Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Ostali Instrumenti > Kutak za harmonikaše

Kutak za harmonikaše Pravo mesto, za pravo pitanje ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 31.12.2019, 16:31   #1
Jovan_Bg
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 30.12.2019
Postovi: 3
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Jovan_Bg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Ne mogu da shvatim ritam

Dobar dan svima! Imam pitanje kako da u levoj ruci na harmonici sviram pesme kao sto su npr. forspil i refren pesme Ti pripadas samo meni i ostalih pesama sa tim ritmom? Koji je to uopste ritam?
Dodato:
I ako nije problem da u ovoj temi jos jedno pitanje postavim. Osecam da mi je harmonija nekako siromasna, tipa u pesmi "Okovi" da na "Nosim tugu ko okove, zar se ovo zivot zove" drzim G, da li znate neke fazone za takve situacije? Takodje ponekad mislim da mi ne valja harmonija jer ne odaberem prave obrtaje akorada.

Promijenjeno od Jovan_Bg (31.12.2019 u 16:43 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Jovan_Bg je offline   Reply With Quote
Star 01.01.2020, 12:50   #2
cleaner
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 05.12.2016
Mjesto: Beograd
Godina: 57
Postovi: 232
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 90
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijature, harmonika
cleaner ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Jovan_Bg Pokaži Post
Dobar dan svima! Imam pitanje kako da u levoj ruci na harmonici sviram pesme kao sto su npr. forspil i refren pesme Ti pripadas samo meni i ostalih pesama sa tim ritmom? Koji je to uopste ritam?
Rumba pa dvojka i sve tako u krug, prosto ko pasulj
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od Jovan_Bg Pokaži Post
I ako nije problem da u ovoj temi jos jedno pitanje postavim. Osecam da mi je harmonija nekako siromasna, tipa u pesmi "Okovi" da na "Nosim tugu ko okove, zar se ovo zivot zove" drzim G, da li znate neke fazone za takve situacije? Takodje ponekad mislim da mi ne valja harmonija jer ne odaberem prave obrtaje akorada.
Idi kod nekoga ko vec svira duze da ti pokaze

Promijenjeno od cleaner (01.01.2020 u 12:53 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
cleaner je offline   Reply With Quote
Star 01.01.2020, 16:53   #3
mali mrav
Početnik forumacije!
 
mali mrav's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.12.2019
Postovi: 26
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
mali mrav ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa kad budes imao baritonku mozda ces moci da sviras obrtaje na basu,ali ne verujem da ces da stignes do tog dela,najverovatnije ce da te minira neki jeftin korg pa3,il 4,ili mozda kronos koji sve sam svira,a ti ces da pipkas intro i da prodajes debilima lacampanellu, jer harmonika je obezvredjen instrument,isto kao i bas, i bubanj i gitara,i svi misle da mogu da nauce da sviraju za pet minuta.Moze bato na korg,ne moze na akusticni instument.Nadji majstora,vezbaj i znaces .Ne bi bilo lose da zabrane te aranzere na javnim nastupima.Samo akustika.Ostali bi bez 95 posto muzicara,i taj posao ne bio bio izjednacavan sa nekim drugim usluznim .Sad koji ritam ces na basu da odsviras sto ti je primarno pitanje bilo,zavisi od toga sta zelis da se cuje.Kopija orginala,ili neki tvoj free style...Moze i rumba,sto rece kolega.A to ti je malo komplikovano predlazem da sve odradis u dvojci ako vec vezbas,to ti je osnova.Pa kad naucis slozeniji ritam dodaj. Harmoniju bi trebalo da osecas,kad pipnes na pravo mesto,bude ti lepo...Da te ne zamaramo s obrtaji.
mali mrav je offline   Reply With Quote
Star 01.01.2020, 17:14   #4
cleaner
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 05.12.2016
Mjesto: Beograd
Godina: 57
Postovi: 232
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 90
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijature, harmonika
cleaner ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od mali mrav Pokaži Post
Ne bi bilo lose da zabrane te aranzere na javnim nastupima
Od toga nema nista kolega mada su u zadnje vreme ponovo aktuelni orkestri.
Znam da su mnogi gitaristi basisti, harmonikasi i bubnjari ostali bez posla, doslo je tako vreme da jedan covek menja ceo orkestar a neretko i bolje zvuci od 5-6 clanova.
Ne bi bilo lose da zabrane ove koji pustaju fajlove i matrice a uz to se jos pozivaju da su nam "kolege". Mogu nam biti samo sugradjani ali kolege nikako.
Pa oni ni prost Moravac ne umeju da odsviraju
cleaner je offline   Reply With Quote
Star 01.01.2020, 17:58   #5
mali mrav
Početnik forumacije!
 
mali mrav's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.12.2019
Postovi: 26
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
mali mrav ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Svaki osrednji basista ima da zvuci namanje pet puta bolje od najskuplje klavijature.Nas problem je sto smo izgubili kriterijume,pa sad prolazi prakticno sve.Kupi instrument,i gle cuda,odmah svira.I jos daje sebi za pravo da se naziva doktorom,bez ijednog argumenta za to.Nekad nije moglo tek tako da se svira,zbog kolega,ali i zbog publike.Harmonikas je bio na udaru,ako slucajno nedaj boze nezna te osnovne stvari,tipa moravac,sto navodis kao primer,mogao i batine da popije,u nekim provincijama.Ajd ti objasni gostima kako neznas moravac,a znao si da naplatis.Cudo jedno .Normalno da aranzer zvuci bolje od pet muzicara u pokusaju.Koliko imamo akusticara novopocelih?Sigurno mnogo manje nego ovih na dugme.Sve se svelo na to ko ima bolje odsviran intro,ili sad ovo novo mp3 u intru.Odsemplovana fraza na jednom tonu,i gotovo.Raj za dzabolebarose.A bogme i za bas treba covek da se potrudi,svaki instrument je skola za sebe.A harmonika je jedan od kompleksnih instrumenata,mislim da je jednom coveku malo 1000 godina da otkrije sta sve moze da se odsvira .zato sluze muzicke skole i majstori, a ne instant virtuelne skole gde svi znaju sve u roku od odmah.
mali mrav je offline   Reply With Quote
Star 01.01.2020, 21:26   #6
KronosMajstor
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.01.2020
Postovi: 1
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
KronosMajstor ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sta sam zenskadije priveo s Kronosom heheh kakvu pricu prodam ja,a one slusaju hahaha
KronosMajstor je offline   Reply With Quote
Star 01.01.2020, 21:48   #7
cleaner
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 05.12.2016
Mjesto: Beograd
Godina: 57
Postovi: 232
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 90
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijature, harmonika
cleaner ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Blinzeln Harmonika - aranzer

Harmonika je nas nacionalni instrumenat i ajde sad ti idi na neku tezgu tamo Valjevo, Loznica.....ma Sumadija uopste bez harmonike [pricam za prave tezge] - nema sanse.
Ja sam sa harmonike pre 6-7 godina presao na aranzer iz materialnih razloga i nisam se pokajao. Kao aranzerista bukvalno ne mozes da budes bez posla nikada i za dve godine po mojoj evidenciji samo jedan vikend nisam imao tezgu. Sa harmonikom to ne ide tako ma kakav da si svirac.
Kada bih ja otvorio restoran nikada mi nebi svirao aranzerista ali sad imam racunicu.
Ja pevac i pevacica odradimo svaku tezgu bez problema a talimo se na troje. Samim tim sto nas je brojcano malo nema potrebe da u startu pogadjam neke cifre.
I ne slazem se sa tobom da osrednji basista moze da zvuci bolje od najbolje klavijature. Pogledaj malo klipove Kosmajca, Krecara i ostalih boljih klavijaturista......satiru kako sviraju levu ruku, zvuci im bas kao tri aviona iako ko te za nijanse pita
I sad se uhvatim za harmoniku da na kapiji docekam goste za svadbu, najsladje pare

Promijenjeno od cleaner (01.01.2020 u 21:50 sati)
cleaner je offline   Reply With Quote
Star 01.01.2020, 22:29   #8
mali mrav
Početnik forumacije!
 
mali mrav's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.12.2019
Postovi: 26
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
mali mrav ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

jeste,svi se mi snalazimo sto se para tice,smanjujemo nepotrebne clanove,takvo je vreme,ali realno sam zvuk je zdraviji u orkestru.Drugo nedostaju mi basisti ,bubnjari koji se druze s nama,gitaristi sa svojim rock fazonima,nekako sve je ovo bledo s aranzerima.Pocetkom devedesetih je pocela klavijatura da se uvodi kao zamena za bas i ritam,isto zbog para,i vec tad smo poceli da imamo aranzeriste , rasne basiste i gitariste smo zamenili cini mi se bio neki roland u pocetku pre g 600,ne mogu da se setim koji.ali to je zaista zvucalo neozbiljno u odnosu na bend, tako da nikad nisam previse obracao paznju,iako su mi jos tad kolege pricale o kojim se ciframa radi.uzmes aranzer ,odes na more sa pevacicom,i to je to.Ali sto se tice kvaliteta,ipak je to daleko ispod crte,cak i tako dobri klaviristi ,sa brzom levom rukom,koje si naveo,ne mogu da stvore zvuk zivog basa.Poredjenja radi ,nisam nikad naleteo na sempl ili boju harmonike koja bolje radi od zive .Jednostavno tako je to,bar zasad,ko zna sta ce da nam ponude u buducnosti od opreme.Svaki akademac inace opasno svira levom rukom,to im ide u obaveznu nastavu.Sad dal hoce da predju u narodnjake,vec tema za sebe.Cuvaj ti tu harmoniku,mozda ce sve da se preokrene.
mali mrav je offline   Reply With Quote
Star 02.01.2020, 02:13   #9
cleaner
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 05.12.2016
Mjesto: Beograd
Godina: 57
Postovi: 232
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 90
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijature, harmonika
cleaner ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Lächeln

Mirise mi da ce da se preokrene ali u negativnom pravcu. Sve vise nih svira na fajlove, cak se i nude dzabe da rade samo da bi radili. Racunaju da je bolje i to dzabe nego negde da mese hleb u pekari ili bilo koji drugi posao. Pazi kad i tezge rade, koja hrabrost
Sto se tice basa kojeg pomines da ti kazem da je odavno proslo vreme g600 ili g800. Ove novije klavijature [npr Korg Kronos] zvuce rame uz rame kao bas gitara, poslusaj.....
A harmoniku da prodam NIKADA. Ona je do sada sebe isplatila sto hiljada miliona puta
cleaner je offline   Reply With Quote
Star 02.01.2020, 13:58   #10
mali mrav
Početnik forumacije!
 
mali mrav's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.12.2019
Postovi: 26
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
mali mrav ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jeste,najzesci su kad izadje ceo poznati bend,na jutubu,koga uopste vise ne smatram za merilo,i rokne matricu,a oni kao sviraju.Sto je najgore ni gosti to ne primecuju.A sve poznati muzicari.Ludilo.Zakonski bi moglo da se ostvari pravo muzicara akusticara ukoliko bi se nasao neko pametan da uradi peticiju,nekolko hiljada potpisa,i pravo u vladu.Drzava zastiti prave muzicare,placamo porez,penziono,socijalno,i imamo zagarantovane gaze,a ovi divlji bi samo mogli da idu pred komisije,pa kad prodju ,izvolte,plati porez pa sviraj.Za kratko vreme bi se uveo red na nasoj muzickoj sceni,koja sad izgleda kao pijaca.Ali to je utopija,kod nas ljudi kao da ne misle na buducnost,svi se predali.Cini mi se da nesto Bane pokusavao u tom pravcu,neznam dokle stigao.
mali mrav je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:34


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije