Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Pokaži Rezultat Ankete: Sta je bolje?
Korg Pa1x 40 78,43%
Audio PC sa aranzerom do 1000 € 11 21,57%
Glasač: 51. U ovoj Anketi ne možete više glasati

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 10.04.2014, 12:12   #51
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

kod mene slicna konfiguracija radi sasvim fino, stim sto kod mene stoje 2 SSD-a u Raid 0 modu tako da je brzina citanja 1000mb, e sad preporuka je uvek malo jaci procesor, i bar 16 gb rama, ali i ovo bi moglo da zavrsi posao, uz podebelu optimizaciju sistema.
pekilik je offline   Reply With Quote
Star 10.04.2014, 15:15   #52
LAsER
Ovaj baš voli da kuca
 
LAsER's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.05.2008
Mjesto: Tuzla
Godina: 37
Postovi: 309
Downloads: 5444
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 38 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Roland PC MK II + Kontakt 5
LAsER befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Možel jedan mali demo da usnimiš screen kojom brzinom ti mijenja samplove, za koliko učita neki library recimo od 300 - 400 MB (ako nije u RAM-u), da li u sekundi (teoretski bi trebao) ?
__________________
LAsER 2000-2013
LAsER je offline   Reply With Quote
Star 10.04.2014, 17:01   #53
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

mogu da kazem da je recimo jedan proekat u Reaper-u koji je bio tezak nekih 3Gb konvencionalni hard disk ucitavao 3 minute, a ssd za desetak sekundi, ako imas neku posebnu zelju za usnimavanje reci?
pekilik je offline   Reply With Quote
Star 10.04.2014, 17:12   #54
LAsER
Ovaj baš voli da kuca
 
LAsER's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.05.2008
Mjesto: Tuzla
Godina: 37
Postovi: 309
Downloads: 5444
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 38 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Roland PC MK II + Kontakt 5
LAsER befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bilo bi mi bas od pomoći ako bi mi mogao navesti tačno koju konfiguraciju imaš, pa da isprobaš sljedeće:

U OMB11 ili Live Styler 15 (ako ne koristiš OMB11), da učitaš sljedeće:
- Studio drummer
- Rickenbacker.Bass
- Mr. Sax (solo)
- Gitaru, string, pad, piano za ostale kanale ritma ako im treba.

Da pustis neki ritam, tipa 16 beat nek prođe kroz 2-3 var i fill. Onda promjeni dok svira ritam solo boju na neku recimo električnu gitaru barem 200-300 MB.

Ako tvoja konfiguracija to odradi bez problema, da onda i ja uzmem sličnu, jer mi za takve stvari treba, ne očekujem od nje da svaki kanal ima po ca. 1 GB sample materijala učitano i da biram solo po 2-3 GB-a a to sve u sekundi učita. Mislim da bi mi 8 GB-a sasvim dovoljno bilo za moje potrebe, kao i da bi taj i5 4 generacije mogao odraditi taj posao, ali eto ipak bi bilo super ako bi usnimo to, sa gore navedenim ili sličnim.

Hvala.
__________________
LAsER 2000-2013
LAsER je offline   Reply With Quote
Star 10.04.2014, 20:01   #55
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ovo je moja konfiguracija:
Intel i3 2100 3,1Ghz
Asus p8h67 m-pro
8gb kingston hiper x ram
2 ssd-a SAMSUNG
120GB SSD SATA600 840 Series MZ-7TD120BW
zvucna sound blaster audygi sb0090

Napravio sam snimak sa:
Superior drummer koji je dva puta otvoren u hostu jer sam na drugom otvorio samo bas bubanj, a zajedno vucu 490mb sto je malo vise nego sto vuce Studio drumer
Bas je Scarbee Pre-Bass Amped Deep koj vuce 202mb

Da napomenem ritmovi nisu radjeni za ovaj bas i bubanj ali radi videa sam stavio njih
tu su The sax i the clarinet, ovde na linku sam stavio video snimak i wav fajl posto na snimku nije bas neki kvalitet zvuka. http://www.*******.com/get/OkW0jR3Rba/za_lasera.html
pekilik je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio pekilik za ovaj koristan post:
LAsER (10.04.2014)
Star 10.04.2014, 22:53   #56
LAsER
Ovaj baš voli da kuca
 
LAsER's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.05.2008
Mjesto: Tuzla
Godina: 37
Postovi: 309
Downloads: 5444
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 38 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Roland PC MK II + Kontakt 5
LAsER befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala ti druže, baš si mi pomogao da se mogu lakše odlučiti.
__________________
LAsER 2000-2013
LAsER je offline   Reply With Quote
Star 03.05.2014, 11:28   #57
The.ONE
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 31.03.2014
Postovi: 24
Downloads: 0
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg 01/Wfd, Korg X5D, Roland D-110, Digitech Vocalist II, One man band 11, Behringer XR-18
The.ONE ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo da se i ja uključim u ovu temu, iako će sigurno biti onih koji će mi nakon ovog posta reći ili barem htjeti reći reći "daj se pokrij ušima i idi spavati". Definitivno se slažem s pričom "koliko para, toliko muzike". Ali što kada se nema onih 1000$ i više za moćan stroj? Često puta TO ustvari i jest razlog zašto mnogi svirci sviraju po kavanama i kojekud (osim ljubavi i strasti prema muzici, naravno). No, da ne filozofiram previše, ono što sam ustvari želio reći je da se, prema mojem iskustvu, može koristiti i Pentium 4 s 1 GB rama i IDE HDD-om od 80 GB za live svirku. Da se razumijemo, nemojte uopće pomišljati na takav muzej stavljati hrpe VSTi instrumenata sa stotinama MB semplova jer to neće ići ni pod razno. Dakle, samo OMB na taj stroj, a za soundove koristite neki hardware, npr. ja imam Roland D-110. Znači, OMB mi putem MIDI kabla (pravog, ne virtualnog) šalje kontrole u D-110, a ovaj poslušno svira i nikad do sada još nije niti najmanje zakašljao, a dao sam si truda i isprobavao ga punih 15 sati bez prekida. Pod ovim "nikad nije zakašljao" podrazumijevam samu live svirku, ne i izradu styleova, budući da se tu mogu dogoditi raznorazne greške u izradi, pa bude svega. Dakle, sama live svirka ide zaista glatko i bez problema. Promjena ritma također ide glatko, bez pauza, Fill In-ovi, Introi, Ending... Sve radi. A komp je sklepan od dijelova koje sam imao kod kuće i koji su stajali negdje u kutu i čekali... Da li bolje sutra ili reciklažu... Jasno mi je da se po kvaliteti soundova ovo ne može usporediti s rješenjima o kojima je ovdje već bilo govora, ali da služi, to definitivno stoji. Što se tiče soundova, iliti boja (ne volim koristiti izraz "boje" u muzici, mene to asocira na slikarstvo, fotografiju, video... ali to je samo moje skromno mišljenje), za njih imam KORG 01/Wfd i KORG X5D, također već muzejski primjerci, ali rade i služe, a osim dizanja kredita, nemam druge mogućnosti za kupnju nečeg recentnijeg. Na kraju, iako su kvalitetni i što prirodniji soundovi izuzetno važni, iz vlastitog iskustva mogu reći da je većini ljudi koji se nađu tamo gdje sviram važnije da dobiju ono za što su uopće došli, tj da ih pjesmom pogodim "u žicu".

Nadam se da ovo neće naići na loše kritike.
The.ONE je offline   Reply With Quote
Star 05.05.2014, 19:00   #58
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Inače retko repliciram,ali moraću.
Kolega taj pristup i razmišljanje ne vodi te napred,jer ako tako razmišljaš i o svirci to je najblaže rečeno put za nerad.
Nema veze ko sluša,za mene je bitno da se meni dopada i da je svirka zadovoljstvo u svakom pogledu pa i zvučno.Nasvirao sam se ja i na jaako loš zvuk i na usudim se reći odličan.I sa svakim se trudim pogoditi u žicu.
Sećam se pojedinih kolega koje su se raspravljali na ovom istom forumu kako je taj softwerski put glupost kad sve to može i triton ili bilo koji.A sad se zanimaju upravo tim stvarima i to vrlo uspešno.
Može ta tvoja oprema sve da odradi,ali ko god je poslušao bilo koji vst i još ako zna svirati mislim da će težiti tom zvuku.Meni nema povratka ,tj. šta god radio trudim se ukomponirati vst u to.
Nadam se da nećeš ovo shvatiti kao kritiku već kao drugo mišljenje...
Ljudi dođu kod mene i poslušaju i oduševe se ...ali nikad neće to koristiti jer treba učiti oko toga svega ,a njima je lakše nabaviti gotov set i cepaj.
Ja učim,i još nisam naučio dovoljno ali sam siguran da je to budućnost...
i uvek će biti onih kojima je to bezveze.
momo je offline   Reply With Quote
Star 06.05.2014, 01:09   #59
The.ONE
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 31.03.2014
Postovi: 24
Downloads: 0
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg 01/Wfd, Korg X5D, Roland D-110, Digitech Vocalist II, One man band 11, Behringer XR-18
The.ONE ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kolega, bez brige, ja uvijek prihvaćam drugo mišljenje jer svatko ima pravo na to. Međutim, nisi me shvatio. Poanta nije u tome da ja ne želim ići naprijed. Itekako želim, ali mi financije ne dozvoljavaju, kao što sam i naveo u prijašnjem postu. Dakle, ono što sam napisao, odnosi se prije svega na sve one kolege koji su u istoj/sličnoj financijskoj situaciji kao i ja i uz najbolju volju i želju ne mogu si priuštiti aranžer ili PC s hrpu VSTi instrumenata (jer, na kraju krajeva, osim samog PC-a, treba platiti i VST instrumente, osim ako su besplatni). A što se tiče razmišljanja o svirci na ovaj ili onaj način, vjerujem da ćeš se složiti da svaki kolega muzičar ima pravo na svoj način razmišljanja o tome sve dotle dok su prije svega njegovim radom zadovoljni svi oni koji dotičnog kolegu dolaze poslušati tamo gdje svira, zatim šef koji će ga platiti, i na kraju ako je on sam zadovoljan zaradom. Nisam nigdje rekao da je koristiti VST bezveze, dakle, još jednom, moj prethodni post je bio namijenjen onima koji, kao i ja, ne mogu izdvojiti nekoliko tisuća ili desetaka tisuća bilo koje valute za aranžer ili monstrum od PC-a za sviranje, a znaju svirati i to im je moguć izvor prihoda.
The.ONE je offline   Reply With Quote
Star 11.09.2014, 12:52   #60
deki
Početnik forumacije!
 
deki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.06.2005
Mjesto: Pečuj, Mađarska
Postovi: 32
Downloads: 436
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6
deki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav kolege,

Evo hteo bih da zatrazim pomoc od vas. Nekada davno, pre jedno 10-ak godina radio sam na pc+master keyboard kombinaciji. Vuko sa sobom pc kuciste plus monitor plus tastaturu i na kraju jos jedan cme-uf7. Kasnije sam dosao do zakljucka da ova master klavijatura nije bas najspretija, posto program change funkcije nisu bila bas lake za brzo biranje u live primeni, a morao sam da ponesem i pola stana. Posle svega toga sam preso na ultra-zujalicu DX11 a potom na XP30. Sada koristim Fantom G6, no pojavio se problem, morao bih da predjem na aranzer.

E sad na koji nacin...?

Da kupim PA3X....lako za rukovanje....ali i polovan ovde u Madjarskoj kosta 2500 evra, max 512 rama, a sad ih imam 1 gb.
Pa-triks-li: ima ga samo novog a cena ista ko polovni Pa3x, 192 rama, manjak funkcija itd.
Ajd reko da zamenim fantoma za Pa2x.... ali zasto da doplatim za kljavu koja ima samo 256 rama, starija je...a led lampice znaju da stvaraju cuda. Ok, cena 1700 evra

Onda sam se setio da napravim neku kombinaciju.

Fantom + recimo microarranger (ne zelim bas 2 kljave) 1200+400 €
Fantom plus neki stariji modul (i40m...malo user mesta) 1200+150 €
Fantom + vArranger V2 (wintablet) .... style funkcije, na touch screenu....malo predaleko
Korg i30 + audio pc (po meni mozda najbolja varijanta) 1200+???

Plastikaner mi ne treba, znaci ako moze bez predloga u kojima pise Tyros i slicno.


E sad pomozite ako znate i imate volje za kuckanje.
deki je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
audio, ili, pa1x, pcpa50

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:47


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije