Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Tekstovi i Naslovi

Tekstovi i Naslovi Skidate neku stvar i potreban vam je text? Ne znate kako se pesma zove? Postavite pitanje ovde!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 08.12.2012, 15:26   #1
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Klupski repertoar ?

Pozzz svima..Hteo bih da cujem vasa iskustva kako radite po diskotekama i klubovima, konkretno repertoar? Sta svirate,kojim redosledom,cime otvarate svirku, mesate li zabavnjake i narodnjake,da li drzite konstantno brz tempo,ili ga prosarate nekom narodnjackom baladom itd.,svirate li rock,sta svirate i sl ? zasto sto smo prosle nedelje svirali u jednom klubu,gazda kaze,odmah od prve pesme vozi samo brze stvari,da ga uopste ne tupimo,s oprostenjem, sinoc na drugom mestu kaze gazde,grenite polako s baladama jedno pola sata,sat,i polako ubrzavajte,isto diskoteka naravno...Pa me interesuje koji se repertoar kod vas u praksi najbolje pokazao za klubove i diskoteke,da drzite masu tu na okupu...sta svirate jos osim standardnih narodnjaka i modernih "grandovca" ? ako neko hoce moze i da postavi svoj repertoar ovde,pa eto cisto da komentarisemo, kako bi to najbolje izgledalo...hvala i pozz

Promijenjeno od Milan$ (08.12.2012 u 15:27 sati)
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 08.12.2012, 16:00   #2
danijel011
Ovaj baš voli da kuca
 
danijel011's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2009
Mjesto: Beograd
Godina: 41
Postovi: 356
Downloads: 514
Uploads: 25
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 76 puta u 69 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR s700
danijel011 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
danijel011 pošalji poruku preko MSN messengera danijel011 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mislim da si već sam sebi odgovorio na pitanje Sve zavisi od lokala/ljudi/atmosfere u kojoj se zatekneš... Kako će ti repertoar izgledati žanrovski, to moraš sam da vidiš i pratiš reakcije kod ljudi... Radio sam svirke na kojima su se ljudi prilično lepo provodili na 50/50 pop rock i narodne muzike, dok je bilo i onih gde su sedali i mrštili se čim čuju distorziju... Ako ti je negde prva svirka, i nemaš predstavu kakva publika dolazi, najbolje informacije možeš da dobiješ od konobara.
Ja nikada nisam radio sa određenim repertoarom najviše iz razloga jer je to praktično nemoguće osim ako sviraš koncert, ovako se uvek neko nađe ko će da ti zatraži neku pesmu pa ti promeni ritam, ti se u momentu setiš nečega pa se nadovežeš i tako to ode...
Što se tiče uvodnog dela i balada, opet ti stanje stvari međ' ljudima određuje čime počinješ svirku. Ako počinješ pred polupraznim lokalom u nekim ranijim časovima, naravno da ćeš da rastegneš sa nekom laganicom, ali ako ti je eventualno DJ ili ko već napravio uvod gde su svi na nogama, onda se nadovezuješ sa tempom...
Najkorisnije "pravilo" kod sastavljanja repertoara ili koncepta je da posmatraš publiku oko sebe, jedino to ti je verodostojna informacija šta treba forsirati a šta izbaciti
__________________
Citat:
Originalno postovano od joki94 Pokaži Post
stvarno jako vrlo dobro bas

Promijenjeno od danijel011 (08.12.2012 u 16:04 sati)
danijel011 je offline   Reply With Quote
Star 08.12.2012, 22:34   #3
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Koliko sam skontao u poslednje vreme za klubove i gazde,sklopis neki svoj repertoar da bude neka da kažemo "Ćirilica" sve hitovi,ali samo noviteti noviteti noviteti kad gazda prilazi ajde ove noveee,smaraju ali jbg ,gde god odem samo daj novitete lukasa,alegro,lexington,tropiko,dzenan koliko sam skontao to ide najbolje
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2012, 23:33   #4
alexej
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 23.03.2004
Godina: 45
Postovi: 42
Downloads: 307
Uploads: 5
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: tyros 3
Interesi: muzika
alexej befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

pocetak
zeljko vasic,georgijev,joskimovic,lexington,p.valjak,seve rina,nina badric,par dueta (darko i ivana,sasa i emina)
ali kao sto rekose kolege iznad sve zavisi od mesta,situacije...itd....konobari su ti najbolji insajderi
alexej je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:15


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije