Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.04.2009, 13:39   #1
Minicevac
Odomaćeni član
 
Minicevac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2008
Mjesto: Knjazevac
Postovi: 692
Downloads: 1265
Uploads: 21
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 77 puta u 67 Postova
Instrumenti: KORG Pa3x
Interesi: Pevanje
Minicevac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Rolanda E-50 - Sredjivanje ritmova i pravljenje boja

Zdravo kolege!Pitao bih vas pa odgovorite ako imate vremena...Posto jos uvek znam samo par funkcija na ovoj klavijaturi zanima me kako se sredjuju ritmovi(znam za onu opciju makeup tools i coer)ali tu samo znam da promenim bubanji ili kompletan orkestar cini mi se...mene zanima kako da na primer u nekom ritmu promenim samo ritam gitaru ili neke druge kanale,da im dodam jacinu,efekat itd.Bio bih vam zahvalan i ako mozete da mi objasnite kako se prave user programi od njegovih fabrickih boja i i kako da nastelujem klavijaturu da da mi ne menja ritam zajedno sa bojom...Bez toga mi ne 'leba...Hvala vam unapred!!!
Minicevac je offline   Reply With Quote
Star 27.04.2009, 14:20   #2
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

1. Ritam mozes da stelujes sem makeup-a tako sto pritisnes MIXER dugme i onda ti uglavnom izadje KEYBOARD PARTS,pa onda pritisnes jos jednom MIXER i onda ti izadje USER PROGRAM STYLE VOLUME i u donjem levom cosku ti pise STYLE MAKEUP TOOLS i pritisnes to i tu podesavas jacine raznih elemenata u ritmu....A efekat na ritam ti se dodaje tako sto pritisnes dugme meni pa onda ides na EFFECTS i u gornjoj liniji ti pise KEYBOARD/STYLE/SONG i odmah ispod toga ti pise Reverb i pored toga imas opciju EDIT i i tu podesavas efekat(hall,hall2,room....)

2. Kad hoces neku boju ili ti user program neki da napravis to radis na sledeci nacinrvo izaberes jednu ili dve boje od kojih ces da pravis tvoju farbu i prvo im namestis neki efekat,isto kao i za ritam ides na MENU pa na EFFECTS pa tamo gde pise MFX ides na EDIT i tu namestas efekat,pa kad zavrsisi s tim ides na MIXER da ti gore pise KEYBOARD PARTS i tu pjacavas i smanjujes instrumente itd. ,sledeci korak je ides na MENU pa na TONE EDIT i tu mu podesavas parametre (delay,cutoff,redo,release,depth,rate,attack,decay ) i sad kad si zavrsio boju izaberes neki ritam i sacuvavas user program tako sto pritisnes dugme LIST pa u gornjem desnom uglu na ekranu pritisnes WRITE pa onda pritisnes neko prazno mesto gde pipse EMPTY.

3. A sad ono sto si trazio da ti ne menja i ritam kad menjas boju:
za to ti sluzi opcija i dugme HOLD,prvo ga podesis tako sto ides na LIST i u gornjem levom uglu na ekranu imas opciju HOLD SETTINGS i pritisnes to i onda tu odredjujes sta hoces sve da ti zadrzi ta opcija npr. transpose,style,song,kbd mode,midi set,tone....evo kako ja to radim kad hocu da menjam samo boju stikliram TRANSPOSE,STYLE I TEMPO i kad to uradis samo stisnes dugme hold i sad ti je podeseno za menjanje boje i tako uvek pre svirke namestis za 5 sekundi,tu opciju ukljucujes i iskljucujes pritiskom jednim na dugme HOLD
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio mimiki za ovaj koristan post:
Minicevac (27.04.2009)
Star 27.04.2009, 16:19   #3
Minicevac
Odomaćeni član
 
Minicevac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2008
Mjesto: Knjazevac
Postovi: 692
Downloads: 1265
Uploads: 21
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 77 puta u 67 Postova
Instrumenti: KORG Pa3x
Interesi: Pevanje
Minicevac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mimiki hvala ti puno za ovo detaljno objasnjenja!!!Samo jos nesto da pitam...Pistim npr rumbu i u njoj mi se ne svidja ritam gitara,kako da je zamenim nekom drugom!To jedino nisam shvatio!Izvini znam da su ovo za tebe prosta pitanja...
Minicevac je offline   Reply With Quote
Star 27.04.2009, 16:46   #4
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

pazi znaci bas gitaru ne mozes koliko znam tako da promenis kao i bubanj i to...nego mozes da je sredis preko MIXERA makeup tools settings pa je malo sredis...ili onako preko COVER da promenis ceo orkestar....
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 27.04.2009, 16:48   #5
Minicevac
Odomaćeni član
 
Minicevac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2008
Mjesto: Knjazevac
Postovi: 692
Downloads: 1265
Uploads: 21
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 77 puta u 67 Postova
Instrumenti: KORG Pa3x
Interesi: Pevanje
Minicevac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nije valjda da ne moze?Auu...
Dodato:
Jel moze to da se resi preko nekog programa?
Dodato:
Kad napravim svoju boju kao sto si rekao dodam efekte i ostalo...i kad hocu da je sacuvam idem na list pa na write ja tu nemam praznih mesta.Tu se nalaze 144 boja koja vuku direkto rimove pocev sa final counting...Jel tu listu moram da brisem?Kako pravim svoju?

Promijenjeno od Minicevac (27.04.2009 u 17:24 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Minicevac je offline   Reply With Quote
Star 27.04.2009, 17:56   #6
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

pa preko moze verovatno za to ne znam stvarno,nema veze sto nemas to je zato sto nisi obrisao fabricke USERE ja sam sve to obrisao,ides na WRITE pa na preko bilo kog snimis npr. prvi koji ti je na redu
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 27.04.2009, 18:15   #7
neconix
KRVAVI
 
neconix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.10.2006
Mjesto: Žabalj
Godina: 45
Postovi: 484
Downloads: 1065
Uploads: 1
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 42 puta u 38 Postova
Instrumenti: PA2 & XP-30 & Superior 2
neconix befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
neconix pošalji poruku preko MSN messengera neconix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mimiki kako ne moze da promeni gitaru.moze da menja sta hoce i kako hoce.

Ako hoces da promenis neku boju ritmu,recimo neces da ti bude steel guitar nego hoces npr jazz guitar.

Odes u Makeup tools,u donjem desnom uglu biras sta zelis da menjas u ritmu,da li bubanj i to ne samo set nego kompetnu postavku bubnjeva pocevsi od noge,snare,itd.,to menjas u opciji drum instrument edit.
Dalje,sledeci instrument ti je bas ili eventualno jos jedan set bubnjeva ako je ritam napravljen od vise setova.Znaci kad hoces da menjas bas lepo ti pise koji bas se koristi u tom ritmu,kliknes na njega i otvori ti se prozor gde biras neki drugi bas,s tim sto mozes u opciji sound edit malo da ga zamutis ili izostris itd.

Tako radis sa svim ostalim instrumentima koji se nalaze u tom ritmu.
__________________
don't worry,be happy,and drink 'ladno Jelen pivo!
neconix je offline   Reply With Quote
Star 27.04.2009, 18:17   #8
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

da da,sorry
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 27.04.2009, 18:18   #9
neconix
KRVAVI
 
neconix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.10.2006
Mjesto: Žabalj
Godina: 45
Postovi: 484
Downloads: 1065
Uploads: 1
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 42 puta u 38 Postova
Instrumenti: PA2 & XP-30 & Superior 2
neconix befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
neconix pošalji poruku preko MSN messengera neconix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

No frk's.
__________________
don't worry,be happy,and drink 'ladno Jelen pivo!
neconix je offline   Reply With Quote
Star 27.04.2009, 18:19   #10
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

COVER pa BASS ,al sam glup,iz glave sam znam da je tu ali sve sam mislio u glavi da se tu menja sve....
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:40


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije