Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ketron

Ketron Ne previše popularni, ali izuzetno kvalitetni aranžeri

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.07.2019, 21:28   #31
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 51
Postovi: 1.294
Downloads: 1872
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mozda me nisi razumio.
U potpunosti se slažem sa tobom.
Ovaj test je glasno najavljen i ocekivao san nesto. Ne znam ni sam sto.
Kad ono iznenađenje...

Poslano sa mog Lenovo YT3-X50M koristeći Tapatalk
romario je offline   Reply With Quote
Star 20.07.2019, 01:04   #32
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ma, mislimo na istu stvar i na isti način. Uostalom, to smo prevrnuli na forumu već 1000 puta. Svaka klavijatura je dobra onoliko koliko je dobar muzičar koji stoji iza nje, a najbolja je ona s kojom se svirač osjeća ugodno, koju dobro pozna i s kojom dobiva ono što mu je potrebno.

Kada pričamo kako neka klavijatura zvuči u različitim uvjetima, dozvoljena je "pjesnička sloboda". Sto baba, dvjesto sisa. Ali kad se priča o specifikacijama, funkcijama, broju opcija, tj. egzaktnim vrijednostima nekog instrumenta, stvari su potpuno jasne, mjerljive i trebaju biti lišene subjektivnog dojma. A prije svega moraju biti točne. Zato sam reagirao.
casper je offline   Reply With Quote
Star 20.07.2019, 11:13   #33
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mislim da bi svako ko želi svekolikoj javnosti prikazati svoje stručno mišljenje a da je siguran da je to činjenica,trebao prvo dobro proučiti materiju pa onda izaći u javnost...jer ovaj video je jedna velika blamaža!
Landison je offline   Reply With Quote
Star 20.07.2019, 21:23   #34
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10249
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Meni ovaj video izgleda vise kao da neko ko je izgustirao Genosa sad da ga malo ispljuje a ne da prezentira Ketrona....spominjanje kao programiram klavijaturu na gaži,ja na gaži radim a ne cackam oko bubnja i Layera,video je totalno amaterski puno price a jako malo se reklo...pozzz
__________________
Panonica Band
Panonica Studio
GALA je offline   Reply With Quote
Star 22.07.2019, 23:40   #35
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da..autor videa je išao opravdati svoje stajalište dodatnim videom pa se čovjek još više izblamirao.Osim što je evidentna određena doza nepoznavanja materije,nameće se pitanje šta je motiv snimanja ovih videa...da nisu možda neki "viši opipljivi"motivi.Vrlo je znakovit tajming prikazivanja ovih videa...baš nakon izlaska ketronovog novog operativnog sistema sa semplerom..vidjeli smo kakvim!?
Landison je offline   Reply With Quote
Star 25.07.2019, 16:15   #36
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

I ja bih se malo uključio u tu temu iako nisam vlasnik Genosa. Mislim da treba neke stvari sagledati s više kuta. Mnoge stvari ovdje objašnjene pripadaju domeni navike. I to je jednostavno tako. Uživo sviram s opcijom Fingered on Bass, na taj način uživo mogu raditi stvari koje s normalnom opcijom možete samo sanjati. To je već navika. Kolega koji je postavio video o manama Genosa, očito treba opcije koje je imao valjda i Casio Sa20. Dakle, jednim prstom svi sviraju, s dva prsta eto mola. Tim više što s ta dva prsta on ne može prepoznati dim s toga smatram da je i to stvar navike, eto čovjek tako navikao i ne može bez te opcije. Meni ta opcija ništa ne znači i nije nikakva mana. Što se tiče podešavanja klavijature-bubnja u realnom vremenu, da....sjećam se kad sam 2007. kupio Tyros 2, a prije sam imao Va7. Na Va7 sam kroz svirku pojačao ili smanjio bubanj, ako sam ušao u meni, u zadanoj varijaciji sam mogao obilježiti sve snare (ili koji god element styla), i sve ih pojačati-smanjiti i uz to pohraniti u user program. To sam na Tyrosu mogao samo sanjati, i dugo me smetalo što ta opcija ne postoji. S druge strane sam se preporodio tvorničkim stylovima, samplerom, vokoderom u ono vrijeme, stoga moraju postojati i neki kompromisi u svemu tome.

Da nadodam... sjećam se da je i Casper povremeno znao skidati kapu pred mogućnostima Technicsa kn7000.

Promijenjeno od Alen P (25.07.2019 u 16:17 sati)
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 25.07.2019, 18:07   #37
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Slažem se s Alenom, navika je vražja stvar. I tako je, i sada skidam kapu nekim stvarima koje su imali KN aranžeri. I danas čuvam disketu s kojom si mogao napraviti konverziju ritmova od Korga, Gema, Rolanda ili Ketrona i dobiti ih u KN5000. Cjelokupan postupak se odrađivao u samoj klavijaturi, bio je potpuno jednostavan i konverzija je bilo odrađena u svega par minuta za sve ritmove koje smo imali na FD ... Ta "sitnica" ali i mnoge druge nisu bile dovoljan razlog da ostanem na klavijaturi koja je danas prošlost ali niti je to razlog da dan danas kukam što Yamaha nema na što sam se davno prije navikao. Navike su tu da se mijenjaju i ako želimo napredovati neminovno se moramo prilagođavati novim tehnologijama. Odoh malo van teme ali i Tiho odo u Bosnu pa dok čekamo njegov "replay", da malo ubijemo vrijeme.

Ono zbog čega sam reagirao na ovoj temi su dezinformacije koje je Tiho naveo. Konstantno u svojim videima vuče paralele s Korgom i Yamahom. Za objektivnu usporedbu je neophodno poznavanje sva tri brenda. Iza onoga što sam čuo, očite su velike rupe u znanju i poznavanju Genosa.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg convert kn5000.jpg (251,7 KB, 127x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Star 25.07.2019, 23:25   #38
sihl
Početnik forumacije!
 
sihl's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.11.2007
Mjesto: Thun / CH
Postovi: 12
Downloads: 1045
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: PA3X / Triton Extrem/Roland D50
sihl befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
sihl pošalji poruku preko MSN messengera sihl pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Slažem se s Alenom, navika je vražja stvar. I tako je, i sada skidam kapu nekim stvarima koje su imali KN aranžeri. I danas čuvam disketu s kojom si mogao napraviti konverziju ritmova od Korga, Gema, Rolanda ili Ketrona i dobiti ih u KN5000. Cjelokupan postupak se odrađivao u samoj klavijaturi, bio je potpuno jednostavan i konverzija je bilo odrađena u svega par minuta za sve ritmove koje smo imali na FD ... Ta "sitnica" ali i mnoge druge nisu bile dovoljan razlog da ostanem na klavijaturi koja je danas prošlost ali niti je to razlog da dan danas kukam što Yamaha nema na što sam se davno prije navikao. Navike su tu da se mijenjaju i ako želimo napredovati neminovno se moramo prilagođavati novim tehnologijama. Odoh malo van teme ali i Tiho odo u Bosnu pa dok čekamo njegov "replay", da malo ubijemo vrijeme.

Ono zbog čega sam reagirao na ovoj temi su dezinformacije koje je Tiho naveo. Konstantno u svojim videima vuče paralele s Korgom i Yamahom. Za objektivnu usporedbu je neophodno poznavanje sva tri brenda. Iza onoga što sam čuo, očite su velike rupe u znanju i poznavanju Genosa.
Mozete li malo pojasniti te rupe u znanju? Ne poznate covjeka i mislim da je sasvim realan. I sam sviram Genosa i mislim da je Tiho 100% u pravu. Neki nedostatci u operativnom sistemu se moraju akceptirat. Toliko toga bih imao pregovorit Yamahi, za te novce koliko traze za aranzer. Ne vidim razlog zasto svi prozivaju Tihu kad je to nazalost realnost. Veliki pozdrav
sihl je offline   Reply With Quote
Star 25.07.2019, 23:45   #39
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pročitaj pravilnik foruma, citiranje na način kako si napravio nije dozvoljeno.
Onda pročitaj temu iz početka i obrati pažnju na moj post #27.

http://www.yu-midi.org/forum/showpos...#axzz5ujCDCluU

Pa onda pogledaj Tihin video na mjestima koje sam istaknuo i vidjet će ćeš gdje su "rupe u znanju".
casper je offline   Reply With Quote
Star 02.08.2019, 18:45   #40
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Izdan je novi Update za SD9. Radi se o verziji 2.0.1 i može se instalirati samo ako je u klavijaturi 2.0.0. Piše da su popravljena dva nedostatka.

1) Fixed chords.
2) Fixed voicetron.


DOWNLOAD VERSION SD9 2.0.1 FULL
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
aranžer, audya, ketron sd9

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:17


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije