Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.11.2017, 09:51   #11
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Odlican opis. Malo je reci da sam odusevljen. Posto sam kupio T5 pre vise od mesec dana moram se sad strpiti bar dve tri godine do sledece kupovine. I moracu svaki put kad procitam nesto novo o Genosu uzeti nesto za zivce, npr pivce.
Kakav je vokalist?

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 21.11.2017, 10:16   #12
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da pratis strane forume i citas sve o Genosu od raznih recenzija, pitanja, podpitanja itd i poslije popijes pivce za 15 dana KRONIKUS ALKOHOLIKUS haha
ffb je offline   Reply With Quote
Star 21.11.2017, 11:52   #13
viktor011
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 25.01.2010
Mjesto: Centa
Postovi: 118
Downloads: 1051
Uploads: 8
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 10 puta u 8 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
viktor011 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Molim te Casper pojasni malo sta sta podrazumevas pod tim da ne moze u drum setup???Hoces da kazes da nemoze da se stavi vlastititi senplovan bubanj ili ne moze da se edituje ili????I jos jedno pitanje,vidim na nekim snimcima da ima style editi i sff edit,cemu sluzi taj sff edit,da to nije edit casam za style?
viktor011 je offline   Reply With Quote
Star 21.11.2017, 13:19   #14
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@dmacak - radi i Ty5 jako dobro, ne brini. A za par godina će već zaraditi nekog Genosa2. Neka se iskristalizirati sve oko ove prve varijante pa će u drugoj udariti glanc. Vocalist nisam probavao. Koliko vidim po funkcijama je isti stari VH2, ali je za očekivati nešto kvalitetniji sound zbog boljih D/A konvertera.

@ffb - na stranim forumima ima vrlo korisnih informacija ali je tamo takva "gužva u prostoru" da treba dobro razaznati koji igrač može zabiti gol.

@viktor011 - može se unijeti vlastiti bubanj i možeš svaki element editirati po želji. (slika prva) Dakle, isti princip što je bio i do sada osim što u YEMu možeš dodavati layere (za razliku od Voice editora). Max 1,8GB sampla.

Kada govorim DRUM SETUP, onda mislim na novo dodanu funkciju koja se nalazi unutar Style editora. Ona omogućava da obrađujemo svaki element bubnja po više parametara ali isto tako, da u postojećem bubnju zamijenimo elemente, tj. dodamo element iz drugog kita. Recimo, kada u Stylu Beat18 svira PowerKit, možemo mu zamijeniti doboš i dodati drugi iz recimo, Rock kita. Ova promjena se zapisuje samo u strukturu tog Styla i ne mijenja ništa na globoalnom nivou. Kod ovakve radnje nije moguće dodati elemente iz CUSTOM kitova već samo iz preseta koji se nalazi u klavijaturi. Na to sam konkretno mislio kada spominjem Drum setup.

SFF edit služi za podešavanje CASM-a, ali to je samo drugi naziv s istim funkcijama koje imamo u tab-u PARAMETAR unutar Style editora kod prijašnjih modela.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg YEM drum edit.jpg (82,1 KB, 224x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg drum setup 01.jpg (79,8 KB, 213x skinuto)
Highslide JS

Promijenjeno od casper (21.11.2017 u 13:36 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 21.11.2017, 14:36   #15
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Situacija s terena je slijedeća.

U DRUM SETUP-u nije moguće dodavati vlastite kitove već samo presete. Ne vidim to kao nekakav problem jer je kvaliteta bubnjeva koji se nalaze u Genosu predobra, a količina sasvim dovoljna da pronađemo ono što nam odgovara.
Više nije moguće mijenjati banke ako je na ekranu prikaz registracija. Moramo prvo zatvoriti prozor u kojem vidimo nazive registracija i tek onda birati nove banke. Nezgodno za sve one koji su navikli na ovakvo "pregledavanje u letu", a ja sam jedan od tih koji povremeno ovo koristi. Na sreću, postoje playliste s kojima je traženje i pregledavanje registracija dobro riješeno. Ipak, trebat će neko vrijeme da se i to složi i postavi na odgovarajući način. S ovim "problemom" neće imati problema svi oni koji su registracijama pristupili kao @tyros2, tj. da je svaka banka jedna pjesma.
Auuhh dobo je,,,inace bi mi trebalo pola mjeseca da ih ponovo sredim. .

Sto se tice DRUM SET-upa mislim da ce to biti rijeseno u jednom od sledecih UP-datea.Ipak je to profesionalna klavijatura a tu opciju editovanja vlastith samplova ima na novoj PSR-seriji.

Pozdrav
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 21.11.2017, 14:59   #16
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

I ja se nadam da će to popraviti. I ne samo to, nego i ovaj prikaz registracija koji sam spomenuo.
Dobio sam slijedeći dojam. Svi meniji su sada pregledniji i složeni na logičniji način. I oni koje samo prije nalazili u klavijaturi ali i novi. Tako se recimo generalne postavke za style nalaze odmah prilikom odabira nekog styla (Menu ikonica u desnom gornjem uglu na slici), a ne kao prije da smo morali ulaziti u function pa style pa ... Mislim da su prilikom tog "preslagivanja" inženjeri jednostavno previdjeli neke stvari i "zatvorili" funkcije koje su prije bile moguće. Međutim, to se sigurno može riješti novi nadogradnjama. Treba malo "izvršiti pritisak javnosti" na Yamahin tim i oni će takve stvari sigurno popraviti. Prije nekog vremena sam sumnjao da uopće prate forume, mislim na one jače u svijetu, ali nakon svih događanja oko reklamne kampanje za Genos, sada sam potpuno siguran da itekako čitaju sve što se piše i na koji način se komentiraju instrumenti. Na kraju krajeva, sve je to posao od kojeg oni vrlo dobro žive.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg style menu.jpg (37,7 KB, 228x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Star 21.11.2017, 16:38   #17
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Treba malo "izvršiti pritisak javnosti" na Yamahin tim i oni će takve stvari sigurno popraviti. Prije nekog vremena sam sumnjao da uopće prate forume, mislim na one jače u svijetu, ali nakon svih događanja oko reklamne kampanje za Genos, sada sam potpuno siguran da itekako čitaju sve što se piše i na koji način se komentiraju instrumenti. Na kraju krajeva, sve je to posao od kojeg oni vrlo dobro žive.
Ja sam ubjedjen da su zaposlili "Dezurne" i tri smjene da prate forume...
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 21.11.2017, 17:08   #18
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ma da,sad kad stisnu Pero,Djuro,Marko,Janko a ostale da ne nabrajam i nagrde Yamahu zasto nisu stavili bolji sempl kravljeg zvona ima da se cuje nadaleko i nasiroko haha
ffb je offline   Reply With Quote
Star 21.11.2017, 19:08   #19
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Znam da @tyros2 govori ozbiljno jer je i on zaslužan za neke stvari, tj. pokrenuo je temu na psr forumu prije godinu i pol dana ( 03. 2016.), a vezano za portamento i ono što bismo željeli imati na novoj klavijaturi. Tada se nije znalo niti kako će se ona zvati niti kada će izaći novi model. Eto, to je urodilo plodom pogotovo jer se zna da prva verzija Genosa nije imala tu opciju.

E sad, sigurno je da neće ugrađivati svaku sitnicu koju netko poželi, ali je očito da "slušaju" što ljudi sugeriraju. I to je dobro, poštuju trenutne korisnike jer znaju da bez njih nema niti ekonomske koristi, tj. buduće proizvodnje.

Ajmo pogledati što je Yamaha (Tyros5 i Genos) mijenjala/dodavala da bi se što više približila potencijalnim korisnicima koji sviraju na konkurentske aranžere? Ekran osjetljiv na dodir, Joystick, Playliste, dva sequencera, komunikacija s tabletom, 76 tipaka ... Volio bih sada da se pojavi novi Korg, ili Ketron, Roland, svejedno, koji će skočiti iznad Genosa i koji će biti dvostruko bolji, ali koji će i dalje ostati na cijeni koja je niža za cca. 1000 eura od Yamahe. Samo tako je moguće da mi korisnici dobijemo što bolju kvalitetu za manje novaca. Kad je konkurencija zdrava i jaka, onda su omjeri kvaliteta-cijena realniji.
casper je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2017, 12:59   #20
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Malo analitike nije na odmet. Video koji je postavljen prije dva tjedna, ima gotovo 10 000 pregleda.
Skoro polovica pregleda odlazi na one koji su mlađi od 54 godine, a manje od 10% pregleda je od strane mlađih od 34 godine.
Uglavnom, 65+ su "pobjedili" sa 27%.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg analiza pregleda.jpg (92,6 KB, 214x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
casper, genos, tyros, yamaha aranžer

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:11


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije