Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 17.02.2011, 00:12   #31
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Vracamo temu iz mrtvih a?
__________________
Click for Niš, Srbija Forecast
milanceshow je offline  
Star 17.02.2011, 00:21   #32
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard


naravno,citajuci tvoje i vuletove postove u ovoj temi a i jos nekih kolega hteo sam da kolegama pocetnicima dam dobar primer ,da procitaju kako treba da se diskutuje o nekoj temi ovde a ne da pisu samo da bi pisali radi skupljanja postova.
Tema je jako zanimljiva,a misljenja i ukusi su naravno razliciti.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline  
Star 17.02.2011, 00:50   #33
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Slazem se kolega Neso za temu,.. evo i ja kao bivsi Rolandovac, cekam vec dugo reikarnaciju stare serije G.
Naime,..moja prva klavijatura je bila G 800, a druga na kojoj sam sada je korg pa80.
Presao sam na korga, zbog semplova, naravno,.. user memorije,... flash memorije,... hard diska,.... zato sto mi ne treba solo klavijatura gore,... kilaza,..

U pocetku nisam mogao da se naviknem na mekani korgov zvuk ritma,... nekako tupavo mi je zvucao,... ali moze i to da se dotera,... a da je praktican, praktican je,.. super je editovanje,... za live DALEKO ISPRED g800

Ali i danas mi zao sto nemam onako otezanu i kvalitetnu rolandovu dirku,... i one kvalitetne plasticne dugmice,... probao sam 2xpro, takodje im je dirka uzas u odnosu na staru roland G seriju,... G 70 ima tu dirku, ali nazalost korg 2x ga sije u svemu ostalom.
takodje se secam nylon gitare i acoustic klavira na rolandu koji bolje zvuce nego na tritonu semplovi,... jos kad mu editujes relaese,...kraj price.
Neshvatljivo mi je sta to ceka Roland i ne izbaci vec jednom aranzer sa semplom,... izgubio je veliko trziste!!!
Sada toliko imas materijala za korga, isto kao nekad za rolanda,..ma i vise. Ali mrka kapa,.... evo kurzweil se tesko povratio,... jedva,.... a nekad je bio zakon,....
pedjajazz je offline  
Star 17.02.2011, 15:53   #34
zeljko_mo
Vredan član društva
 
zeljko_mo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.01.2009
Mjesto: MoStar:)
Godina: 35
Postovi: 221
Downloads: 557
Uploads: 2
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 23 puta u 17 Postova
Instrumenti: sve!
zeljko_mo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
zeljko_mo pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@nesaband

mislio sam konkretnije ovako... da li smatras da ce GW8 moci da posluzi narednih 10-15 godina... da ce i dalje dobra biti pored pa5xpro, pa6xpro (ili sta ja znam sta ce vec do tada korg izbacit)... jer danas i dalje rolandova G serija se mnogo koristi, i ritam masina zvuci "masnije" i meni mnogo ljepse od recimo kolegine pa800 (mozda je on nije dobro sredio, al u to necu da ulazim)... razumijes sta zelim da kazem?

tema ovoga je : noviji roland-ov aranger, al da zvuci kao G1000 ili EM2000, ima arangera, da zvuce jednako dobro ili jos bolje, to jest GW8 je bolja naravno... al nije to to u usporedi sa starom G serijom....

pozdrav
Zeljko
__________________
izvini brate, al nemaš pojma!
zeljko_mo je offline  
Star 17.02.2011, 16:01   #35
Zlatek
Ovaj baš voli da kuca
 
Zlatek's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.07.2008
Mjesto: Ljubljana,Varaždin, tu i tamo,posvud pomalo
Postovi: 404
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 52 puta u 46 Postova
Instrumenti: Wersi Ikarus X1, Roland Fantom G6 , CME UF50
Zlatek befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@avangard band
Zbilja mi nije jasno koja je poanta?Ako se traži Roland-ov aranger da zvuči isto ili bolje od G1000 ili EM2000-to postoji!I šta sad???
__________________
Bilježim se sa štovanjem!
Zlatek je offline  
Star 17.02.2011, 16:07   #36
zeljko_mo
Vredan član društva
 
zeljko_mo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.01.2009
Mjesto: MoStar:)
Godina: 35
Postovi: 221
Downloads: 557
Uploads: 2
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 23 puta u 17 Postova
Instrumenti: sve!
zeljko_mo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
zeljko_mo pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@zlatek
postoji, naravno... al da ce bit dostojan kao G serija.. ne...
vidim da me ne razumijete... pa hajd necu vise pisat na ovu temu...

pozdrav
Zeljko
__________________
izvini brate, al nemaš pojma!
zeljko_mo je offline  
Star 17.02.2011, 16:26   #37
EmirTotic
Moderator
 
EmirTotic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.08.2008
Postovi: 933
Downloads: 1217
Uploads: 29
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 102 puta u 96 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg TR61, itd...
EmirTotic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
EmirTotic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

I ja ne razumem poentu. Treba da se zna da je danas 21. vek i da su aranzeri dobili sasvim novi oblik. Boje pre svega zvuce kao pravi instrumenti, pored toga i sempler je tu. Mozda ima prijatan zvuk za uvo, nekome ne prija, nekome se svidja pa80, nekome nesto sesto. Niko ne moze da me ubedi da g1000 ili EM2000 ima bolju ritam masinu od pa800 ili bilo koje klavijature u njenom rangu. Oseti se to modernije, to vise bendovski u novijim aranzerima. Nije sve sinteticko kao ranije sto je bilo. O kvalitetu izrade vec mozemo da diskutujemo, ali o samom soundu definitivno ne. Po meni je strasno sto ima ljudi koji i dalje 100% sviraju kao sto je to Aca Lukas radio pre 15 godina. To je zastarela svirka i vec po mnogo cemu dosadna. Ne vredjam i ne omalovazavam nikoga, ali budimo realni. Hvala Bogu sto nijedan aranzer vise nece biti 10 godina zastupljen da se svira i da bude uvek na vrhu, dobro je sto tehnologija napreduje i sto se otkrivaju nove stvari.
__________________
Live a life you will remember.
EmirTotic je offline  
Star 17.02.2011, 16:34   #38
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

[quote=avangard_band;172787]@nesaband

mislio sam konkretnije ovako... da li smatras da ce GW8 moci da posluzi narednih 10-15 godina... da ce i dalje dobra biti pored pa5xpro, pa6xpro (ili sta ja znam sta ce vec do tada korg izbacit)... jer danas i dalje rolandova G serija se mnogo koristi, i ritam masina zvuci "masnije" i meni mnogo ljepse od recimo kolegine pa800 (mozda je on nije dobro sredio, al u to necu da ulazim)... razumijes sta zelim da kazem?

tema ovoga je : noviji roland-ov aranger, al da zvuci kao G1000 ili EM2000, ima arangera, da zvuce jednako dobro ili jos bolje, to jest GW8 je bolja naravno... al nije to to u usporedi sa starom G serijom....

I dalje kolega nisi naveo ni jedan tehnicki podatak da bi mogao tako nesto da tvrdis.
Ja sam samo rekao da GW8 moze jako priblizno da zvuci kao G1000 a ti meni ovde postavljas neka imaginarna pitanja koja nemaju veze sa ovom temom.

svaka klavijatura ima svoj vek trajanja i kad istekne onda postaje retro.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline  
Star 17.02.2011, 16:55   #39
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

mlatite praznu slamu
Milan$ je offline  
Star 17.02.2011, 18:15   #40
grandia
Veliki prijatelj foruma
 
grandia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2009
Mjesto: BEC, Kucevo
Godina: 51
Postovi: 802
Downloads: 230
Uploads: 24
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 60 puta u 56 Postova
Instrumenti: S910, MU50, W7, JV1010
Interesi: muzika, pc-igrice
grandia befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

i meni vec muka od tih poredjivanja X i Y ...

cini mi se da ima jos dosta kolege muzicari koji jos zive u starim danima (sentimentalci) ...

a bogami ima ih i dosta koji kupuju to sta komsija kupi i ako ima boljeg od tog ...

a i ova prica sa pianom od g-serije mi je (sa izvinjenje) malo smesna i podseca me na neki moj slican dozivljaj:

kad sam ja prvi put (1995?) slusao TG100 i njegov drum-set ... ijaooo, pa mislio sam da su to najbolji bubnjevi koje sam cuo ... danas ne mislim to zasto? svake godine su izasle nove sprave koje su za nijansu bolje zvucale ...

isto ti to dodje kao golf2 il C64 ... legende u to vreme a niko ne zna zasto? zbog toga sto su ih skoro svi imali??

hocu da kazem: dajte neke demove, voleo bi i ja da cujem sta se vama toliko svidja taj zvuk na G-seriji

izvinjavam se ako se neko oseca uvredjen, al kao sto sam reko, meni vec dosta od ovih "bajki" o famoznoj G-seriji ... zamolio bi kolege koji poseduju te klavijature da ubace neki demo snimak u svoje demo-coske pa da se uverim i ja vec jednom o kvalitetima tih masina

pozdrav svima
__________________
grandia je offline  
Tema zaključana

Favoriti

Oznake
aranzer, em2000, g1000, ili, kao, noviji, rolandov, zvuci


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:30


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije