Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 22.09.2009, 23:35   #11
bokivelik
Donator
 
bokivelik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.04.2009
Mjesto: H 68° L 51
Godina: 41
Postovi: 193
Downloads: 684
Uploads: 11
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: KORG PA4
bokivelik befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bokivelik pošalji poruku preko MSN messengera bokivelik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard ....

Svrakane ja sam isto bubnjar bio i presao da sviram kljav i ne pustam matrice nego vezbam i skidam, Sto nebi mogli svi ti koji pustaju ako su nekad bili muzicari isto da se trude kao ja pa da se vidi.
Mislim da je realno?
dosta glume nego rad!
__________________

"Nemorate biti bolji od drugih budite samo najbolji sto mozete"




Promijenjeno od bokivelik (22.09.2009 u 23:36 sati)
bokivelik je offline   Reply With Quote
Star 22.09.2009, 23:40   #12
svrakan
Kao kod kuće
 
svrakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.11.2007
Mjesto: Subotica
Godina: 45
Postovi: 883
Downloads: 1408
Uploads: 27
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 133 puta u 116 Postova
Instrumenti: Korg pa3x pro,Kurzweil Pc3k61
Interesi: Muzika
svrakan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
svrakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da Boki,ali ti se vanserijski talenat,a neki ipak zive u nadi da ce palicama tuci po bubnjevima,pa se snalaze,a ti sviras bolje od 90 posto njih koje znam.
svrakan je offline   Reply With Quote
Star 22.09.2009, 23:43   #13
bokivelik
Donator
 
bokivelik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.04.2009
Mjesto: H 68° L 51
Godina: 41
Postovi: 193
Downloads: 684
Uploads: 11
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: KORG PA4
bokivelik befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bokivelik pošalji poruku preko MSN messengera bokivelik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard ....

upravu si nego mi krivo pada to.
Nego najgore je sto nas i DJ-vi zovu kolegama.
__________________

"Nemorate biti bolji od drugih budite samo najbolji sto mozete"



bokivelik je offline   Reply With Quote
Star 22.09.2009, 23:45   #14
Jaki
Veliki prijatelj sajta
 
Jaki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.08.2008
Mjesto: Pljevlja
Postovi: 75
Downloads: 1290
Uploads: 2
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Pa 3x,fantom x6
Interesi: Svasta nesta
Jaki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kako onda mlad covjek da ima motivaciju i uci da svira.Ma to moze negdje da prodje ali opet ponegdje i nemoze . Recimo ljetos na vasaru u mom mjestu jedan takav "muzicar" je dobio i po glavi i po kljavi-majke mi.
Jaki je offline   Reply With Quote
Star 22.09.2009, 23:56   #15
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ma ko mi je ono pricao, neki lik tako svirao na kekse, ljudi odusevljeni, kad nestade struje, a oni mu harmoniku dali, kad su vidili da pojma nema, jedva zivu glavu izvukao
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 23.09.2009, 00:04   #16
grandia
Veliki prijatelj foruma
 
grandia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2009
Mjesto: BEC, Kucevo
Godina: 51
Postovi: 802
Downloads: 230
Uploads: 24
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 60 puta u 56 Postova
Instrumenti: S910, MU50, W7, JV1010
Interesi: muzika, pc-igrice
grandia befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

svrakan je u pravu ... a znao sam da ce drug bokivelik da se javi

boki, drug svrakan sigurno nije mislio na tebe, ti si dokaz kako covek koji ima talent za muziku u kratko vreme nauci da svira drugi instrument!

a znam i jednog harmonikasa koji kao takav izgleda nije bio uspesan pa preso na bubnjeve a tu cepa! znam samo da se covek zove djoka i makedonac je. malo stariji covek, tu oko 50 i neku bi trebao da bidne ...

mislim da smo imali slicnu temu, a naravno ovo moze da se diskutira ceo vek ... ja sam jos uvek istog misljenja, da su za takvo nesto samo gazde lokala il musterija koja naruci muziku kriva ... ako je njima dovoljno da neki prevarant pusta fajlove, to je vec njihov problem ...

taj problem bi mogao i da se nastavi dalje ... npr. nekom orkestru od 5-6 muzicara je isto sigurno krivo kad cuje da neko od nas sam to na jednom aranzeru savlada gde njih 6 trebaju da se muce ...

neomjte mnogo da se nervirate za ovakve stvari, mislim da se tu nista promeniti ne moze ...
pozdrav
grandia je offline   Reply With Quote
Star 23.09.2009, 00:18   #17
b.o.Y.c.h. ČK
Odomaćeni član
 
b.o.Y.c.h. ČK's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.04.2007
Mjesto: Međimurje, Bayern
Godina: 36
Postovi: 503
Downloads: 685
Uploads: 13
Rekao HVALA: 120
Zahvalili mu 43 puta u 43 Postova
Instrumenti: Genos, Scandalli, Bugari Gold
Interesi: Skupljanje salveta
b.o.Y.c.h. ČK befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
b.o.Y.c.h. ČK pošalji poruku preko MSN messengera b.o.Y.c.h. ČK pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Prošle subote sam se naslušao G1000 i najlošijih midija ikad...Neki se bar potrude skinut, nabavit pošteni midi, a ovaj...Najjaći mi je kako svira, uživa u toj muzici, žmiri, uživio se u nju, ma da pukneš...Ja se takvima smijem u oči, te još drugove nagovaram da ga prcaju kako mu midiji loše zvuče...Ako ništa drugo, neki barem dobro glume
__________________
https://www.youtube.com/user/bcirkvencic/videos
b.o.Y.c.h. ČK je offline   Reply With Quote
Star 23.09.2009, 00:19   #18
dare987
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 11.09.2008
Mjesto: Valjevo
Godina: 37
Postovi: 10
Downloads: 402
Uploads: 2
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 2, Korg Triton Le, Stage piano Korg SP-200
dare987 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dare987 pošalji poruku preko MSN messengera dare987 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kakva tema i uvek aktuelna, stvarno je malo degradirajuce kad cujete stvasri poput "imitiranja" bavljenjem klavijaturama u odnosu na ljude koji svoje vreme odvajaju za vezbu i tehnicko usavrsavanje u muzici i konkretno recimo aranzerima, opet sa druge strane ne mogu ni da osudjujem nesto puno jer tesko je danas zaraditi svoje "parce hleba".Reci cu samo da se po meni Aranzer moze posteno svirati.A sa trece strane u svojoj kolekciji imam 3 clanske knjizice udruzenja, koja vise i ne postoje, i taj novac je otisao u daleko negde ko zna gde.Kao i masa u nasoj zemlji i ovde imate sl. redosled, raspitajte se, otidjite polozite pred nekom komisijom dacete lepu cifru za to na godisnjem nivou i bicete navodno priznati, i mocicete da tezgarite preko, uz jos dosta dodatne dokumentacije, ali reda i dalje nece biti a dzepovi nekih ljudi bice popunjeni.......Tako da uzivajmo, svirajmo i posteno zaradimo svoj hleb, odnosom prema poslu i profesionalnosti.....Pozz kolegama
dare987 je offline   Reply With Quote
Star 23.09.2009, 00:32   #19
hajro
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.02.2007
Postovi: 138
Downloads: 166
Uploads: 0
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
hajro befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

svrakan je potpuno ispravno odgovorio na to pitanje i mislim da nam je svima jasno sta se dogadja u ovo vrijeme po pitanju tih nasih tezgi.ja predlazem ako je to izvodljivo a naravno da nije,da se zabrani sviranje na aranzerima sto znaci da ne bi vise mogao na bini biti samo jedan ili dva covjeka nego da se vrate na svoje radno mjesto gitaristi,basisti, bubnjari i ostali instrumantalisti i tada bi zavladao ponovo mir i ono pravo muziciranje.meni je licno bilo neprijatno kada su me neki ljudi pohvalili na jadnoj svirci i rekli da izuzetno sviram i mada su neki od njih i znali da sam bubnjar i pjevac he rakao sam im da strasno mnogo vjezbam,mada za ovaj repertoar koji ja izvodim bi mi trebalo najmanje jos jedan vijek moga zivota da to sve uvjezbam.a tebi alene i jos nekima momcima preostaje samo da opalite samarcinu takvom tipu kad ga vidite da tako radi i mislim da bi vam ruke brzo utrnule od silnih samarcina koje bi morali podijeliti takvim tipovima.
hajro je offline   Reply With Quote
Star 23.09.2009, 00:41   #20
b.o.Y.c.h. ČK
Odomaćeni član
 
b.o.Y.c.h. ČK's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.04.2007
Mjesto: Međimurje, Bayern
Godina: 36
Postovi: 503
Downloads: 685
Uploads: 13
Rekao HVALA: 120
Zahvalili mu 43 puta u 43 Postova
Instrumenti: Genos, Scandalli, Bugari Gold
Interesi: Skupljanje salveta
b.o.Y.c.h. ČK befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
b.o.Y.c.h. ČK pošalji poruku preko MSN messengera b.o.Y.c.h. ČK pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kakva kronologija, bandovi se žale na duo svirače, a duo-trio žale se na one koji puštaju i glume...Na kraju krajeva mi koji sviramo na arrangerima isto puštamo ritam, sve je nasnimano (bass, kontra, bubanj) za sve to držimo tri prsta za akord, neko drži jedan , i to isto nije to...Ali siguran sam da onaj ko svira duo, ko arranger slaže od 0, da se 10x bolje namući od nekoga ko je u bendu...
__________________
https://www.youtube.com/user/bcirkvencic/videos
b.o.Y.c.h. ČK je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 05:37


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije