od 150wat i ako hocu imati echo za microfon moram ga ukljuciti direct u aranger korg pa80
Ne zamjerite mom neznanju nov sam u svemu ovome i ucim od najboljih a to ste vi
Svaka pomoc dobro dosla
__________________
to be or not to be..........
seadi je offline   Reply With Quote
Star 23.01.2007, 20:29   #5
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

E prijatelju onda je za tebe najbolja pasivna miksetica Behringer Eurorack UB 1622FX-PRO...Kad pogledaš šta sve nudi za pare za koje se prodaje čovjek se nekad upita kako Behringer firma može da tako jeftino postavlja cjene?...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 23.01.2007, 20:34   #6
djoro
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: usa
Postovi: 92
Downloads: 265
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Interesi: Muzika
djoro befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

hvala puno momci na brzom odgovoru. Znaci informaciju koju sam dobio je ipak dobra. Hvala ne prepruke za mixetu isto pogleadacu jos danas te beringere. Opet zahvaljuem se Salenisa i Alixu za brzi odgovor stvarno ste strasni momci.
Pozdrav od mene.

P.S.
Ako vam nesto ineteresuje za US i konkretnije NYC region i ako vam bilo sta zatreba bilo kad samo se javite.
djoro je offline   Reply With Quote
Star 24.01.2007, 07:00   #7
salenis
Vredan član društva
 
salenis's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.01.2006
Mjesto: Nis
Postovi: 123
Downloads: 8
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
salenis befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@seadi

Ja bih ti predlozio da uzmes Behringer UB1002 FX.
Imas 2 inputa za mic(kenon) sa EQ high middle low, i imas jos 4 stereo ulaza(znaci L+R) kao i tape in uot, fx send, 2 izlaza, svi ulazi imaju onaj cut off??db.. phantom power?!?, veliki slider za volume.... i naravno efekte

Mozda je ova sto je Alix spomenuo bolja, ali je sigurno i skuplja.
Pozdrav svima
salenis je offline   Reply With Quote
Star 25.01.2007, 05:23   #8
fostex
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 01.04.2005
Postovi: 75
Downloads: 125
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Interesi: Muzika, Comp...
fostex befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fostex pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Salenis, kakva je logika ubacivati 4 inputa, a izlaz samo 2 output-a? 8O
Babske price da radi bolje kad se izbaci sa 4 outputa u 4 inputa male miksete pa onda outputa samo 1 ili 2 u mikser, dobijes meljavinu!
Znate kako je nastala ta prica?
Neko je vidio da kolega koristi 4 kabla iz aranzera i cuo kako to bolje zvuci od njegovog samo s jednim kablom (L mono), a onda se ufuro i puko pricu kako je to bolje i svi se primili (U sustini dobio je samo jaci ulaz u mikser sa vise stimova i to je onda malo nabudzenije, ali previse meljavo) dok kasnije nije uzeo uputstvo (bukvar od korg-a) i vidio da moze podijeliti drum, bass itd.. po kanalima i tako dobiti mocan sound!
A odgovor na sve je sledeci, kako god vi podesili tu na maloj miksetici opet ste u dilemi kad promijenite prostor, dzaba stim jedan kad odete dalje opet treba stimati.
Sve u svemu bezveze.

TIP: 1. dodji ranije 30 minuta na svirku pa stimaj da imas vremena!
2. kod kuce razdijeli na kanale drum, bass itd.. po kanalima,
Fina varijanta je drum+bas na jedan par, a ostalo na drugi par. :wink:
__________________
PA1x Monster
fostex je offline   Reply With Quote
Star 25.01.2007, 10:13   #9
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Prijatelji bez uvrede ja ne znam kakva je poanta priključiti sinth na 4 izalza..Evo ja priznajem da čak ni znao nisam da ima PA80 4 izlaza...Jednostavno me nije zanimalo ja svaki sinth priklopim na L/R i imam mir.Meni je važno šta imam u sinthu i kako će to da radi na ozvučenju a ne kako da priklapam još 2 dodatna kabla...Dakle 2 izlaza su STANDARD od prejašnjih klaviaturi što sam imo i na to sam naviko...A za kvalitet bogami i ne znam...Ja mislim kako je kolega fostex napiso da je to samo malo jači signal u mikseti a da nije ništa melodičniji...PA80 koliko ima polifonije s toliko će da radi i neće mu se sad poduplati kvalitet ako ga prikopčamo sa 4 izlaza...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 25.01.2007, 12:26   #10
laky
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 09.11.2004
Postovi: 209
Downloads: 543
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
laky befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sigurno je da postoji i "logika" i "poanta" u svemu tome. Tu mogucnost su obezbedili tj. napravili timovi inzinjera u Korgu, kao i sve ostalo. A ta mogucnost ti obezbedjuje da mozes dobiti bolji saund jer imas 4 nezavisna kanala za equalizaciju.
Opcija sa koriscenjem dodatnog malog miksera je takodje odlicno resenje. Kao prvo daje ti mogucnost za jos jednu (finalnu, master) equailizaciju tj. podesavanje. Kao drugo, ako cesto menjas orkestre ili miksete, bice ti potrebno manje vremena da namestis zvuk.
laky je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
kako, prikljucity


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:03


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije