Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Treba mi!!!(Ritmovi, samplovi, boje...) > Boje i semplovi

Boje i semplovi Za sve u vezi boja i sampleova pitajte ovde...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.08.2013, 22:16   #1
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Korg Pa600 - Preformans sa fabričkom postavkom

Kolege,

Mislim da je što se tiče Pa600 ostalo ne dorečeno, kakvih sve mogućnosti ova klavijatura može pružiti što se tiče ROM boja. Naime, sa mnogima sam razgovarao ali niko do sada nije bio konkretan u pravljenju preformansa sa fabričkom postavkom zvukova. Na internetu ima snimaka sa fantastičnim performansima. Svi ih kriju kao zmija noge. Voleo bi da svako ko to želi da podeli sa nama, napiše koje boje koristi za neki dobar zanimljiv performans. Sve je dozvoljeno i sve se moze ukombinovati... Molio bih Vas da budete maksimalno konkretni. Dakle:

UP1 -Strigs I3 ( banka__ page__) , Volume 112
UP2 Guitar ... ( banka__ page__); Volume 121
UP3......


Bez terci i semplova. Dakle dolazi u obzir octave i slično ali bez terci. Koja bi kombinacija instrumenata zazvučala puno i zivo... Mašti na volju.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (26.08.2013 u 22:19 sati)
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 26.08.2013, 22:30   #2
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

I ti zaista mislis da ce neko sjesti i pisati parametre za jednu performansu (kojih ima bar stotinak) ? Nije tu rijec ni o kakvim bezveznim tajnama, vec cijeni za kreativni rad. Taj rad spada i glavom i bradom u umjetnost (sound design) i ljudi uglavnom hoce da budu posebni time sto sviraju soundima koji su posebni. Iz tog razloga i "civaju to kao zmija noge". Ne razumijem zasto i sam ne sjednes za taj instrument i okusas svoju umjetnost na izradi performansi po svom ukusu i potrebama. Ti "skupi" soundi se sigurno nece naci na slobodnom downloadu jer ako su toliko dobri kako pises, onda oni imaju i svoju adekvatnu cijenu, ako se uopste prave u komercijalne svrhe. Bice sounda i za slobodni download ali... svi znamo kakav je kvalitet toga sto je badava.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 26.08.2013, 22:52   #3
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ovo vec prelazi sve granice>izgleda da ce se ovaj forum pretvoriti u Korg PA-600 forum.

Ovo je ko zna koja po redu tema o Korgu PA-600.

@rolandx to sto ti trazis neces dobiti ni od koga.

A i sam si pisao da si prezadovoljan saundom tvoje sprave i sad odjednom cujes da postoji i bolje od toga.

Ako postoji to ti stvarno niko nece pokloniti a i veliko je pitanje da li su ti snimci koje si ti slusao autenticni.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 26.08.2013, 23:54   #4
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Neso druze jel to ti imas nesto protiv mog Pa 600 korga aaaaaaaaaaaaaaaa?Drz se svog rolanda i ne diraj mi kljavu
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 27.08.2013, 00:00   #5
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ama nema Zeljko brate, nego zaista je previse istovremenih tema u vezi sa PA600. Dobar je to instrument, za mali novac ali sto je previse, previse je. Udavismo forum sa PA600, a pitanja se uglavnom ponavljaju jer niko se ne potrudi da procita teme detaljno, pa onda ponavlja bar vec dva puta postavljeno pitanje na koje je isto tako vecd najmanje dva puta dat odgovor. Ima i drugih aranzera i vrijednijih i kompleksnijih, a i ne samo aranzera, nego uopste zanimljivih tema iz ove branse. Neko ko prvi put prozuji po forumu pomislice da smo, ko zna koji, PA600 forum na www.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 27.08.2013, 00:17   #6
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Vidis da sam i sliku postavio u potpis koliko sam zaljubljen u svog korga Pa 600.Dobro jest da je ketron bio ketron ali korg je korg,namazan svim bojama a jos Pa 600Vidi ga ko tigar izgleda hahahaha

Promijenjeno od zeljko (27.08.2013 u 00:20 sati)
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 27.08.2013, 09:26   #7
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
I ti zaista mislis da ce neko sjesti i pisati parametre za jednu performansu (kojih ima bar stotinak) ? Nije tu rijec ni o kakvim bezveznim tajnama, vec cijeni za kreativni rad. Taj rad spada i glavom i bradom u umjetnost (sound design) i ljudi uglavnom hoce da budu posebni time sto sviraju soundima koji su posebni. Iz tog razloga i "civaju to kao zmija noge". Ne razumijem zasto i sam ne sjednes za taj instrument i okusas svoju umjetnost na izradi performansi po svom ukusu i potrebama. Ti "skupi" soundi se sigurno nece naci na slobodnom downloadu jer ako su toliko dobri kako pises, onda oni imaju i svoju adekvatnu cijenu, ako se uopste prave u komercijalne svrhe. Bice sounda i za slobodni download ali... svi znamo kakav je kvalitet toga sto je badava.
Mislim da će neko sesti i pisati preformans. Razlog više za to je da nam nisu potrebni semplovi koje kolege takođe nesebično dele razmenjuju. Ako je neko u stanju da izdvoji iz svog seta par odličnih semplova i stavi na download i za to utroši svoje dragoceno vreme i podeli svoj trud, zašto ne bi i napisao koji je preformans odličan i zvuči fantastično. Ljudi žele i glavom i bradom i sa semplovima da budu originalni, razmenom gube tu mogućnost. Ne treba biti sebičan. Svoju umetnost sam okušao i rado ću podeliti sa kolegama. Klavijatura mi nije trenutno tu, ali obećavam par odličnih preformansa. Verovao sam da će prvih par postova i biti ovakvi s toga mislim da se držimo teme i da ako ima šta na pomenutu da doda konkretno, bilo bi dobar početak za nas koji nestrpljivo iščekujemo da saznamo kakve sve kreacije krije zvuk Pa600. Za početak evo preformansa koji mi se izuzetno svideo.... Nije sempl... :


KORG Pa600 - Hora pentru fratii mei Romani
You need to upgrade your Flash Player
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od nesaband Pokaži Post
Ovo vec prelazi sve granice>izgleda da ce se ovaj forum pretvoriti u Korg PA-600 forum.

Ovo je ko zna koja po redu tema o Korgu PA-600.

@rolandx to sto ti trazis neces dobiti ni od koga.

A i sam si pisao da si prezadovoljan saundom tvoje sprave i sad odjednom cujes da postoji i bolje od toga.

Ako postoji to ti stvarno niko nece pokloniti a i veliko je pitanje da li su ti snimci koje si ti slusao autenticni.

Ne brini neso, mislim da Pa600 neće postati na ovom forumu noćna mora... Na ovom forumu ima svega za sada tri temem o njemu. Ukoliko se ne varam u pitanju je opširna tema o njemu to je jedna, druga je Pa600 crkao i ovo je treca. Dakle onu sa kvarom necemo racunati. Nova tema o Korgu Pa600 ( preformans) daje prednost da ljudi neće tražiti po postovima ono što ih zanima. Ako je mogla tema biti za pravljenje terci, mogla bi biti i za preformans koji čini upravo polovinu namene ove klavijature. Jesam prezadovoljan soundom moje klavijature, ali mi je drago da postoji i bolje. To me raduje, jer me uvek iznenadi i pruži mi nadu da iz nje izvučem još više, što je za neke aranžere gotovo nemoguće, mislim na to da te iznenade pozitivno pa čak i kada čovek misli da je već sve video i čuo. Ne tražim da poklone meni na PVT, već da podele sa ostalima i samnom između ostalog kao i ja sa njima. Obećao sam par preformansa i tako će i biti. Ako se svidi biće još, na kraju i kompletan preformans. Snimci koje sam slušao jesu autentični, linkovao sam... to je jedan od stotinu, samo su ostali reklame za setove i neću ih spominjati ni usmeno.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (27.08.2013 u 09:40 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 27.08.2013, 10:22   #8
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo koliko ima tema o PA 600

http://www.yu-midi.org/forum/showthr...#axzz2d9fuWMyT
http://www.yu-midi.org/forum/showthr...#axzz2d9fuWMyT
http://www.yu-midi.org/forum/showthr...#axzz2d9fuWMyT
http://www.yu-midi.org/forum/showthr...#axzz2d9fuWMyT
http://www.yu-midi.org/forum/showthr...#axzz2d9fuWMyT
http://www.yu-midi.org/forum/showthr...#axzz2d9fuWMyT
http://www.yu-midi.org/forum/showthr...#axzz2d9fuWMyT

Mozda ima jos neka.Pa zar nije i ovo previse?

Ajde bolje da otvorimo temu "Zasto su neki koji su kupili PA -600 prodali istu" po meni bi to bila korisna tema.ajde malo da cujemo i sta to ne valja na ovoj klavijaturi.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 27.08.2013, 10:28   #9
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo nekih preformansa:

1. Klarinet
Ensemble ON Octave (na svim upper-ima)
UP1- Factory-Woodwind-P2-Clarinet Pro1 ( Octave -1, volume 89)
UP2- Factory-Woodwind-P2-Clarinet Pro2 ( Octave 0, volume 107)
UP3- Factory-Strings&Vocal-P3-Slow Violin ( Octave 0, volume 99)

2. Brass
UP1- Factory-Brass-P2-Trpts&Brass ( Octave -1, volume 120)
UP2- Factory-Sax-P1-Jazz Tenor RX ( Octave -2, volume 80)
UP3- Factory-Brass-P2-Brass of power ( Octave -1, volume 105)

3.String
UP1- Factory-Strings&Vocal-P3-Slow Violin ( Octave -1, volume 83)
UP2- Factory-Sax-P1-Arabic strings ( Octave 0, volume 80)
UP3- Legacy-Strings&Vocal-P2-Take voices2 ( Octave -2, volume 79)

4. Chorus Guitar
UP1-Factory-Guitar-P8-Chorus Guitar- volume 23
( Važni su efekti):
FX1- 72
FX2- 89

U eferktima prva strana ( FXB Config) ( odmah prebacite na B u efektima i prva strana od tri dole ponuđenih...)
MFX to MFX1 - Config 107

FX2 podešavanje:
Tap1 Time 260.0
Tap2 Time 260.0
Delay Wet/Dry: 6:94

MIXER u mikseru: Fx Send - Master1 127 Master2 74
Dodato:
Izvini Neso, nisam video da ima ovoliko tema. Mene isključivo zanima ovo o čemu pišem, ostale teme bi se i mogle okarakterisati kao problemi ili ti pomoć. Smatram i stojim iza toga da ova tema može biti od koristi svima a ne samo onima koji imaju problem.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (27.08.2013 u 10:37 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 27.08.2013, 14:24   #10
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@rolandx
Ovo se ovako ne radi!
Ovo sto pises nema smisla, ako hoces razmeniti boje, uploadujes u download sa Sound i Performans i to je to. Tranzit ti je lepo rekao, ima previse parametre da se napisu. Ti si nesta napisao, ali jos toga fali.
Tema je apsolutno apsurdna.
Ace je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Ace za ovaj koristan post:
Todorgm (27.08.2013)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:29


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije