Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Studio - Uradi sam

Studio - Uradi sam Kompletna postavka kucnog ili pro studia, oprema, prostor, izolacija...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 31.10.2020, 10:26   #1
korgpa600
Drugar foruma
 
korgpa600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.12.2012
Postovi: 69
Downloads: 8
Uploads: 2
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Ketron sd5,korgpa600,hohner atlantic4,sx300,sb122,proel m1000
korgpa600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Allen heath zed 10fx+audio interface

Pozz.Ako netko može konkretno odgovoriti na dilemu.Dali se šta dobije u kvaliteti snimke vokala i instrumenata ako bi koristio allen heath 10fx tako da iz njega idem u audio interface pa u kompjuter.Ili direktno sa USB-om iz mixera u kompjuter.U čemu bi bila razlika,ako je ima uopće?
korgpa600 je offline   Reply With Quote
Star 31.10.2020, 14:54   #2
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Allen heath zed 10fx+audio interface

Citat:
Originalno postovano od korgpa600 Pokaži Post
Pozz.Ako netko može konkretno odgovoriti na dilemu.Dali se šta dobije u kvaliteti snimke vokala i instrumenata ako bi koristio allen heath 10fx tako da iz njega idem u audio interface pa u kompjuter.Ili direktno sa USB-om iz mixera u kompjuter.U čemu bi bila razlika,ako je ima uopće?

Imam doticnu miksetu i probao sam snimati i preko line-ina i preko usb-a... Problem Usb-a kod zed-a je taj(bar sto sam ja imao) prvo sto ne mozes snimati multitrack sa njim, drugo sto mi je pravio probleme oko stereo slike kod aranzera kada sam snimao i trece, Asio mi je dosta nestabilno radio... Moj savjet ti je snimi prvo instrument preko audio interfejsa pa onda vokale(ili sta vec trebas snimiti)... Preampi su dobri na zedu ali ne toliko dobri kao na audio interfesu(ipak je napravljen za snimanje)... Plus sto ces imati kontrolu multitrack recordinga(odosno snimljenih traka u Daw-u), ovako preko zed-a ces sve snimiti i sumirati u jedan kanal i kasnije neces moci obraditi kako treba...

Koji ti je audio interface?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 31.10.2020, 19:44   #3
korgpa600
Drugar foruma
 
korgpa600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.12.2012
Postovi: 69
Downloads: 8
Uploads: 2
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Ketron sd5,korgpa600,hohner atlantic4,sx300,sb122,proel m1000
korgpa600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozz.Hvala na komentaru.Nemam ni jedan još.Razmišljam da nabavim jedan.Ali ne znam dali mi je potreban.To je na amaterskoj razini,koristim audacity.Dali bi kompletan zvuk bio bolji bez obzira koje instrumente svirao ili vokale ako je između mixa i kompa interface.Znači iz mixa u interface pa u komp.
korgpa600 je offline   Reply With Quote
Star 31.10.2020, 22:32   #4
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od korgpa600 Pokaži Post
Pozz.Hvala na komentaru.Nemam ni jedan još.Razmišljam da nabavim jedan.Ali ne znam dali mi je potreban.To je na amaterskoj razini,koristim audacity.Dali bi kompletan zvuk bio bolji bez obzira koje instrumente svirao ili vokale ako je između mixa i kompa interface.Znači iz mixa u interface pa u komp.

Nema na cemu. Aham, pa vidi, ja sam napisao da sam imao problema sa stereo slikom, dakle iz pa4x(Left i Right) spojim na stereo kanal u zed-a, i jednostavno mi je prekidalo kada sam snimao (ne mogu se sjetiti koji lijevi ili desni kanal), promjenio sam kablove, usb takodjer i line in cinceve iz miksete i ista stvar mi se dogadjala, onda posto allen heath nema svoju podrsku, koristio sam Asio4All koji mi je bio uzasno nestabilan, non stop rusi i baguje(bar meni)... Onda skontam, bolje kupit zvucnu karticu kako treba...

Ti mozes snimati sa allen heathom i to bez problema, ali u startu ces morati sve da namjestis da zvuci kako treba jer poslje u bilo kojem Daw-u neces imati mogucnost editovanja(jer si provukao sve instrumente i vokal fakticki u jedan kanal)... Pogotovo ne u audacityu koji je jako sužen po pitanju plugina i svega... Sto se tice amaterskih radova, siguran sam da ti moze pomoci...

Sto se tice “bolji zvuk” to je relevantno... Zavisi sta je bolji zvuk... Zavisi kako ti je sredjen aranzer, zavisi od nacina sviranja, boje koje koristis, sve to igra ulogu...

Dat cu ti primjer iz svog iskustva... Kupio sam presonus Eris 4.5 monitore... odlicni monitori za te novce! I prodam ih jer sam mislio da su toliko losi i kupim Adam A77X monitore koji se koriste i u najboljim svjetskim studijima(usporedba Fiata i Bugattia)... Skontam da sam bacio pare... Dakle nije do monitora bilo vec do mene, ja nisam naucio slusati frekvencije i svaki miks mi je ocajno zvucao dok nisam poceo ulagati u svoje zanje i trenirati uho kako da to zvuci ispravno... Dakle, bolji zvuk ne cini samo zvucna kartica, vec svirka, stil izvedbe i sve ostalo sto se moze nadovezati, obrada u programima je samo “sminkanje i peglanje”...

A tebi allen heath za amaterske stvari sigurno moze puno odraditi posla... Samo sto sam napisao gore, jedina mana je sto ces tesko editirati traku koju snimis(ne mozes pojacati vokal, bas, gitare), dakle u startu ces morati sve to da izniveliras da bi kasnije mogao u audacityu eksportirati...

Pozdrav i sretno


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:09


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije