Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.09.2012, 13:32   #21
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dell, tebi je preslo u navike da pljujes po korga brate. Trebao bi da budes malo vise objektivan kad donosis zakljucke. Meni recimo ne zvuci na serpice.
Postovano sa mobilnog uređaja
Ace je offline   Reply With Quote
Ćlan 3 Vam se zahvalio, Ace, za koristan post:
mirandess (05.09.2012), sale_band (05.09.2012), Todorgm (05.09.2012)
Star 05.09.2012, 14:23   #22
EmirTotic
Moderator
 
EmirTotic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.08.2008
Postovi: 933
Downloads: 1217
Uploads: 29
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 102 puta u 96 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg TR61, itd...
EmirTotic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
EmirTotic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

A sta mislite o tome da prvo izadje ova sprava u prodaju pa da onda pucamo po komentarima? Treba izbacivati razne modele da sve bude koliko toliko raznovrsnije. Ova politika me malo podseca na nedavno izbacenu yamahu psr a 2000, nesto kao osrednje u odnosu na tyrose (u ovom slucaju na pa2x ili pa3x). Dzabe se stvara tenzija a niko jos nije ni imao kontakt sa ovom klavijaturom od nas. Ko je isproba neka ostavi svoje misljenje, tako je mnogo lepse nego ovako na slepo.
EmirTotic je offline   Reply With Quote
Star 05.09.2012, 15:49   #23
Todorgm
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 19.01.2010
Mjesto: Gornji Milanovac
Godina: 33
Postovi: 322
Downloads: 1922
Uploads: 25
Rekao HVALA: 141
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: Korg Pa1000
Interesi: Ne interesuje me :)
Todorgm befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Todorgm pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Simpaticna spravica jos ako ima 96 mb rama i ako je jeftina,pa ode pa80
Todorgm je offline   Reply With Quote
Star 05.09.2012, 15:58   #24
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Vex Pokaži Post
Stvarno ne volim da vidim ovakve " diskriministicke" postove...Nije u redu...ljudi menjaju sound iz korena sa 32mb rama,a kamo li sa 96mb...
To je samo tvoje misljenje i to pogresno jer nema tu nicega "diskriministickog", a i to da l ti volis ili ne volis da vidis te postove opet je samo tvoj problem. Aman ljudi dozovite se pameti, diskutuje se o komadu plastike i metala, kakva diskriminacija, kakvi bakraci. Taman kao da imate intimne veze sa tim instrumentima... pa nikom nije opsovana majka. Diskriminacija je socijalna kategorija koja se odnosi iskljucivo na odnos jedne gupe ljudi ili pojedinca, prema drugoj grupi ili pojedincu. Fakat je da je to u sustini smece, pa kome to ne smeta nek' se slobodno davi u smradu. Sa 96 MB RAMa nista se ne moze izmijeniti niti to uopste moze biti sound, to je veoma, veoma smijesno a i zalosno jer jedan profesionalni muzicar tako ne bi trebalo da razmislja. Samo jedna ozbiljna Crash cinela se ne moze uraditi ispod 30MB samplova. Izgleda da nismo u istim relacijama, a trebalo bi da smo jer sound je sound pa bilo to u studiju ili na bini, tu nema i ne smije biti razlike. Ako je u sutudiju jedan prosjecan GM Set tezak oko 15GB sampling materijala, sto bi to na bini trebalo da bude drugacije. Nego su nas navikli i drogirali da se divimo stvarima koje su u sustini za pljuvanje i da ih tapsemo po ramenu za svaku novu glupost koju nam uvale. Ko god hoce nek se divi a ja cu da pljujem na sve sto je za pljuvanje, naravno uvijek argumentovano do detalja. Sramota je samo sto ljudi odmah uzimaju vrlo licno kritiku instrumenta, taman kao da njega nego kritikuje i to bez razloga. Tu nisu cista posla posto odnos izmedju covjeka i gomile plastike i metala nikako ne smije da preraste u intimni jer to se u psihologiji naziva fetisizam i teska je bolest. Ukoliko nekom nije jasno o kakvom soundu govorim i sta je to "pravi" sound i zasto on jednostavno mora da bude "tezak" da bi bio dobar, samo neka pita, dobice opsiran i vrlo argumentovan odgovor, da ne bi dalje bilo zabuna. Od g*vana se pita nije nikad mogla napraviti, pa ne moze ni sada, a ko to uspije bice vrlo brzo, vrlo bogat covjek.

Promijenjeno od tranzit (05.09.2012 u 16:06 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
veselinovicvs (29.12.2014)
Star 05.09.2012, 16:28   #25
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@ tranzit : vrlo dobro znam sta je diskriminacija, zato sam je i stavio pod navodnicima, nisi morao da trosis kilobajte servera da o tome pises sada u ovoj temi... A kada sam spomenuo uslove na terenu mislio sam pijane budale i tone prasine pod satorima, otvorenim prostorima, i srche od stakla... A na Balkanu su takve situacije ne retke, pa sam shodno tome ukapirao da velike bogate biblioteke zvukova nemaju sta da traze na takvim mestima i da je najbolje da ostanu u studiju... A ako cemo da budemo realni i objektivni onda bi trebao kao sto ovde ovako ocenjujes pa 600 da isto tako ocenis i BK5,jer to realno sve spada u isti kosh... I samim tim, bas zbog toga sto je sve ovo entry level kvaliteta ne bi trebalo da dolazi do bilo kakve bezvezne rasprave, jer ne vredi.

Sent from S3
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Star 05.09.2012, 17:00   #26
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ace, imam ga sa sve setom kantica i serpica pa zato znam, pa ako se na svoje moze nazvati pljuvacinom
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 05.09.2012, 17:02   #27
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dell, uvijek stvar treba nazvati pravim imenom pa taman da je stotinu puta tvoja. Potpuno si u pravu.



@Vex

Nema potrebe da se brines za kilobajte servera a zaista mi se ucinilo da nisi siguran po pitanju znacenja te rijeci a prije svega jer si je stilski i gramaticki sasvim pogresno napisao, no to nije ni vazno. I u prasnjavim satorima, medju pijanim budalama i u srchi, sound ostaje uvijek sound. Vidis to je vec bila diskriminacija sa tvoje strane, ali bas prava i bez navodnika. Ocjenjujem tako i BK5 i sve ostalo sto je u tom domenu ali... smetnuo si s uma da BK5 kosta samo 800 eura a ne 2, 3 ili 4 hiljade i BK5 ne barata ni sa kakvim sampling RAMom niti to Roland uopste i pokusava. Ako ponudis, ponudi kako valja ili nemoj nikako. BK5 ima u odnosu na ostale realnu cijenu i to sa svih svojih 256MB ROMa pa zato nema mjesta slicnoj kritici. Radi se uvijek o odnosu cijena/kvalitet. Nema potrebe da pokusavas da diskutujes samnom na taj nacin a pogotovo ne tako licno. U temi se radi o PA600 a ne o tome sta tranzit kritikuje a sta ne. Ostanimo pri temi jer u protivnom necemo daleko stici.

Promijenjeno od tranzit (05.09.2012 u 17:09 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
Dell (05.09.2012)
Star 05.09.2012, 18:09   #28
aleksandar031
Odomaćeni član
 
aleksandar031's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.03.2008
Mjesto: Bajina Basta
Postovi: 600
Downloads: 3634
Uploads: 62
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 62 puta u 57 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5 SSD - JuziSound
aleksandar031 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
aleksandar031 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ljudi i dalje sviraju na prcaljkama od 300-400e i uzimaju lovu, a ovde se prica o crah cineli od 30mb, ma da,to je veoma bitno u live svirci. Mnogo bitno za onog sto svira i za njegove slusaoce da li mu cinela ima 1 ili 30mb.
aleksandar031 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio aleksandar031 za ovaj koristan post:
Todorgm (06.09.2012)
Star 05.09.2012, 18:30   #29
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To je nas mentalitet, zato nam muzicka kultura i jeste tamo gdje je. Naravno da je bitno da li je jedan sound dobar ili nije, mada se to tebi ne cini jer da nije tako, mogli bi smo da ostanemo na guslama i talambasima a ne da trcimo za svakim mnovim instrumentom. Je l' da, da si kontradiktoran. Ajd' da se drzimo teme, pametnije je.
tranzit je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, tranzit, za koristan post:
harepa50 (06.09.2012), sinisa (05.09.2012)
Star 05.09.2012, 18:50   #30
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@ Dell, ti isto kao da nisi svirao ni na pa3x ni na pa2x ni na pa800... a znam da jesi... Mislim, ne mozes reci da su to korgove kante i serpe, prijatelju mozda je u pa50 kanta i serpa, ali bome u ostalih "novijih" korgovih mašina nije, to dokazuje i cijena a i NAMM nagrade itd itd itd... Sorry za off.
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno

Promijenjeno od mirandess (05.09.2012 u 18:52 sati)
mirandess je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:08


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije