Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Ostali Instrumenti > Kutak za harmonikaše

Kutak za harmonikaše Pravo mesto, za pravo pitanje ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 02.02.2014, 14:14   #1
Tomo007
Drugar foruma
 
Tomo007's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.06.2011
Mjesto: Osijek
Postovi: 54
Downloads: 109
Uploads: 0
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: Harmonika
Tomo007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Dallape Organtone 140 basova 993a

Pozdrav kolege,
eto imam pitanje u vezi ove harmonike, planiram si kupit harmoniku pa sam naiso na ovu, planiram je otic vidit al opet prvo da vidim sta mi imate vi rec, kak vam se cini, dal vidite neke znakove po kojima mozete rec da nije orginal jer je prodavac naveo da je orginal, ak imate neki savjet sta da pogledam kad budem iso gledat, inace sviram klavirsku harmoniku i klavijature pa neznam dal ima nekih sitnica koje treba gledat iskljucivo kod dugmetara. Dali je to visoka cijena za nju?


Kopirano sa oglasa:
"Dallape Organtone 140 basova ,993a original italijanska ,3+1 i po fasen u kabini ,u perfektnom stanju tonski i tehnicki ,kucno koriscena ,kao nova ,sa originalnim koferom.1500 evra"
__________________
Idi begaj prijatelju voda nevalja ni u cipelama a kamoli u stomaku
Tomo007 je offline   Reply With Quote
Star 02.02.2014, 20:14   #2
velikiharmonika
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 02.02.2014
Postovi: 2
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
velikiharmonika ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Stari moj... 140b za 1400€ nije uopće puno.. treba ju otić pogledat, vidjet jeli u dobrom stanju.. ako je nemaš što čekati !
velikiharmonika je offline   Reply With Quote
Star 06.02.2014, 20:57   #3
Amater_svirac
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 25.08.2012
Postovi: 106
Downloads: 11
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 20 puta u 20 Postova
Amater_svirac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Wow, po ovoj ceni bi je kupio istog trenutka ako je u dobrom stanju, kao sto izgleda na fotografijama, mada je treba proveriti (stimung, dugmad, da nije "razlupana" I tako to). Pa cak I da nesto treba malo popraviti, po meni je ovo odlicna cena, I da odlucis da je probas za par godina, neces nista izgubiti.
Amater_svirac je offline   Reply With Quote
Star 11.02.2014, 18:14   #4
Tomo007
Drugar foruma
 
Tomo007's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.06.2011
Mjesto: Osijek
Postovi: 54
Downloads: 109
Uploads: 0
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: Harmonika
Tomo007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo da se javim, kupio sam harmoniku. Odlicno radi
__________________
Idi begaj prijatelju voda nevalja ni u cipelama a kamoli u stomaku
Tomo007 je offline   Reply With Quote
Star 12.02.2014, 15:53   #5
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 308
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Orginal 1500 E, ta prica mi bas i ne drzi vodu, jedino ako je prodaje netko kome je ostala od nekoga, i ne razumije se uopce u cijene harmonika bas orginalnih...ima puno toga sto se sklapa i slaze da izvana izgledaju ko orginali, a iznutra budu sve i svasta, najlakse je nastampat slova. Nadam se da je orginal, al kazem, cudno mi je tu nesto, a i sto ce ti dugmetara, ako si napiso gore da sviras klavirsku, nije mi jasno?!?
makl je offline   Reply With Quote
Star 12.02.2014, 17:27   #6
Amater_svirac
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 25.08.2012
Postovi: 106
Downloads: 11
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 20 puta u 20 Postova
Amater_svirac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard nije toliko ni bitno

U principu nije toliko ni bitno da li je original ili "rucni rad", kako se vec kaze u Srbiji, ako je covek kupio harmoniku da vezba ili da nauci neke osnove sviranja dugmetare (ako vec svira klavirnu) a ne misli da je istu eksploatise "full time" po nekim ozbiljnim svirkama. Nadam se samo da je imao prilike da je otvori, pogleda fasene, kozne ventile na plocicama i vosak, jer harmonica moze i da zvuci ok, da je nasminkana i nalickana a da je vosak suv i naprso, tako da malo jace vezbanje za neko duze vreme dovede do vecih problema. No dobro, sve sto se pokvari, da se i popraviti, ako je covek u Srbiji ili negde u Evropi, a blizu Srbije, moze da investira malo i da sredi harmoniku i onako je nije puno platio.

Polvni akusticni instrument je ipak polovni akusticni instrument, ima solidnih "rucnih radova" ali i ocajnih "originala".

Ineresantna stvar koji sam primetio na e-bay-u kad su u pitanju harmonike (posto to pratim s vremena na vreme): dugmetare istog proizvodjaca i slicnih glasovnih mogucnosti su uvek relativno jeftinije od klavirnih... ne znam zasto ali tako je, mada ih nema ih tako cesto, pogotovu ne sestorednih.
Amater_svirac je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2014, 00:26   #7
Tomo007
Drugar foruma
 
Tomo007's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.06.2011
Mjesto: Osijek
Postovi: 54
Downloads: 109
Uploads: 0
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: Harmonika
Tomo007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sto se tice harmonike imo sam priliku otvorit je i sve pregledat, na tonovima su oznake dallape, kozice na tonovima su zdrave kao nove, svuda po harmonici se nalazi isti broj N346. nista ne odstupa od pravog orginala sa papirima dovezenog iz francuske kojeg sam imo prije 2 godine od pokojnog ujaka, ali zbog nekih glupih okolnosti vise nije kod mene.

Do sad sam sviro klavirsku harmoniku i klavijature al sam imo zelju prec na dugmetaru za stalno pa sam kupio ovo.
__________________
Idi begaj prijatelju voda nevalja ni u cipelama a kamoli u stomaku
Tomo007 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:18


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije