Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 24.06.2017, 15:57   #31
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Upravo to. Lepo je kada sam radis i organizujes pesme i pevas ih kako ti hoces. Meni licno nisu problem pesme koje se stalno sviraju u jednom periodu,koje se okrecu, problem su pesme koje su nekada bile aktuelne a sad se ne sviraju cesto. Pa je meni najvise potrebna pretraga zbog toga. Tu je Korg dosta odmakao plus sto je svaki OTS kao jedna perfomansa zasebno. To isto.mnogo znaci

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 24.06.2017, 17:09   #32
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pitam se ima li smisla (i) na ovoj temi (opet) raditi usporedbu Korg vs. Yamaha?
Napredak novog modela Genos/Tyros6 treba tražiti u funcijama poput portamenta ili bolje osmišljenim User scale. Meni osobno te funkcije uopće nisu potrebne ali bi svakako bile dobar dodatak za one kojima trebaju. Neki detalji koji su ugrađeni u novu PSR S seriju poput prilagodljivih konbova ili drum edita će sigurno postojati i kod novog top modela. To je ono što mene interesira, a ne tamo neka search opcija koja može poslužit samo kada se igram doma u sobi.


Sent from my iPad using Tapatalk
casper je offline   Reply With Quote
Star 24.06.2017, 17:12   #33
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

govori se o idejama,a ja stvarno mislim da treba takav ili slican sistem da se uvede ne znam sta drugo da se predlozi jednostavno to je to,sve ima...kako da kazem Casper jedino da izmislimo toplu vodu ? sve je izmisljeno vec...

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
Dodato:
" To je ono što mene interesira, a ne tamo neka search opcija koja može poslužit samo kada se igram doma u sobi" Casper s duznim postovanjem ovo sto si rekao je stvarno glupo ti si onda jedan od 1000 koji ne bi koristio search,verovatno nisi probao to na korgu,nadjes tekst,ritam,performance,file,sta god treba za caas i to svi koriste uopste nije yo sto pricas u sobi itd....glupost

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!

Promijenjeno od mimiki (24.06.2017 u 17:15 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 24.06.2017, 17:35   #34
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kvalitetan muzičar na bini mora suvereno baratati i svirati ono što se od njega očekuje. Tipkati 5-6 slova u opciji search i to da bi pronašao neki song (to si spomenuo u postu iznad) nema veze s nastupom opisanim u provj rečenici. "Player igrači" kojima je potreban i transpose, isto tako ne spadaju u skupinu iz prve rečenice.
Treba biti realan, dovoljno samokritičan i onda neće biti potrebe drugima govoriti da pišu gluposti. Zar nedavno nisi i sam priznao da se nisi snašao na Yamahi? A ja kao pišem gluposti? Svašta!
http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=30092


Sent from my iPad using Tapatalk
casper je offline   Reply With Quote
Star 24.06.2017, 17:59   #35
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja jesam samokritican i vrlo znam dobro svoje mane i ne smatram se muzicarom nekim niti sam ikada to pricao za sebe,ovo su potrebe koje treba svaki normalan aranzerista kod nas i sigurno necu da tipkam slova kad zavrsim pesmu pa da me ljudi cekaju nego to ceka pripremljeno unapred,ovu su bas opcije za profesionalniji rad i efikasniji,to su opcije koje su potrebne za live performance,a yamahin princip je vise za tipkanje kuci.Mnogoo stvari usporavaju live na Yamahi i brzinu,znaci na sledecoj yamahi trebali bi ukinuti i transpose da bi samo surovi profesionalci i maheri muzike kupovali te sprave...
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 24.06.2017, 18:21   #36
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@mimiki,bez namjere da nekoga povrijedim - nije mi jasno sto se to treba " pretrazivati"???
Ako govorimo( pisemo ) o muzicarima koji sviraju aranzer a ne o glumcima koji startaju midi ili mp3, sto to treba jednom normalno muzicaru osim dobrih ritmova i soundova?Svirao sam od 2000-2016 godine Korgove aranzere Pa80,800,2x i 3x a sada sviram na Psr S 770.Uz pomoc kolege Caspera isprogramirao sam potrebne ritmove i soundove i radim bez ikakvog pretrazivanja i cekanja.Ne koristim songbook niti music finder.Treba se samo dobro organizirati,shvatiti i nauciti kako synt funkcionira i sve to prilagoditi vlastitim potrebama.Uz napomenu da textove imam na ipadu.Ovaj post nema bas mnogo veze sa gore navedenom temom ali da dodam i ja svoje misljenje.
ffb je offline   Reply With Quote
Star 24.06.2017, 18:24   #37
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

nisi u pravu

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 24.06.2017, 18:31   #38
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ok,ti si u pravu👍
ffb je offline   Reply With Quote
Star 24.06.2017, 18:36   #39
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ko je koristio prednosti o kojima pricamo zna o cemu se radi,necu da pricam u prazno

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
Dodato:
necu da se raspravljam,evo samo cu pokazati na sta mislim i da pokazem da nije nista komplikovano i da samo olaksava rad,da je na efikasnosti,naravno u kombinaciji sa songbook i search pesama koje imam priprmljene sa sve namenskim bojama koristim i user ritmove na koje ulazim na jedan dodir koje naravno da znam gde mi stoje kao i sve performance koje su slozene za pesme koje nema u songbooku,dodir na neku od pesama mi vuce sve 4 stsa ,ritam,tempo sa svim ostalim podesavanjima ritma,vokoder,tekst daje dosta luksuza za opustanje moga na ispasu .Pada mi telefon konstantno na snimku pa ga pridrzavam levom rukom,stavio sam pesme random na listu

https://www.youtube.com/watch?v=OO44...ature=youtu.be
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!

Promijenjeno od mimiki (24.06.2017 u 19:12 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 24.06.2017, 20:01   #40
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sve je to ok, bitno da si ti zadovoljan.Nema potrebe da se brines sto ce Yamaha izbaciti na trziste😂
ffb je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:27


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije